Dog.bg Форуми : Хранене и добавки за правилен разстеж/развитие

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене и добавки за правилен разстеж/развитие

#81 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 31 January 2013 - 04:33 PM

И малко допълнение към горното. За по-добро усвояване на добавките спомага витамин Ц. За куче 40кг около 100мг са достатъчни.
Да уточня ,че нямам достатъчно познания по темата.Информацията е на базата допитване до развъдчик и двама ветеринарни лекари.Мисля,че темата е интересна и е хубаво който има инфо относно добавките какво е полезно ,а не само вредно да сподели.Все ми се вярва ,че точно темите от този характер трябва да се раздвижват,а не само другите :) Сигурна съм ,че повечето от "старите" имате доста добър поглед над тези неща.
Поздрави
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#82 Потребителят е офлайн   corsairman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 26-February 13

Публикувано: 26 February 2013 - 04:49 PM

Нашата Хера в момента е на 2 месеца. Точно в нормите е.
Храним я 50/50 - гранули смесени с приготвена храна 4 пъти на ден.
За гранули в момента сме на БРИТ Premium, като мисля на малко по-късен етап да ги смеся 1:1 със FARMINA Team Breeder.
За приготвената храна смесваме варен ориз, пушено месо, 2-3 лъжички кисело мляко, четвъртинка варено яйце/не повече от 1/2 на ден, предвид възрастта и килограмите/ кашкавалена извара и съвсем малко ръжен хляб. Претенции към храната нямаме. Отделно ядем банани и ябълки като обезумели.

#83 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 March 2013 - 07:25 PM

Показване на мнениетоcorsairman, в 26 February 2013 - 04:49 PM, написа:

Нашата Хера в момента е на 2 месеца. Точно в нормите е.
Храним я 50/50 - гранули смесени с приготвена храна 4 пъти на ден.
За гранули в момента сме на БРИТ Premium, като мисля на малко по-късен етап да ги смеся 1:1 със FARMINA Team Breeder.
За приготвената храна смесваме варен ориз, пушено месо, 2-3 лъжички кисело мляко, четвъртинка варено яйце/не повече от 1/2 на ден, предвид възрастта и килограмите/ кашкавалена извара и съвсем малко ръжен хляб. Претенции към храната нямаме. Отделно ядем банани и ябълки като обезумели.

Това съвет или въпрос е?
User's Signature

Качена снимка

#84 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 03 March 2013 - 08:38 AM

Показване на мнениетоcorsairman, в 26 February 2013 - 04:49 PM, написа:

За приготвената храна смесваме варен ориз, пушено месо, 2-3 лъжички кисело мляко, четвъртинка варено яйце/не повече от 1/2 на ден, предвид възрастта и килограмите/ кашкавалена извара и съвсем малко ръжен хляб. Претенции към храната нямаме. Отделно ядем банани и ябълки като обезумели.


Защо и давате пушено месо? По-собре е сварено, или сурово след замразяване. А оризът заместете със смлени зеленчуци и плодове, може и с малко овесени ядки.

Тема за натуралното хранене: http://forum.dog.bg/...BF%D1%82%D0%B8/
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#85 Потребителят е офлайн   castaneda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 March 2013 - 12:57 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 31 January 2013 - 04:33 PM, написа:

И малко допълнение към горното. За по-добро усвояване на добавките спомага витамин Ц. За куче 40кг около 100мг са достатъчни.
Да уточня ,че нямам достатъчно познания по темата.Информацията е на базата допитване до развъдчик и двама ветеринарни лекари.Мисля,че темата е интересна и е хубаво който има инфо относно добавките какво е полезно ,а не само вредно да сподели.Все ми се вярва ,че точно темите от този характер трябва да се раздвижват,а не само другите :) Сигурна съм ,че повечето от "старите" имате доста добър поглед над тези неща.
Поздрави


Мнения много, и всички различни! На моята " баба" на 9 години давам хондропротектор ( кучешки). Не е евтин като погледнеш, но все пак се дава по 1 таблетка на 25 кг тегло и 90 таблетки стигат за доста време. Не съм си и помисляла да давам човешки и моят вет няма да го одобри със сигурност ( въпреки, че и е давал хуманен Оспамокс за кашлицата). А за вит.С някои дори казват, че не е необходим за кучетата и че не го усвояват.

#86 Потребителят е офлайн   corsairman Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 26-February 13

Публикувано: 05 March 2013 - 06:34 PM

@vlado zoo
Нито едното. Споделям какво ядем и как се развиваме.
@Fibsi
По принцип ядем и варени меса, но какъв да е проблема с пушеното? Колкото до зеленчуците, в момента почти всичко е пластмаса и предпочитам да ги избягвам. Иначе си гризкаме моркови, ябълки, банани.
Колкото до хондропротекторите поне в нашите гранули има glucosamine hydrochloride (260 mg/kg), chondroitin sulphate (160 mg/kg) и не мисля за нужно, да се допълва, освен ако няма проблем, налагащ го. Витамин Ц кучетата могат да го синтезират сами в организма си, и аз поне не бих давал, освен при някакво много тежко заболяване.

#87 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 05 March 2013 - 10:00 PM

Показване на мнениетоcastaneda, в 05 March 2013 - 11:57 AM, написа:

Показване на мнениетоdesi79, в 31 January 2013 - 04:33 PM, написа:

И малко допълнение към горното. За по-добро усвояване на добавките спомага витамин Ц. За куче 40кг около 100мг са достатъчни.
Да уточня ,че нямам достатъчно познания по темата.Информацията е на базата допитване до развъдчик и двама ветеринарни лекари.Мисля,че темата е интересна и е хубаво който има инфо относно добавките какво е полезно ,а не само вредно да сподели.Все ми се вярва ,че точно темите от този характер трябва да се раздвижват,а не само другите :) Сигурна съм ,че повечето от "старите" имате доста добър поглед над тези неща.
Поздрави


Мнения много, и всички различни! На моята " баба" на 9 години давам хондропротектор ( кучешки). Не е евтин като погледнеш, но все пак се дава по 1 таблетка на 25 кг тегло и 90 таблетки стигат за доста време. Не съм си и помисляла да давам човешки и моят вет няма да го одобри със сигурност ( въпреки, че и е давал хуманен Оспамокс за кашлицата). А за вит.С някои дори казват, че не е необходим за кучетата и че не го усвояват.

Именно ,че мнения много и е хубаво да се споделят.Преминаването на хуманни продукти е след консултация с ветеринар.Продукта е натурален.Прибягнах до това,защото ги давам на кучета с общо тегло 185кг.Това ще рече 8 таблетки на ден.Три кутий на месец на стойност 150 евро.С хуманните ми излиза около 60е. за месец.С проста сметка за година ветеринарен продукт ми излиза 1800е , хуманният 720е. и то при положение че килограмите не нарастват.А случаят не е такъв,имам и подрастващо.След два месеца като направя изследвания ще имам по-ясна картинка.За сега външно нямам проблем.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#88 Потребителят е офлайн   nineinch79 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 21-February 16

Публикувано: 21 February 2016 - 03:00 PM

Здравейте, някой чувал ли е за тази храна К9, имаме малко кане на 3 месеца, храним го с Роял Канин, но той хич не харесва храната. Чудя се дали някой е ползвал храната К9 и какво е мнението ви за нея? Ето какво намерих за нея:

Специализирана професионална храна за Кане Корсо.
Специално балансирана според нуждите на породата.
10% риба, 30% телешко месо, 40% пилешко месо и 20% плодове. Храна е със 100% естествен произход, без синтетични добавки. Гранулирана по метода на студеното пресоване, за да се запазят естествените хранителни вещества, витамини и минерали.
Съдържа колаген, омега 3 и 6, както и глюкозамин.
Всички храни К9 PRO са без консерванти, без овкусители и оцветители. Имат FDA сертификат.

"Предлагат се следните варианти на храната К9 за породата Cane Corso: Starter, Puppy, Junior, Adult и Senior, като всеки от видовете я имаме и в подверсия: зимна, всесезонна и лятна."

Protein 36%
Fat 19%
Vitamin A 22KIU/kg
Vitamin D3 560IU/kg
Vitamin E 450IU/kg
Vitamin B1 100mg/kg
Vitamin B2 50mg/kg
Vitamin B3 340mg/kg
Vitamin B5 55mg/kg
Vitamin B6 55mg/kg
Vitamin B12 0.32mg/kg
Vitamin C 80mg/kg
Biotin 0.15mg/kg
Collagen 30mg/kg
Magnesium 0.15%
Iron 290mg/kg
Zinc 170mg/kg
Copper 18mg/kg
Manganese 28mg/kg
Selenium 0.9mg/kg
Iodine 1.7mg/kg
Sodium 0.40%
Chloride 0.42%
Potassium 0.75%
Calcium 1.5%
Glucosamine 32mg/kg
Omega 3 70mg/kg
Omega 6 15mg/kg

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни