Dog.bg Форуми : Обучение на ловни кучета!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на ловни кучета!

#1 Guest_nykoy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 August 2005 - 08:49 AM

Здравейте колеги!Казвам се Стоян,а влизам във форума с"nykoy"защото първия път когато писах желанието ми беше само да изкажа мнение.Сега по темата:навсякъде където ходя на лов срещам "специалисти" които имат или обучават ловни кучета.Прехвалването на тези "прекрасни"животни в повечето случаи е с комерсиална цел,а където липсват мераци за забогатяване,просто комплексарщина.А това води до изкривяване дори на мерките за качествено куче.Мисля че обученито и възпитанието на кучето трябва да се прави според възраст,порода и най-вече според характера на конкретното животно.Надявам се тази тема(чрез въпроси отговори и споделен опит) да помогне на тези от нас които имат куче и искат да "извадят" максималното от възможностите му.Споделянето на грешките(които всеки е правил)ще ни предпази от повтарянето им.

#2 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 21 August 2005 - 07:36 PM

Здравей Стояне!
Темата като идея не е лоша, но все пак трябва да знаеме за какво куче става въпрос.Дали е гонче, бърлогар или птичар? За всички обучението е различно.Разбира се и не на последно място зависи и от наследствените генетични заложби.Не може да си вземеш "гонче" от "супер качествени" неизвестни родители и да искаш кучето ти да тръгне да работи.

Цитат

Прехвалването на тези "прекрасни"животни в повечето случаи е с комерсиална цел,а където липсват мераци за забогатяване,просто комплексарщина

За това съм напълно съгласен с теб.познавам лично човек от Омуртаг, който събира от кол и въже подобни "майстори" и го продава на невероятни цени.Винаги съм се чудел как успява да заблуди хората?Ако случайно му върнат някое куче, той им дава друго и така докато хората се откажат или пък им допадне някое куче.
За втория тип хора не мога да коментирам макар, че и такъв познавам, но той освен, че си хвали прекомерно кучетата, те наистина донякаде са добри. d)

#3 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 21 August 2005 - 07:38 PM

Стоян! Защо не се регистрираш? От къде си? d)

#4 Guest_Guest_nykoy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 August 2005 - 09:31 PM

От едно село до Елхово,Гранитово,но живея във Варна.Мисля че по темата ще се включат повече ловци с гончета защото там май е най-трудно,или поне нещата които гончето не трябва да прави са повече(според мен).Лично аз имам малък опит с ягтериер и малко по голям с друга порода за лов на диви свине,и определено мога да кажа че ако този форум го имаше щеше да ми е по лесно с обучението им.Бих се радвал ако повече колеги споделят опита си.Все пак свинарите са доста сходни като поведение но шаблоните (това се прави така,а не иначе)понякога и да вършат работа,друг път са съвсем неудачни.Все пак всеки собственик на младо куче трабва да се съобрази с породата и пола когато преценява реакциите му,и реши да направи следваща стъпка в обучение. Колкото до този сър от Омуртаг,виждал съм кучета от там,и за тях един зевзек от моята дружинка би казал"тоз аби ляб оти си го зел".

#5 Guest_Guest_nykoy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 August 2005 - 09:40 PM

Твърдо съм ЗА чистопородните кучета в гората,полето,под земята и във водата.

#6 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 22 August 2005 - 04:11 PM

Цитат

Твърдо съм ЗА чистопородните кучета в гората,полето,под земята и във водата.

[QUOTE]Но мн. колеги не се интересуват от това.За повечето ловци и особенно по-старото поколение използват мелези.От тук според мен започват проблемите.Например окучена дворуваща кучка от неизвестен мъжкар,кученцата се раздават на колеги от дружинката т.н карми ,които според някои са големи свинари и тези кученца започват да се обучават. Но как?Естествено в гората през не ловен ден(защото тези които са от село имат този шанс)Ето проблема е на лице ,не всички кученца са годни и бай "еди кой си "им бие шута .Кучетата стават скитащи.Всеки един от вас приятели знае какво става след това!.Трябва да се промени манталитета на всеки така мислещ ловец.Всички ловни кучета според мен трябва да са под контрол .Каква ще бъде формата ще видим надявам се мн.скоро.

#7 Guest_Guest_nykoy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 August 2005 - 06:35 PM

А ето така става обучението на мелезите:малки и неопитни ги вадят в гората и очакват да''тръгнат"да работят.Когато такова куче подгони заек или кошута това се толерира от стопанина и той решава че кучето ще го бъде защото има инстинкт да гони.Какво става след година две всички знаем.Аз съм започнал да уча кучето си с парче кожа на следа.Лесно се получи защото единственото нещо което му бе разрешено да хапе няколко дни назад бе това парче кожа.

#8 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 23 August 2005 - 09:45 AM

Цитат

А ето така става обучението на мелезите:малки и неопитни ги вадят в гората и очакват да''тръгнат"да работят.Когато такова куче подгони заек или кошута това се толерира от стопанина и той решава че кучето ще го бъде защото има инстинкт да гони.Какво става след година две всички знаем.Аз съм започнал да уча кучето си с парче кожа на следа.Лесно се получи защото единственото нещо което му бе разрешено да хапе няколко дни назад бе това парче кожа.

[QUOTE Това според мен е истинският подход при обучение.По този начин и с изкуствени миризми се учат кръвоследници гончета и дори птичари които по същество са класифицират като кръвоследници.

#9 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 23 August 2005 - 04:36 PM

Стояне, не каза къде ловуваш?
В Гранитово, или във Варна?
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#10 Guest_Guest_nykoy_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 August 2005 - 05:32 PM

Цитат

Стояне, не каза къде ловуваш?
В Гранитово, или във Варна?

Ловувам и на двете места.Около Варна излизам в Тръстиково и Пчелник.

#11 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 23 August 2005 - 06:11 PM

Цитат

Ловувам и на двете места.Около Варна излизам в Тръстиково и Пчелник.

Стояне , що не се регистрираш бе човек? d)

#12 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 23 August 2005 - 06:41 PM

Цитат

Цитат

Ловувам и на двете места.Около Варна излизам в Тръстиково и Пчелник.

Стояне , що не се регистрираш бе човек? d)

Май се получи!!!

#13 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 24 August 2005 - 02:50 PM

Аре добре дошъл сега! b) d)

#14 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 24 August 2005 - 05:11 PM

Добре заварил!

#15 Потребителят е офлайн   DogoMan Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 1371
  • Регистрация: 20-December 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 August 2005 - 07:46 PM

...
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 25 August 2005 - 08:42 AM

Стояне, кво ти е другото куче за лов на диви свине?
Да не е едно бяло с рязани уши?
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#17 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 25 August 2005 - 09:16 AM

Какви кучета имате,и какво сте правили с тях преди да ги изведете на лов?Не мисля че сте чакали само гена да си свърши работата!Все пак,обучението е доста важно за крайния резултат.Споделете опита си.

#18 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 25 August 2005 - 09:20 AM

Цитат

Стояне, кво ти е другото куче за лов на диви свине?
Да не е едно бяло с рязани уши?

Да,но нямам намерение да натрапвам качествата на породата а просто да обменим опит.

#19 Потребителят е офлайн   nykoy Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 21-August 05
  • Location:Варна

Публикувано: 25 August 2005 - 09:38 AM

Все пак това което ни събира в този форум е тръпката и удоволствието от "общуването"с работещите животни.

#20 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 25 August 2005 - 11:53 AM

Цитат

Цитат

Стояне, кво ти е другото куче за лов на диви свине?
Да не е едно бяло с рязани уши?

Да,но нямам намерение да натрапвам качествата на породата а просто да обменим опит.

[QUOTE]Бялото с рязаните уши за дого аржентино ли се отнася?Имам женска хъски родителите и са внесени от Москва(Московски хъски клуб)Подари ми я един приятел от едно село до Котел (с.Тича)Ловувал съм с бащата на моята Джозефина кзва се Бетман.Та този Бет е невероятен откривател на диво прасе.Пред него са падали околло 30-диви прасета.Единствения недостатък е че не лае когато гони (слага му звъче).На място облайва.Тази година ще започна да я обучавам.Надявам се да постигна резултати.

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни