Dog.bg Форуми : Френски булдог (проблеми)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френски булдог (проблеми)

#461 Потребителят е офлайн   vesseeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 22-May 11
  • Gender:Female
  • Location:Драгичево

Публикувано: 26 October 2011 - 07:59 PM

Показване на мнениетоChiita, в 26 October 2011 - 07:51 PM, написа:

Сьжалявам , но който и да беше, от 23 октомври до днес , са цели три дни!!!Човека три дни се чуди дали да заведе кучето на лекар и продьлжава да търси отговори във форум!А това къде се гледа сам си го написа

Цитат

...кучето е вързано да не ми бяга на мога да направя снимката както се вижте от пред има храна за да се загледа но иначе там живее, редовно го капя,чистя му редовно.

все пак има светлина в тунела

Цитат

Днес ще го закарам на ветеринар




:ba_025:
В крайна сметка,нали това е важното.Човека си личеше,че нищо не разбира и си пита,а не е от тия дето питат,а после почват да спорят,та даже и да обиждат....
User's Signature

.....първата на изток тръгна,втората на запад свърна,
третата,не знам защо, кукувичето гнездо
си избра едничка тя и над него прелетя.......

#462 Потребителят е офлайн   Radosav1990 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 01-May 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2011 - 08:07 PM

Показване на мнениетоvesseeto, в 26 October 2011 - 07:59 PM, написа:

Показване на мнениетоChiita, в 26 October 2011 - 07:51 PM, написа:

Сьжалявам , но който и да беше, от 23 октомври до днес , са цели три дни!!!Човека три дни се чуди дали да заведе кучето на лекар и продьлжава да търси отговори във форум!А това къде се гледа сам си го написа

Цитат

...кучето е вързано да не ми бяга на мога да направя снимката както се вижте от пред има храна за да се загледа но иначе там живее, редовно го капя,чистя му редовно.

все пак има светлина в тунела

Цитат

Днес ще го закарам на ветеринар




:ba_025:
В крайна сметка,нали това е важното.Човека си личеше,че нищо не разбира и си пита,а не е от тия дето питат,а после почват да спорят,та даже и да обиждат....



Аз не искам никой да обиждам, поел съм отговорност за кучето да го гледам, докато брадовчетми се върне от българия, забравих да кажа че живея в испания, но това няма значение, брадочетми ми каза само че кучето ще се разгони и когато го разхождам по парковете ,ако има други кучета да не го пускам а да го разхождам с повода, и си мислех в първите дни че е нещо нормално както споменах не разбирам от кучета нямал такова.

#463 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2011 - 08:08 PM

Не всеки е лекар, за да разбира, но трябваше веднага щом е видял, че кучето има проблем да го заведе на ветеринар, а не да чака дни на ред някой да си каже мнението по въпроса тук във форума!

#464 Потребителят е офлайн   Radosav1990 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 01-May 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2011 - 08:17 PM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 26 October 2011 - 08:08 PM, написа:

Не всеки е лекар, за да разбира, но трябваше веднага щом е видял, че кучето има проблем да го заведе на ветеринар, а не да чака дни на ред някой да си каже мнението по въпроса тук във форума!


Съжелявам че писах в тоя форум, не съм първият човек който има проблем с куче, и няма и да съм последният, изкарахте ме еднава ли не тереорист, да държа кучето в подземие на 5 метра под земята пускам му храна и вода с въже отвлечено е и искам откуп за него, и спомехте за разплод на кучето аз никаде не съм споменал че кучето е взето за тази цел, за разлика от някой хора в тоя форум аз май си мисля че вие повече се притеснихте от този факт спокойно кучето живее в испания, а и за финансовите средва които споменахте кучето е взето за 800 евро и с радословие за разлика от повечето кучета на които разглеждах снимки в форума които както и да ги поглене човек се вижда че не е френски булдог а прилича на него и на още няколко породи.

#465 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2011 - 08:26 PM

Никой не се интересува в коя държава е и колко струва! В момента е важно да го заведете на лекар, който ще ви назначи адекватно лечение! Жалко е че чакате толкова време, защото проблема може да е сериозен. Никой уважаващ себе си доктор не би ви дал диагноза и назначил лечение чрез форум в интернет! Форума е за споделяне, за съвети, но когато става въпрос за лечение на сериозен здравословен проблем си има ветеринарни клиники!

#466 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2011 - 08:28 PM

Показване на мнениетоRadosav1990, в 26 October 2011 - 08:17 PM, написа:

Съжелявам че писах в тоя форум, не съм първият човек който има проблем с куче, и няма и да съм последният, изкарахте ме еднава ли не тереорист, да държа кучето в подземие на 5 метра под земята пускам му храна и вода с въже отвлечено е и искам откуп за него, и спомехте за разплод на кучето аз никаде не съм споменал че кучето е взето за тази цел...



Добре, разбрахме те, че съжЕляваш, нищо , че сме такива лоши и само те нападаме от три дена. Айде сега бързо на лекар и да не забравиш, че в един форум с тъпаци са предположили, че във вашия случай се касае за prolapsus vagine...:tb_195:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#467 Потребителят е офлайн   Radosav1990 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 01-May 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2011 - 08:41 PM

Аз не съм казал на никого тъпаци, но това за болеста можеше много по рано да го кажеш, утре ще го закарам, и ще ви пиша след това как е кучето, но малко се поразрових из нета и видях че този проблем го има и при хора най вече жените. Вагинален пролапс е най-често при млади, непокътнат женски кучета. Породи, най-често засегнати са Лабрадор и Chesapeake Bay ретривър, боксьор, английски булдог, мастиф, немски овчарско куче, Св. Бернар, вид едър рунтав териер, Springer спаниел, Уокър хрътки и ваймарския. Преведох го в транслате.гоогле.ком

#468 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2011 - 08:51 PM

Браво на теб, нали беше казал че днес ще я заведеш на лекар!!! Тц, тц, тц, бива ли такова нехайство, засрамете се бе хора :dry:

#469 Потребителят е офлайн   Radosav1990 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 01-May 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 26 October 2011 - 08:54 PM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 26 October 2011 - 08:51 PM, написа:

Браво на теб, нали беше казал че днес ще я заведеш на лекар!!! Тц, тц, тц, бива ли такова нехайство, засрамете се бе хора :dry:


Да казах за днес, ама незнаех каде е ветеринаря, но вече ми обесниха взех документите на кучето и утре сутринта сме там.

#470 Потребителят е офлайн   vladyslav91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-October 11

Публикувано: 27 October 2011 - 01:18 AM

Показване на мнениетоChiita, в 26 October 2011 - 07:51 PM, написа:

Сьжалявам , но който и да беше, от 23 октомври до днес , са цели три дни!!!Човека три дни се чуди дали да заведе кучето на лекар и продьлжава да търси отговори във форум!А това къде се гледа сам си го написа

Цитат

...кучето е вързано да не ми бяга на мога да направя снимката както се вижте от пред има храна за да се загледа но иначе там живее, редовно го капя,чистя му редовно.

все пак има светлина в тунела

Цитат

Днес ще го закарам на ветеринар

...ако му подобри и условията на живот и го прибере и в къщи ,може да има смисъл от форума


ei p...... kucheto e moe i ne e v nikav tunel a v dvor,i vij kolko si tapa svetlinata e ot svetkavicata na tela :D:D:D a ne ot krushka i az ne gledam kucheto si da pechelq pari ot nego,a si go gledam shtoto si mi haresva a vie glupaci deto si gledate kucheto za da moje da iskarvate pari ot nego si e vash problem,kucheto mi e v isp a az sam si v bg i zatova brached mi pita kvo moje da e i s kvo moje da mu se pomogne!!!!!

Форумите на Dog.bg обединяват хора, любители и професионалисти, с едно и също позитивно чувство към животните. Форумът е място за общуване, моля, дръжте се нормално, културно и възпитано. Писането на кирилица е абсолютно задължително, за тази цел форумът разполага и с кирилизатор. Забранява се употребата на нецензурни изрази, както и оскърблението към който и да е от другите потребители на форума!
МОД


#471 Потребителят е офлайн   vladyslav91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-October 11

Публикувано: 27 October 2011 - 01:27 AM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 26 October 2011 - 08:26 PM, написа:

Никой не се интересува в коя държава е и колко струва! В момента е важно да го заведете на лекар, който ще ви назначи адекватно лечение! Жалко е че чакате толкова време, защото проблема може да е сериозен. Никой уважаващ себе си доктор не би ви дал диагноза и назначил лечение чрез форум в интернет! Форума е за споделяне, за съвети, но когато става въпрос за лечение на сериозен здравословен проблем си има ветеринарни клиники!

i ne mojete li da che ne razbirate i che kucheto trqvbva da se zavede na veterinar,a pishete che jiveee v kochina che e v tunel che vzeto samo za raplod da se pechelqt pari ot nego,i kato gledam snimkite na vashite lisici tuka imat samo prilika v frenskiq buldog

#472 Потребителят е офлайн   vladyslav91 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 27-October 11

Публикувано: 27 October 2011 - 01:33 AM

Показване на мнениетоkara and cveti, в 26 October 2011 - 08:51 PM, написа:

Браво на теб, нали беше казал че днес ще я заведеш на лекар!!! Тц, тц, тц, бива ли такова нехайство, засрамете се бе хора :dry:

abe ei vij kolko si tapa we kak she zakara kucheto na veterinar kato u nego nqma nito pasporta nito veterinarnata knijka nali parvo trqbva da gi zeme ot nas.az tiq raboti ne sam mu gi dal na nego shtoto ot kade da znam che kucheto she ima problem pri razgonvaneto samo znaeh che skoro shte se razgoni shtoto predi da si tragna za bg ko zakarah na veterinar da mu slojat chip i tam mi kazaha che kucheto skoro shte se razgoni!!!!!!

Тук Се пише на КИРИЛИЦА!!!
Ако не сте запознати с правилата на форума , се запознайте и се постарайте да ги спазвате!
МОД


#473 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 27 October 2011 - 09:21 AM

Показване на мнениетоvladyslav91, в 27 October 2011 - 01:18 AM, написа:

Показване на мнениетоChiita, в 26 October 2011 - 07:51 PM, написа:


все пак има светлина в тунела

Цитат

Днес ще го закарам на ветеринар

...ако му подобри и условията на живот и го прибере и в къщи ,може да има смисъл от форума


ei p...... kucheto e moe i ne e v nikav tunel a v dvor,i vij kolko si tapa svetlinata e ot svetkavicata na tela :D:D:D a ne ot krushka ...............

:ab_041: :ab_041: :ab_041: Еееее това вече ме разсмя :ab_041: Но то си е казано , някой неща ходят само по хората :rc_036: ...Май ти си гледан в тунел , че нямаш никаква социална практика ,това тук даже не опира до Обща култура!

И да ти кажа , че всички тези нашите ,които ги гледаш тук -"смесици от няколко породи"(както каза братовчет ти ) и "лисички"(както каза ти), живеят в 100 пъти по- добри условия от твоето куче ,пък ако ще да е взимано от Луната и да струва не 800, а 8000.

Нужния Ви отговор получихте 10 минути след като попитахте тук още на 23 октомври!Така , че се сърдете само на себе си!
User's Signature

Качена снимка

#474 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 27 October 2011 - 03:34 PM

Вече се съмнявам и дали изобщо можеш да четеш или пък да разбереш написаното! Никой не е споменавал думата тунел.....второ за заплождането никой нищо не ти е намеквал,това което ти се каза е от медицинска гледна точка, за доброто на твоето куче. И като толкова разбираш....така ли не знаеш,че френският булдог не е куче за двор. И тук като казваме ВКЪЩИ , нямаме предвид на ДВОРА.

И тук момченце ни свързват, не родословията на кучетата ни,а любовта ни към тях и общите възгледи за отглеждането им!!!
User's Signature

Качена снимка

#475 Потребителят е офлайн   vladobo Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 20-November 11

Публикувано: 22 November 2011 - 03:42 PM

Здравейте на всички. Отскоро имам и аз едно такова мъниче. Подариха ми го едни хора дето заминават извън Бг. На една годинка е и е добре гледана сладуранката. И така докато си играехме и боричкахме усетих на 4тия ден че има някаква бучица на врата. Реших че е някаква мазнинка (дебеличка е). И за 2 дни малката бучица стана по голяма а една сутрин като станах и я загледах беше колкото топче за пинг- понг. Ужас. Веднага на ветеринар. каза тумор като я видя, но като разбра че е станало толкова голямо за една нощ я сложи на масата и с една спинцовка я боцна. Изтече някаква мизерия с много кръв. После ми обясни че след 4 дни трябва да я боцне пак а след като направи следващата ваксина ще я оперира защото това било стара травма и се пълнела с кръв и е станала като подкожна торбичка. Възможно е си мисля аз, защото е голям дивак и скача по леглата и се блъска в стол, маса или каквото и е на пътя и то с добра засилка. Та искам да попитам някои имал ли е подобни проблеми и какво може да помогне и как да постъпя от тук на татък. Да се доверя ли на този доктор или да отида и при друг? Иска да я оперира с пълна упоика, незнам дали е добре за нея . Даваите съвети и помощ и идеи, моля ви

#476 Потребителят е офлайн   dessymar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 233
  • Регистрация: 10-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 23 November 2011 - 02:32 AM

ПОТЪРСИ ВТОРО МНЕНИЕ, аз бих постъпила така

#477 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 23 November 2011 - 11:00 AM

Показване на мнениетоdessymar, в 23 November 2011 - 02:32 AM, написа:

ПОТЪРСИ ВТОРО МНЕНИЕ, аз бих постъпила така

:ba_025: аз също
User's Signature

Качена снимка

#478 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 23 November 2011 - 11:30 AM

Вероятно е някакъв хематом или абцес /по-вероятно / в предвид на това че изтекло някаква гадост :md_064: ,предполагам гной и кръв.
Няма логика да слагате ваксина а след това да лекувате проблема , защото има едно основно правило "Ваксина се слага на ЗДРАВО куче" Наличието на абцес/примерно/ ,предполага възпалителен процес ,затова първо решете там проблема и тогава ваксинирайте.И едва ли това са първи ваксини на кучето ,което доколкото разбрах е на годинка, че да е толкова належащо.
Слагани ли са в скоро време в тази област някакви инжекции?
User's Signature

Качена снимка

#479 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 23 November 2011 - 02:35 PM

Моето куче имаше подобен проблем, отстрани на устата - изглеждаше като твърдо топче и се появи за 24 часа. Оказа се, че се е набол на пръчка и малко парченце беше останало в кожата. Леко му го цепнаха без упойка, за да изтече гадостта и после беше на антибиотик. Оправи се бързо като цяло.
Според мен потърси и второ мнение. Успех!
User's Signature

Качена снимка

#480 Потребителят е офлайн   Misho86 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 12-July 12
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 24 July 2012 - 12:22 PM

Здр..... От 15 юли тази година, имам молко френчи на 7 седмици някаде. Всички в къщи му се радваме много. Голямо диване, ака и си пикае на всякаде но да е жив и здрав. Но от 2-3 дни го забелязах а може и да си внушавам, като ме погледне без да мърда главата мисля че разделя очичките и не ги движи в синхрон. Водих го на ветеринар, каза ми че нищо му няма. Имал ли е някой такива съмнения или аз нешто не съм наред (надявам се да е така).

  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни