Dog.bg Форуми : Обучение на ловни кучета!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на ловни кучета!

#41 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 31 August 2005 - 03:54 PM

aquilonqпиши на български.Нещо си ядосан.Ако аз съм те ядосал ще ти кажа следното-аз не съм от София,а от Разград. Имам в момента 3 ягдтериера,като от много години се занимавам с развъждането им.Моите също не са клубни.Всяка година си вземам отпуск януари и февруари и ходя на ров за лисици по дупките.Това което си написъл,че всеки път кучето ти излиза с убита лисица от дупката не е вярно.Случва се кучето да убие лисицата в дупката когато тя е глупава и не успее да избяга или се прави на майсторка.Обикновенно лова на лисици протича по следния начин-пускам кучето като се стремя да съм максимално далеко от дупката,кучето влиза,като всяко от кучетата има различен темп на работа.Старата ми женска която кара вече 11 година се движеше много бързо в дупката,което на практика водеше до това,че лисиците много бързо изхвръкваха от дупката и аз ги отстрелвах/в някои случай изтървах/.Но това всеки път да убива може да стане,но в сферата на фантастиката.Не се обиждай,и не обиждай другите несъгласни с теб.
Монка много съжалявам за това което се е случило.Снимките не ми трябват,имам много,а и имам чувството,че ги направихме малко набързо!Емо му кажи да не мисли много-това което му давам е промоция,а и няма да го чакам много време.Ако мога да ти помогна - обаждай се!

#42 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 31 August 2005 - 05:36 PM

Цитат

Za 8- godi6nata mi jenska moga da kaja samo,4e vinagi izliza s ubita lisica ot dupka!

Добър ден!
НКГЛТБ,няма интернет страница.В процес на изработване е.
Тази 8 годишна героиня ,дето винаги излиза с убита лисица,ако е в дупката лисицата,след оглед на екстериора ще я препоръчам на комисията по развъждането направо да я вкарва в разплод,че е много ценна b) b) b)
Да не ходиш на лов само на тръби за напояване? b)
Сигурно не си носиш и лопати? b)
Не го приемай лично,но имай уважението на аудиторията в лицето на Симеон и Анди,че и те ходят на такъв лов и много отдавно се занимават с териери,пък за такъв баш майстор още не са чували.
От моя опит мога да ти кажа,че в природна дупка лисицата като усети силното куче гледа да избяга,дава отпор на по слабо куче ,което не търси контакт с хищника,а само облайва.Силно куче може да хване лисицата,ако е в тунел без изход,а не ми се вярва всеки път твоята женска да има късмета да хваща лисица в такъв тунел.
Може да ти е силна кучката,но много ни хващаш за шаранчета нещо.
Нищо лично!
Откъде разбра,че 60% от клубните женски не струват?

#43 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 31 August 2005 - 05:41 PM

Здравейте!
В Dog.bg има специално място където могат да се публикуват обяви за покупко-продажба , нека това не го правим в самия форум, а той да бъде посветен на "Ловната кинология".
По тази причина изтрих някои от съобщенията. Моля публикувайте обяви на определеното за целта място.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   aquilon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 30-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 05:42 PM

Здравейте, не сте ме ядосали, а и няма как!
Повече от сигурен съм, че и вашите териери са наследници на русенския развъдник.
До запитването за любовта ми към мелезите ще кажа, че не ги любя, а и мастиите от породистите също! ;)

#45 Потребителят е офлайн   aquilon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 30-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 05:46 PM

водопроводните тръби са ми любимо място!
Ако говорим за язовец съм съгласен, че дори мога да си загубя кучето, дори избягвам да минавам край техните жилища. Все пак казах лисици. ;)

#46 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 31 August 2005 - 05:49 PM

Не съм говорил за язовци никъде,но от самото начало ми стана ясно,че ловуваш на тръби .

#47 Потребителят е офлайн   aquilon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 30-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 05:55 PM

Между другото zhel, като казваш ще я пуснем за разплод, ами тя вече е пускана и малкото е четвърто нейно поколение.
Майката не само облайва, а директно атакува и досега не съм успял да извадя живо гадинче от устата й. Вярно, че и от обучението зависи това, но пък и не е изяждала никога убитото. Просто убива и тогава пуска. Наскоро - преди два месеца удави съседска немска овчарка в двора на вилата ми, без да й помогна с каквото и да било. Беше ми писнало да ми посяга на стоката, не беше мастия, но имаше вреден навик да злосторничи.

#48 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 31 August 2005 - 06:02 PM

Кажи ми откъде са ти данните,че 60% от клубните женски не струват.
Тя съседската ви немска овчарка, да не е била някакво подобие с прави ушички.Защото нещо категорията в борбата не отговаря.

#49 Потребителят е офлайн   aquilon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 30-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 06:07 PM

Резултатът от двубоя може да се види: моята териерка около месец се възстановяваше, а съседът си търси ново куче, пак немска овчарка.

#50 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 31 August 2005 - 06:18 PM

АНДИ, това и мен ме притеснява, но въпреки всичко все пак за това е създадено.В България има вече 3 догота които ловуват и посещават изложби (говоря общо, несъм броила изложбите им r) ). Аз и несъм сигурна дали ще посмея да си пусна кучето като знам, че зад онзи храст може да има едно 200 килограмово животно с огромни зъби, което не само може да му остави белег, а и да го убие. Но ми се иска да може да ловува, да знае що е то прасе...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#51 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 31 August 2005 - 06:28 PM

Цитат

АНДИ, това и мен ме притеснява, но въпреки всичко все пак за това е създадено.В България има вече 3 догота които ловуват и посещават изложби (говоря общо, несъм броила изложбите им r) ). Аз и несъм сигурна дали ще посмея да си пусна кучето като знам, че зад онзи храст може да има едно 200 килограмово животно с огромни зъби, което не само може да му остави белег, а и да го убие. Но ми се иска да може да ловува, да знае що е то прасе...

Инче,всичко е обучение.Кучето ти може да се научи да се пази,но трябва време,освен желание.Най-важни са първите срещи на кучето с прасе.Не забравяй че догото възприема света такъв какъвто ти му го покажеш.Ще продължа по-късно.

#52 Guest_Guest_aquilon_*

  • Група: Гости

Публикувано: 31 August 2005 - 09:21 PM

Здравейте, отново!
Извинявам се на всички участници във форума, че първоначално се отплеснах в твърде спорни, а в известна степен и много невероятни по същество въпроси.
Първоначално идеята ми да се включа във форума беше, а и все още е да попитам по-препатилите за някои тънкости в лова с териери, а именно: Възможно ли е да обуча териера си (вече реших да си оставя мъжки, който е на 4 месеца, като сестра си, която продавам) да не убива млади лисичета, които вади от дупката, понеже майката точно това прави? Тя не пуска докато не издъхне жертвата.
Този въпрос ме занимава вече година, когато на една изложба на птици се запознах с ловджия от Разград. Този по неговите думи дългогодишен ловец, а и по всичко си личеше, че е такъв ми разправи следното: "Всяка пролет през май отивам за малки лисичета с мъжкия си териер и той ги вади едно след друго. Някое друго не става, но поне половината ги прибирам живи."
Вие как мислите възможно ли е или все пак, ако се е случвало то не е било толкова масово явление? Още повече, че той има само мъжки, които са по- настървени от женските.
Дори да не получа изчерпателен отговор все ще е насока.

#53 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 31 August 2005 - 09:41 PM

Цитат

Инче,всичко е обучение.Кучето ти може да се научи да се пази,но трябва време,освен желание.Най-важни са първите срещи на кучето с прасе.Не забравяй че догото възприема света такъв какъвто ти му го покажеш.Ще продължа по-късно.

За времето мога да кажа че го имам.Обичам да се занимавам с кучета и го правя в 70-80% от дневния си живот. Точно това ми харесва при Мути, че се пази, докато Сара доколкото разбрах е добър ловец, но не е предпазлива (не говоря директно от лични наблюдения).
Ще изчакам да продължиш r)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#54 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 31 August 2005 - 09:43 PM

ANDI
Ще говоря утре с Емо... ама се пак решението си е негово...
На мен какво да ми помогнеш? Стига да стане това дето го говорихме за мъжкия уелс ... надявам се да си сериозен.
Дано да стане работата при теб с инжекцията...
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#55 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 31 August 2005 - 10:20 PM

Аз също 10тина години гледах ягдтериери.Случвало ми се е подобно нещо два пъти с лисичета и два пъти с малки борсучета.Но след като ги извади навън не пуска докато не ги удушеше.Опитвал съм да го измамя като сложа бурсучето /с лисичетата по ставаше/ в чувал, но не...................докато не се увери, че е мъртво не влизаше отново в дупката.Териера ми беше мъжки, също не клубен, но баща му беше от развъдника в Русе.Купих го от Котел през 1988г. на 9 месеца.Аз го учих.Впоследствие си купих и женска от нашия край.Двете се сработиха страхотно.Имам много случаи, когато са в дупката, мъжкия да влаче малко за врата навън, а женската му помагаше на същото като го буташе отзад.Така, че............всичко е възможно.И........това, което казах не е виц r) d)

#56 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 01 September 2005 - 08:19 AM

Малко омесихме темите за лисиците и прасенцата.Може би трябва да прехвърлим прасето в гатера?
Симеоне,хората ме уважават защото никога не се отмятам от думата си.Можеш да бъдеш сигурен в това.За мен е важно да извадя поколение от този уелски териер и след това е твой-казвам го във форума,че след като роди кучката ще ти го подаря.Ако някой друг иска да заплоди женски уелски на мъжкар с отличен екстериор може също да се обади.Само сега не започвайте в тази тема да пишете за уелски териери.Може да отворим друга.
Инче,не винаги 200 кг.прасе е опасно.Обикновено едно 80 кг.е много по-опасно отколкото голямото,защото е пъргаво и прави много поразии с глигите си/а трябва да те уверя,че глигите колкото и да изглеждат малки са страхотното му оръжие/.Опитните кучета усещат прасето.Едно и също куче може да реагира по два различни начина-на диво по един начин- с облайване и предпазване и съотвенто ако прасето е питомно същото куче ще го захапе и няма да го пусне.Според мен ако държиш да пуснеш кучетата си на прасе е хубаво да го направиш когато са по млади,не са натрупали самочувствие което да ги подведе и прасето да ги удари.Не съм специалист по догото,но дано да са достатъчно пъргави.Винаги обаче можеш да отидеш на гатер и ако прасето е "майстор" да не си пуснеш кучето.
Жел,щеше да отваряш тема за Безмер!

#57 Потребителят е офлайн   aquilon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 30-August 05

Публикувано: 01 September 2005 - 09:03 AM

Това казвам и аз, че съм нямал случай да измъкна жива гадинка от устата й, макар , че е женска. Като пусне обаче е адски щастлива от добре свършената работа. Малкия, обаче колкото и да не искам да придобива някои вредни навици от майка си съм решил да го обучавам редом с майката, защото тя е перфектна в тунелите. Между другото синът й още от 40-45 дневна възраст се проявяваше като много свиреп, дори към братята и сестра си и мисля, че точно това за което питах вчера ще е трудно да го постигна.

#58 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 01 September 2005 - 05:12 PM

(((Опитните кучета усещат прасето.Едно и също куче може да реагира по два различни начина-на диво по един начин- с облайване и предпазване и съотвенто ако прасето е питомно същото куче ще го захапе и няма да го пусне.Според мен ако държиш да пуснеш кучетата си на прасе е хубаво да го направиш когато са по млади,не са натрупали самочувствие което да ги подведе и прасето да ги удари.)))-По този начин научих моето да се пази.Ако пуснеш малкия с други кучета да хапе,той ще винаги възприема прасето като нещо с което да си напълни устата(на всяка цена)и тогава става лошо.Това имах предвид с думите,да му покажеш света през твоите очи.При мен се получи почти случайно,времето изпревари подготовката: п-ви ден падна прасе 120-130кг като кучето ми го облайва от растояние 5 мин.а след това се качи в-у него и не слезе докато не го вързах.Втория ден поиска да влезе в един голям храст,не успя,заобиколи и това което чух беше:ръмжене,грухтене и квичене в този ред.Излезе с кал по гърба без да е ударена, но много уплашена.На третия ден(влязох без пушка)реших да видя докъде сме я докарали и отидох на мястото на срещата с прасето.Кучето стоеше на 7-8 м от мен,а когато я извиках седна и се обърна настрани.Тогава беше на 7 месеца-единственния път когато съм я виждал уплашена.След това идват много срещи с полу-диви и диви свине,но съм бил винаги спокоен.Когато усетиш"страха" на малкия можеш да си сигурна че като излезете двама ще се върнете пак двама.Успех в обучението,ще помагаме!П.С.Мути не обръща внимание на питомни прасета и други домашни животни!

#59 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 01 September 2005 - 06:22 PM

Ще изчакам да стане на поне 6 месеца за да го "срещна" с прасе. Сега е прекалено плах все още.Несъм сигурна като видя обаче 120-130кг прасе, че ще събера смелост да го пусна.Може би ако видя, че той има все пак някакъв респект към размерите и зъбите на прасето...
Мерси много за инфото!Ще се учим...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#60 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 02 September 2005 - 08:32 AM

Инче,мисля че ще е рано да пускаш догото ти на 6 месеца на прасе.Ако беше ягдтериер щеше да е нормално,но според мен понеже вашата порода е голяма и се развива по-бавно е хубаво да направи поне 10-12 месеца.Добре е също малко да погледа как го правят опитните и след като прасето се поумори тогава го пусни да опита.На 10.09. има изпитания в гр.Дулово,обл.Силистра,но като гледам ти на 11.09.ще си в Пловдив,така че едва ли ще дойдеш.Иначе е хубаво да видиш на живо как се провеждат изпитанията.

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни