Dog.bg Форуми : Хранене и добавки за правилен разстеж/развитие

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене и добавки за правилен разстеж/развитие

#21 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 May 2009 - 09:03 PM

Такаа, равносметка за куче на една година. Хранено само с храна висок клас, без нито една таблетка калциевофосфорни и витаминни добавки. Много се колебаех, дали да давам хондропротектори и реших да спестя и тях. Фиона е държана винаги в долна граница на теглото. В крайна сметка - никакви костни аномалии, перфектни движения, и никаква умора. Сега вече спокойно мога да давам акъл :)

Ето и два линка, които не трябва да се приемат като рекламни, защото това са си сериозни научни публикации. Нямам сили да ги превеждам. Всъщност едвам изчетох материалите.

http://www.eukanuba-...eeding_high.pdf
http://www.eukanuba-...om/symposia.htm
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   danailov12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 09-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2010 - 08:44 PM

Здравейте на всички и от нас.
Пожелаваме Ви много успешна и спорна година и много щастливи мигове с вашите сладури ae_085.gif
Моля за мнението на по вещите в породата,според вас ,как се развива нашта Хера.
80дни 15кг.39см височина в холката.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2010 - 12:36 AM

За 80 дни не са ли малко множко 15 кг? Съдя по НАПИСАНОТО ТУК.

#24 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2010 - 12:42 AM

Таблицата е ориентировъчна. Ние все бяхме отдолу :)
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   danailov12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 09-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 11 January 2010 - 09:13 AM

Цитат(Bobolin @ Jan 11 2010, 12:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
За 80 дни не са ли малко множко 15 кг? Съдя по НАПИСАНОТО ТУК.

Не ми се вижда дебела а пък и я храня 3 пъти на ден с по 150гр.гранула+ 1 път дневно 50гр.телешко или риба.
Ако е много казвайте ud_009.gif

#26 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2010 - 07:51 PM

Цитат(danailov12 @ Jan 11 2010, 07:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Bobolin @ Jan 11 2010, 12:36 AM) <{POST_SNAPBACK}>
За 80 дни не са ли малко множко 15 кг? Съдя по НАПИСАНОТО ТУК.

Не ми се вижда дебела а пък и я храня 3 пъти на ден с по 150гр.гранула+ 1 път дневно 50гр.телешко или риба.
Ако е много казвайте ud_009.gif

Таблиците на кучешките храни са ориентировъчни. Всичко зависи от движението което един стопанин може да осигури на своя любимец. За тези храни които имат две графи, едната за кучета с нормална натовареност, другата за работещи ловни кучета, ясно може да се види разликата в количеството. Всичко е калории и натовареност. Ако при Х разходка, даваш на кучето си Х храна, след 5-10 дни може да се види дали храната която получава му стига или му е малко или е в повече. При малки кучета може да се забележи как се отразява храната за около 2-3дни. По принцип съм на мнението на Владо, че когато кучетата от големите породи растат, трябва да се внимава да не станат с наднормено тегло, което би попречило на правилното развитие и би засегнало най вече ставите. Но си зависи правилото, колкото повече движение, толкова повече храна. Специално моята когато я взех тежеше доста над препоръчаните, въпреки че никой не ми вярваше. Може да е заради камъните с които се беше наяла :) . За около седмица влязохме в норматива, въпреки че я храних по около 3-4 пъти на ден с по около 200грама кучешка храна на ядене, тогава я храних с Хилс. От около 3-4 месеца я храня по два пъти на ден с по 300грама храна и започна да качва килограми. Лятото и давах по почти 700грама и слабееше, защото карах колело с нея всеки ден по над 10км. Под слабееше имам в предвид, че и се напипваха ребрата, но за сметка на това, беше придобила желязна мускултура. По снимките които си пуснал ми се струва, че кученцето расте добре и не е дебело. Като съвет мога да дам само, не му давай калций само ако някой лекар ти го е казал, без да му е направено кръвно изследване за да се видят нивата на калций и фосфор. И дори тогава нетрябва да се прекалява. По скоро би трябвало да ти препоръчат витамини ад3е за стимулиране на организма да балансира нивата на калцийя и фосфора. С каква марка храна храниш ? Колко килокалории на килограм има в нея?

#27 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 January 2010 - 09:36 PM

Цитат(danailov12 @ Jan 11 2010, 06:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за вниманието и съветите.А иначе храня с PROFILUM.

Няма подходяща за подрастващ молос формула. Храната трябва да е за подрастващи от едри породи. Т.е. по-малко протеини, понижен калций, хондропротектори.

User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   danailov12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 09-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 11 January 2010 - 10:18 PM

Цитат(vlado zoo @ Jan 11 2010, 09:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(danailov12 @ Jan 11 2010, 06:22 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за вниманието и съветите.А иначе храня с PROFILUM.

Няма подходяща за подрастващ молос формула. Храната трябва да е за подрастващи от едри породи. Т.е. по-малко протеини, понижен калций, хондропротектори.

Още един път Ви благодаря и добре,че има отзивчиви хора като вас във форума,щото като гледам май няма много бърборковци tb_195.gif Предложете ми конкретна марка храна,ако може.Вие с EUKANUBA ли храните.
Поздрави ae_085.gif

#29 Потребителят е офлайн   danailov12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 09-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 11 January 2010 - 10:41 PM

Цитат(vlado zoo @ Jan 11 2010, 10:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Аз - да. Но има и други подходящи храни. Трябва да прецените според бюджет, удобство при намиране, с времето и как се отразява на кучето. Но все пак да е за едри породи. Сещам се за поне 10 марки, които имат такава формула.

Значи аз специално азиатците ги хранех с роял канин.Женската ми се разви много добре,а мажкара изкриви краката та после,какво ли не му давах та гак,калций.....Та мисълта ми беше такава.Тогава един дистрибутор на канубата ми каза,че е по добра за едри породи но аз си помислих,че си прави реклама и не му повярвах,та моля те като изпитал тази марка да ми споделиш и твоито виждане и освен кануба даваш ли добавки,като калций и други и ако да какви.

#30 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 January 2010 - 08:44 PM

На какво пречи високия протеин в храната на кучето, разумно обяснение немога да намеря. Ако кучетата произлизат от вълците, значи менюто им е от месо. По високо протеинова храна от месото няма. Значи за правилно хранене трябва да се търси храна, в която основната съставка е месото. Аз лично храня с Орижен от 20ти Май миналата година, всичките си кучета. Не е евтино, но все пак по малко от Роял Канин и Хилс ( две прехвалени марки от българските и други ветеринари ). Тази храна е с най-високо количество протеин (40%) от всички сухи храни които познавам. Когато съм ходил при ветеринарни лекари с чувала, за да ми кажат мнението си, негативите наистина са били че прекалено много протеин или пък че нивата на фосфор и калций са много близки, обосновано мнение защо е вредно не ми е било давано. Например формулата пъпи лардж има най много Хондротинин и Глюкозамин около 1200мг на килограм. Сравнено с другите марки храни, няма такава която да бие този показател, ако греша нека някой ме поправи. Само плюсове за ставите и хрущялите дотук. Намен това ми беше достатъчно да реша, че не ми трябва храна плюс добавки ( всякакви витамини и протектори ) на безумна цена, като имам такава с всичко накуп. Все пак вече по цял свят се говори, че по хубаво от домашната храна за вашия любимец няма, подкрепяйки това твърдение с резултати на дълголетни животни. Изкуствените консерванти в тази храна също липсват, а те се смятат за канцерогенни ( предизвикващи ракови заболявания ) от много специалисти. Някъде в спора се ражда истината. Приемам всякакви дебати за нещо толкова важно, каквото е храненето на кучето.

п.п. Понеже това писание не е по темата, а просто отговор ня някой по горен пост, нека ако модератора предцени, да премести темата в друга или да създаде нова.

п.п. Не съм дистрибутор на никоя марка кучешка храна, занимавам се с металообработващи машини

#31 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 January 2010 - 12:05 AM

Цитат(IzrodGaden @ Jan 12 2010, 06:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не съм дистрибутор на никоя марка кучешка храна, занимавам се с металообработващи машини

И точно затова си станал жертва на тази доста модерна рекламна стратегия. Много дълго ми е в момента да обяснявам, но с две думи - повече не значи по-добро.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 January 2010 - 09:00 AM

Цитат(vlado zoo @ Jan 12 2010, 10:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(IzrodGaden @ Jan 12 2010, 06:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Не съм дистрибутор на никоя марка кучешка храна, занимавам се с металообработващи машини

И точно затова си станал жертва на тази доста модерна рекламна стратегия. Много дълго ми е в момента да обяснявам, но с две думи - повече не значи по-добро.


Като незнам нещо, чета и питам, старая се да се образовам. Ще изчакам момента когато имаш време, да обясниш. За да бъде награждавана за най добра храна за 2008-2009 година, явно има защо.

Аз ли греша нещо, или ако се махнат тези 70% месо от въпросната храна и протеина ще падне ? Прост пример, храната Акана която е 60% месо е с 30% протеин в нея.

#33 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 14 January 2010 - 01:35 PM

От известно време ми се ще да сменя храната с която храня.Искам да опитам с Оливерс.Ако някой е изпробвал или може да даде мнение,ще съм много благодарна.Не разбирам много,и определено се водя по съветите на ветеринаря,но от последната хич не съм доволна и като изходен продукт и като състояние на козината.Да уточня само че кучето е на 11м и спортува активно ab_041.gif
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#34 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2010 - 01:57 PM

desi79, Оливър'с се внася съвсем от скоро в България и може би за това няма отзиви още. Ти с какво си хранила последно?
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 January 2010 - 12:32 AM

До скоро хранех с Rottweiler 31 Junior.Реших да сменя,заради мнението на по-запознатите че 31% протеин са много.Иначе като състояние на кучето- без забележки. Взех NATURAL CHOICE® Large Breed Puppy Dog Food по препоръка на ветеринаря, протеин 28% но определено не ми вдъхва доверие.Мирише странно,поне на мен,гранулите са много дребни,и напоследък много му пада козината.Това не знам дали е от храната или сезона,но и не е така бляскава както преди.Не разбирам какво трябва да е съотношението на веществата в дадена храна и след добрите думи за Оливър'с се насочвам към нея за проба.За това потърсих мнение,ако не от опит то поне като мнение за състава от хора, които имат познания.Благодаря.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#36 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2010 - 09:55 PM

И така, мнението на специалисти изследващя кучешките храни е, че високото съдържание на протеин в дадена храна е наистина вредно и натоварващо за черния дроб и бъбреците. Протеина в дадена храна може да е от месни или растителени източници. Логично е растителните да са по евтини, най популярните такива са тези съдържани в царевичния глутен, вторичтен продукт, получен след преработката на царевичен сироп и царевично нишесте. Той има съдържание от 60% суров протеин. Теоритично, дори ако в храната не присъстват никакви други източници на протеин, може да се получи храна с 20% съдържание на протеин, само чрез смесване в съотношение 1:2 с някой евтин източник на въглехидрати. Протеина се преработва от черния дроб, всички отпадъчни вещества се филтрират и отделят от бъбреците. Високо качествения протеин (месния) отделя много малко такива вещества. За разлика от другия, който е труднопреработваем и затова затормозява и бъбреците. По темата може да се пише още много.

п.п. Защо когато храните вашите домашни любимци с дадена марка суха храна, която съдържа 20-30% протеин давате допълнително животински продукти като яйца и месо ?

#37 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 January 2010 - 09:48 PM

Цитат(desi79 @ Jan 21 2010, 10:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Взех NATURAL CHOICE® Large Breed Puppy Dog Food

Провери срока на годност. Тази храна от доста време май не се внася в България.

ПП Сега се сетих, че не сте в България :) . Хубава храна е. Бях останал с впечатление, че е спрян износа за Европа изобщо, но явно не е така.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 27 January 2010 - 01:44 AM

Тук в Испания я има.Взех от нея по препоръка на ветеринаря.Това което ме притеснява в нея е,че на кучето започна много да му пада козината и не е така лъскава както преди.Не твърдя със сигурност че е от храната.
Някаква идея от какво друго може да бъде,трябва ли да направя някакви изследвания?Всъщност,кога си сменят козината? ab_041.gif Все си мисля,че би трябвало да е преди лятото,за това и се съмнявам, че проблемът е от храната.Благодаря
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#39 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2010 - 12:16 PM

desi79, по принцип при смяна на сезоните би трябвало да сменя козина,но температурните катаклизми ми пощуриха кучето тая година ab_041.gif Тъкмо беше тръгнала да се съблича и стана минус 20 градуса та се спря. Ако продължава дълго време косопада му вземете проба за да си спокойна.
NATURAL CHOICE съм купувала инцидентно малък пакет за да спасим положението докато ни доставят обичайната храна и нямам лошо впечатление, но става въпрос само за 10тина дни хранене.
Grain free формулите на мен лично ми допадат като концепция, но за нашето куче се оказаха неудачни. Външния ефект беше чудесен, но кучето беше със завишени стойности на креатинин и чернодробните ензими. Спрях да храня с Ориджен след 6тия чувал. Изобщо не се наемам да коментирам и да разсъждавам върху анализи на съдържанието на храните, защото емпирично се доказа, че най-добра за моето куче е храната, която най-малко ми допада по описание на хартия. Освен това много отдавна се отказах от мерки и теглилки и храня на око. Ориентировъчно знам колко изяжда на ден като разделя теглото на чувала на дните, за които е свършил.

Цитат
п.п. Защо когато храните вашите домашни любимци с дадена марка суха храна, която съдържа 20-30% протеин давате допълнително животински продукти като яйца и месо ?

Защото с 1 кг сурово телешко на седмица и по малко зехтин на всяко хранене не променям съществено съотношението протеин/мазнини/въглехидрати, но количеството отпадък намалява драстично. Освен това на кучето му е вкусно.
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 27 January 2010 - 12:39 PM

Bella C.N.,благодаря.Ще изчакам да мине малко време с новата храна и ако продължава да се съблича,ще тичаме при вет.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни