Dog.bg Форуми : От bezdom.info Коте с проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (21 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

От bezdom.info Коте с проблем

#41 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 November 2008 - 11:35 PM

Божке... изглежда толкова беззащитен. Божке...толкова е уплашен. Божке...толкова е гальовен.
Много бяха и за това го оставих така.
:blink:


Може ли линк, ако имат сайт това общество?
И ако ти се обяснява с две думи "защо пищи така, защо предпочита клетката и дори медицинска инфо"?

п.п. Той има твърда диагноза вече, така ли?
п.п.п. Видях - атаксията е само симптома, а не причината.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#42 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2008 - 11:44 PM

Fit for life/ Пригодени за живот - Интернет сайт

ето част от писмото й:

At 4 months, he is developing and so his brain is having to make all sorts of rapid adjustments to keep pace with his body and that will be why he is so frightened. These kittens can do very well in a protected environment where their owner understands their needs. They don't balance well and so they should be kept away from roads and water, and they take a while to coordinate themselves for litter tray use and for eating. If there are no other problems and the cause is something that was a once and for all damaging agent, these kittens can grow and develop and learn very gradually to get a bit more control but they will always be wobbly. If the damage is caused by something that is ongoing then the outcome is not likely to be so good.


Казва, че е нормално да пищи, защото все още не е привикнал да има контрол над тялото си. Мозъкът му се опитва също да се приспособи към неизпълнението на сигналите, които дава на тялото. Казва, че след време когато пораснат постепенно се научават как да се контролират, но не изцяло, разбира се. А в клетката стои седнал или легнал и тогава не се нуждае от контрол, чувства се спокоен. Демек, аз го разбирам, че започне ли да се движи, заради блъскането в предметите наоколо, той губи контрол и все още не знае защо е така и не е свикнал. Като към това, казва тя, прибавите животът на улицата 4 месеца, с всичките рискове, шумове, отритване от останалите котки, резултатът е едно травмирано коте.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 November 2008 - 01:19 AM

Аз се зарових в търсене...

Намерих много неща, но реших да споделя това:

Цитат

Котките имат необикновено високи нужди от протеини за поддържане в сравнение с кучетата напимер, които не се дължат на увеличени необходимости от някоя определена аминокиселиха, а на високата ензимна активност в черния дроб (трансаминази и дезаминази), които превръщат амино к-те в кетокиселини. Активноста на тези ензими не може да се регулира, ако съдаржанието на протеини в храната е ниско. Изглежда, еднообразната храна на котките в естествени условия е довело до липса на регулация в процеса на еволюцията. Поради това тези ензимни системи са постоянно в активност и изискват едно постоянно високо количество протеини в храната. Освен това, в черния дроб на хищниците е активен и алтернативният път на глюконеогенезата. Той използва серин като предшественик на глюкозата.
Специални и повишени са нуждите от две амино к-ни: аргинин и таурин.
- Липсата на аргинин може да доведе до хиперамонемия (увеличено количество на амоняка в кръвта) причината за високата чувствителност към недостига на аргинин е неспособността за синтез на достатъчно орнитин или цитролин, които могат да се превръщат в аргенин за карбамидния цикал ( той има за цел обезвреждането на амоняка ). Високоактивните ензими в черния дроб отделят амоняк но, без аргенинтой не може да се метаболизира до безвредния карбамид. Клиничните признаци на приемане на храна, бедна на аргинин са: хиперсаливация (увеличено слюнкоотделяне), мускулен тремор (треперене на мускулите), атаксия (обездвижване), тетанични спазми (конвулсивно съкращаване на мускулатурата на цялото тяло), затруднено дишане, а в отделни случаи - кома и смърт.


Правена ли му е кръвна картина да се види как е дробът?
Макар че д-р Бобадова е писала, че се дава висок клас храна, именно с цел, ако е недоимъчно.

Ей така, занимавам се. Намерих 1001 причини за това състояние  :rolleyes: Много ми се иска да е нещо, което е обратимо, като посоченото по-горе.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#44 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2008 - 01:25 AM

Правени са му. Д-р Бобадова има 218 диагнози и елиминираме една по една. Увреждане на дроба е също сред тях. От тази вечер котето има и разстройство, вероятно заради смяната на храната (нямах Хилс, та му дадох РК Киттен), както глупостта ми да му дам и пастетче Анимодна. Както и жълтък. Много тъпо, но и аз май не съм особено умна...

Жената от сайта предложи да го сложи на сайта в търсене на дом. За Великобритания обаче има 6 месечна карантина за животни, които влизат в страната. 

Едва ли е обратимо. По-скоро трябва да се научи да живее така, да се научи да има доверие у хората и да живее с тях. А хората да имат разни приспособления за него, както и много време, грижа...Много трудно тук ще се случи това.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 November 2008 - 01:34 AM

Защо Англия, сайта нали е Щатски или жената, с която си пишеш е от Англия?


п.п. "Хареса" ми диагнозата с дроба, щото е евентуално обратима  :(
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2008 - 01:45 AM

Сайтът е от Великобритания. В Сащ не бих пратила коте, честно казано. Жената ми прати няколко линка към организации пак там. Ще пиша и на тях. А утре имам среща с кандидат стопаните от тук. Не знам дали ще се получи, защото те са от Бургас и често пътували там, а котьо не може да стои сам дори и за ден, мисля. Ще пиша и на организациите и ще видим. Може пък да му уредят някой -шир или -честър. Няма против.

пс. Котьо вече носи гръмкото име Джак. Дано му донесе късмет.

псс. Клипчета на котета с церебрална хипоплазия. Джак се клатушка по подобен начин.

клипове
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 November 2008 - 01:47 AM

Цитат

Сайтът е от Великобритания.
Оф да бе. Сега погледнах. Аз се зарових в него, от там попаднах на някакъв щатски исе зачетох в него, за това се обърках.

Джак е готино  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#48 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2008 - 02:18 PM

Кандидат стопаните прецениха, че няма да могат да се грижат за Джак. Продължаваме да търсим стопани, които да приемат коте инвалид в дома си. Засега той ще остане в банята ми, защото се чувства по-спокоен тук. Наддал е цели 200 грама откакто го взехме и вече е 1,5 кг. Тестовете за спин и леквемия ще ги направим малко по-нататък, защото само те са 70 лв, а още не съм и изплатила цялата сметка в Добро хрумване и без тях. Те със сигурност ще са нужни преди да го обявим на великобританското дружество за осиновяване. Както и ваксини, чип, бяс, знаете. Снощи котьо сам се изми почти целия и вече не е така миришещ. Голям сладур е. Махнаме и бълхичките, че май и такива имахме.

Сега една молба - дали някой от вас не би ми услужил с малко по-качествен апарат, за да направя клипове и да ги изпратя? Виждате моята бракма какви ги прави, а трябва да изпратя такива.
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   maya21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 22-September 08
  • Location:Cat World

Публикувано: 08 November 2008 - 02:29 PM

Тука вече ще мога да ти помогна...

#50 Потребителят е офлайн   maya21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 22-September 08
  • Location:Cat World

Публикувано: 11 November 2008 - 07:57 PM

Дени, пиши моля те какво става с Джак.

#51 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2008 - 09:18 AM

Съжалявам...напоследък имам доста лични ангажименти.

Джак е много добре по мое мнение. Снощи за първи път сам излезе от клетката и започна да играе с топка. Беше страхотна гледка. Окопитва се. Другата седмица ще го преместя в отделна стая, за да може да се разхожда и упражнява мускулите. Храни се много добре. Хигиенните навици са просто отлични. Няма нужда от никаква помощ, цапа се рядко. Купих му тоалетна, която му е точно на височината и влиза в нея лесно. За жалост разстройството ни продължава. Давам му и от пастата на Вирбак, мултивитаминната. Котето върви доста добре според мен. Вече има и по-голяма стабилност в краката. Снощи ми напълни душата, милия. Хубава игра му дръпна с тази топка.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2008 - 10:02 AM

  Цункай му нослето от мен! Опитай със смекта, може да му помогне.

#53 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2008 - 10:42 PM

Как е Джак? Оправи ли му се шкембенцето?

#54 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 November 2008 - 10:52 PM

Още не, но е наддал на килограми отново милия. Днес помолих майка ми, която ми е на гости, да го заведе на вет сутринта за последната инжекция. Ветът е установил поредно подобрение в движенията. Казал е, че може още да напредне и дори да се оправи ако започне повече да се движи. Нужно му било време и пространство. Затова другата седмица го местя в празната ми стая за гости, за да се упражняваме и движим. Честно казано аз не вярвам да проходи съвсем, но кой знае. Междувременно писах на 9 lives в Лондон за него, отговориха ми, че имат желание да го вземат. Само това без подробности. Ще пиша още и дано успея да уредя нещо.

Мая, дали котките при клошарката имат храна? Много мисля тази с болните очи. Дано не ослепее. Планувала съм и за нея вет, но не и приютяване. Явно е, че тези котки там боледуват и мрат заради глад.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 14 November 2008 - 12:41 AM

Уж щях и аз да го видя. Нищо де, поне му разбрах пола. Дано всичко е ок с него.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 14 November 2008 - 08:12 AM

Цитат

........................ Казал е, че може още да напредне и дори да се оправи ако започне повече да се движи. Нужно му било време и пространство. Затова другата седмица го местя в празната ми стая за гости, за да се упражняваме и движим. Честно казано аз не вярвам да проходи съвсем, но кой знае. .......


Може и да се подобри много. За нашето куче беше казано, че НИКОГА няма да може да си ползва счупената лапа дори и на 50%. Ама някой да я види сега. Подскача, тича, чеше се. Неща, които не се и надявахме, че ще станат. Вярно, че заболяването на котьо е по-сериозно, но надежда има  ;)
Успех!

#57 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2008 - 09:16 AM

Цитат

Уж щях и аз да го видя. Нищо де, поне му разбрах пола. Дано всичко е ок с него.


Ех, докторке. Разбира се, че ще го видиш. Не тълкувай погрешно взимането му от стационара ви или каквото тълкуваш погрешно. Няма нищо ново по лечението както виждаш. Ще ти го доведа, само че това в момента не е толкова спешно, нали? Предвид движението и ужасно трудното ми придвижване от работа до вкъщи после до вас и обратно, мисля, че за една инжекция (с които беше започнато още в началото) няма нужда да бием пътя до вас, нали? Знаеш, че гледам предимно уикендите да идвам. Ще опитам и този. Но ако не желаете да се занимавате вече с него, няма проблем.

rоdegunda, факт е, че котьо е по-добре, наддава стабилно, яде като разпран, но за мен лично подобрението му е факт именно от липсата на стрес вече, от силната храна, от витамините, с които го наливам. Защото така или иначе ние лечение не провеждаме кой знае какво. Изследванията са му добри, всичко му е добро, а заболяването изглежда като вродено.
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 14 November 2008 - 09:18 AM

Ама щото ми беше казала, че ще го видя като дойде майка ти.  :'(
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2008 - 09:28 AM

Цитат

Ама щото ми беше казала, че ще го видя като дойде майка ти.  :'(


Дам, такава беше и моята цел, но женицата не иска да шофира сама без навигатор. Както казах - този уикенд ако си дежурна ще опитам да минем. Не се тревожи, знам, че се интересуваш от котьо, не бих предприела нищо без консултация с вас. Помня и за тестовете, които искате. Просто напоследък толкова неща и котки се събраха, че и майка ми на главата....Наистина нямах време да търча из Сф. А и засега нямаше и конкретна причина. Така че...до скоро  ;)

пс. И аз плахо ще прошепна, че снощи получих запитване за Джак от кандидат осиновителка тук в БГ...
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 14 November 2008 - 09:29 AM

Добре :)
Между другото, тестовете не съм толкова сигурна вече, че са необходими, заради подобрението.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

  • (21 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни