Dog.bg Форуми : Изгубени, намерени, търсещи дом чау-вци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изгубени, намерени, търсещи дом чау-вци

#1 Потребителят е офлайн   Lincheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 23-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 18 July 2008 - 10:33 AM

Здравейте незнам къде точно е мястото на тази тема но реших да в пусна наново.Аз не съм от София но в момента съм тук защото мъжа ми е от тук и сме на гости.Вчера си направихме голяма разходка в кв.Горна баня и видях ужасяваща картинка за съжаление телефона ми не беше в мен и неможах да снимам.Приличаше ми на изгубено чау вързано на раждясал синджир на двора на една схлупена къщурка.Мръсно и със спластена козинка.Беше много тъжно.Първата ми мисъл която ми мина през главата е че са го намерили и присвоили.Опитах се да намеря звънец но не успях чуках по желязната врата отвън-уви никои не излезна.юпостояхме половин час никой не се показа от къщата.Ако някой се интересува мога да му обясня къде се намира.Ако някой си е изгубил чау.Редовна съм във форума и знам кои са в Черния списък с осиновители или децата които пишат за всяко куче-МОЛЯ НЕ МИ ПИШЕТЕ НЯМА ДА ПОЛУчИТЕ ИНФОРМАЦИЯ!!!!!! Ако Бижу или някой от този подфорум им ми пишат на лични ще им обясня долу горе къде се намира.
User's Signature

Качена снимка
Хората са по зли от кучетата!!!

#2 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 July 2008 - 11:16 AM

Милото мече,много ми е кофти като чета такива истории  :( ...
За съжаление точно в този момент съм доста заета и имам много ангажименти,почти не ми остава време да пиша по форума,от време на време влизам да чета ...
Не знам дали ще успея да отида да го видя поне в близката седмица,а и лошото е,че дори кучето да е в окаяно състояние едва ли може нещо да се направи по въпроса при положение,че е вързано в нечии двор  :( ...
Lincheto мерси за информацията все пак,искам да те помоля ако минаваш често от там би ли могла поне да снимаш мечето за да добием представа за неговото състояние и външен вид?!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Lincheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 23-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 18 July 2008 - 12:08 PM

За голямо съжаление утре си тръгвам за Шумен но оставам с надеждата че някой ще ме пита за местоположението му.Цял ден ми е кофти наистина му беше лошо състоянието на меченцето но въпреки че е вързано съм сигурна че ако им дадеш някой лев веднага ще го дадат на някой.Аз това и исках да направя да го взема за да му търся стопаните но уви нямам късмет.Дори и някой ако може да го вземе временно след това да му се търсят стопаните......
В очакване съм.
User's Signature

Качена снимка
Хората са по зли от кучетата!!!

#4 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 18 July 2008 - 07:14 PM

Много неприятно за мече, :- който е от София може да се отзове.Друг е въпроса дали стопаните не са го занемарили,много е неловко да се пита "Ваше ли е".Може да е намерено,откраднато,остаряло и прибрано,трябва да се направи снимка,и който се реши да отиде на място да подходи много дипломатично.Ако хората не го искат временни стопани ще се намерят и съм сигурна,всеки с каквото може ще помогне.Не се знае какви са сегашните му стопани,много" труден въпрос".

#5 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 21 July 2008 - 04:18 PM

Аз съм от кв. Горна баня, ако мога да ви бъда полезна по някакъв начин с радост ще се отзова, но не мисля, че който и да гледа кучето ще го даде, за някои хора това е нормално - кучето завързано в двора! Ако ми обясните къде се намира къщата ще отида да го снимам, но не знам дали ще има реална полза от това!

#6 Потребителят е офлайн   Lincheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 23-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 25 July 2008 - 09:55 AM

Съжалявам че пиша чак сега малко по морето бях ще ти изпратя ЛС и ще ти обясня къде се намира ако можеш да направиш снимка.
User's Signature

Качена снимка
Хората са по зли от кучетата!!!

#7 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 26 July 2008 - 04:29 PM

Намерих къде е кученцето, наистина много неприятно - едно че човека едва ли има финансова възможност да се грижи за кучетата(освен чау-чау има още няколко кучовци) , къщата изглежда зле, пред нея има боклуци, другото че мечето е вързано и едва ли го извеждат много,много! За съжаление снимките които направих не са нещо съществено, кученцето не се вижда добре...
Качена снимка
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 July 2008 - 04:58 PM

Ужасно  :(
Тук обаче идва въпроса какво можем да направим ние? :rolleyes:
Не можем да влезнем в чужд двор,да отвържем кучето и да си го приберем ...  :- освен това не сме наясно с характера на кучето,ако е на верига и както се вижда едва ли някой му обръща особено внимание твърде вероятно е да проявява агресия към чужди хора.
Не знам просто предполагам.
На този етап единственото което се сещам е,че може някой от нас да отиде и да поразпита какво що ... да се предложи някаква сума на човека и кучето да се вземе,след което да му се търси дом.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 26 July 2008 - 04:59 PM

Joana*
неможеш ли да поразпиташ какъв е този човек
с какво се занимава
още колко кучета има, да не е някоя женска дето да си я ползва за разплод

отвартително
все съм виждала вързани кучета ама чау-чау вързано
:huh:

сори с **БИЖУ**
сме писали по едно и също време

мисля, че като начало епо-добре да се поразпита
ако познава някой наоколо поне да се разбере точ що за чоек е и какво е кучето, а другите породисти ли са ?

#10 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 July 2008 - 05:02 PM

Цитат

Joana*
неможеш ли да поразпиташ какъв е този човек
с какво се занимава
още колко кучета има, да не е някоя женска дето да си я ползва за разплод

отвартително
все съм виждала вързани кучета ама чау-чау вързано
:huh:
Ако я ползва за разплод и стабилна сума да му предложим,пак няма да се навие да я даде  :- ...
Най-лошо е,ако живее на гърба на кучетата ... два пъти годишно кажи речи по 5-6 малки нека му е зле  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Lincheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 23-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 26 July 2008 - 06:58 PM

Същото е меченцето за него говорех  :'( :'( :'( Виждате ли какво имах в предвид. :'(Стискам палци отдалече и се моля да се получи нещо по въпроса.Милото меченце.А ако имам път пак до София ще звънкам да помогна с нещо.Много успехи!!!!!
User's Signature

Качена снимка
Хората са по зли от кучетата!!!

#12 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 27 July 2008 - 10:51 AM

Да разпитвам какъв е човека и с какво се занимава - мисля че е безмислено, а и кой да питам - съседите му? Ще говоря направо с него за това дали би продал кучето, ако не го ползва за разплод едва ли ще му липсва много - той го вижа само на влизане и излизане от къщата в крайна сметка!
А за да го питам нещо такова ще е хубаво да ми кажете за какви пари трябва да говоря като сума, а и тези пари предполагам ще се събират от хора, които искат да помогнат на кученцето, трябва да се помисли кой ще прибере мечето докато му се намери нов дом, а ако се окаже, че е агресивно този процес ще се попроточи...
На първо място може да ми кажете за какво пари да говоря на човека, дано не ме отреже още от началото!
Да си призная, ако мен някой ме попита дали си продавам кучетата ще го изям с парцалките, така че и всякакви съвети относно това как да подходя с разговора ще са ми полезни!
Ще помогна с каквото мога наистина!

#13 Потребителят е офлайн   ivelin9021 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 19-June 08
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2008 - 12:35 PM

xax другия вариант е да отида 2-3ма познати ии той няма да има избор и ще го даде..  ;D ;D ;D

#14 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2008 - 01:16 PM

Цитат

xax другия вариант е да отида 2-3ма познати ии той няма да има избор и ще го даде..  ;D ;D ;D
Особено и ако са на по 17г като теб със сигурност няма да има избор и ще ви изрита ....
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 27 July 2008 - 06:12 PM

Бях преди малко до меченцето и говорих с бабата на къщата, историята му е следната :
Кученцето било подарено или купено не разбрах точно, на човек , който не обича кучета и решил да го гледа в КОЛАТА си :huh:, след като животинката прекарала 3 дни в автомобила негов познат му предложил да гледа чау чаучето в двора си, където и в момента е то ! Първоначално този първия човек носел храна за животното, но постепенно загубил всякакъв интерес и кучето останало на грижите на неговия приятел... Говорих с бабата, обясних й че много харесвам тази порода и имам желание да го купя, ако те са съгласни! Тя ми обясни, че те най-вероятно ще го продават, защото зетът ( човекът, който го е спасил от живота в колата и на които е къщата в която е кученцето сега) и дъщеря й ще се местят в апартамент и предполага, че няма да могат да вземат мечето! Утре ще отида да говоря с дъщеря й, защото бабата не можеше да ми каже дали биха се съгласили да го продадът, та стискайте палци да мине добре!
Това което разбрах за кученцето - мъжко, казва се Дино, не ми направи впечатление да е агресивно, като ме видя излая два пъти колкото да каже че има някой пред вратата, през останалото време докато бях там си гледаше настрани! Бабата не можа да ми каже на колко е години, но каза че кучето има паспорт!
Сега ще е хубаво да ми кажете за какви пари да се опитам да взема мечето, а ако успея да убедя момичето да го продаде е хубаво да намерим веменен дом на мечето , за жалост аз не мога да го прибера у нас... Така че утре ще ви пиша как се развиват нещата и ако е в добра насока ще очаквам съдействие от всички вас! :wub:

#16 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 July 2008 - 06:21 PM

Joana* свършила си страхотна работа наистина.Поздравления.
Страшно много ми е мъчно ... направо не проумявам как може да има такива хора,аз това си го казвам всеки път като прочета някоя такава тема,но ....
За съжаление обаче аз в момента нямам никаква финансова възможност да помогна,и дом не мога да предложа  :( с 4 кучета съм ... а когато бях приютила Дейна,мъжкото ми чау-чау беше командировано на вилата ми.Сега обаче там няма кой да го гледа за да взема още едно.Не искам да мъкна животното и да го стресирам още повече.
Радвам се,че поне хората не са те нахокали  :rolleyes: а относно сумата,сигурна съм,че няма да го даде под 200-300лв  :( ...
Заемам се от тази вечер да разпитам за временен дом на кучето.Ще разпитам приятели.
От тук от форума до колкото помня Нелвит и още някой искаха второ чау-чау,все още ли е така? ..Моля Ви включете се да кажете ..
Следя темата ...
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 27 July 2008 - 06:46 PM

**Бижу** остави го временния дом, като се замисля ще е по-добре да му търсим постояннит стопани, може да отнеме време, но кучето няма да се налага да мине през няколко човека - тъкмо ще имаме повече време за събиране на парите с които да го откупим от сегашните му стопани! Освен това хората няма да се местят след ден или два, което ме кара да си мисля че биха изчакали докато му намерим дом! Признавам че финансовата част ме притеснява, аз самата нямам собствени доходи и едва ли мога да помогна с кой знае колко :(

#18 Потребителят е офлайн   Lincheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 23-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 27 July 2008 - 08:01 PM

лелееее върха сте Йоана номер 1 си браво :->) :->) :->) Ще видя какво мога да направя по въпроса с финансовата част а колкото до дом желая да се намери най-добрия като с удоволствие бих се кандидатирала и аз за кандидат обичливко на сладкия мечо. Останах без животинка като преди няколко дена ми блъснаха котката!! :'( :'(
User's Signature

Качена снимка
Хората са по зли от кучетата!!!

#19 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2008 - 10:28 AM

може би темата да се премести в бездом
да видим какво развитие ще има и ако се събират пари
да знаято повече хора

гледано в кола :huh: :huh: :huh:
неям да спра да се изненадвам какви изорди могат да са хората

#20 Потребителят е офлайн   Lilandi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 30-January 08

Публикувано: 28 July 2008 - 11:13 AM

Ммм и аз ще помисля какво може да се направи...
А според мен може Joana* първо да ги попита за каква сума биха го дали....защото до колкото разбрах след преместването то ще им е в тежест..и да им обясни,че иска да направи добро за мечето.От думите й разбирам,че хората са г.д разбрани.
Аз ще поразпитам приятели и познати,но за постоянен дом  :blink:
А за временен....може би аз мога да предложа нещо,но само за лятото...  :(

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни