Dog.bg Форуми : Гласувайте за нашия сайт за Кокери в БГ Сайт

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гласувайте за нашия сайт за Кокери в БГ Сайт

#1 Потребителят е офлайн   kokeri.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 27-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 08:07 PM

Здравейте,

нашият сайт участва в конкурса БГ Сайт 2008. Много ще се радваме ако гласувате за него на : http://www.bgsite.org - секция "Онлайн информационни услуги". Можете да поканите и ваши приятели да гласуват.

Поздрави,
http://www.kokeri.com

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 October 2008 - 08:33 PM

Да гласуваме за ... кое? За празни страници с по два реда текст?
Направили сте си труда да се регистрирате, само за да пуснете тема (кочто е почти спам). Да си бяхте направили труда да сложите в  сайта си поне някаква информация.  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 October 2008 - 08:34 PM

Аз лично не бих гласувала за този сайт. Освен галериите със снимки друго интересно в него няма. Да не говорим, че и малкото информация в повечето случаи просто не е вярна или е .... елементарна.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#4 Потребителят е офлайн   kokeri.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 27-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 08:52 PM

Съжалявам, че чак сега намерих вашия форум, за това и сега пиша. Относно сайта, той е нов и тепърва предстои попълването му с информация. Съжалявам ще българското (да се плюе по другите) надделява в публикувалите предишните отговори потребители. Всеки има право на мнение, но
съжалявам да го кажа, че вашето изказване е доста елементарно, защото някои се опитваме да популяризираме тази порода, без да извличаме финансова полза от това

#5 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 October 2008 - 08:59 PM

Хм, интересно... Аз този сайт го знам от бая време. Освен това... всеки любител на кокерите ако напише в гугъл кокери му излиза И нашият форум.... Странно как чак сега го намирате, когато ви трябва някой да гласува....наистина странно.

Елементарно ми се струва вашето държание и никак не съжалявам да го кажа. Няма да обяснявам защо мисля така, така или иначе няма да бъда разбрана правилно.

Популяризиране на породата ли виждам? Странно, след като английски кокери в България няма, а Американските се броят на пръстите на двете ръце. Какво популяризиране? На кокероподобните кучета, развъждани в домашни условия? Това не е популяризиране на породата, а нанасяне на вреда върху нея.
Като се пишете такива любители на кокерите, поне си направете труда да правите нещата както трябва, а не "по български".
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#6 Потребителят е офлайн   kokeri.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 27-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 09:45 PM

Проблема на нашата страна е наличието на много разбирачи, за това е на това дередже. Интересно е вие какво сте направили, за да съдите работата на другите. Странно от къде знаете, че няма в България английски кокери, защото лично съм лекувал няколко породисти такива. Има и регистриран клуб, който се занимава с това. Явно това е поредното ви интелигентно изказване.
Странно, но не мога да намеря форума в гугъл, или поне не в началните резултати, а не-направените като хората неща са на първите места!?!
Интересно какво имате против кокероподобните кучета? Важно е дали човек обича своя любимец, а не каква порода или породо-подобно е то. А именно за такива хора е нашия сайт. Можете ли да ми кажете, какво по-точно вие сте направили?

#7 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2008 - 09:50 PM

Дрън-дрън, та пляс! Да си спестим "проблема на нашата страна".
На първата страница ви виси обява, че някой-си си "търси партньорка".
Сайта не е хубав - няма нищо интересно и полезно в него, насърчава съседското безмозъчно развъждане. Няма нужда да си броим кой кво бил направил. Конкретно вие не сте направили нищо полезно за момента.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 27 October 2008 - 09:55 PM

Дам... Ако си бяхте направили труда да поразгледате нашият форум щяхте да разберете, че клуба на кокерите регистриран в България отчасти пише тук - т.е. някои от представителите му. Освен това щяхте да разберете много добре какво сме/съм направили и какво се опитваме да правим. В нашият форум има и родословни и неродословни /кокероподобни/ кучета, каквото е и моето. Нямам намерение да "се обяснявам", който се интересува лесно намира правилната информация.
Лошото обаче е, че това, което вие направихте е, според мен, грозно. Даже и ника ви е водещ към сайта... Не си спомням когато го посетих преди време да седнах да рекламирам нашият форум при вас.... Но... всеки може да си направи изводите сам за себе си.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#9 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 October 2008 - 09:59 PM

На този сайт няма дори официалните стандарти на породите, малко е неграмотно направен - шпаньол, спаниол или снаньол се пише?
В "за породата" при преимущества и недостатъци пише "Преимущества и недостатъци имат всички кучета, които трябва да се взимат в предвид при избора на куче. Те трябва да бъдат съчетани с вашето ежедневие и начин на живот"р което да ме прощавате ама не звучи никак сериозно.
Сайтът е по детски любителски, и за това тук едва ли ще получите одобрението на хората, които отдавна са прехвърлили това ниво.
Чака ви още много работа, ако искате да го развиете и наистина да е полезен.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   kokeri.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 27-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 10:06 PM

Съжалявам, че останах неразбран. Нямам нищо против хората, който ми пишат нито клуба. Просто исках хората, които обичат кокерите да подкрепят нашата кандидатура в дадения конкурс. Не сме споменавали, че нашия сайт е професионален, нито че е най-хубавия, а просто искаме да доставим удоволствие на хората притежаващи домашни любимци от породата или породо-подобните кокери. Не сме искали да спамваме форума, просто днес за първи път го видяхме и искахме и ние да станем част от него. Даже при ваше желание може да поставим линк в нашия сайт към него. Лошото е когато има толкова много негативизъм и злоба в хората.

#11 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2008 - 10:09 PM

Разберете, че насърчаването на междусъседското развъждане е престъпление към любимата ви порода.
Разберете, че не срещате злоба и негативизъм, а раздразнение, породено от непрекъснато повтаряне на едно и също.
Никой не ви "скача" на лична основа - просто що се отнася до кинология, с този си сайт вие автоматично спадате към категорията "вредители".
Разгледайте форума, ще видите защо - може дори да ви е полезен.
И ако наистина толкова милеете за породата - свържете се с клуба - предложете им да им направите сайт - ето това може да е полезно за кокерите.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 27 October 2008 - 10:10 PM

аз не виждам, защо се занимаваме с този човек. сайта е меко казано детски. няма значение дали става дума за родословни кокери или не, сайта е интересен само ако искаш да гледаш снимки на сладки кокери. информацията е поднесена по детски и не носи нищо важно. просто място за забавление, но не и за да научиш нещо. какво толкова му се впрягате :)

П.П. тук не става въпрос за негативизъм, а за желание да се помогне с правилната информация точно на тези които обичат породата. никой не е против сайта ви, развивайте го, но това не е ли конкурс за сайт все пак. нали трябва да се гласува по заслуги!?
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   kokeri.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 27-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 10:24 PM

Изкрено ви благодарим за вашите мнения. Оценяваме вашата критика, защото тя е в основата на развитието. Както виждате в сайта сме поставили заявка за съвети и полезна информация, която да публикуваме или какво да подобрим, но потребители ни пращат предимно снимки и обяви  :rolleyes:.

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 October 2008 - 10:29 PM

Цитат

но потребители ни пращат предимно снимки и обяви  :rolleyes:.
Защото тук междусъседското развъдане не се тоелерира и подобни обяви тук няма да видите. За това се ползват ... сайтове, като вашия.
А места за безплатни обяви - бол.

За коментарите и съветите  - ми ние имаме този форум, който вече е доста богат от към информация и потребители.
Ако се включите може да е полезен и за вас.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   kokeri.com Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 27-October 08

Публикувано: 27 October 2008 - 10:33 PM

Разбира се, че ще се включа. Надявам се да сме взаимно полезни  :blink:

#16 Потребителят е офлайн   give-a-dog-a-bone Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 28-October 08

Публикувано: 28 October 2008 - 08:27 PM

Какво означава кокероподбно куче? :хух:колко са разпространени кучетата с родословие,и само те ли имат право да се наричат кокер? :-или те са кучета аристократи..... :rolleyes:

1. Тук пишем на кирилица, няма да повтарям.
2. Тази тематика се обсъжда на едно друго място, не в тази тема. Разгледайте темите из форума.
3. Ако ще се регистрирате за да водите спор/война и прочие - този форум не е мястото, забравете отсега.
Мод


#17 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 28 October 2008 - 08:30 PM

първо тук се пише на кирилица.
второ що за въпрос с това? кокероподобно куче означава куче, което няма документ за произход, но въпреки това прилича на куче, отговарящо на стандарта. и това с аристократите е глупаво.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   stanislav13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 08-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 January 2009 - 05:18 PM

Здравейте,
Администратор съм на :

www.cockeri.blogspot.com
www.cockeri.hit.bg
www.cockeri.net

Преди година и половина реших да си взема ловно куче ,но понеже живея в апартамент избора ми не беше кой знае колко голям.Трябваше да избирам между английски сетер, бретон епаньол и кокер спаньол.Когато реших ,че ще е Кокер  всички ми казваха че нямало да става за лов,защото не правило стойка и защото не било от ловна линия.Затова се захванах сам да си обучавам помощтника/Макс/ в началото го привикнаг с гърмежите от ловното оръжие ,след това с различни команди в началото започнах с основните команди и стигнах до там че като търси му показвам  посоката с ръка.Когато излизам на лов с него намира почти всичкия отстрелян дивеч,вярно не прави стойка както другите птичари ,но когато добре си познаваш кучето това не е от голямо значение.
В началото когато се захванах с сайта за кокери направих опит да се свържа с председателя на БЪЛГАРКСИ КЛУБ КОКЕРИ - БКК.  Георги Ефтимов даже му пратих и СМС за по подробна информация за клуба която да публикувам в сайта,но не получих отговор и затова съм качил само това което намерих в интернет.Ако някой има информация за Развъдник на чистопородни кокери ще се радвам да ми изпратите информация на :

admin@cockeri.net

#19 Потребителят е офлайн   stanislav13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 08-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 January 2009 - 06:52 AM

И да продължа нататък с основната причина да направя сайт за кокери,когато си взех Макс и макар че досега съм имал възможност да гледам и възпитавам не едно куче исках да разбера нещо повече за самата порода и типа характер.И след доста ровене из нета не можах да намеря сайт с основната информация за породата ,като изключим този форум останалите сайтове за кокери бяха не дотам изчерпателни с информацията.А аз бях доста изненадан колко бързо възприема всички команди ,който го уча и възпитавам .И не знам защо хората възприемат кокера като глупаво куче,което не може да се научи на нищо.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни