Dog.bg Форуми : Френски булдог (проблеми)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френски булдог (проблеми)

#41 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 06 November 2008 - 03:26 PM

Някъде четох, че нагръдниците причинявали изкривяване на предните крака, има ли нещо такова.Нашийника вече ни е малък и не знам дали да го сменя с нагръдник.

#42 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 06 November 2008 - 04:31 PM

Цитат

Някъде четох, че нагръдниците причинявали изкривяване на предните крака, има ли нещо такова.Нашийника вече ни е малък и не знам дали да го сменя с нагръдник.

Не сьм сигурна доколко е така , но се  смята ,че се извиват лактите навън.По принцип това си е генетично (може вьобще да не си му слагал нагръдник и пак да изкриви лактите) , но развъдчиците винаги се подсигуряват и препоръчват да не се използва.
А , дали нашийник или нагръдник , както ти си прецениш, зависи и от самото куче .
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 07 November 2008 - 07:59 PM

Цитат

Здравейте!Понеже стана вьпрос за това колко е високо кученцето ми и доколко е породист,височината за момента му е (меря го от задните крака до дупето)-35см.Поисках информация за произхода и родословието му от хората,които ми го доставиха,но все още не сьм я получил(а и не мисля,че ще получа),имам само паспорт (който изглежда е от Словакия),в който е вписана породата и ваксините,които са му направени,както името и печата на ветеринаря,който определено не е бьлгарин(Аndrej Zechmeister,нещо такова)......но нищо повече.Според мен има всички сходни,черти с френски булдог,като изключим гигантизма и ушите му.Просто няма как да знам породист ли и е,и дали изобщо е френски булдог.Не мисля,че ветеринарите са компетентни по този вьпрос (или поне не всички),така че мога само да си сравнявам снимки и нищо друго.Както и да е все пак няма "рекламация" в такива случаи,така че ще си го гледам и обичам такьв какьвто си е,важното е да е здрав.
Поздравявам те за последното  :palec:

#44 Потребителят е офлайн   TRADEMARK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 30-January 06
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2008 - 10:50 PM

GLIX във връзка с твоето куче.....лично на мене ми харесва дори и със клепнали /за сега/  ушета
Не виждам защо трябва да се счита за аномалия това че е малко по едър от "нормалното" след като при хората има "екземпляри по над 500кг, или пък високи над 230см  ..........
Важното е, да ти е жив и здрав и да те радва дълго време ......но най важното е ти да си добър и грижовен "родител"

#45 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 07 November 2008 - 10:59 PM

TRADEMARK на теб май ти харесва всяко куче което  е извън стандарта или поне с такова впечатление останах... :blink:
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 14 November 2008 - 11:59 AM

Един въпрос от мен:как се почистват ушите на френчитата и колко често? :o
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2008 - 12:11 PM

Цитат

TRADEMARK на теб май ти харесва всяко куче което  е извън стандарта или поне с такова впечатление останах... :blink:
;D :namigam: ;D Той просто се опитва да бъде справедлив и безпристрастен,за което заслужава поздравления-БРАВО!По-добре ли щеше да бъде да нахока собственика на кучето и да му се присмее :(?!Този път съм на неговото мнение и съжалявам,че не се онесах като него,проявих известна доза егоизъм (признавам)!!!

#48 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2008 - 10:14 PM

Цитат

Един въпрос от мен:как се почистват ушите на френчитата и колко често? :o
С триста зора  ;D,абе приклещи го здраво да не шава и с един памучен тампон напоен с тоалетно мляко или с влажни кърпички търкай смело ;),...е не чак до болка.Мисля,че ме разбра.А що се отася до това колко често да ги почистваш-толкова често ,колкото е нужно,ти си прецени :blink:

#49 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 20 November 2008 - 09:10 AM

Ние си чистим ушите, когато успея да я хвана в удобна позиция.Много е трудно, все се опитва да захапе клечката, но от време на време се получава. Аз да питам за обезпаразитяването.Вчера и купувах храна и девойката каза, че трябвало всеки месец, така били препоръчали от фирмата производител.Та аз си мисля да не е някой трик за увеличаване на продажбите.Моя доктор съм го питала той каза на шест месеца.Днес ще ходим на профилактичен преглед и ще питам пак.Сама не смея да си правя експерименти. При вас как е?

#50 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 20 November 2008 - 11:07 AM

Обезпаразитяване на 6 месеца, еднократно ,  е неефективно . Цикъла на повечето паразити е 15-20 дни (от заразяването до отделянето на яйца) , а никой от препаратите няма профилактичен ефект т.е.  да предпазва от заразяване. Така че си трябва по чест прием. Друг вариант е да се пуска изследване на изпражненията.
Обезпаразитяване
Говори с лекаря си на всяка цена, още повече имате  малки деца.
ПС; Относно увеличаването на продажбите - таблетките , особено българските са смешни като цена (стотинки ) , едва ли някой печели толкова много от продажбата им.
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 20 November 2008 - 12:29 PM

Интересна статия във врьзка с дисковата херния и лечението и.
http://lbarker.orcon...msTreatment.pdf
  Използва освен стандартната терапия и големи дози вит С (1000 мг) за 5 до 7 дни , а след това и за профилактика през целия им живот, вече в по-малка доза .В статията се говори за дакели , но нашата порода също е  засегната от това . По интересно ми е,  че и за профилактика го препоръчват ! В края има и общи препоръки за това как да си пазим кучетата от нараняване на гърба .
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 November 2008 - 11:39 PM

Искам да попитам булдоците засегнати ли са от тазобедрена дисплазия и ако да често ли се среща при тях?
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 21 November 2008 - 10:51 AM

Всяка порода куче , може да има тазобедрена дисплазия , даже и безпородно.
При французите ,не се смята за често срещан проблем , но я има и при тях
http://www.frenchbul...ulldog.htm#HIPS
А , защото питаш общо за булдоците - нямам идея как е за английските , предполагам че и при тях е сьщото,  още повече , че са и по-тежки и едри кучета.
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 21 November 2008 - 01:46 PM

Чували ли сте за изкуствено повдигане на клепналите уши при френските булдоци?Свьрзах се с човека,който ми достави кученцето.....и който така и се оказа,че не знае нищо за родословието му освен,че е от Словакия........предложи ми и да му вьрна кучето и да ми даде друго или да ми вьрне парите...........за бой си е ''пича"  :huh:  :angry:,пак казвам няма рекламация в такива случаи  :huh: .Заговори ми,че ако толкова сьм искал френски булдог можел да му вдигне ушите с някакви лепенки..Пьлна простотия.0878567666 и 0878588866 това са телефонните номера на тези хора,ако ги срещнете в обяви за каквито и да било породи кучета в интернет....по добре не им се врьзвайте!

#55 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 21 November 2008 - 02:15 PM

Аз не съм чувала да има такова нещо специално при френчитата,иначе се среща при породи на които им се режат ушите(доберман,дого аржентино,кане корсо),но това се прави евентуално за да подпомогне правилното исправяне вече при почти изправени уши.След като вече си бил излъган от тези хора по добре не им се доверявай отново :huh:
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 November 2008 - 02:27 PM

А не ти ли предложи да му направи липосукция (заради килограмите) или ринопластика (за да сплеска повечко муцунката)? :huh:  B) :rolleyes:

#57 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 24 November 2008 - 07:19 PM

Някой да има идея как мога да си отуча кучето от дьлбаенето в стените,защото не искам да го пердаша,а и карането не помага.Сьщо и от това да изяжда собствените(а и не само) "произведения"?

#58 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 24 November 2008 - 11:19 PM

http://www.puppy-bg....ng=bg&menuid=00

От тях идва кученцето ми,някой има ли наблюдение щто за магазин е това,и какви са тези хора?
....колкото повече расте,толкова повече се отдалечава от френски булдог...

#59 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 24 November 2008 - 11:28 PM

това в зооборса,по добре спри да се измъчваш с това че кученцето се отделечава от породата обичай го такъв какъвто е защото той е уникален сам по себе!Интересно ми е как става покупката на куче от такъв тип зооборса и виждаш ли кучето преди да го купиш или ти го карат в къщи?
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 November 2008 - 11:33 PM

Цитат

щто за магазин е това,и какви са тези хора?
http://kiflaiboza.blogspot.com/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни