Dog.bg Форуми : Ред и дисциплина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ред и дисциплина

#41 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 28 March 2009 - 01:23 PM

mirannda С Ред съм имала проблеми. Като малък на няколко пъти ми ръмжеше, до като яде. Тръшвах го на земята и с това се приключваше за известно време. Грешката ми беше, че не вдигах купичката....в резултат на което, той явно не е разбрал за какво точно е това тръшване и отказваше да яде ( е освен че си е и капризен де).
Преди няколко месеца пак ми изръмжа...беше доста страшничко, ако трябва да съм честна. В първия момент не знаех как да реагирам, но бързо се окопитих и го тръшнах....не се съпротивляваше. След това му сложих строгия нашийник и го корегирах с него. В резултат отказа да яде, когато е с него...
Както става ясно корекциите не ми помогнаха. По съвет на Мира, започнах да играя повече с него, да се опитам да бъдем приятели, а не господар и куче. И резултатът дойде много бързо....още след няколко дни имаше ефект. В началото, когато го пипна-спираше да яде. Започнах първо да си поставям ръката на гръбчето му (така няколко дни), после да го галя по малко, после да минавам напред към главата, до като накрая го пипнах и по муцунката. Сега вече нямам проблем в това отношение...

Написах всичко това, с идеята да покажа, че всичко е строго индивидуално. При някои кучета корекциите вършат работа, за да се докажат позиците, но в нашия случай беше нужна игра. Явно съм се била поувлякла с корекциите и това не му е харесвало...
А всеки, който е общувал с Ред, знае колко спокойно куче е той и изглежда най-милото създание на света (той си е, де), но си показва и рогцата от време на време...Със Сър си мислех, че може да имам подобни проблеми, но тъкмо обратното. Когато го пипам, до като се храни, започва лудия кючек на радостта....по-голямо удоволствие няма...хем го галят, хем яде. Кеф! :)

Само да вметна, че с Ред други проблеми не съм имала по отношение доминиране на някой от семейството....той е котката вкъщи :) Проблемите ми с него си дойдоха изцяло по моя вина...бях започнала много да му нервнича и да изисквам от него....
С трениори сме се занимавали с Ред. С двама различни. От първия не бях много очарована, но вторият много ми хареса. Само с няколко урока имаше доста голям напредък. За награда използвахме фризби, в което Ред е вманиачен и прави всичко само и само да се докопа до тази безценна играчка.
Скоро мисля да започнм тренировки и със Сър, с някой трениор. И то не за друго, а за да ми покаже как трябва да се работи с него. Той е доста различен характер от Ред и ме е страх да си правя сама някакви експерименти. Разбира се учили сме се на команди, но искам доизчистване на нещата с професионалист :)
Това е от мен....надявам се да е било полезно :)
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   mirannda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Female
  • Location:София Овча купел 2
  • Interests:Книги,музика,кучета,деца,филми,цветя,татуировки,история,компютри,PDA,дрехи и дискотеки.

Публикувано: 28 March 2009 - 02:56 PM

Благодаря за изчерпателните отговори,много ми помогнаха за създаване на впечатление по възпитанието.Другото,което ми е интересно е,задължителни ли са тези уроци от специалист или с повечко четене и воля мога да се справя и аз?Наистина не зная дали ще мога да водя две кучета и дете,за да се обучава с треньор.
Както знаете кучето го взимам за приятел,но то ще остане поне 3 месеца при нас поради "технически" причини,а може и по-дълго.И аз ще отговарям за възпитанието му.
User's Signature

Няма нищо по-важно от засмените детски очи и четириног верен другар!

#43 Потребителят е офлайн   eleanor_a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 15-April 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2009 - 03:35 PM

Според мен само с четене няма да стане.Много е важен треньора па макар и 2-3 пъти да го ползвате ,за да може да ви покаже как се правят нещата и да ви корегира ако допускате някакви грешки.
Аз също бях изчела бая литература, също гледах и филми :aa_002: но в реална ситуация ,в която се налагаше светкавична и правилна реакция бях гола вода, другите могат да го потвърдят, бая са се посмяли с мен :ac_007: Сега вече съм ок, но откакто сме го взели Греко постоянно се тренираме и двамата, първоначално с помощ от twoofo, после и с треньор :aa_002:
Много лесно и приятно се обучават корсовците, стига реакциите на стопаните им да са адекватни :aa_002:
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2009 - 11:04 PM

Mirannda - много зависи от вас най-вече и от кучето, което ще си изберете. Не избирайте първото в кучилото, нормално това че е най-едро означава и че се преборва с другите за храна и е алфа-кученцето в кучилото. Такова куче е по-лесно за обучение според мен от твърде плахо обаче. Най-добре е да може да избирате сред няколко, да успеете да прецените (което не е лесно защото ще ви запленят с това колко мили и сладки са) и да изберете средата. В нормалния случай корсите са по-скоро доминантни, което не значи че всички са такива, както и има голяма разлика между отношенията с други кучета и отношението с хора. За възпитанието на кученцето за правилно държание в дома и спрямо доброжелателни хора едва ли ще ви е нужен треньор. Тъй като това са много силни и едри кучета обаче е добре да можете да си помагате с команди, заучени така че да може да разчитате на това, че кучето "слуша" - за това е добре да ви помогне треньор ако нямате достатъчно опит. Дали е нужна работа с чужда помощ зависи и от това какво искате да постигнете. Най-добрата база е добра връзка с кучето. Не обичам обобщенията, не мисля, че има рецепта, действа се според индивидуалния случай.

redika - нямах предвид точно

Цитат

да се опитам да бъдем приятели, а не господар и куче
а точно че чрез играта можеш неусетно да се наместиш на господарското място без конфлити между вас. Грешка е да се счита, че повишения тон ни прави по-достойни за уважение в очите на кучето, в твоя случай наистина беше поизнервила Реди пресирайки го и връзката ви беше започнала да куца. Когато работите над връзката с него чрез игра нещата са си дошли на мястото, защото не допусна ескалация на проблема. :ns22:

Откъм обучение всички, с които съм се запознавала са възприемчиви.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#45 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2009 - 12:23 PM

Показване на мнениетоmirannda, в Mar 28 2009, 03:56 PM, написа:

Както знаете кучето го взимам за приятел,но то ще остане поне 3 месеца при нас поради "технически" причини,а може и по-дълго.И аз ще отговарям за възпитанието му.

mirannda, не мислите ли, че е най-удачно приятелят ви да си вземе кучето тогава когато е готов за това и "техническите" причини са отстранени. На мен лично не ми се струва удачна идея кучето да сменя два пъти обстановка и стопани в рамките на 5-6 месеца :cd_045: Решението разбира се си е ваше, просто ми е чудно защо е това бързане да се вземе сега кученце, което да живее в "приемен дом" и чак след време да се озове при истинския си стопанин.
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   mirannda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 21-September 08
  • Gender:Female
  • Location:София Овча купел 2
  • Interests:Книги,музика,кучета,деца,филми,цветя,татуировки,история,компютри,PDA,дрехи и дискотеки.

Публикувано: 29 March 2009 - 04:33 PM

Показване на мнениетоBella C.N., в Mar 29 2009, 11:23 AM, написа:

mirannda, не мислите ли, че е най-удачно приятелят ви да си вземе кучето тогава когато е готов за това и "техническите" причини са отстранени. На мен лично не ми се струва удачна идея кучето да сменя два пъти обстановка и стопани в рамките на 5-6 месеца :cd_045: Решението разбира се си е ваше, просто ми е чудно защо е това бързане да се вземе сега кученце, което да живее в "приемен дом" и чак след време да се озове при истинския си стопанин.



Не знаех,че това може да стресира кученцето,просто не се бях замислила.Приятелят ми искаше да вземе кученце от тези в Добрич и за това се налагаше бебето да остане при нас.Има да ремонтира къщата си,което ще отнеме малко време,а пребиваването на кученце в къща със строителни материали навсякъде,не е на добре.Но пък и това с приемното семейство е лоша идея.Проведохме един разговор с него вчера,след като прочетох поста ти и се отказахме от тези рокади.Ще изчака,докато пригоди дома си за новия член и чак след това ще вземе бебе.Пък и така ще имаме още време да съберем max информация и да изберем подходящото сладурче.
Благодаря ти че ми обърна внимание и че ми даде ценен съвет.Ще следя подфорума ви с голям интерес.
User's Signature

Няма нищо по-важно от засмените детски очи и четириног верен другар!

#47 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2009 - 05:18 PM

Показване на мнениетоmirannda, в Mar 29 2009, 05:33 PM, написа:

Ще изчака,докато пригоди дома си за новия член и чак след това ще вземе бебе.Пък и така ще имаме още време да съберем max информация и да изберем подходящото сладурче.


:ns22:
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#48 Потребителят е офлайн   SteLLa_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 631
  • Регистрация: 14-June 08
  • Gender:Female

Публикувано: 12 April 2009 - 04:28 PM

Днес излизахме с Айк и един мой приятел на разходка, като на отиване той водеше кучо. Срещнахме едно момче, което водеше мопс. Да оставим настрана, че момчето като ни видя, вместо да хване каиша изкъсо и да мине покрай нас, се ухили и се запъти директно към Айк. Съответно както вървеше редом започна да се мята към мопса за игра. Не реагира нито на Стой, нито на Седни...нищо, все едно ме нямаше там. Накрая застанах пред него и по-сериозно му казах НЕ и той кротна. След това за пръв път от месеци, след като приключи играта с другите кучета, не реагира на Ела тук. От друга страна докато седяхме на кафе /че в крайна сметка и ние душа носим :) / станах да се измия, казах му да седне и след това на място и стоеше. Но като се върнах веднага скочи да се радва, все едно забрави, че трябва да е "на място".
Сетих се да пиша тук, че преди време redika спомена да не се успокоявам много много и си беше много права. Не знам дали да се обърна към треньор да затърдим командите или да се пробвам сама. Но определено днес Айк си беше самото непослушание.
И друго-докато вървяхме и моя познат го водеше ми звънна тел, при което се забавих на 2-3крачки зад тях. Айк на секундата взе да се тегли назад, да се мята и да скимти. Трябваше да клекна до него и едва ли не като бебе да го успокоявам. И това пак нещо не го разбрах-сакън да не ме изпусне от поглед и в следващия момент като го викна не реагира. Дори тръгнах в друга посока и пак не ме последва. Нещо много дълго стана, чак аз се омотах...Но идеята е че хем гледа да ми е до задника, хем решава на моменти, че може и без да слуша.
User's Signature

Successful people never worry about what others are doing!

#49 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2009 - 07:43 PM

Разбира се, че може без да слуша пък да е да е залепен за теб, не е противоречие. Редовна грешка е това и аз я направих - като видиш, че "слуша" да оставиш нещата на стари лаври и баш тогава се получава "непослушанието" и се връщаш няколко крачки назад. Вече е по-трудно, защото на кучето е ясно, че може и без тая скучна дисциплина. Пък може и да е имал лош ден :ab_041:

Като си го оставила на място и си се върнала, а той е скочил без да изчака да го освободиш - не му се радваш, казваш НЕ и го връщаш на мястото където си го оставила. Отстранява се като избягваш схемата - не всеки път го освобождаваш като се връщаш при него, докато е оставен на задръжка т.е като е на място, отиваш при него, хвалиш/награждаваш и се отдалечаваш отново, той да остане там. И пак гледай да не е всеки път едно и също, примерно винаги по един път да се връщаш, защото отново ще заучи, че на второто връщане може да скочи по-рано, така и така ще го освободиш. Такива неща...
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#50 Потребителят е офлайн   ani69 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 12-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 13 October 2009 - 07:50 AM

ходим на училище с моя Лъки/на 4 месеца и половина е/.Напоследък не иска да изпълнява някой от командите.Треньора иска да му сложим строг нашийник,но аз се дърпам.Струва ми се ,че е още малък за това.
Дайте ми съвет.Откога с този строг нашийник?

#51 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2009 - 08:42 AM

ani69, аз бих се изненадала ако на тая възраст изпълнява всички команди. Може ли да разкажеш по - подробно как протичат тренировките ви, какви методи използва треньора, какви команди учите и кои команди не изпълнява бебето, ти самата занимаваш ли се с обучението на малкия извън уроците и как точно. Строг нашийник по принцип се ползва само за прецизиране на изпълнението на командите, а не при заучаването им.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   ani69 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 12-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 13 October 2009 - 01:24 PM

Цитат(Bella C.N. @ Oct 13 2009, 09:42 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ani69, аз бих се изненадала ако на тая възраст изпълнява всички команди. Може ли да разкажеш по - подробно как протичат тренировките ви, какви методи използва треньора, какви команди учите и кои команди не изпълнява бебето, ти самата занимаваш ли се с обучението на малкия извън уроците и как точно. Строг нашийник по принцип се ползва само за прецизиране на изпълнението на командите, а не при заучаването им.

Ходим на уроци от един месец/15 посещения/.
При треньора сме само ние и един КГБ териер на наша възраст
Изпълнява-редом/вече без гранули/
Към мен и оттам редом.
Седни, легнал.
От легнало положение да стане прав и да остане на едно място.
Да остане седнал и легнал от движение и да стои така докато не се върна при него/оставям го около20 метра/

Само аз се занимавам с него,а треньора стои отстрани и казва какво да правим. Кутрето изпълнява само на мен.От треньора или от други хора се дърпа като магаре,когато го хванат за повода и опитат да му зададат команди.

Извън уроците не се занимавам освен, че го карам да върви редом до мен и да седне когато е нужно.
От няколко дена не иска да ляга.Стои с навирено дупе.Ако е много гладен ляга за гранулка и веднага става.
Днес на урока си лягаше ,но утре как ще е не зная ud_009.gif
Затова треньора поиска строг нашийник

#53 Потребителят е офлайн   Bella C.N. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 392
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2009 - 02:08 PM

Доста амбициозна програма за толкова малко куче wb_052.gif Аз на тази възраст не бих очаквала от кучето безпрекословно и "чисто" изпълнение на команди /имам предвид частта със задръжките/. Строг нашийник не бих ползвала точно за команда "легни", но пък ако имаш доверие на инструктора и си доволна от методите му и резултатите до тук - пробвай.
Освен това работи с кучето извън уроците. Ако не го правиш рискуваш да изпълнява само когато е на училище. Кученцата много бързо усещат кога са на урок и че там няма лабаво, но в реална ситуация въобще не реагират по очаквания от стопанина начин. Ако по време на игра вкъщи или на разходка го караш да ляга по няколко пъти с лакомство за награда съм сигурна, че необходимостта от строгия нашийник ще отпадне за момента.
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни