Dog.bg Форуми : Помощ - нещо става с кучето ми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ - нещо става с кучето ми

#1 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2005 - 05:28 PM

Да опиша какво се е случило. Докато днес съм бил на работа родителите ми са извели кучето навън - 10 месечен голдън ретривър. Каишката се е скъсала и баща ми се е качил да вземе друга. През това време - около 1 най-много 2 минути кучето е било без надзор. Баща ми слиза, слага му каишката и го прибира. И малко след това се случва нещо ужасно - обаждат ми се по телефона и ми казват "Нещо става с кучето". Прибирам се веднага и заварвам Арчи (така се казва моя красавец) в безпомощно състояние лежащ на земята. Оглеждам веднага за травми някакви видими по него - няма. Опитвам се да го изправя и виждам как милия не може да си стои на краката - в смисъл все едно апарата му за равновесие е извън строя. Веднага го натоварвам в колата и го водя на ветеринар. Той му премери температурата, гледа му зениците и каза, че явно кучето не е болно а е изпаднало в някакъв голям шок. Постави му 3 инжекции антишокови беше точната дума. Каза ни да го оставим някъде на по-тъмно и да няма никакви излишни шумове или дразнители около него. Това беше преди около 3 часа. В момента няма никакво подобрение. Кучето лежи и главата му почва да кима настрани и когато почти опира до земята изведнъж се сепва рязко и всичко се повтаря отново и отново и отново. Когато прави опити да ходи тялото му прави някакви клатушкания като на силно пиян човек който не може да си контролира вървежа. Все едно, че часта от мозъка, която отговаря за кординацията на движенията не работи. Обикновенно гордо изправената опашка сега е силно свита под тялото. Може би най-близкото описание е като на човек преживял някакъв огромен шок, който е повредил мозъкът му. Лошото е, че нямам информация когато кучето е било пред блока за малко само да се е случило някакво нещастие - някой да го е блъснал или бил или нещо такова а и в нашия блок няма такива хора и всички го познават и му се радват. Изключвам почти на 100% възможноста от посегателство да е имало върху кучето. Просто се е прибрало и изведнъж нещо му е станало. Ясно е, че проблема е сериозен и само доктори могат да помогнат - утре ако няма подобрение пак сме на ветеринар но някой може ли да даде идея на какво може да се дължи това му сътояние. Наистина е голяма трагедия да гледаш как на нещо, което толкова обичаш и до вчера е било най-любвеобилното и жизнерадостно създание изведнъж му се случва нещо, за което нямаш обяснения нито ти нито доктора и само да наблюдаваш и чакаш нещо да стане и да се оправят нещата.

#2 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2005 - 05:49 PM

Съчувствам ти. Знам какво е да гледаш болното си другарче (аз го преживях през 1998 г.) cl)
Възможно ли е да е налапал нещо, да е вдишал отрова, да се е уплашил от това, че е сам?
Не губи много време в чакане - заведи го колкото е възможно по-скоро при друг лекар.
Дано се оправи!

#3 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 August 2005 - 06:18 PM

И аз си помислих за отрова. Не знам, нещо нямам доверие и на уж добронамерени към кучетата комшии. Приятелката ми една сутрин, като излизали за разходка, намерила пред вратата парче месо с отрова. Добре, че е успяла да го грабне преди овчарката и.Беше изумена. Тя живее на 6-я етаж, е, не мога да си помисля, че не е някой "добронамерен " комшия. Надявам се да попаднете на свестен и съвестен лекар и да ви се размине. w) d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#4 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 August 2005 - 06:24 PM

Мисля, че щом няма подобрение кучето трябва да се прегледа по-сериозно. Кръвна картина, рентген, видеозон, такива работи и да се открие причината. Не искам да те плаша излишно, но мога само да предполагам разни неща, а то да излезне нещо съвсем пето... Не губи време, и помни, че кучето не трябва да се оставя само дори за 2 минути на вън, защото никога не знаеш какво може да се случи. Стискам ти палци!
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 24 August 2005 - 07:36 PM

Дано вече всичко да се е оправило, мога само да стискам палци и да кажа първото предположение, което ми дойде на ум - някъде четох, че признаците на натравяне с антифриз (който е с много привлекателен аромат и вкус за кучетата) са подобни... Нищо чудно да е облизало разлят антифриз или да е поиграло със забравена бутилка такъв - ако си спомням добре съвсем малко количество е досатътчно да причини сериозни проблеми s) Дано не е това или отрова, каквито предположения се изказаха, но ако сте в София не е лошо да се свържете с Ita_vet, на която имам пълно доверие за такива неща (дано не звучи като реклама, но просто тя се отзовава по всяко време на денонощието...) Късмет!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2005 - 07:39 PM

Първо искам да се извиня, че в бързането съм пуснал темата в "Къщата на кучето". Не съм видял, че си има цял раздел "Ветеринарен кабинет" за което се извинявам.
Относно кучето доктора каза, че ако се е натровило трябва да има други симптоми - повръщане и т.н. Живея в малък град (Свищов) и тук всичко на всичко има два ветеринарни кабинета, като доктора от единия е на почивка и само един работи, така че нямам голям избор. Дадохме преди малко на кучето вечерната му порция и той я изяде с охота но състоянието му е все така лошо. Утре сутрин ако няма признаци на подобрение сме пак при доктора. Просто всичко е толкова безкрайно неприятно и тъжно.

#7 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 August 2005 - 07:52 PM

Ако наистина е стрес,може би ще се почуства добре ако го галите и гушкате,докато си почива...знам,че звучи много наивно,но ако се е стреснал от това,че е останал сам,може би засвидетелстването на вашата любов към него,ще му помогне да дойде на себе си.
Желая ви успех и бързо подобрение...и пишете пак-тук всички чакаме новини за този наистина странен случай r)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#8 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2005 - 08:05 PM

Цитат

Ако наистина е стрес,може би ще се почуства добре ако го галите и гушкате,докато си почива...знам,че звучи много наивно,но ако се е стреснал от това,че е останал сам,може би засвидетелстването на вашата любов към него,ще му помогне да дойде на себе си.
Желая ви успех и бързо подобрение...и пишете пак-тук всички чакаме новини за този наистина странен случай r)

Галим го и го гушкаме много но внимателно без резки движения за да не го стряскаме. А той иначе обожава да бяга на свобода и никога не се е притеснявал, че е сам. Сърди се само ако у дома остава сам, но това се случва много рядко. Той по принцип не е никак страхлив. Породата му е такава (голдън ретривър) че обича всичко и всички и е толкова любвеобилен и мил към всички. Никога не се е плашил от нищо. Винаги е подхождал с огромно любопитство и доверие към всичко - било то предмет или човек недопускайки че може да получи нещо лошо от нещото към което е тръгнал. А случая да - наистина е странен. Седиш и го гледаш няма му нищо - рана или нещо да повръща, температура да не иска да яде и в същото време от няколко часа вече сякаш е съвсем друго животно. Все пак преди малко се поразходи малко из къщи олюлявайки се и дойде при нас леко размахвайки опашка и после пак се срина. Утре ще видим какво ще каже или предприеме доктора.

П.С. Това на аватара е той - винаги е така усмихнат и доволен.

#9 Потребителят е офлайн   schatzie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 27-April 05

Публикувано: 24 August 2005 - 08:16 PM

Стискам палци да се оправи бързо!
Дали все пак да не огледаш навън дали няма нещо, което може да е изял?
На предишното място, където живеех, веднъж намерих нормално изглеждащо парче месо на полянката. А точно по това време имаше отровени кучета s) Оттогава винаги имам едно наум.

#10 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2005 - 08:48 PM

Мда, при условие, че градът е малък...
... и че кучето се държи съвършено нормално, но не ще да ходи...
май отиваме в страната на дълбоките и витиевати предположения.
Като пълен идиот ще питам някой поглеждал ли му е аналната жлеза на това куче? Най-често (май) подобни "изведнъж не мога да мърдам" състояния идват от там.
Като още по-пълен идиот ще питам дали кучето не е направило калциева криза... макар че в такъв случай не би трябвало да яде. Преди години имах един такъв шашващ случай на куче=парче месо точно горе-долу на такава възраст; докторите се чудиха 2-3 дни, докато се сетят за минималната възможност да има липса на калций... имаше.
Като страхотно пълен идиот ще се запитам дали не е възможно някакво прищипване на прешлен или един господ знае какво, водещо до подобно състояние? Такова нещо не съм виждала и не знам как трябва да изглежда и да се държи кучето (признавам си).
Иначе, ако беше по-възрастно животно, щях мрачно да предположа инсулт, но... дълбоко се съмнявам.
От неветеринар - толкова предположения r)
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#11 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 August 2005 - 08:49 PM

Дано всичко да е наред и да се оправи ! d)

#12 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 24 August 2005 - 08:58 PM

Ами варянта да го блъснала/бутнала кола отпада ли ?Какво каза вашия вет по този въпрос?

#13 Потребителят е офлайн   shark Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-August 05

Публикувано: 24 August 2005 - 09:03 PM

Аз неразбирам от кучета,но стискам палци всичко да е наред и кучето да се оправи. s)

#14 Потребителят е офлайн   shark Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-August 05

Публикувано: 24 August 2005 - 09:24 PM

Може ли да ни информираш за състоянието на кучето.

#15 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2005 - 09:31 PM

Цитат

Ами варянта да го блъснала/бутнала кола отпада ли ?Какво каза вашия вет по този въпрос?

Ами ветеринарят го сложи на масата, сложи му един термометър в дупето, огледа го, огледа му зениците, поопипа го поогледа го пак, сложихме го да се опита да стои прав за да види точно как се държи и каза, че не е натравяне, защото няма признаци за такова, не намира фрактура на пръв преглед и че кучето е изпаднало в някакъв дълбок шок а защо е станало така никой не може да каже. Сложи му три "антишокови" беше точния термин инжекции и ни каза, че ако положението не се подобри да го закарам пак и утре сме пак там. Аз си вдигнах моя сладур (25 кг.) натоварих си го в колата и си го прибрах у дома. Пак да уточня, че кучето е останало без надзор за не повече от 1-2 минути пред блока а по това време там има деца, комшии и т.н. т.е. ако е имало инцидент някой все щеше да каже. Убедем съм, че състоянието на кучето се дължи и си има някаква точно определена причина но към настоящия момент и ветеринаря даже не може да каже - представете си за мен каква неизвестост и догадки са. Факта е обаче, че кучето не може да си стои на краката без да има и драскотина по него, да дава признаци че нещо го боли, да повръща и т.н.

Оценявам съпричастността на всички към този проблеми ви благодаря за това. Утре след посещението при ветеринаря ще пиша пак.

#16 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 24 August 2005 - 10:33 PM

Преглеждах форумите и попаднах на случай, може би подобен, може би съвсем различен от твоя. Ето тук - http://www.dressirov...topic.php?t=208
Най-важното е, че собствениците са се оказали упорити и всичко е завършило добре, независимо от съветите на доброжелатели. Дано и при вас така завърши всичко. w) d) w)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#17 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 August 2005 - 08:31 AM

Прочети тази тема
Не съм сигурна,че е точно като твоя случай,но знае ли човек...въпреки,че мен най-много ме притеснява,че става дума за внезапно изпадане в подобно състояние...
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 August 2005 - 10:30 AM

Здравейте отново. Имам добра новина - тази сутрин Арчи е определено много по-добре. Разхожда се доволно из апартамента с вдигната опашка, идва с желание като го повикаш и макар да не е още много стабилен в движенията безпроблемно припка и се вижда пак в него предишната му жизнерадостност. Въпреки това днес ще го заведа пак на ветеринаря за да го прегледа пак и ако може да открие причината предизвикала състоянието му.

#19 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 25 August 2005 - 11:58 AM

r) w) d)
това е чудесна новина!!!
Ще се оправи!
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#20 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 26 August 2005 - 03:13 PM

Пиши какво стана с Арчи оправи ли се съвсем ходихте ли на лекар?

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни