Dog.bg Форуми : Френски булдог (проблеми)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френски булдог (проблеми)

#1 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 27 October 2008 - 08:23 PM

Здравеите!Имам мальк френски булдог на четири месеца и половина,това което ме тревожи за него е,че ушите му са клепнали(все пак се надявам да ги вдигне рано или късно),сьщо на скоро ми казаха(не професионално мнение),че имал изкривяване на предните крака,вьпреки,че когато вьрви краката му изглеждат сьвсем прави,но когато е в спряло положение лапите му са като при патешка походка(т.е. настрани).Вьпреки всичко е изклучително енергичен, и доста масивен мисля за вьзрастта си (нямам предвид шишкав,а мускулест и добре развит с стабилни мусколести крака и т.н.)теглото му за момента е около 10 до 12 кг.Надявам се на добьр сьвет или мнение по вьпроса,благодаря ви!

Прикачвам снимка за да добиете представа за него..

#2 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 27 October 2008 - 08:26 PM

Първите въпроси, за които се сещам е- От къде сте го взели? Знаете ли кои са родителите му? Виждали ли сте ги?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   killah_baby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2008 - 10:01 PM

Аз като допълнение се сещам за липса на калций
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2008 - 10:07 PM

Цитат

Аз като допълнение се сещам за липса на калций
    :OK:

#5 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 27 October 2008 - 10:12 PM

Цитат

Здравеите!Имам мальк френски булдог на четири месеца и половина,това което ме тревожи за него е,че ушите му са клепнали(все пак се надявам да ги вдигне рано или късно),сьщо на скоро ми казаха(не професионално мнение),че имал изкривяване на предните крака,вьпреки,че когато вьрви краката му изглеждат сьвсем прави,но когато е в спряло положение лапите му са като при патешка походка(т.е. настрани).Вьпреки всичко е изклучително енергичен, и доста масивен мисля за вьзрастта си (нямам предвид шишкав,а мускулест и добре развит с стабилни мусколести крака и т.н.)теглото му за момента е около 10 до 12 кг.Надявам се на добьр сьвет или мнение по вьпроса,благодаря ви!

Прикачвам снимка за да добиете представа за него..


Здравей и добре дошъл.
За ушите ,би трябвало да ги изправи .
Наистина кученцето ти е доста тежичко за възрастта си , премери го отново . Ако наистина е толкова , вероятно проблема с краката идва от това . Снимай го когато е изправен .
Калция едва ли е проблем , по скоро има проблем със ставите от прекалено голямата тежест.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 27 October 2008 - 11:53 PM

Chiita ти беше пускала няколко пъти таблицата за килограмите,и ако не се лъжа на 4 месеца трябва да е м/у 6 и 7 килограма.И според мен изкривяването е главно заради килцата....но не съм лекар,а иначе е много сладък(дундаче :P)
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 28 October 2008 - 01:33 AM

Не знам явно си е до генетика,а и не само,защото тои си беше 7кг още на 3 месеца.............................както  и да е аз го обичам и харесвам такьв какьвто си е,все пак и е рано за каквито и да било прогнози,просто не искам за напред страда от някакви такива заболявания и проблеми,това е,което ме притеснява наи вече..

#8 Потребителят е офлайн   TRADEMARK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 30-January 06
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2008 - 01:43 AM

Знам че ще е трудно, но ако сега не положиш усилия за "редуциране" на килограмите  , твърде вероятно е да се получат изкривявания на крайниците , износване на ставите и оттам нататък адски много проблеми
Спомням си че когато моят Ричи беше на 6 мес тежеше цели 15кг /това е стандартното тегло за възрастни мъжкар / .....намалих храненето на 3 малки и повече движение
Резултат имаше,жалко че тогава нямаше цифрови апарати за да ти покажа колко замускулено и релефно стана кучето .....10кг чиста мускулна маса .....
Та ако искаш кучето ти да не страда след време,погрижи се да си влезе в "категорията" си ...

#9 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 28 October 2008 - 07:36 AM

Работата е там,че тои като цяло не е лакум и не е от наи ящните.Повечето пьти яде когато ме няма вкьщи,защото никак не му харесва да го оставям сам,в мое присъствие каквото и да правя почти не иска да яде.Това свежда яденето му до един път на ден,сутрин му оставям пълна купичка с храна,а вечерната,повечето пъти я пропуска,защото го мързи прекалено много от разходката и направо си заспива.Оказва се,че всъщност храненето му възлиза на 150гр дневно,което не мисля че е много предвид възрастта и телосложението му...

#10 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 October 2008 - 10:36 AM

Снощи , не можах да видя  снимката на кучето ти .Сега ми прави впечатление нещо-дългите нокти ..Има две вероятни причини за това или не се разхожда много (което е нормално  в предвид възрастта му ) или че не стъпва правилно (което също не е за подценяване , в предвид проблема ,който описваш и килограмите)
Ето таблицата с килограмите:
1 Monat - 0,8 - 1,3 kg
2 Monate - 2,0 - 3,3 kg
3 Monate - 3,2 - 5,2 kg
4 Monate - 4,0 - 6,5 kg
5 Monate - 4,8 - 7,8 kg
6 Monate - 5,6 - 9,1 kg
7 Monate - 6,4 - 10,4 kg
8 Monate - 7,2 - 11,7 kg
erwachsen - 8,0 - 13,0 kg

Вашите наистина са много . Виж родителите на кученцето , какви са и  вземи под внимания , препоръката за намаляването на теглото  и увеличаване на движението (игри с други малки , по-чести разходки без много натоварване (мальк е още)и т.н. )
И , честно казано не ми се струва нормално :( едно четиримесечно кученце да го мьрзи .

Цитат

защото го мързи прекалено много от разходката и направо си заспива.

За ставите е добре да му вземеш някакьв препарат с глюкозамин.
Направи консултация с ветеринар .
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Оля Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-September 08

Публикувано: 28 October 2008 - 11:40 AM

Здравейте на всички!
Аз малко се поизгубих, но сега да споделя. Значи проблема при Базел се оказаха наистина някакви гъби, които за нещастие са невероятно упорити. Вече повече от месец се мажем ли мажем (ветеринарният ни изписа лекарство, което разтваряме в 50мл вода), ходихме 2 пъти от тогава при него, но проблема си го има.
Последният път ни обясниха, че може би това се дължи на многото спори, които са навсякъде вкъщи и че трябва да третираме и апартамента с този препарат (чрез напръскване).
От както сме започнали да го мажем, проблема с ушите изчезва т.е оправя се вече, но пък все повече нови засегнати места излизат.
Знам, че стана доста дълъг пост, за което се извинявам, но въпроса ми е, ако някой е имал подобен проблем, искам да знам колко време му е отнело да го оправи, че аз нещо взех да се шашкам.
Прилагам снимка, за да е по-ясно.

#12 Потребителят е офлайн   Оля Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 17-September 08

Публикувано: 28 October 2008 - 11:41 AM

На тази май се вижда по-добре.

#13 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 28 October 2008 - 11:47 AM

Доколкото съм запознат,знам че има 3 размера френски булдоци,разглеждал съм таблиците за килограмите,но не съм убеден,че важат и за 3-те размера.Повечето възрастни мъжкари,които съм виждал(от по едрите) са между 14 и 16 кг и то от 8-9 месец.Колкото до калция и т.н. водих го да му правят изследвания и всичко си беше в нормата за здраво и растящо куче,попитах и дали има някакви изкривявания на краката,ветеринаря ми каза,че няма изкривявания и позата на лапите му е просто все още бебешка.Колкото до ноктите и лапите,на снимката все още беше в началото на разходките му и за това изглеждат дълги ноктите,иначе има доста масивни предни лапи и крака.Родителите му просто и да искам,няма как да ги видя,освен ако не планувам разходка до Чехия :).Взех го от развъдник.За това колко е породист,няма как да имам гаранция,но си е 100% френски булдог(като изклучим ушите за момента),просто о6те от малък си беше едричък и бурзо израстна.И последно относно мьрзела,вкьщи общто взето само спи,но навьн трудно можеш да го накараш да се спре,особенно ако има и други кучета около него.Явно остава да се надявам да си израстне нормално и без проблеми.Благодаря ви за съветите :)

#14 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 October 2008 - 12:06 PM

Цитат

Доколкото съм запознат,знам че има 3 размера френски булдоци,разглеждал съм таблиците за килограмите,но не съм убеден,че важат и за 3-те размера.Повечето възрастни мъжкари,които съм виждал(от по едрите) са между 14 и 16 кг и то от 8-9 месец.


Копирай и ни пусни тези таблици с килограмите , точно за това се създаде този подфорум , за да се сьбира полезна информация . Тази по-горе е това , което аз сьм намерила , може и да има и други .
А относно  размерите , незнам какво имаш в предвид по 3 - за Европа важи стандарта на FCI до 14 кг , а Щатите , Англия и някой други страни използват  по-друг стандарт , в който килограмите са до 12 .
А иначе е вярно , че всяко кученце расте с различни темпове и не е  много правилно да се вкарва в някакви точни граници ...

Цитат

Родителите му просто и да искам,няма как да ги видя,освен ако не планувам разходка до Чехия :).Взех го от развъдник.За това колко е породист,няма как да имам гаранция,но си е 100% френски булдог(като изклучим ушите за момента),просто о6те от малък си беше едричък и бурзо израстна.

Е ,това което пишеш е добра предпоставка да знаеш кои са родителите .Щом сте го взели от развъдник , трябва да знаете кои са родителите , не ви ли ги показаха , кажи името на развъдника и напиши кои са му родителите , може и нещо да излезне ?
То и ако от развьдник няма гаранция , че е породист , от кьде тогава ?
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 October 2008 - 12:12 PM

Цитат

Аз малко се поизгубих, но сега да споделя. Значи проблема при Базел се оказаха наистина някакви гъби, които за нещастие са невероятно упорити. Вече повече от месец се мажем ли мажем (ветеринарният ни изписа лекарство, което разтваряме в 50мл вода), ходихме 2 пъти от тогава при него, но проблема си го има.

Оля , надявам се че ви направиха изследване ?
Ако е гъбички , наистина са си упорити и ако се лекувате само с мазане ще отнеме време , но пьк  е по щадящо за кучето .
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 29 October 2008 - 11:10 AM

Прилагам някои нови снимки относно крачетата,в изправена поза и по близьк план.Очаквам мненията ви по вьпроса дали според вас,като любители и собственици на тази порода намирате някаква деформация на крачетата му.Благодаря ви


В личната си галерия сьщо съм добавил някои нови снимки от които можете да добиете представа...

#17 Потребителят е офлайн   TRADEMARK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 30-January 06
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2008 - 11:12 AM

Цитат

......Това свежда яденето му до един път на ден,сутрин му оставям пълна купичка с храна,а вечерната,повечето пъти я пропуска,защото го мързи прекалено много от разходката и направо си заспива.Оказва се,че всъщност храненето му възлиза на 150гр дневно,което не мисля че е много предвид възрастта и телосложението му...


Не го мързи,а просто се уморява бързо предвид теглото ,а като го гледам на снимката изобщо не е шишкав .. направо недоумявам ...?!?
Явно гена му е такъв, може би в някой от родителите му има "доза гигантизъм" ...
Предвид дългите нокти извеждай го на асфалт или на други твърди покрития, така ще може по естествен начин да си поддържа  "педикюра"
А за храната,направо не ми се вярва френчи на 4 месеца да се задоволява само със 150гр  на ден......освен ако не го храниш с космическа храна :) :)

Между другото, ти сигурен ли си че кантара ти мери точно ? :blink: :blink: :blink:


P.S. Надявам се че не съм те засегнал с нещо, но като знам какво съм преживял с моя "шишо бакшишо" който и на сън сънува че яде
но в момента предвид състоянието му и напредналата му възраст се задоволява само със хубава но в малки количества храна + удобно латексово матраче :):):)

#18 Потребителят е офлайн   GLIX Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 16-August 08

Публикувано: 29 October 2008 - 11:29 AM

За храненето...да знам,че повечето кучета особенно пьк и в тази вьзраст са си доста лакуми,но тои от мальк яде толкова колкото му се яде и не прекалява,за това и винаги сьм бил спокоен по отношение на преяждане и т.н.Водил сьм го няколко пьти по този вьпрос на ветеринар,но не откриват нищо ненормално или обезпокояващо,а ми казват,че е сьвсем нормално и здраво куче,аз сьщо сьм на това мнение,това което ме е притеснявало свьрзано с нормалното му развитие са ушите и краката.Това,че е по едьр дори ме радва,стига да не му сьздаде здравословни проблеми занапред.Храната,която му давам откак го имам си е Роял Канин-джуниьр предвид месеци и т.н. от време на време му давам да "облажи" и с някоя консерва за разнообразие,но твьрдо си се храни само с това.Колкото до килограмите,при последното мерене преди близо месец при ветеринаря беше 9 кг. но предвид това,че е в период на развитие,е наддал още,което ме кара да мисля,че вероятното му тегло в момента е 10-11кг.

#19 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 29 October 2008 - 05:13 PM

На тези снимки , аз не виждам нещо притеснително (галерията не се отваря) . По принцип лапите /пръстите им са леко извъртяни навън . А той тепърва ще се развива и ще увеличавате разходките , ще израсне .
Не трябва да става като това на снимката, кученцето е на 10 мес.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 29 October 2008 - 11:26 PM

Как може да се предотврати този проблем с краката като на снимката-калций,глюкозамин,витамини????Доста притеснително....
User's Signature

Качена снимка

  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни