Dog.bg Форуми : Френски булдог (проблеми)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френски булдог (проблеми)

#21 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 30 October 2008 - 09:47 AM

Цитат

Как може да се предотврати този проблем с краката като на снимката-калций,глюкозамин,витамини????Доста притеснително....

По скоро трябва да се запитаме какви са причините довели до това , за да се предотврати подобно състояние .
За мен има няколко причини :
1. Наследственост!
2. Обездвижване /недостатьчно разходки
3. некачествена храна
4. Бързо качване на тегло за кратък период от време и това съчетано с още неукрепналите ставни връзки
Но все пак това са си мои предположения...
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 30 October 2008 - 11:54 AM

Крачетата наистина си изглеждат добре, според моя скромен опит. А за ноктите и нашите са доста дълги, изрязвам ги, но явно не достатъчно.Страх ме е да не засегна живецът.С разходки нямя как да ги поддържаме защото, както вече писах нямаме желание за такива, а и ходим по трева.
Наистина не изглежда толкова дебеличък.

#23 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 31 October 2008 - 02:03 PM

Здравейте,днес водих кученцето си на ветеринар и всьщност се оказва,че килограмите му не са 10-11,както мислех,а са всьщност 12кг и 500гр  :o .Това наистина си ме стресна,защтото е много мальк за вьзрастта си,но според лекаря няма някакви аномалии или затльстяване,напротив сьвсем нормално развит е.По отношение на краката му сьщо мнението беше,че от медицинска гледна точка не става вьпрос за рахит или изкривяване вследствие на килограмите му,сьщо стьпва нормално на лапите си......така,че изглежда и с това няма проблем.Спрямо породата му и това как би трябвало да изглежда стойката му,според мен има лека форма на изкривяване на предните крака,но това което мога да му давам на този етап превантивно е единствено калций,за глюкозамина ми беше казано,че абсолютно и категорично не се препоръчва за малка порода особенно в този период на разтеж,по простата причина че е за едри породи кучета и то възрастни и с износени стави.Просто се надявам това леко изкривяване,да не се влоши.Остава въпроса с храненето му,предвид това,че не е лакумник и не е много ящен,винаги му оставям пьлна купичка,ако все пак му се дояде,тя се равнява на около 200гр,но обикновено тои си изяжда 100 до 150 гр от нея,като вечерното хранене,често се случва да го пропуска или е по малко до към 60-80гр в редки случаи,ако е прекалено изгладняло от тичането и играта с другите кучета до 100гр.Въпроса ми е колко трябва да е дневната дажба храна за неговата вьзраст спрямо подрастващия период?

#24 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 31 October 2008 - 02:41 PM

Едва ли можеш на сила да го храниш . В предвид килограмите вероятно това му е достатъчно което изяжда.Всяко куче се развива с различни темпове .
Не виждам за какво се притесняваш щом всичко е наред.
По отношение на добавките за стави не сьм съгласна , че са само за стари и възрастни кучета от големи породи .Да ,едрите породи много по-често имат нужда от тези добавки , но и при тях се препоръчват в периода на израстване почти задължително , а отделно като възрастни , за много кучета е нужно да се добавят, независимо от породата. Моите уважения кьм ветеринаря ти , но френския булдог не е към малките  породи , а към средните .Малки по формат , но тежки .
А ,да даваш калций  няма логика , особено при даване на добра храна и липса на рахитични изменения. Още повече , че тук вече може да си говорим пак за породи . По -дребните породи, много рядко имат нужда от допълнително калций и то при условие , че не е качествена храната или има някакво изоставане в растежа поради недобро усвояване .
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 31 October 2008 - 02:59 PM

Напьлно сьгласен сьм с това за калция,сьщтото ми беше казано и от ветеринаря,просто исках да се подсигуря с нещо относно ставите,но предвид това че не боледува от нищо и няма някаква видима сериозна деформация на крачетата,ми казаха че не добре да му се дава глюкозамин.Можеш ли да ми дадеш малко информация за глюкозамина и ако реша да му давам в какви дози би трябвало да е?

#26 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 31 October 2008 - 03:25 PM

Може би неправилно употребявам наименованието "глюкозамин" . Той спада към така наречените хондропротектори .
Има много препарати на пазара , специализирани за кучета , дозите са според препаратите.
Но в крайна сметка щом няма проблем , защо да даваш?
Пускам на файл , двата препарата които аз използвах , докато растеше кучето ми , просто да добиеш представа, че не са само за възрастни кучета . Даже ако се поразровиш в нета , ще попаднеш на доста изследвания в които се оспорва , че помагат  при получено вече изхабяване на ставите (артритни изменения ) , няма как да се възстанови хрущяла.
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 October 2008 - 06:07 PM

А възможно ли е това кученце да не е "точно" Френски Булдог?  :blink:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 31 October 2008 - 06:12 PM

Цитат

А възможно ли е това кученце да не е "точно" Френски Булдог?  :blink:
М да, и това, а и никъде не е казано колко е високо. Може би височината му ще даде обяснение, защото иначе не виждам къде са тия 12  :o кг.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#29 Потребителят е офлайн   killah_baby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2008 - 07:27 PM

Аз неразбирам от френчита много много като стандарт... но тоя сладур прилича на портативно кане корсо ;D много е сладък
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 31 October 2008 - 11:19 PM

Мисля,че компетентен ветеринар може да каже със сигурност френч ли е ,не е ли (виждайки го на живо) :-!Но това за 12-те килограма ...не е истина просто!Много са :o

#31 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 03 November 2008 - 11:06 AM

Цитат

Мисля,че компетентен ветеринар може да каже със сигурност френч ли е ,не е ли (виждайки го на живо) :-!Но това за 12-те килограма ...не е истина просто!Много са :o

Не че имам нещо против ветеринарите ;D , ама това е напълно погрешно . Ветеринарните лекари не учат кинология , не са запознати със стандарти(говоря за нормалното обучение по ветеринарна медицина ) и т.н , че да дават оценки , кое каква порода е и доколко отговаря на нея. Всеки (даже и да не е ветеринар ) може да каже това куче е еди каква си порода....а доколко е така?Давам ви за пример породите -хъски , маламут и лайка !Замислете се , имат близки черти и лесно могат да се объркат от хора , които не отглеждат такива кучета  и не са запознати с разликите им(а те не са малко).
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 03 November 2008 - 11:21 AM

Добре ,грешката е моя B) !Явно нашия ветеринар е много добре запознат с особеностите на различните породи и съм останала с впечатлението,че и другите ветеринари са такива  ;)

#33 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 03 November 2008 - 11:55 AM

Особености на различни породи , да ! Особености в здравословен план при различните породи , сьщо(много е важно) !
Но останах с впечатление , че тук става дума за принадлежност към порода и доколко кучето отговаря на нея .
Ако ветеринар има и киноложко образование или е минал курсове за съдия , това вече е друго.
Сьжалявам , че вчера не снимах едно тримесечно кученце .Жената , която го водеше ни попита нашите кучета каква порода са .Като разбра , че са френски булдоци , направи ей такива очи  :oи вика ,  то  нашето е френски булдог , а то по скоро беше пинчер с обратна захапка и малко по широка муцуна ,а тежеше не повече от 1 кг :(Бебе Айк също го видя .
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 03 November 2008 - 02:17 PM

:-Никак не изглеждаше добре кученцето,имаше някакво изкривяване  на предните крачета бяха обърнати на вътре и много разделечени.
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 03 November 2008 - 05:10 PM

От два дни сме запечени, не знам дали е проблем, дайте съвет, ако може с някаква храна да се оправи.

#36 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 03 November 2008 - 10:22 PM

Малко по-течна храна , отвара от ленено семе , повече разходки...
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 November 2008 - 10:18 PM

Понеже се заговорихте за принадлежност към породата, пък и аз от няколко дни все се каня да попитам, и все забравям...  :rolleyes: Майката на нашият хубавец си имаше недостатък, а доколкото разбрах е сериозен такъв. Значи, долните заешки зъби се виждаха дори когато беше със затворена уста или по - точно нормалното състояние на джучките. Не, че за нас ще да е сериозен проблем, ама ми е любопитно кога най - рано можем да разберем дали и нашият хубавец ще си е озъбен? (Тя и Мишел ми е озъбена, та у нас това е много по - голямо предимство, отколкото недостатък ;D ) Дали след като смени зъбетата или след като завърши цялостното си развитие.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 04 November 2008 - 11:01 PM

Обикновено след шестия месец се проявяват тези неща, зависи в каква степен са  , а може и по кьсно , все пак главите при мъжките се развиват до 1,5 ,ако не и до 2 години. Но , ако бащата не е имал този проблем , този недостатьк ще остане скрит , така , че може и въобще да не се прояви.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 05 November 2008 - 05:14 PM

Здравейте!Понеже стана вьпрос за това колко е високо кученцето ми и доколко е породист,височината за момента му е (меря го от задните крака до дупето)-35см.Поисках информация за произхода и родословието му от хората,които ми го доставиха,но все още не сьм я получил(а и не мисля,че ще получа),имам само паспорт (който изглежда е от Словакия),в който е вписана породата и ваксините,които са му направени,както името и печата на ветеринаря,който определено не е бьлгарин(Аndrej Zechmeister,нещо такова)......но нищо повече.Според мен има всички сходни,черти с френски булдог,като изключим гигантизма и ушите му.Просто няма как да знам породист ли и е,и дали изобщо е френски булдог.Не мисля,че ветеринарите са компетентни по този вьпрос (или поне не всички),така че мога само да си сравнявам снимки и нищо друго.Както и да е все пак няма "рекламация" в такива случаи,така че ще си го гледам и обичам такьв какьвто си е,важното е да е здрав.

#40 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 05 November 2008 - 08:43 PM

Цитат

така че ще си го гледам и обичам такьв какьвто си е,важното е да е здрав.


:palec:
User's Signature

Качена снимка

  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни