Dog.bg Форуми : Още една "осиновителка"- злоупотреби с осиновени животни

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Още една "осиновителка"- злоупотреби с осиновени животни

#21 Потребителят е офлайн   North Hope Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 November 2008 - 11:42 AM

Това е първото ми мнение в този форум (макар и одавна да го чета) . Съжалявам, че е точно в такава тема, но нещо трябва да се направи!
ТАзи жена неможе да остане така...

Свързахте ли се с Господари на ефира? Мисля , че те биха проявили интерес :(
Тази жена неможе ли да бъде осъдена? Има някави доказателства...
Незнам, давайте идеи какво може да се направи, а пък как ще го направим - все ще измислим нещо! :huh:

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 November 2008 - 11:45 AM

Господари на ефира не проявиха интерес. Както писах - за тях това не е особено скандално, явно.
Доказателства кой знае какви няма - всичко, което знаем е изложено горе. А то може да бъде тълкувано по много начини.

Цитат

Незнам, давайте идеи какво може да се направи, а пък как ще го направим - все ще измислим нещо! :huh:

Като предприемете нещо кажете, да ви дам това, което имам по случая.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 10 November 2008 - 11:45 AM

Цитат

но във Военна болница е имало голяма база с експериментални животни. Наскоро нали намериха и някакви кучета там

Да-това е така...Лощото е че при първо прочитане и аз се сетих за такъв вариант...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#24 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 November 2008 - 11:47 AM

Цитат

Цитат

но във Военна болница е имало голяма база с експериментални животни. Наскоро нали намериха и някакви кучета там

Да-това е така...Лощото е че при първо прочитане и аз се сетих за такъв вариант...
То от там тръгна идеята, но това никак не се потвърди.
Появи се идеята за фондация, която я спонсорира. Иска бройка - когато идва проверка, тя събира животни, за да могат да бъдат видени. След това измират голяма част. При следващата проверка отново събира животни по обяви, за да събере бройката.
Така си мислим, де... Тълкувния много.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#25 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 10 November 2008 - 12:23 PM

А , ако се пише до болницата, в която работи и се представят всички показания ?
Едва ли ще се приеме много добре , че техен служител е замесен в подобна история?
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 November 2008 - 12:28 PM

Цитат

А , ако се пише до болницата, в която работи и се представят всички показания ?
Едва ли ще се приеме много добре , че техен служител е замесен в подобна история?
Мислехме, но то трябва "разследване", защото "доказателствата" не сочат нищо конкретно. Освен събиране на много животни на едно място.
Това, че не дава на хората да ги видят после са ... подробности.

п.п. Грубо казано, от това, което направихме не се доказа нищо. Темата е по-скоро предупреждение за тези, които имат животни за осиновяване.
За да се разбере какво става се изискват още ... някакви, не знам какви действия.
Ако някой може да ги направи - супер.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   anny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистрация: 13-October 07
  • Location:софия

Публикувано: 10 November 2008 - 12:39 PM

Зравеите,искам да споделя с вас (макар и за не точно тази жена) в кв.надежда наскоро минавах по една уличка,детето от количката вика бау бау поглеждам настрани виждам врати целите изрисувани с кученца,доближих се да видя какво става там,гледам 5-6 свободно тичашти кучета които буквално щяха да ме изядат,дадох им бисквити кучешки с скороста на светлината ги изядоха,явно не са вкусвали,направи ми впечатление това че отзад имаше клетки за кучета,но не видях има ли такива вътре не се вижда от къщата и по рисунките отвън явно става въпрос за сабирач/ка.Днес ще мина пак от там да видя какво е положението,ако има още повече кучета,какво мога на направя аз,а на една крачка от там е раионото.

#28 Потребителят е офлайн   vaiolina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 10 November 2008 - 12:50 PM

Иска бройка - когато идва проверка, тя събира животни, за да могат да бъдат видени. След това измират голяма част. При следващата проверка отново събира животни по обяви, за да събере бройката.
Така си мислим, де... Тълкувния много.
[/quote]
Напълно съм съгласна. Аз също мисля, че схемата е такава. Кой ги прави тези проверки? Според мен са българи, на които се плаща, за да си мълчат за условията и такива, които са упълномощени от немците. Но нещо ме съмнява тая работа...Ако наистина е така, спонсорите не искат ли някакъв снимков материал? Ако е така щом тези кучета се водят временно пребиваващи там, на никого няма да му направи впечатление, че така бързо се сменят. В главата ми се върти следното нещо (знам,че доста остро, но не ми идва друго на ума, съжалявам)- няма ли начин след като труповете на умрелите животни се открият(споменато е, че се изхвърлят на боклука), да се документират, да се направи аутопсия на някои и към тези снимки да се приложат други, на които кучето/котето е снимано преди осиновяването, за да се направи сравнение с цел да се види, че няма развитие при тях и те си умират в по-лошо състояние, отколкото преди да отидат там. Ако се докажат няколко такива случая, ще е по-трудно на "осиновителката" да докаже, че са били болни от нещо и т.н. bushkata, тези вътрешни хора не са ли успели да документират положението там?

#29 Потребителят е офлайн   Maggi Икона

  • супа за душата
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 917
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 10 November 2008 - 01:06 PM

Колко и кои са немските организиции, спонсориращи приюти за бездомни в БГ ? Не вярвам да са много. Ако някой ги знае, дали е възможно да им се прати по едно писъмце от името на някоя наша защитна организация (със запитване за тези персони - Дочева и Сие) ?
User's Signature

Качена снимка

Отделете малко време и вижте защо държим на кастрацията

#30 Потребителят е офлайн   taraT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 517
  • Регистрация: 06-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:ВЕО,дизайн,риболов,оф-роуд

Публикувано: 10 November 2008 - 01:43 PM

Бургас - "Немско-българска мисия за защита на животните" Маргарита Пеева
(председател)

  phoenixbg@abv.bg ,телефон 0898 425350
госпожата е много отзичива,мисля че би могла да даде някаква информация,ако има такава.
User's Signature

Качена снимка



"Само слабите се стремят към порядък,силните владеят хаоса!"

#31 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 10 November 2008 - 01:58 PM

Тази жена ми изглежда позната, но не мога да се сетя от къде  :o
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 10 November 2008 - 02:22 PM

Изпратих цялата история в предаването " Искрено и лично". Не че е обнадеждаващо, но поне върнаха някакъв отговор. Искаха ми телефони. Изпратих тел. на Явор( с негово знание и съгласие).

#33 Потребителят е офлайн   Zahir Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 30-May 08

Публикувано: 10 November 2008 - 02:52 PM

Цитат

Изпратих цялата история в предаването " Искрено и лично". Не че е обнадеждаващо, но поне върнаха някакъв отговор. Искаха ми телефони. Изпратих тел. на Явор( с негово знание и съгласие).

Бравоо! Дано да даде резултат!!!
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 November 2008 - 02:59 PM

Цитат

bushkata, тези вътрешни хора не са ли успели да документират положението там?
Не можа нищо да снима, беше вътре за кратко. А и онези си бяха предпазливи, та и много инфо не събра.
След репортажа по Нова, дори и да сахвърляли труповете на сметището - едва ли ще го правят още.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#35 Потребителят е офлайн   North Hope Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 November 2008 - 07:37 PM

Колко е висока тази стена?
Според мен ако някой ги наблюдава един ден все ще успеят да се издънят някъде , но няма кой да се занимава  :-
Попринцип заповед за обиск как може да се издаде? (Не съм мнгоо навътре в нещата и затова питам)

#36 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2008 - 11:53 PM

Лошото е, че няма неоспорими доказателства и всичко може да се представи по друг начин от тази "докторка" при едно разследване. Именно за това и от разни ТВ предавания не се наемат. После ще ги расипят от съдилища. Но и аз си мислех за "Гсподари на ефира", "Частен случай", "Отечествен фронт", предаването с Валя Ахчиева, не си спомням името в момента, "Щоуто на Слави". А защо не се пробва с такива като "За животните с любов" и разни други с тема за животните, за се пише на списания сега се сещам само за "101 приятели". Това са доста институциии, които могат да помогнат или поне една от тях ще откликне.

А няма ли някой, който знае немски да провери из немски сайтове за имена на такива организации, които спонсорират подобни "спасителни акции"?

Аз също нямам думи. Първоначално очаквах да се разкрие, че животните се ползват за опити или някакви жестокости и после си отдъхнах, но сега като се замисля какво по-жестоко от това да умираш бавно без да се движиш, от глад и то в собствените  мръсотии. Това е повече от жестокост, това е нечовешко и със сигурност подсъдно в някоя нормална държава! Не трябва нещата д асе оставят така! Не може ли това да бъде рязпратено по други форуми и сайтове за животни?

#37 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 November 2008 - 11:57 PM

Цитат

Лошото е, че няма неоспорими доказателства и всичко може да се представи по друг начин от тази "докторка" при едно разследване. Именно за това и от разни ТВ предавания не се наемат. После ще ги расипят от съдилища. Но и аз си мислех за "Гсподари на ефира", "Частен случай", "Отечествен фронт", предаването с Валя Ахчиева, не си спомням името в момента, "Щоуто на Слави". А защо не се пробва с такива като "За животните с любов" и разни други с тема за животните, за се пише на списания сега се сещам само за "101 приятели". Това са доста институциии, които могат да помогнат или поне една от тях ще откликне.

А няма ли някой, който знае немски да провери из немски сайтове за имена на такива организации, които спонсорират подобни "спасителни акции"?

Аз също нямам думи. Първоначално очаквах да се разкрие, че животните се ползват за опити или някакви жестокости и после си отдъхнах, но сега като се замисля какво по-жестоко от това да умираш бавно без да се движиш, от глад и то в собствените  мръсотии. Това е повече от жестокост, това е нечовешко и със сигурност подсъдно в някоя нормална държава! Не трябва нещата д асе оставят така! Не може ли това да бъде рязпратено по други форуми и сайтове за животни?
Защо точно немски (просто питам)?А иначе идеята е добра, ама трябва някой да се наеме с тази задача...

#38 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2008 - 12:02 AM

Ами защото поне догатките, до колкото пазбрах, са довели до немски спонсори. Ако аз бъркам, извинявам се.

#39 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 November 2008 - 09:17 AM

Цитат

Ами защото поне догатките, до колкото пазбрах, са довели до немски спонсори. Ако аз бъркам, извинявам се.
М да, по-горе си го описала много добре- никакви неосоприми доказателства. Задънена улица, а съм сигурна, че там нещата не са нормални.
А немската организация - някъде се прокрадна думата "немска" (в доклада от детективите) и затова я спрагаме  като немска.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#40 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 11 November 2008 - 12:32 PM

Ако има дървета близо до къщата ще е лесно д асе свре някой там и да се жертва да виси на дървото цял ден с апарат, но сега доре тази идея не е осъществима...

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни