Dog.bg Форуми : Изложби - информация, снимки и резултати

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (21 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложби - информация, снимки и резултати

#41 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 November 2008 - 12:28 PM

Честито! Ама всички имате да черпите twofoo, така като гледам  ;)
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 12:30 PM

само да вметна,че "хищния скакалец" според мен имаше абсолютно нормално поведение,като се има предвид,че за пръв път в едногодишният си живот вижда толкова хора и кучета на куп,абсолютно непознати за него.Няма никакъв опит с изложби и висене на едно място с часове.Да не говориме,че е в период на съзряване и тепърва започва да се прави на мъж и определено тичащите ротвайлери пред носа му го издразниха.Факт е,че на изложбата имаше и разгонени женски,което за мен е НЕДОПУСТИМО! Както и е нормално спокойното поведение на останалата група корсовци,които редовно се виждат за игра и малко или много си вдъхват взаимно доверие.
Моля,в никакъв случай поста ми да не се приема като вид оправдание от моя страна!Просто казвам това,което мисля и не обичам да подминавам очеизвадни неща.

#43 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 12:35 PM

Инсулт, ако ти си била вчера с един огромен черен пудел - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!Очите ми останаха по тази красота! :->)

#44 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 16 November 2008 - 02:25 PM

Сърдечно благодаря  :blink: Особено се гордея с това, че Скъли роди преди 5 месеца и вече е напълно във форма. Яд ме е само, че от цял ден плямпане така и не успях да дойда да погаля корсиканците.
Ето тук вижте BIS baby.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 16 November 2008 - 02:28 PM

Супер клипче! Много благодаря!  :wub: Ооо то даже има от всички БИС-ове...СУПЕР!  :yahoo:
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 07:17 PM

insult - много благодаря за подсказката с клипчетата  :wub:

Цитат

Както и е нормално спокойното поведение на останалата група корсовци,които редовно се виждат за игра и малко или много си вдъхват взаимно доверие.


Деси, или не осъзнаваш или не признаваш труда около добрата ринг дресура - всяко куче и всеки стопанин се бяха погрижили за предварителна подготовка и точно за това за всички нас изложбата беше задоволителна и оправда усилията. Без значение от оценки и дезорганизации си тръгнахме доволни от поведението на младоците. За поведението в ринга играта със събратя няма нищо общо, иначе Буда и Хали щяха да вменят на Кхан отлично поведение, нали се виждат за игра.

Цитат

не обичам да подминавам очеизвадни неща

User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#47 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 November 2008 - 08:03 PM

Ей, сега гледах клипчетата. :wub: Браво- видях Белла, Съри и Фиона. Държаха се фантастично просто- с вдигнати опашета. :yahoo: Браво!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 08:19 PM

Мира,с теб НЕ МИ СЕ СПОРИ!!! Чети внимателно хората преди да почваш с назидателния тон,ако обичаш!
Никъде не съм отрекла трудът ви,нито се оплаквам от представянето на моето куче!

Ако очаквате,че просто ще повтарям след всички "Ох и ах" и няма да имам собствено мнение - бъркате! Не ме интересува кой ме харесва и кой не! Но не обичам някой да ми се прави на лидер и аз да го следвам безпрекословно,съжалявам!

Пак казвам, ако толкова преча с това,че имам МНЕНИЕ - не е проблем и да не пиша тук! Форумните изяви не са ми смисъла на живота!

#49 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 16 November 2008 - 08:48 PM

Ето малко снимки запечатани от обектива на фото апаратчето ми. :blink:

-Опа малко в стойка да постоим.
Качена снимка
- Разбирасе да ударим и една усмивка за фотографа.
Качена снимка
-Шушу мушу с маминка.
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 09:18 PM

Сега видях по-обстойно снимките и клипчетата.
Ей, ама верно трябва да черпите Мира!
Браво!
Станало е точно:
Veni, vidi, vici!

Е, винаги ще има и недоволни, но това е в кръговрата на живота.  ;)
Нищо лично към някой, просто мои си съждения и мисли.

twoofo , поздравления! Незнам защо, но винаги съм вярвала, че точно ти си чавека НА РИНГА!
Честито за представените от теб кучета!
Честито /отново/ за ВСИЧКИ корсовци!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#51 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 09:49 PM

dmm , аз във тази тема недоволни не виждам..лични мои наблюдения!

#52 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 10:41 PM

Упс, не мислех да влизам в полемики.. разни, но щом ще се чепкаме...

Прости моето мнение ..., но не мога да си мълча след :

Цитат

..Да не говориме,че е в период на съзряване и тепърва започва да се прави на мъж и определено тичащите ротвайлери пред носа му го издразниха.

Лично приемам намесването на ротвайлерите, още повече от човек, който оправдава поведението на кучето си и не може да го контролира в ринга  B)

Цитат

Факт е,че на изложбата имаше и разгонени женски,което за мен е НЕДОПУСТИМО!

Добре е да се информираш малко повече по този въпрос - дали е допустимо или не според правилниците, не според теб. ;)

Като изключа тези ти мнения, до този момент съм видяла само лаене по  twoofo. Познавам я и съм уверена, че при добър тон и приятелско отношение, би протегнала ръка на ПРИЯТЕЛ. Но явно тя не ти е приятел.
Това май и на нас "гостите" стана ясно, така, че спри с хапливото си

Цитат

Мира,с теб НЕ МИ СЕ СПОРИ!!!


Това си е чисто недоволство, което не видях да е предизвикано по някакъв начин от twoofo.
Това е като вица с ракетата и космоса...
Не си търси оправдания за обстановка, съзряване, опит и каквито си решиш.
По изложби винаги има добри и по-добри кучета!
Надявам се, вчера поне да си натрупала опит, доколкото е възможно и другия път да няма виновници за вашето представяне


Поздрав най-сърдечен!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#53 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 16 November 2008 - 11:40 PM

elrisha а кой и къде е ахкал и охкал? И кой изисква това от теб? Тук споделяме впечатленията от кучетата си и не виждам защо това те дразни?!  :o И вярваш ли наистина в нещата, които си писала? Защото звучат доста наивно...На изложби винаги има много кучета...всякакви и навсякъде и кучето трябва да може да ги приема, ако не успееш да го научиш, значи просто не сте за тези места... ;)
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   eleanor_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2008 - 11:44 PM

elrisha ,до този момент всички се опитвахме да бъдем максимално толеранти с теб относно представянето на кучето ти ,съжелявам ,че не си разбрала,но след този тон предизвикваш и мен да ти кажа какво мисля...
Поведението на кучето ти НЕ беше нормално!особено за куче на 1 една година!
Кучето ти е психически неустойчиво, на кучето ти липсва елементарно обучение за послушание, за ринг дресура пък въобще и дума не може да става!За всичко това си виновна естествено единствено и само ти!Подход ли нямаш, желание ли, си е твоя работа....Изключително неуместно е сега да се чудиш с кой и как да се счепкаш ,правилно е написала dmm за ракетата и космоса...

Цитат

Но не обичам някой да ми се прави на лидер и аз да го следвам безпрекословно,съжалявам!

И кой ти се прави на лидер?!?Всеки път когато някой се опита да ти даде добронамерен съвет на теб ти се струва ,че някой те поучава с менторски тон и подскачаш като ощипана ученичка( без извинение)

Ето какво е написал твоя хендлер по повод представянето на Фиона в Стара Загора:

Цитат

Цитат

Ама извън ринга нямаше танци. Това е идеята според мен. Да се свиква и вижда какво да се направи в бъдеще.

извинявай, ама първо кучето и хендлера заучават нещата извън ринга пък после с наученото влизат вътре в ринга. повечето съдии биха помолили хендлера да напусне ринга. :P


Цитат

аз изобщо не споря. просто изказвам собствено мнение, което ще е полезно на някой, който би завел за първи път кучето си на изложба. за да му спестя потенето и нервниченето, което неминуемо се предава на животинчето. до такава степен може да бъде стресирано кучето, че да не желае да влиза в ринга.

И нямаше никой сърдит защо ли, защото бе прието като градивна критика явно ;)
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2008 - 12:49 AM

оо,клакьорите се включиха! ОК!
До този момент не съм обидила никого в този форум,но виждам,че вие не можете да се похвалите с това.
Ако имам търкания с Мира,то те са между нас и тя определено знае кое ме дразни мен.И не мисля,че има нужда от адвокати!

Виждам,че тук се засегнахме и на породи нещо - съжалявам,но ако бяхте прочели НАИСТИНА ВНИМАТЕЛНО,щяхте да забележите,че не съм изказала никакво негативно мнение относно ротовете за да го взимате толкова на вътре!
Всички около мястото,на което бяхме застанали вчера се издразниха от това как гърците тичаха с кучетата си и изнервиха другите наоколо(не става въпрос за ринга,а на пътеката)Който разбрал -разбрал!

Никъде не съм казала,че се сърдя - нито на кучето си,нито на хендлера си,напротив - в другата тема написах какво мисля и никой не е в състояние да ми промени мнението,колкото и да се напъва тук!
Изобщо не ме притеснява,впечатлява или дразни по някакъв начин обсъждането на кучетата ви!(май ощипаната мома е друга).

И сега специално за Елеонора - дали поведението на кучето ми е НОРМАЛНО не би могла да знаеш!Нито имаш дългосрочни наблюдения,нито необходимият опит!Значи ако моето скача в ринга е психически неустойчиво,но ако е някое от вашите е нармално?!Браво за логиката!
Честно да ви кажа - от страни приличате на няква секта..и ,о,Боже,някой се е осмелил да каже нещо на въпреки на Гуруто!
И за сбогом - щом си позволявате да коментирате кучето ми,то определено няма да ви хареса какво мисля за някои от вашите! Но,аз не съм съдия за да давам оценки и няма да го направя,защото може да имам голяма уста,но определено имам и добро възпитание!!!

Изживявайте се като каквото поискате,определено няма да пиша вече във ВАШИЯТ форум(то май доста хора спряха),но ако някой реши да обиди мен лично или да се изкаже неподготвен за кучето ми - устата ми освен да "лае" ,може и да хапе!

Айде със здраве!

#56 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2008 - 07:54 AM

Цитат

Мира,с теб НЕ МИ СЕ СПОРИ!!!
- ти къде видя да споря с теб  :o

Явно си го обърнала на

Цитат

Ако имам търкания с Мира
- не знам ти с какви убеждения си, но аз нямам търкания с теб, защото отношенията ми с теб както започнаха, така и приключиха отдавна. Нямаше и минутка да отделя да ти отговарям ако не беше седнала да ми разправяш как времето и усилията и желанието, посветени за общо послушание и ринг дресура било просто така нормално поведение, понеже те играели заедно. Съжалявам и понятие си нямаш. Разумните хора приемат градивна критика и съвет, които между другото никъде не са ти предоставени от мен назад в темата.

Никъде не съм ти обиждала кучето - съгласна съм с теб от самото начало, че поведението му е нормално. Нормално е за подготовката, която му е дадена и подходът към него. 

Не мисля, че те интересува казаното от мен по темата, щото аз се правя на лидер, но мисля, че и други хора са ти го казвали, обаче ти имаш собствено мнение. Е, чухме го  и аз дето съм имала търкания с теб нямам какво да ти кажа повече, така че ще те помоля, както всички останали -  да спазваш добрия тон и да се сдържаш с квалификациите. Мисля, че останалите сме достатъчно наясно със себе си и кой какъв е, за да ни лепваш ти определения.

Хайде сега по темата  :blink:
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#57 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2008 - 08:18 AM

coolice - Много благодаря за снимките и интереса, "майка" и на Белла може да си мълчи, но знам, че са се представили достойно вчера  :wub:


dmm - благодаря за честитките и думите - и че не си ни забравила  :wub:
Ще се радваме да те видим на някоя следваща изложба - и без това имаме навик да се позиционираме близо до рот дружинките, този път лично се порадвах на 2 любвеобилни дами рот.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#58 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 November 2008 - 09:42 AM

Дойде време и аз да докладвам.
За 15.11 общо взето всичко сте си казали  :blink: Доволна съм много от кучетата - и от дебютантите Белла и Сър и от "старите кучета" Фиона и Греко, за Алирка да не говорим. Чудесни бяха всички - спокойни и игриви, съвсем заслужено си взеха отличните оценки. Много искам да благодаря на Светлето, която представи Белла чудесно и много помогна първата й изложба да бъде приятна и спокойна  :wub:
Вчера 16.11 организацията беше осезателно по-добра. Съденето започна на време. Искам да споделя чудесните си впечатления от съдия Елена Йорданова. Ако на 15.11. в ринга се чувствахме като натрапници на някаква дружеска седянка в ринга, то вчера имаше съийство със стил. На всяко куче беше отделено необходимото внимание, огледите бяха много подробни - и в стойка и в движение, въобще съдийството беше чудесно. Не пиша това защото Белла е получила по-добра оценка от съдия Йорданова - тя и двата дни взе Отличен и BJC. Магаричката обаче реши, че може и да НЕ тича в ринга /даже се принудих аз да я изведа за Junior BIS/, но въпреки това получи Отличен, BJC, BOB. Тъй като се оказа, че изложбите са били промоционални - Белла вече е JCHBG  :->) С две думи - май много народ имаме да черпим  ;D

П.П. Много благодаря на coolice за снимките и на insult за клипчетата  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   SteLLa_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 631
  • Регистрация: 14-June 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2008 - 10:21 AM

Здравейте,
честито на twoofo, redika, Bella CN, eleonor_a, vlado zoo, elrisha  :->) :->) :->)
много се радвам на успехите ви, ще черпите  :P
Супер, че бебетата са били спокойни и че това е било приятно изживяване за тях. Много целувки на всички и само така да продължавате  :wub:
User's Signature

Successful people never worry about what others are doing!

#60 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 17 November 2008 - 10:30 AM

Bella C.N. Браво братчедкееееееееееее  :->)  :wub: Честито и на гордата мама  ;D
Ще има да се черпи, черпи....3 дена няма да се стане от масата  ;D

elrisha
1. май нещо не си наред с главата, ама си има съответните заведения за това.
2. Къде видя някой да е обидил някой? Но това явно има общо с 1...халюцинации
3. Защо си мислиш, че някой изобщо се опитва да ти променя мнението? За да се опитва някой, то за него трябва да е от значение...пак се връщаме към 1-во.
4. Разликата в скачането в ринга на 3 месечно бебе и 1 годишно куче, май е доста голяма...но ОК! Браво за логиката! 1...
5. Секта, гуру...хммм още повече се потвърждава 1вото
6. Никой не е коментирал кучето ти, до като ти не реши да оправдаваш поведението му, без никой да го е поставил на въпрос преди това. Но не ти стигна, само да оправдаеш своето куче, ами трябваше да намесиш и нашите.Защо ли?И никой не е говорил за кучето ти (то милото не е виновно за 1вото), а за това, че ТИ не си положила усилие той да се справи добре. И заради теб горкото животинче се чудеше какво става...
7. Защо реши, че на някой му пука какво мислиш за кучето му? Има си съдии, които дават оценки...ти до колкото знам не си такава, така че...
8. Дали ще влизаш или не си е лично твой проблем, но защо го обявяваш така, нещо не ми стана ясно? Сега очакваш да започнем да те молим да останеш ли? ;D

Много ми е странно как от едни хора, критиката се приема толкова радушно, а други щом си отворят устата и настава олелия?!? Форума е преди всичко място за споделяне, за оплакване и хвалене на кучетата ни...някой хора, явно го приемат доста по-навътре, щом чак и фасони правят. Жалко е...Само се внася напрежение на едно място, направено за разпускане. Ама то хора с проблеми има навсякъде....

elrisha Айде и на теб със здраве!
User's Signature

Качена снимка

  • (21 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни