Dog.bg Форуми : От bezdom.info Коте с проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (21 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От bezdom.info Коте с проблем

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2008 - 12:56 PM

Това котенце живее при една клошарка заедно с още около десетина котки.При раждането му се е засегнал нерв на гръбначния стълб и котето едва се движи.Като му занеса храничка,то търчи колкото може,пада,става,пак пада,търкаля се,бори се с всички сили за живота си.Сърцето ми се къса,като го гледам.Братчетата и сестричетата му,със такъв проблем бяха сгазени от коли или одушени от кучета,поради невъзможността си да избягат.Мъжко е на 3-4 месеца.Помогнете му да живее и го дарете с обич и спокойствие!

Качена снимка

Качена снимка

Пускам тази тема тук, защото ми стана много тъжно за това същество. Дали няма как да се намери временен дом някъде? Ще поема издръжката на котето и воденето му на вет. Просто да го приберем някъде докато се разбере какво му е точно. Ако не бях взела Рижко, бих прибрала този юнак...
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   munk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 17-July 06
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 30 October 2008 - 03:12 PM

мисля, че е добре първо да го заведеш на ветеринарен лекар, за да се разбере какъв е проблемът и после да се прецени дали временен дом е решението или лечение, или постоянен дом.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2008 - 03:25 PM

Да, прегледът е ясен. Писах на посочения мейл и чакам някакви подробности. С или без преглед явно животното не е добре. Временния подслон е необходим най-грубо казано за да не се затрие котето докато го лекуваме. Иначе постоянен е ясен че ще се търси. Дали ще се намери е друг въпрос...
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 30 October 2008 - 07:18 PM

Какво става? Има ли отговор на мейла?
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2008 - 07:43 PM

Имам. Деца отново са се заели със случая:

Здравей! Котето не е водено на ветеринар. Вече има едни кандидати за него, от които още чакам отговор. Проблема е там, че бих го завела да го видят, но в момента съм на червено с парите пък и ми се иска първо да се появят сериозни хора за него. Благодаря и поздрави!



Интересно какви кандидати ще са тия? Ако животинчето не се прибере някъде, то дечицата бързо ще го дадат на първия поискал го без да питат дали например не отглежда змии...Питах кои са, какви са, що го искат? Предложих аз да го заведа стига само да ми кажат къде се намира. Дори и да се заведе на вет ако е на улицата нищо няма да го опази от "кандидати" или коли или...знаете.

Едит: Получих отговор. В събота ще ходим на вет. Препратиха ми и писмото на кандиатите. На първо четене не звучат зле, но нямат възможност веднага да вземат котето. Местели се на квартира, та след това. Надявам се в събота да се видим с котьо и нещата да потръгнат нанякъде към по-добро.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2008 - 09:29 AM

Ако имате нужда от превоз, с това мога да помогна,само ми драснете.

#7 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2008 - 03:28 PM

Заведохме котето на преглед при двама доктори. Кошмарна история. Котето не може да стои и секунда в положение. Не може да върви. Непрекъснато пада. Точно както е описала Мая - пада, става, върти се, пълзи. И двамата доктори са горе долу на едно мнение - проблемът е в малката главичка. Като първо отхвърляне са много паразити, чиито токсини да причиняват това състояние. Дадоха й хапче и помолиха да стои някъде 24 часа, за да се види какво ще изкара. Затова е занесена на стационар, платено е до понеделник. Биха й две инжекции. Ако до утре няма промяна, ще се вземе кръв, да се види там какво е положението. И от там нататък, не знам. Мястото където живее е при клошарка, където има доста котки, болни от всичко. Едната има две стъклени очи, другата има изядена до край опашка. Всички са хърби, плешиви, в ужасно състояние. На мен лично не ми е ясно как това коте е оцеляло там. Пред тях има улица с движение и един идиот, който хвърлял котките в открита тоалетна, вадел им очите, режел крака. Дали това са лъжи на лудата клошарка, не знам, но не ми се струва чак толкова невероятно. Та, след понеделник котето или се връща там или мислим за приспиване. Не ми се иска, но да умре под гумите на някоя кола или в устата на някое куче е не по-малко жестоко. Котенцето е момиче. Когато го държиш и милваш е кротушка. Не хапе, не дере, не се мяста, не се опитва да избяга. Сложиш ли го на земята и почва да се мята в устрем да се скрие. Много е сладка и миличка. Снимала съм я, по-късно ще кача снимки. Докторът смята, че докато котето яде и отделя, няма причина да не живее добре в домашни условия, разбира се.

Огромни благодарности на PURSY, която ни разкарва насам натам днес. Спестихме парички за такси.

Мисля да занеса на клошарката храна, поне останалите хърби там да се постегнат малко и после да се кастрират.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2008 - 03:45 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   bis kiss Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 01-November 08

Публикувано: 01 November 2008 - 03:50 PM

Ах,какво хубаво момиченце..А защо ли никой не я иска?Дано тея стопани се окажат"сериозни" та да се приюти котачето  :blink:КЪСМЕТ на котето и много палчета стискам :P

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2008 - 03:53 PM

Да, стопаните. Аз също им писах, но отговор е получила отново само Мая. Казали са, че са имали котка, починала на 5 години и много тежко го преживели. Ако и това коте било много зле, не знаели дали ще могат да преживеят и неговата загуба. А аз представа нямам как да се отговори колко би живяло животно с неясен мозъчен проблем.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   bis kiss Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 01-November 08

Публикувано: 01 November 2008 - 03:56 PM

Дени та и попринцип как ще определиш до колко ще живее котката ти ;D

#12 Потребителят е офлайн   maya21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 22-September 08
  • Location:Cat World

Публикувано: 01 November 2008 - 06:35 PM

Пускам и аз снимки на другите котки там. Всички са млади и до колкото разбрах- женски. Но не съм 100% сигурна за пола.
Ето ги:
Тази  има доста странна украска o.O
Качена снимкаКачена снимка
Котката с болните очички:
Качена снимка
Качена снимкаКачена снимка
Тази също e хубавка:
Качена снимкаКачена снимка
Качена снимка
Котката без опашка...
Качена снимка
Качена снимка
Майката на болното коте, което за съжаление все го бие...иначе е адски сладка и гальовна
Качена снимкаКачена снимка
И тази която е много мекичка и все търси да се гали...
Качена снимка

:'(

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2008 - 05:29 PM

Засега няма развитие. Котето е контактно, храни се, изхожда се. Не е изкарало глисти, но ще му се направи проба от акитата. Направен е и тест за панлевкопения, отрицателен. Звънях и на другия вет да му обясня новостите, но вече е затворил, така че евентуално утре ще имам и неговото мнение след исканите от него 24 часа под наблюдение. Котето приема и Б комплекс. Засега сме в началото. Дано има какво да се опитва. Надеждата ми е кандидат стопаните да не се откажат и да си го гледат такова, каквото е.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2008 - 06:47 PM

  здрасти, имаш ли информация за котето?

#15 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2008 - 06:48 PM

Горната инфо е от днес  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2008 - 06:53 PM

уф, извинявай, нещо се отнесох

#17 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2008 - 06:55 PM

жалко, надявах се да е от паразитите,макар че беше почти ясно че е друго

Ползвай бутона "промени", за да редактираш постове, а не да пускаш поредни.
мод  ;)


#18 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 November 2008 - 03:57 PM

Няма ли някакви новини покрай това котенце?

#19 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 November 2008 - 04:14 PM

За жалост няма новини и аз все повече се отчайвам. Направени са й проби от акото и то две - няма паразити. Кръвни изследвания подробни с какво беше там микроелементи и ДКК - нищо. Тест за панлевкопения - нищо. Беше й сложено 3-дневно депо антибиотици, подновено е. Дават й и Бенеурин май беше. Няма никакво подобрение или промяна. Храни се добре, има хигиенни навици (тоест дори и трудно подвижна, тя ползва тоалетна) и е контактна. Стопаните й нищо не пишат засега. Утре вечер ще я водя и при другия вет за втори преглед. Надявам се и той да има няколко идеи и една от тях да е диагноза. 

Иначе тя е много сладко и мило малко коте. Вече ми се струва абсурд да я върна там. Би било невероятно облекчение за нея да има временен подслон някъде...А дом - мисля, че би била също толкова щастлива с дом и стопани в това състояние както и нормалните котки. И така смятат и ветовете.

ПС. Пак се връщаме в началото....някой е недовидял. Котето е момче...отново  ;D
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 November 2008 - 09:37 PM

Имаме голяма и малка промяна. Голямата е в характера на малчо. Станал е мноого гальовен, много мил, много добър. Мърка като локомотив, гали се, върти се, преде, променил се е. Малката промяна е, че всички (2-ма вета и аз още когато го видях) забелязахме подобрение. Малко, но подобрение. Стои на краката си доста по-стабилно. Докато 1 час чакахме пред кабинет омете един пастет. Не лакомо, а бавно и културно. Продължаваме с кортикостероидите и антибитиоците. Още две приложения през 3 дни и после почивка. Дано има по-голямо подобрение след това, защото после май няма какво да следва.

Проблемът е,че е ужасно омазан с ако и пикано. Мирише от 100 км. Вероятно не може да се почисти или и аз не знам какво.

Мая, моля те кажи на кандидатите, че котето се подобрява и няма да мре със сигурност. Нужен му е дом. Стресиран е още, има нужда от спокойствие и дом.
User's Signature

Качена снимка

  • (21 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни