Dog.bg Форуми : Впечатления от породата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Впечатления от породата

#1 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 02 November 2008 - 07:00 PM

Мили съфорумци моля всеки от вас,който има желание да опише впечатленията си от французите,какво мислите за характера им,какво ви е направило положително или отрицателно впечатление,как ги оприличавате ;)Мисля,че това би било полезно и интересно за всички любители и бъдещи стопани на френски булдог :blink:
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 02 November 2008 - 10:20 PM

...ами сьвсем пресни впечатления... ;Dи според настроението ми (добре ,че те не могат да пишат)За сега ще наблегна на отрицателните  B)
Положителните с а много повече , затова накратичко
  ;D
-Моето си е мое , чуждото също е мое !
-Егоист
-Помни като слон
-Упоритост
-Безстрашни до глупост
-Ревност
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 02 November 2008 - 10:26 PM

Имала съм и други кучета,но от както имам нея съм много щастлива  :wub:!Конкретно за Рая-изключително предана,умна,гальовна,послушна... :kuchence: :samodovolen: ;D.Прави ми впечатление че,никое от кучетата ми не е било привързано към мен така както тя е привързана!!!Например когато изляза стои до вратата и чака да се върна,не мърда от там колкото и да я викат другите(от семейството),може да ме няма 2-3 часа и повече,но тя е там и ме чака  :- :blink:!А като се върна-радост,радост :yahoo:...мога да дам още много примери,но по добре да приключа с това,че оставам вечен фен на породата Френски булдог и винаги ще имам до себе си едно грухтящо същество с големи уши  ;D

#4 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 02 November 2008 - 10:35 PM

Да , това е едно от основните им качества - изключително много се привързват към стопанина си !!! И определно си избират един от семейството! :palec:
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 November 2008 - 11:22 PM

Цитат

Да , това е едно от основните им качества - изключително много се привързват към стопанина си !!! И определно си избират един от семейството! :palec:
И ако този Избран е с меко сърце - дупе да му е яко. Ще бъде манипулиран през целия си живот.
Гледам понякога френчито на една позната. Безкрайно послушен,никакви проблеми, освен с тази прословута смелост - да се заяде с първия срещнат, без злоба, ама ей така, за тръпката и да ис докаже, че е най, без никаква представа и мисъл за последствията, ако попадне на неподходящ.
Но това "послушен, никакви проблем" - стопанката му не ми вярваше в началото. Нея я прави луда във всяко едно отношение. Започна да ми вярва, когато, след като от вземе от нас и той бил "най-добрия на света" ... ама час. После веднага влизал във форма и коригирал отношението си, като към Избран, който обаче ще слуша и служи.  ;D
Така че, внимавайте с малките манипулатори.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 03 November 2008 - 05:17 PM

От малкото опит с породата, ще кажа че са страшно гальовни, такива мокри целувки прави.
В семейството ни всеки си е избрала за нещо.Мама къпе и дава манджа, батко и кака за игра, а тати за спане.Абе опасни са.Грухти, хърка и плаче ако има затворена врата,трябва да се провери кой е вътре. Иначе е много кротка.Не прави бели и бързо схваща.

#7 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 03 November 2008 - 10:27 PM

Аз съм от тези манипулираните :oМоят вагабонтин е решил,че може да си прави каквото иска а ако се карам мноого важно нали ще спра някога,че командите -ела,седни и др. не са от особенно значени и,че евентуално от настроението може да испълни само една не повече!!! :rolleyes: :blink:Но разбира се няма по растопяващ  сърцето поглед,по хубави целувки и по всеотдайно и обичливо прилепче от него :wub:Отношението му към живота е направо смяйващо1.Упорит като магаре2.пазач до побъркване :rolleyes:3.Ако е сам на разходка не е интересно,но ако има куче....колкото по-голямо толкова по добре!4.Предпочитани играчки-Топки и те също големи ако може и да са чужди... ;DНикога не е скучно с френския булдог това е испитано и гарантирано! :wub:
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 November 2008 - 10:30 PM

И мен ме манипулираха, поне в първите седмица - две беше много силно усезаемо, щом и ветеринаря каза, че сме го направили лигав.  ;D Поне не мога да се оплача с капризи. Спайкчо си ми е толкова скромен и с толкова малко се задоволява... Той иска само да бъде гушкан при всяко изквикване, да има постоянен достъп до храна в неограничени количества (като под храна нямам в предвид само гранулки и месо, той не е капризен и ако някой ден шубето го напусне и посмее да стигне до купчината с тор не съм сигурна, че ще има сила, която да успее да го изкопчи от нея) и да глозга всичко и всеки, които дръзнат да си подадат ръката около устата му (за по - далеч силно го домързява). Ехххх, колко малко му е нужно на едно булдоче за да бъде щастливо...  ;D ;D ;D Шегата настрана, наистина се удивих от това колко много неща може да направи едно кученце в името на една единствена хапка храна, пък била тя дори и коричка от хляб. Да не казвам голяма дума, ама с тази негова лакомия ми са нужни най - много две седмици още за да научи "Ела тук" толкова перфектно, че да идва дори и тогава, когато не ме вижда или има дразнители наоколо. Другото, което за мен си беше изненада е, че той е толкова добронамерен, че думи нямам да го опиша. Като види човек и си умира от кеф. Аз не мислих, че има и такива кучета. Другото, което също ме впечатли беше, че отскоро сме заедно, а нещата ги усеща все едно с години е бил при мен. Днес го бях оставила сам за повече време, не исках много - много да се гушкаме и той едва ли не като човек ми се умилкваше вечерта и всичко изпълняваше, и не се отлепи от мен. Моля се само да е жив и здрав, защото повече от него нямам какво да поискам.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 04 November 2008 - 11:27 PM

Да се оплача и да споделя искренните ми отрицателни впечатления от моят див французин,днес в парка Айк се сби с 3-месечен ротвайлер :o :rolleyes:!!!Причината беше една пръчка и ръмженето на Айк разбирасе,но проблема беше че моят дивак му скочи на бой и даже му хареса :angry: :rolleyes:.
Не мисля че в крайна сметка французите са агресивни,но знае4 ли човек! :huh:
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 05 November 2008 - 03:21 PM

На мен също ми прави впечатление, че ако не вижда колбас в ръката ми не прави нищо от това, което искам.Иначе, ако се запася с една пръчка луканка ела да видиш, имам най-послушното куче на света, пуска дори играчката, дава лапичка, сяда, само дето не мяука.
Мойта е много страхлива и явно от страх, като види друго куче гърбът и настръхва, уж иска да играе, но налита да хапе.Също не е агресивна, много обича хората, да има как ще ги целува всички.

#11 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 06 November 2008 - 10:59 AM

Доминантни са . Агресия няма .
Максимално ги социализирайте , да играят с други кучета .
Marfieta , имаш нова снимка на аватара  . Пусни я във фотогалерията да я видим , много хубаво си я  хванала  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 06 November 2008 - 11:05 AM

Това сме го пускали в голямата тема ,копирам го защото има място в тази ;D

Цитат

"Защо в никакьв случай не трябва да си взимате френски булдог  B)

Преди да си вземете френски булдог , се пригответе за тази сериозна стьпка вьв вашия живот като се запознаете с опасностите които ви очакват свьрзани с това решение!! B)
Французина е опасно и коварно животно!Преди да го вземете на всяка цена тренирайте вашите коремни мускули , иначе от постоянното им натоварване с минимум десет килограма вьрху тях ще имате проблем  , защотоо французите много обичат когато сте се излегнали спокойно да ви скочат на корема ! :rolleyes:
Опасни са и за младите момичета ! Брьчките които ще се появят на вашето лице от постоянните усмивки, които новия домашен любимец ще ви предизвиква нямат махане и с най-добрата френска козметика(не се льжете по рекламите)
А тези , които няма да са усмихват , са вашите гости , които ще бьдат сконфузени  от тихите и наситени газови атаки (забранени от женевската конвенция )и които ще се принудят да идват в дома ви , вьзможно по рядко .
На вас самите няма да ви е приятно - постоянните прьцкания на това невинно сьщество което обаче неотльчно ще ви следва навсякаде и ще ви чака колкото и да се бавите на работа , защото той е там иска да го разходите , да играе , да скача , ще  иска.....
  Ах , да ще иска !!!Многозначително ще ви поглежда сутрин , ще хвьрля поглед кьм купичката си и отново ще тьрси погледа на неуверения си стопанин и ще пита : с какво ще ме храниш? !!- не ме ли обичаш?- какво трябва да направя за теб -всичко каквото поискаш?
И вьобще , колкото повече бьде при вас това куче , толкова повече вие ще сте убедени, че Земята отдавна е завзета от пришълци от Космоса . А ние ги храним , грижим се за тях , но и подозиранме извьнземния им произход !!!
:rolleyes:
Общуват пришьлците и на своя роден извьнземен език- грухтят си нещо там , похьркват си  24 часа в денонощието .
Често ще ви се налага да ги чувате как си сумтят нещо нечленоразделно и чакат от вас отговор .
Така че , ако вие независимо от всички предупреждения все пак сте решили да си вземете френчи , запишете се на курс по телепатия !!!Без нея сте за никьде ! Вас постоянно ще ви атакуват телепатически с тези душеразкьсващи  погледи !
И на вас , ще ви се налага да ги разбирате !!!! ;D
Продьлжението следва .... Присьединявайте се ..."

PS: Материала е преводен от един форум за френския булдог ,така  че ако някьде не ви звучи много добре , се дьлжи на моите  нещастни полиглотски умения B)


Цитат

1:1...Освен това - подгответе се да си развалите отношенията със съседката от втория етаж, онази дето си пуска котката да мяучи по балкона!
Подгответе се да ограничите пътуванията извън дома, защото френчито се привързва към рутината и не обича промените!
Подгответе си тубичка с йода-септ, защото френчито може да тича и играе докато си протрие лапичките и въобще няма да усети!
Подгответе се да работите върху самочуствието си, защото някой непосветени духовно хора ще странят от вашето френчи, неоценявайки неговата изключителна красота!
Купете си климатик - френчито не понася жегата!
Купете си печка - френчито не понася студа!
Купете си стол - френчито обича да спи на дивана!
Купете си тапи за уши - френчито винаги хърка!

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
....следва продължение....

User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 06 November 2008 - 03:13 PM

Имам два проблема, снимките ми са от мобилен телефон и са лошо качество, макар че на екрана на тел. се виждат добре.И вторият проблем, че нещо не ми се получават нещата с тази галерия.Опитах, но ще пробвам пак.
От време на време застава в страхотни пози.Вижда се всичко, широките гърди,краката муцунката и все се ядосвам, че нямам апарат, а и докато се ориентирам къде ми е тел. тя вече е върху мен. От статията най ми хареса това за коремните мускули и е абсолютно вярно.Лятото на плажа, както бях изгоряла, така ми се метна, че видях звезди, хем беше по малка.

#14 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 08 November 2008 - 12:11 PM

Забелязала съм също,че като нещо не му изнася се сърди и се инати иначе всичко разбира говедцето,честно казано не съм очаквала че са толкова умни :-
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 08 November 2008 - 06:51 PM

Моля за помощт,доминантността на Айк излиза извън всвкакви граници,днес отново се опита да се сбие стози път с 8 месечно кане корсо(момиче)без да я подуши без да я погледне дори се залетя към нея директно на бой........ужас в шок съм досега не беше правил така и незнам какво да правя.Нямаше проблем с кучетата до момента,в който не се сби с ротвайлерчето играеше с дакелчета,кокерчета,лабрадори а сегаа нищо неиска освен да се бие,то е смешно щото е 7 кила ама той явно мисли че е много повече!!! :angry:Моля помогнете
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 08 November 2008 - 09:26 PM

:oкакво е това чудо...много е мальк да проявява такива неща.
Започвайте обучение  за общо послушание и май ще е най-добре да е  с треньор .
Ето нещо по въпроса :

"Что дeлать, если собака стала проявлять агрессию по отношению к своим сородичам?
О. Действительно, французские бульдоги могут страдать "комплексом Наполеона": небольшие по размеру, они, не догадываясь об этом, начинают задирать гораздо более крупных сородичей и бесстрашно бросаются в бой. Здесь главное -- с самого начала не давать собаке драться, что обычно кончается для француза плохо. Пресекайте агрессию, всегда давайте ему понять, что вы осуждаете его за это. Пока не справитесь с этой проблемой, старайтесь гулять на поводке, целее будете. Лекарство от этой "болезни" все то же--воспитание и дрессировка.
Научите бульдога ходить по команде "рядом", тренируйтесь сначала там, где нет собак. Затем пригласите помочь вам ваших знакомых со своими собаками, пусть они походят мимо вас с ними сначала на значительном расстоянии, затем это расстояние должно уменьшаться, а потом его можно свести почти на нет. Но добивайтесь, что бы во всех случаях собака выполняла команду "рядом", тогда у нее не будет ассоциации с тем, что ее наказывают за агрессию, она поймет, что ее дергают и ставят на место из-за непослушания, а это совсем другое дело. Не забывайте поощрять собаку лакомством, это важный стимул!"
От  тук:
http://www.dog.ru/in...10938&id=307060
Разгледай и подфорума "Възпитание и обучение" Там има хора които ще ти дадат по-компетентен съвет.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   ivelin9021 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 19-June 08
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 08 November 2008 - 11:46 PM

тцтцтцт  тфа корсо да не е Белла  ;D ;D а тя квото е конче на тва френчи една лапа да му бие и е аут  ;D п.п в борисовата също има една французойка която е на 7г. ии също проявява доста агресия към моята кокерка.. 

#18 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 09 November 2008 - 06:58 PM

След вчерашната му проява на агресия бях решила,че вече никога няма да е нормале и че трябва здраво да се заема с възпитанието му(всв още съм го решила)и днес в парка испитвах ужас да не постъпи пак по същия начин :oДнес на поляната се събраха около 4 -5 кучета всякакви (нащия приятел корсо,женски курцхар,мопсче и др.)нямаше никакъв проблем тичаха,играха а аз през цялото време бях на щрек естествено...та питам се възможно ли е да е испитал ревнос вчера пристигайки друго куче и започвайки бурна игра с неговия приятел и дали на си е полмислил че тя му прави нещо лошо?
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2008 - 10:35 AM

Аз съм стопанката на едното "нападнато" от Айк корсо  :blink: За конкретния случай мисля, че Айк се почувства изолиран от играта на двете корси. Както повчето французи той просто няма абсолютно никаква представа, че е дребен и не разбра, че Белла просто играе с Греко защото са в една категория и не искат да го стъпчат. Иначе атаката му беше светкавична  :blink: След като Белла си полегна и Айк имаше шанса да я подуши и да я изследва на спокойствие се успокои и искаше да си играят нормално /но не пропусна да вдигне крак и да маркира точно под нослето й/. Наистина е много силно доминантен, но това не е непоправимо. Мисля обаче, че обучение с треньор е доста препоръчително в неговия случай и не защото стопнакта няма сили да се справи, а просто за да се случват по-бързо нещата преди Айк да е започнал да възмъжава и да се е нахвърлил на неподходящото куче  ;)
Иначе аз и моето куче обичаме много франсетата и като поотрасне Белла може да й вземем един такъв отворко за компания  ;)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 10 November 2008 - 11:31 AM

ха , на 4 месеца и вече маркира  :rolleyes:
bebe айк , стягай се ! Ще трябва серизна работа с него, което едва ли ще е проблем , много са схватливи .
User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни