Dog.bg Форуми : Хранене на чау-чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на чау-чау

#401 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 09:21 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 25 November 2014 - 07:09 PM, написа:

Няма родословие мечето.
Смотаното е че си го обичат,но са чешити малко и искат нещо на готово и като с магическа пръчка да го излекува.
:dh_188:

Няма да се излекува, Фронтлайна е скъпа простотия, да го махнат защото дава пробив и причинява обриви на нашата порода че и крем окраска. Вирбак или Стронгхолд е в пъти по ефикасен. Ако го блъскат с кортикостероиди да не стане като с Кушинга на моя Лео((
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#402 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 11:21 PM

А хаппче против бълхи и кърлежи NexGard за чаучовците подходящо ли е?

#403 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1622
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 26 November 2014 - 07:53 AM

ShiBumi_GirL


Маслата са няколко вида. Ще ти пусна описание на това което е за най серьозни проблеми. Това което ми хареса е ,че вече може да се закупи и в БГ. Всъщност всичко на тази фирма е страхотно. Дай на твоите хора наши кординати. Аз много нямам време да влизам тук и да пиша. За един проблем съществуващ има много предпосдтавки. За това е хубаво да ни се разкаже подробно, и ние подробно да обясним. Много пъти ми се е искало да помогна тук на някой кучовци, почвам и ми се налага да пътувам или нещо друго, и стигам до никъде. Не за всяко де ,но сега се сещам че в темата за здравословните ни проблеми, почнах комуникация, тръгнах за Италия и до там. Но пък когато някой ми се обади по телефона, не ми коства толкова време да обясня подробно, каквото го интересува. Някой даже идват при мен. Затворих груминг салона с магазина, но съм обещала ,че го преместя/ помещението си промени собственика и статута/. Все пак когато търсят нещо им го намирам. Тук повечето хора знаят, че като ходя и в чужбина от там нося разни неща. Нищо че няма много коментари във форума, вече отдавна подържаме лични контакти и не се налага да си пишем тук.
А и започнах да разработвам собствени нагръдници и дъждобрани спецялно за нас, някой стават и за други породи, но мен повечеме вълнува нашата. Тази фирма с маслата даже се бях навила да и ставам представител, за да имам по лесен достъп на тях.Но вече може да се поръча от тук, споменах ти по горе, и това ме радва. Както съм и представител на медицинска уникална козметика, скоро ще има сайт за нея. Така ,че с две думи. Нека твоите хора се свържат с мен, хем ще мога да им обясня повече неща, хем някой съфорумец няма да реши, че от постовете си си правя реклама. Защото аз с това парите си не изкарвам, просто всичко започна с поръчки от хора, като пътувам насам на там, или поръчвам нещо за моите и включвам хора които искат.

За капките ти писах, също и Фурия ги спомена на Вирбак -Дуо ин. По евтини от Фронтлайна. Има ги в повечето клиника, също и при мен. Аз тази фирма много я тача, за това и имам повечето продукти. Ветовете също я харесват,използват много нейни лекарствени продукти .
Ако има нещо пиши, но твоите хора трябва да променят като цяло начина на отглеждане. Имунитета на кучето е много сринат и ако искат да му се радват дълги години, да се постараят. Пак казвам, аз уважавам ветеринарите, но в бг няма някой кайто да разбира от нашата порода. В повечето случаи ,те лекуват чау като всички породи. А това от което се повлиават другите,в повечето случаи , не работи за нас. Просто се получава порочен кръг, както при кучето на твоите познати, лекарства лекарства и нищо, става все по зле. Да не впускам и в подробности като почнат да ги блъскат и с калций и хем подобни. И така нататък.......Качена снимка

Орехово масло Hokamix Skin & Shine

Състав:високо концентрирано, студенопресовано масло от африкански и американски орехи
.Добавки:
Хранително-физиологични добавки:
палмитинова киселина, стеаринова киселина, мастна киселина, линолова киселина, линоленова киселина.
Витамини: витамин A (20.000 IE/кг), витамин D3 (2.500 IE/кг), витамин E (150 IE/кг).


Препоръки за хранене:
Hokamix Skin & Shine е хранителна добавка.

Малки породи кучета и котки, дребни бозайници: 2 мл дневно.
Средно големи породи кучета: 5 мл дневно.
Големи породи кучета: 7 мл дневно.


Смесвайте Hokamix Skin & Shine с храната.
Количество от 1 натискане на дозатора - 2 мл.


Трайност: 24 месеца

Мастните киселини, които организмът не може да образува със собствени сили, са незаменими и трябва да се добавят към храната. При това ненаситените мастни киселини са по-ценни за организма от наситените мастни киселини. Жизненоважните ненаситени мастни киселини са част от всяка клетъчна мембрана. Ако тези мастни киселини липсват, то тогава и тъканта не е интактна, а резултатът се изразява в кожни проблеми като пърхот, екземи, сцепване на косъма или прекалено суха козина. Hokamix Skin & Shine представлява високо концентрирано, студенопресовано орехово масло, богато на жизненоважни, ненаситени мастни киселини. Висококачественото масло има бърз положителен ефект срещу проблеми с кожата и козината.

Hokamix Skin & Shine:

  • студенопресовано масло от африкански и американски орехи
  • с идеално съотношение между Омега-3 и Омега-6 мастни киселини
  • с прибавени Омега-7 мастни киселини (подпомагат регенерирането на кожата)
  • обогатено с Омега-9 мастни киселини (укрепват сърдечната функция, поддържат здравословно ниво на холестерина)
Непропускащото светлина шише с практичен дозатор предпазва чувствителните мастни киселини от светлина и кислород и съответно от разваляне.

Hokamix Skin & Shine е идеалното решение:

  • за дългокосмести породи
  • при много суха кожа
  • при силни изменения като екземи, дерматит, масивен косопад
  • за бързи резултати (бърз ефект след 4 - 5 дни)
  • за кучета, котки и дребни бозайници
  • за бързо възстановяване на козината след раждане
  • за съкращаване на периода на падане на козината
  • за задълбочаване и избистряне на цвета на козината
Положителните резултати от Hokamix Shin & Shine си проличават след няколкодневно ползване и се дължат на високото съдържание на чисти Омега-3 и Омега-6 мастни киселини и на комбинацията от витамини

.
Ancheto

Не съм ги пробвала. И не бих, поне на този етап. Докато някой не ми докаже, че е по безвредно от капките. Все пак е през устата, аз много внимавам какво давам. Да чукна на дърво и да не е чуе дявола, моите сладури не се разболяват и освен една хранителна паста когато се налага не давам нищо.
Нея съм я препоръчвала много пъти, защото всеки проблем при кучето е от понижен имунитет. За това бих я препоръчала в комбинация с маслото за кученцето което обсъждаме. Особено като се има в предвид, че вероятно кучето е с генетична обремененост. Все пак не могат да се проследят проблемите в предишни поколения., тъй като или е плод на квартална скачка или е призведено от някой пъпи мил, наричащ себе си развъдник.Просто предразположено наследствено към повечето проблеми на породата.

#404 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 26 November 2014 - 12:03 PM

IA---, аз също не съм го ползвала за моите чихита това хапче и все още гледам доста резервирано на него, точно защото е през устата. Събирам мнения преди изобщо да се реша да го направя и се интересувам как се отразява на различните породи.

И да питам каква точно е тази "хранителна паста"? Много ме заинтригува!! Понякога, дано е все по-рядко, се случва да се роди някой мижав злоядко дето с лупа да го гледаш и се побърквам с храненето. Търсила съм какво ли не, но за сега нищо подходящо :dh_188:

#405 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 November 2014 - 06:01 PM

ИА трудно ще се свържат с теб тъй като те живеят тук в ЮК.По националност са литовци и се разбираме ту на руски,ту на английски.Ще им кажа за маслото също и за смяна на храната.
Пастата да не е Нутри Плюс Гел?
Поздрави :re_037:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#406 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 November 2014 - 10:03 AM

ShiBumi_GirL
В Литва, както в цялата Прибалтика ведно с Латвия и Естония няма читави чау-чау, така че хората много да внимават, защото най-вероятно освен неправилното хранене има проблем и с наследственост. Това бе случая и на моя Лео - наследственост, то ген с пръст не се размазва.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#407 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1622
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2014 - 10:10 AM

ShiBumi_GirL

Пастичката може също да е и Кало Пет.

Анчето, ще останеш доволна от пастите. Моя женска когато кърми изяжда поне 5 бр. На малките също давам, като почна да ги захранвам. Но, пастите са и за много други неща.
Обяснявала съм и преди за постите ,ако не можеш да го намериш ще ти го напиша.

Ето аще едно от маслата за козина с постоянене прием за всички породи. Само да кажа нещо честно. На мен почти не ми се налага да давам, просто гена на моите кучта е такъв,че не им трябва.

Lupoderm за кожа & козина
Състав:мастна киселина, лецитин, линолова киселина, палмитинова киселина, стеаринова киселина, линоленова киселина, арахидонова киселина, глицерин.
Добавки:
Хранително-физиологични добавки:
витамин A (20.000 IE/100 мл), витамин D3 (2.000 IE/100 мл), витамин E (100 IE/100 мл).


Препоръки за хранене:

Lupoderm за кожа & козина е хранителна добавка.

Котки и малки кучета до 10 кг: 1 мл.
Кучета от 10 кг до 30 кг: 3 - 5 мл.
Кучета над 30 кг: 5 - 10 мл.
Коне: 10 - 15 мл.

Lupoderm за кожа & козина съдържа всички жизненоважни ненаситени мастни киселини, като например Омега-3, Омега-6 и лецитин. Само след 3-4 дневен прием на добавката се наблюдава активиращ ефект върху кожата и козината.

Lupoderm способства за:

  • лъскава козина
  • здрава и еластична кожа
  • съкращаване на периода на падане на козината
  • подобрение на пигментацията
  • повишена жизненост
Доказано средство при:
  • накъсване и упорито падане на козината
  • безжизнена козина
  • лош дъх
  • раздразнена или люспеща се кожа


Постоянният прием на добавката Lupoderm за кожа & козина поддържа целогодишно козината и кожата в отлично състояние.

#408 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2014 - 12:38 PM

IA--- , ShiBumi_GirL, благодаря!
Нутри плюс гел съм я ползвала, но тя не е толкова добра за редовно хранене ще опитам и Кало Пет. :rc_036:

#409 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 30 November 2014 - 12:05 AM

Здравейте някой хранил ли е своето мече с храната Equilibrio puppy за средни породи ? Цената е удачна

#410 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 30 November 2014 - 12:50 PM

За "Екилибрио" мога само хубави неща да кажа. Аз самия си храня кучетата с нея, но не са чау-чау и държа да отбележа, че храната е калорична и високопротеинова, за да не станат грешки като преди няколко дни.

#411 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 04 December 2014 - 12:50 PM

Моля ,който има Мече да ми каже Equilibrio става ли за хранене или някаква друга храна . В момента съм на роял канин ,но вече не иска да яде.... На 3 месеца е и 1 ден . Кажете някакви алтернативи . Бих взел вирбак но за момента нямам толко пари... Акана също бих пробвал , но не ли още малък. Чакам да ми отговорите. Благодаря предварително :rc_036:

#412 Потребителят е офлайн   kkk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 186
  • Регистрация: 02-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2014 - 10:05 PM

И аз с въпрос - кога трябва да сменя адълт храната със синиър? Гушо вече стана старши и съм в чуденка веднага ли се сменя гранулата или ..
И някакви по-специални добавки за по-възрастни кучета?
Люси, тази паста за която си писала предполагам мога да му я давам? Не че имаме някакви проблеми, но.... помня миналата година та, профилактично.

#413 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Spontaneous encounters for adults
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1622
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:124322
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 16 December 2014 - 05:56 PM

Естествено, че можеш да я даваш.
А що се отнася до смяната , тя е строго индивидуална. Сама трябва нда прецениш дали кучето ти е вече за сеньор. Ако вече не се движи толкова сменяй. Но ако все още е с нормално движение, не го прави. А ко все пак не можеш да прецениш. То смени за три месеца виж как му се отразява и ако не си доволна върни пак. :)

#414 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 22 March 2015 - 06:31 PM

Здравейте отдвана не съм писал и ето ме тук отново :). Искам да попитам по колко пъти трябва да храня оливър ? Той вече е на 6 месеца и тежи 18-19 кг . Храня го с Акана пъпи жуниор . По 2 пъти на ден или по 3 ? Също да му давам ли калций ,всеки ме съветка различни неща ,защото ми се струва че от калция няма да дръпне на високо. Ще кача снимки в раздела за да ми кажете добре ли е :)

#415 Потребителят е офлайн   teo_tr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-July 14

Публикувано: 27 March 2015 - 12:47 PM

Здравейте и от мен и аз съм в чуденка с броя на храненията . По 1 път ли да храня или да разделям на 2 пъти порцията за деня ? Ние сме на 10 месеца. Храня с Роял Канин медиум джуниар за чувствителна кожа . Нея най си я обичаме . Давам и готвено от време на време (ориз със зеленчуци и малко пиле , или телешка кайма с ориз) . Но не знам дали е подходящо да му давам цялата порция гранули на един път. Да не му се подуе коремчето . Вие по-колко пъти храните вашите мечета ?

#416 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 30 March 2015 - 04:55 PM

И ние това се чудим по 2 или 3 пъти да го храним? на 3 април прави 7 месеца . 20 кг е. Да му давам ли калций или не ?Моля кажете . Ще кача снимка скоро като го среша хубаво . Много е хубаво кучето ти Тео да е живо и здраво

#417 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 30 March 2015 - 11:16 PM

До една година хранете 3 пъти, а след това се храни два пъти до навършване на две години. Калций се дава ако има проблем или ветеринар
е препоръчал такава добавка. От калция няма да порасне по-високо кучето - това зависи от генетиката на родителите.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#418 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 31 March 2015 - 10:12 AM

Но все пак много по-добре е да го храните два пъти на ден цял живот - ние така правим с нашите.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#419 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 31 March 2015 - 03:58 PM

Lexus благодаря за инфото. Искам да те попитам калция може ли да спре растежа на кученцето ? Живея в малък град и ветеринарите са жадни за парии ,изписват всякакви гадости , мисълта ми е може ли ако храната е качествена да не се дава калций, така четох в нета. И ако не може ли да се предозира с калцийй Делите на вирбак такъв съм му давал. Как мога да преценя сам кучето дали има нужда от калций за да не го тъпча излишно? :flagbg:

#420 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 31 March 2015 - 03:59 PM

Lexus благодаря за инфото. Искам да те попитам калция може ли да спре растежа на кученцето ? Живея в малък град и ветеринарите са жадни за парии ,изписват всякакви гадости , мисълта ми е може ли ако храната е качествена да не се дава калций, така четох в нета. И ако не може ли да се предозира с калцийй Делите на вирбак такъв съм му давал. Как мога да преценя сам кучето дали има нужда от калций за да не го тъпча излишно? Имам чувство че расте на дължина ,а заради калция на височина не толкова ? :ba_025:

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни