Dog.bg Форуми : Френски булдог (проблеми)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френски булдог (проблеми)

#61 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 24 November 2008 - 11:42 PM

Цитат

Цитат

щто за магазин е това,и какви са тези хора?
http://kiflaiboza.blogspot.com/

УЖАС! :'(
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 25 November 2008 - 01:49 AM

Прегледах линковете по горе и наистина ми е много мьчно на пьрво място за животинките,защото този вид(т.е. домашните любимци) животни зависят само от нас хората през целия си живот,и на второ място за техните стопани.Не ми се е случвало досега и искренно се надявам да не ми се случи скоро да претьрпя такава загуба,защото само,като си го помисля придобивам лека представа за това....и е ужасно.Това,което видях и прочетох изминалите няколко часа в интернет относно "развьдници","селекционери" и пр. наистина ме накара да ценя още повече факта,че кученцето ми е живо и здраво,и наистина да се замисля какво преживяват тези сьздания и то в най крепка вьзраст само за да ни доставят радост.Колкото и клиширано и незряло да звучи,най искренно пожелавам на хората,които си вадят хляба отнасяйки се по този начин с животните и играейки си на "господ" да понесат на гьрба си сьщото.Колкото до хората,които ми предоставиха моето кученце (puppy-bg.com),ще си понесат последствията...колкото и смело да звучи.Благодаря на всички

#63 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2008 - 08:56 AM

Боже, това е ужасно.GLIX ти си голям късметлия, че все пак кучето ти е живо и здраво в момента.Според мен за теб вече няма значение породата, но направи всичко възможно хората, които са ти го продали да си получат заслуженото.Други, които си вземат куче от там може да нямат твоя късмет.

#64 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 25 November 2008 - 11:47 AM

Цитат

Някой да има идея как мога да си отуча кучето от дьлбаенето в стените,защото не искам да го пердаша,а и карането не помага.Сьщо и от това да изяжда собствените(а и не само) "произведения"?

http://dog.bg/forum/...pic,2603.0.html
http://dog.bg/forum/...pic,1985.0.html
http://dog.bg/forum/...pic,4295.0.html
Може да са ти от полза.
Корекция на поведението , преразглеждане на здравословното състояние(физическо и емоционално) ,скука ,  бирена мая като добавка ...
User's Signature

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 25 November 2008 - 12:31 PM

GLIX , незнам как ще се справиш с тези хора които са те изльгали, а имат и наглостта за подобно изказване , но ти пожелавам успех.

Цитат

.Заговори ми,че ако толкова сьм искал френски булдог можел да му вдигне ушите с някакви лепенки.


Истината е , че  няма начин да се вземе хубаво кученце от такива места.
Просто , разбирате ли , че самата система не може да го позволи. Даже и разни вносители които рекламират , че кучетата са с родословие , вероятно ще сафалшиви  !
Първо френския булдог навьн ,  е скъпа порода  ( няма какво да се льжем) !
-ще  се обадите на някоя от тези агенции и зооборси  и ще ви обяват някаква цена , а за да могат да го продадат на печалба , единствения вариант е да го купят от пазарите за животни или подобни ферми за кучета (кьдето се печели от количеството ), а  ако го вземе наистина от развъдник , вероятно ще струва повече от цената , която е обявил.
Второ добрите развъдници ,НИКОГА няма да продадат кученце на прекупвач!
-ще се интересуват къде и при кой ще живее кучето.
Трето, самото издаване на родословието , предполага да се знае името на собственика , защото се вписва в родословието (особено за експортно такова ), заедно с адреса му.(има и малко забавяне във времето след покупката на кученцето от развьдника , много често родословието пристига по-късно и това тези зооборси го знаят много добре и често го използват)
Четвърто , от добър развъдник навън , кученце под 3 месеца едва ли ще излезне , единствено си мисля , ако лично отидете да си го вземете или е от някоя от нашите сьседки!
Да , има и  хубави кучета  , които са останали без родословие , а са от родословни родители . Защо са останали без родословие ?Защо даден човек би допуснал такова нещо?
Възможно е собствениците да не са изпьлнили условията за развьждане на тези животни , или да е  извън планова връзка , или просто да си ги развьждат без да спазват правилата и майката да ражда два пьти годишно от един и сьщи баща и разни там други подобни причини , които автоматично ще изключат издаването на родословие на малките р а и трябва да ни спират при покупката , защото най вероятно няма да се разбере истината.

Дразня се и от нашите "размножители" в България .
Постоянно попадам на обяви за кученца от елитни родители ( каквото и да  означава това ) ,чистокръвни (което е  глупост като термин) , за бащи внесени от Холандия, Италия , Германия ,че даже и Чехословакия (къде на картата се намира ) ,  шампион на Холандия (много ми се иска да го видя този татко ), снимки на кученца взети от сайтове на развъдници и пуснати в нашенската обява и т.н.
И хората се заблуждават , непрекъснато !Вече ведньж написах , че френския булдог не е само едни изправени уши и притъпена муцуна .
А после, аз сьм лошата  когато мен ме попитат , защо вашето куче няма къдрава козина зад ушите и аз съответно отговоря  !
User's Signature

Качена снимка

#66 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 November 2008 - 12:59 PM

За съжаление винаги ще има по някой нов потребител във форума,който да излее мъката си след поредната измама от покупка на кученце от "чужбина".Мисля,че ме разбирате какво имам в предвид?!Лошото е ,че се търсят съвети "след",а не "преди"  :-! И докато е така-така ще е. :-

#67 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 26 November 2008 - 01:13 PM

Съгласна съм,това е един бизнес за сметка на живите същества,който скоро няма да пропадне........
User's Signature

Качена снимка

#68 Потребителят е офлайн   Fat Dog Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 28 November 2008 - 12:55 AM

Здравейте всички. Аз имах френче, което почина преди близо 2 месеца на 12 години  :'( . Гледахме си го от едномесечно. Та да споделя, беше женско и си го поддържахме 10-11 кг. Това леко изкривяване на лапичките е нормално. Обезпаразитявахме го на 1 месец.
Първите няколко години имаше някакво заболяване на кожата, което третирахме с какво ли не. Беше обхванало зоната зад ушите, подмишниците и около очите. Накрая го излекувахме със сяра в храната.
Общо взето имат доста "уродливи" стадии на развитие, така че не се шашкайте много  :blink:
Ако имате някакви въпроси бих ви отговорила с удоволствие, стига да съм се сблъсквала с проблема, но общо взето сме се сблъсквали с какво ли не  ;)


#69 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 09:55 AM

Чудесно е, че има някой с дългогодишен опит с френските булдоци.Веднага ще се възползвам и ще питам пак за това щуро подскачане.Доколкото разбрах е много вредно, но не мога да я укротя.Като заек е.Нищо не помага.Или аз нещо не мога да се справя.

#70 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 November 2008 - 10:10 AM

Е ,че те всички кучета подскачат, особено като се радват . Май се притесняваш повече от необходимото. Ставаше дума за системно натоварване на грьбнака , като например ,ако живеете в мезонет и постоянно кучето се  изкачва и слиза по стълби или както някой беше казал , че основната му игра  е увисване на закачени гуми и др. подобни занимания .И не мисля , че е закон , че ще се случи нещо , но са предразположени , затова  са тези предупреждения , за които четем.
В интерес на истината , сьм чела, че не им позволяват от малки да се качват по дивани и фотьойли , точно за да избегнат скачането от високо , ама аз не можах  да наложа такова правило. :(И пак опираме до възпитанието... :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   Fat Dog Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 28 November 2008 - 06:30 PM

Шони също беше много палава като малка. Имаше си цяла програма или не въртеше супер бързо в крък или обикаляше скачайки по дивана и фотьойлите около масата и понеже масата е стъклена веднъж се поряза, но и това не й послужи за поука. С годините вече я домързя. Marfieta имай впредвид, че кученцето се нуждае по някакъв начинн да изразходва натрупаната енергия, което не винаги става само с разходки. Не се притеснявай, нека щурее  :blink:

#72 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 November 2008 - 11:18 PM

В момента, в който се опитах да забраня петте стъпала на входа на къщата Спайк се научи да се качва и слиза сам. Любимата му игра беше: "Хайде да излъжа онова двукракото и да го дразня докато се качвам и слизам по стъпалата". Не намерих начин да го спра. В момента ми е по - проблемно това, че отказва да ходи с повод и се притеснявам.
User's Signature

Качена снимка

#73 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2008 - 11:23 AM

Наистина прекалено се притеснявам.Можеби е от възраста, с предишните ми кучета не беше така.Постоянно чета и я наблюдавам, как ходи, дали е яла, пила вода,дали се изхожда нормално и все от този сорт.Абе така ще е, явно трябва аз да се превъзпитам, не кучето.

#74 Потребителят е офлайн   choksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 18-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 01 December 2008 - 11:01 PM

задравейте, бихте ли ми казали кога най-рано мога да го изкъпя

#75 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 December 2008 - 11:02 AM

Аз си го изкъпах като му мина втората ваксина. Не съм сигурна дали има толкова голямо значение кога, колкото това, че трябва да му е ааадски топло като го изкъпете.
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2008 - 02:46 PM

Мойта също я изкъпах десет дни след втората ваксина.Наистина стаята трябва да е добре затоплена, защото поне при нас след първото къпане така трепереше, че се уплаших, вън беше близо 40 градуса. Вече обаче няма проблеми, стига да е топло вътре.

#77 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 04 December 2008 - 11:56 AM

А ,аз да питам , всъщност колко често къпете кучетата си ?
Защото аз къпя само при нужда , което е доста рядко.
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 04 December 2008 - 12:23 PM

За почти 4 месеца от както го имам съм го къпала 3 пъти,през останалото време го бърша с мокри кърпички B)
User's Signature

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2008 - 12:53 PM

Цитат

А ,аз да питам , всъщност колко често къпете кучетата си ?
Защото аз къпя само при нужда , което е доста рядко.
И аз така  B)

#80 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 December 2008 - 11:25 PM

Цитат

А ,аз да питам , всъщност колко често къпете кучетата си ?
Защото аз къпя само при нужда , което е доста рядко.


За четирите си месеца Спайк съм ги къпала два пъти вече. И не за друго, ами намирисваше момчето...
User's Signature

Качена снимка

  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни