Dog.bg Форуми : Хранене на чау-чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хранене на чау-чау

#421 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 31 March 2015 - 04:33 PM

Мога ли да му давам сурово месо ,четох в интернет че е полезно?

#422 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 01 April 2015 - 03:37 AM

Преглед при добър ветеринар ще покаже дали има липса на калций. В качествената храна има всичко необходимо за малкото кученце включително и калций, който е необходим за изграждане на костната система. Това става при усиления растеж до 4-5 месеца и тогава се дава допълнително , но само ако се прецени , че има нужда от калций.
За храненето със сурово месо има цяла система за хранене. Месото трябва да е качествено, прясно и със сигурност да се знае, че няма паразити.Преминаване към нова храна става като постепенно по-малко се прибавя към старата храна до пълното й заместване. Към месото се прибавят зеленчуци в сурово състояние. Много е трудно да се постигне точната дозировка на продуктите, както това е направено в готовата храна. Ние храним с Хусе.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#423 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 01 April 2015 - 08:42 AM

Безкрайно съм ти благодарен Lexus! Ние сме на акана пупи джуниор ,не бях чувал за Хусе сиг ще я пробаме :). А Може ли сутрин гранула и на обед пък Вечер сурово ?

#424 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 01 April 2015 - 05:58 PM

Започни с едно-две парченца месо заедно с гранулата. При натурално хранене има нужда от допълнително прибавяне на витамини.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#425 Потребителят е офлайн   Oliver Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-November 14

Публикувано: 01 April 2015 - 06:41 PM

Lexus студено пресован зехтин с омега 3 на Коста дори или рибно масло за кучета ? Какви други добавки и може ли всички видове месо

#426 Потребителят е офлайн   teo_tr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-July 14

Публикувано: 01 April 2015 - 09:55 PM

За добавка аз в момента давам - Nutrivet Wild Salmon Oil взела съм 1 литър и честно казано съм доволна май доста помага и за по-бърза смяна на козината . Мерси за съвета за храната . Ще храня по два пъти и така мисля да си останем . Честно казано много ми се иска да сменя храната . Сега сме на Роял Канин медиум джуниър , но скоро вече няма да сме джуниър и не знам какво да взема . Четох , четох и се забърках иска ми се нещо в което има минимално количество царевица , но в същото време и протеина да не е много , че нали не го препоръчват за нашата порода . За сега май съм се спряла на Акана агнешко и ориз или нещо на Орижен . Гледам и тази Хусе за която говорите , но ми е много непозната .Lexsos вие кой вид на Хосе си хапвате? Коя според вас е най-подходяща . Другият варянт е да си карам на роял канин , но ми се струва , че е само прехвалена и пълна с царевица.

#427 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 02 April 2015 - 01:17 AM

Ние храним с Хусе, сьомга с ориз. Храната е шведска, може да се поръча по Итернет и с нея хранят много шведски развъдчици.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#428 Потребителят е офлайн   teo_tr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-July 14

Публикувано: 02 April 2015 - 08:37 AM

:ba_025: мисля да я пробвам гледах и състава на храната и ми изглежда добър

#429 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 27 May 2015 - 01:19 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 26 November 2014 - 12:03 PM, написа:

IA---, аз също не съм го ползвала за моите чихита това хапче и все още гледам доста резервирано на него, точно защото е през устата. Събирам мнения преди изобщо да се реша да го направя и се интересувам как се отразява на различните породи.

И да питам каква точно е тази "хранителна паста"? Много ме заинтригува!! Понякога, дано е все по-рядко, се случва да се роди някой мижав злоядко дето с лупа да го гледаш и се побърквам с храненето. Търсила съм какво ли не, но за сега нищо подходящо :dh_188:


Здравейте,
аз до миналата година използвах спот он на адвантикс срещу бълхи и кърлежи. Сега видях че тук сте зачекнали темата на Хексгард за който бях писала в говорилнята за мнения и аз. Тази година моя чау се зачерви от адвантикса и д-рите ми казаха повече да не слагам. Ест. дойде дилемата какво да използвам тъй като и аз харесвам Вирбак мислех да опитам с техните капки видях обаче че са два вида и не знам от дуо вин или Епипро да сложа. Тогава ми казаха за тези хапчета и че били подходящи когато кучето се къпе по често и тъй като накапвам със Стролхолд за комари реших да пробвам този месец с Nexgard за да не накапвам с още неша. Обясниха ми че кърлеж може да се захване обаче но ще се отрови от кръвта на кучето. Аз като цяло въобще не искам да се стига до хапане но алтернативата били Аквантикс или Фронтлайн които напълно вече съм отказала като варианти. Така де да се върна на темата май месец взехме въпросното хапче и нямам пробив в системата също така не съм забелязала никакви странични реакции.

#430 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 27 May 2015 - 04:31 PM

Дуо вин няма да съжаляваш

#431 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 26 November 2015 - 09:29 PM

Здравейте приятели днес ме информираха че вирбак са пуснали нова храна на пазара взех една мостра която моя мечок изяде веднага като се има предвид че е доста злояд. Някой има ли вчечатления дали ще е подходяща за нашите красиви създания?

#432 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 26 November 2015 - 11:57 PM

Не , аз отдавна храня с друга храна. То мила не е важно клоко лакомо яде, а какво. Имам една добавка за злоядци като вас.

#433 Потребителят е офлайн   MechoKlecho Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-December 13

Публикувано: 15 January 2016 - 03:24 PM

Показване на мнениетоIA---, в 26 November 2015 - 11:57 PM, написа:

Не , аз отдавна храня с друга храна. То мила не е важно клоко лакомо яде, а какво. Имам една добавка за злоядци като вас.

Здравейте и за много години на всички chowdrens :) . Вече от един месец яде от тази храна нямам някакви забележки, но съм любопитна да пробвам от тази добавка. Сега когато е студено и си бях у дома през повечето време ядеше доста редовно, а иначе хапва само вечер когато се прибирам от работа, така че бих пробвала нещо ново. Единственото което ме притеснява е големия процент протеин в тази храна тъй като са го увеличили. Вие към какво преминaхте?

#434 Потребителят е офлайн   Airin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-January 17

Публикувано: 07 January 2017 - 01:34 PM

Здравейте от няколко дни си имам малко мече АЙрин на 46дни но изобщо не съм наясно с гледането.много е игрива,пишкаме навсякъде,но пък ака в тоалетната вече.помагайте с храненето храним се 4 пъти първо бяхме с роял канин но изпражненията и бяха в по голямо количество и светли и четох че щом са такива значи липсва нещо. От вчера взех Бош и има видима разлика вече са по малко, по тъмни на цвят и по твърди. И от се чеше около вратлето и незнам от предните гранули ли е или че не сме къпани още. Имаме първа ваксина и на 22.01 предстои втората както и едно хапче за обезпаразитяване дадох на 02.01. Може ли да ми препоръчате добър ветеринар в Пловдив. Благодаря ако някой се отзове ☺

#435 Потребителят е офлайн   Astor Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 27-July 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Чау-чау, Боксер

Публикувано: 08 January 2017 - 08:57 PM

Здравейте, прочетете назад в коментарите. Ще намерите доста полезна информация за храненето. Аз лично съм привърженик на готвеното.
User's Signature

  • Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.

  • (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни