Dog.bg Форуми : Изолатор в ПЛОВДИВ - и те се надяват

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор в ПЛОВДИВ - и те се надяват

#41 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 09 June 2009 - 03:02 PM

Контакти, копирани от бездом За съдействие: Георги 0887866451
Телефон на изолатора: 032 966184
_________________
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   lizka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3074
  • Регистрация: 28-September 07
  • Gender:Female
  • Location:гр. Варна

Публикувано: 09 June 2009 - 04:08 PM

Доколкото знам приютът за Варна е в Каменар. Иска ми се да намина да видя как е там, но ми трябва още поне един желаещ. Който е от Варна, знае какво е положението в Каменар. Когато ходя до училището там се заключвам отвътре в колата. Така, че ако има навити варненци може да отидем някоя събота неделя да видим как е.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 June 2009 - 03:14 PM

Аз все още не мога да придобия тази смелост - не заради преобладаващото в Каменар население, а заради гледките вътре.

Мъчно ми е, че иначе евентуално бих дала шанс на някоя животинка, пускайки снимката й тук, но няма да издържа, то само докато пиша това ми потичат сълзите. Съвсем ще се обезверя. Съжалявам.

Бих се престрашила единствено и само ако мога да помогна в борба за промяна на положението и условията - тогава вярата и надеждата ще ми дадат сили.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#44 Потребителят е офлайн   TokioHotel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2106
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 10 June 2009 - 03:33 PM

Показване на мнениетоwind, в Jun 10 2009, 01:14 PM, написа:

Аз все още не мога да придобия тази смелост - не заради преобладаващото в Каменар население, а заради гледките вътре.

Мъчно ми е, че иначе евентуално бих дала шанс на някоя животинка, пускайки снимката й тук, но няма да издържа, то само докато пиша това ми потичат сълзите. Съвсем ще се обезверя. Съжалявам.

Бих се престрашила единствено и само ако мога да помогна в борба за промяна на положението и условията - тогава вярата и надеждата ще ми дадат сили.

Толкова ли е зле положението?? :S:S
User's Signature

Качена снимка

Любителите на животни са особена порода хора,
хуманни и щедри духом, способни на дълбока съпричастност,
може би малко склонни към сантименталност и със сърца, големи колкото безоблачното небе.

#45 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 June 2009 - 04:11 PM

"Приют" е прекалено положителна дума за онова място
Ето темата в Бездом - Варна - изолатор

#46 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 June 2009 - 04:13 PM

Показване на мнениетоTokioHotel, в Jun 10 2009, 04:33 PM, написа:

Толкова ли е зле положението?? :S:S


линк

ПП.

Дублирали сме се с Francesca.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#47 Потребителят е офлайн   TokioHotel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2106
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 10 June 2009 - 04:40 PM

Може би, защото съм свикнала от малка да дават по ТВ-то как се събират бездомни кученца, убиват се с колове и се натоварват в багажника на кола, за да бъдат закарани на бунището, вече не реагирам бурно, докато не го видя с очите си. Отвратително е! Ужас... И все пак, аз бих отишла, за да спася някое кученце от там.
П.П. Като казвам малка, разбирайте 5 годишно, ходещо на детска градина.
User's Signature

Качена снимка

Любителите на животни са особена порода хора,
хуманни и щедри духом, способни на дълбока съпричастност,
може би малко склонни към сантименталност и със сърца, големи колкото безоблачното небе.

#48 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 June 2009 - 04:56 PM

Показване на мнениетоTokioHotel, в Jun 10 2009, 05:40 PM, написа:

И все пак, аз бих отишла, за да спася някое кученце от там.


И как да го спася? Не мога да го взема при мен. Само с пускане на снимки в сайт в интернет, в който и без това варненци не са много, а пък си имат вече и достатъчно животинки, шансовете са почти никакви. От друг град някой ако прояви интерес, кой ще организира транспорта. Заеме ли се човек с подобна задача, означава много редовно да посещава приюта, да снима, да пуска обяви, да знае подробности за кучетата, да преценява евентуални кандидати и т.н. Не бих го издържала. Не заради изразходеното време и усилия. А заради нищожния резултат и липсата на изход като цяло.

А иначе, ако е за идеята повече хора да разберат за приюта в Каменар във Варна, може да се приложи горния линк.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#49 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 10 June 2009 - 11:26 PM

Далматинът и още едно от кучетата там са си вече при собствениците, които са ми комшии по блок. Просто са ужасно безотговорни хора, които си оставят кучетата да се разхождат ей така около квартала. Далматинът е един от най-големите побойници в квартала и аз не веднъж съм се разправяла с тези хора, но резултата точно НИКАКЪВ. Явно някой е пострадал и ги е викнал, защото най-после го видях вързан на повод (след почти 14 години свободно шляене). Лошото е, че си имам един квартален идиот, който съсипва цялата ни "идилия". Имаме си 3-4 кучета тук в тази "махала", за които се грижим няколко човека. Тоя шматьо, обаче, най-редовно привиква колата на изолатора и подозирам, че им маха каишките за да не виждат, че са кастрирани. Миналата година се появи един нов сладур, доста едър, но добър, на когото му бях "хвърлила окото" и се бях приготвила да го кастрирам тези дни и хоп изчезна. Няма го и в изолатора. Да, не съм ходила лично, но вярвам на другите, които са ходили. Опитвам се да се надявам, че е забегнал нанякъде. но гледам, че от около три дни и другите кучета ги няма. Попитах няколко дядковци в паркчето зад хотел "Санкт Петербург" (това ми е махалата), там тези сладури си прекарваха времето в лежанка около старците. Те ми казват, че кучетата са си там, но се били мотаели около близкия строеж. В момента не мога да ги търся или да проверя, защото повече от месец съм в постоянна командировка и ежедневно пътувам сутрин и вечер. Просто се надявам да не им се е случила ужасна случка. На хартия нещата са наред, обаче, на практика .... не е точно така. Сега са измислили някаква форма - този изолатор да стане общинско предприятие или нещо такова. Там не се правят вече кастрации. Общината ще сключва договори с ветеринарните лекари и ще плаща директно на тях някаква сума, която ако е около 20 лева ще е трудно да се намери лекар готов да задлъжнее заради каузата. Не съм убедена, че тази нова форма ще е по-добра, дори точно обратното - подозирам, че ще стане по-лошо, но по-рафинирано. Просто начина да ги изтребват ще стане почти ... легален...
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#50 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 10 June 2009 - 11:35 PM

Показване на мнениетоDjani_Max, в Apr 16 2009, 12:22 PM, написа:

Този текст се съдържа и в общинските наредби. От както се прилага закона, не е върнато нито едно куче от Пазарджик, прибрано в изолатора на Пловдив. Къде отиват тези кучета. Аз лично смятам, че с благословията на Общината те биват убивани. Смятам, че за да се постигне резултат относно намаляването на кучетата по улиците, трябва да се почне от тук - дали общините в България спазват ЗАКОНА за защита на животните и собствените си наредби. Едно кастрирано и върнато на улицата куче ще пази територията си. На мястото на едно убито от институцийте животно се появяват 2-3 нови... и биват убити на свой ред. Дали вместо да се търси дом и спасение на поредната осъдена душа, не е по-добре да са контролират органите имащи отношение към проблема. За мене питането е риторично. Успех ва всички!

Ако модератора реши, че не му е тук мястото на този текст, нека да го изтрие!


Точно за това говоря, че на хартия общините си спазват наредбите - какво, обаче, става на практика ... може само да се гадае, защото няма т.нар. доказателства. За всичко се представят едни протоколи за "заболявания" или "агресия" и т.н. ... т.е. законът си е спазен. Но е факт, че изчезват кучета и не се връщат по местата им. Не съм сигурна дори, дали до този момент са извършвани кастрации и дали въобще им е влизало в задължението да го правят защото мои приятели си осиновиха преди две години булонка от там и не беше кастрирана, просто си седеше там от два месеца. А това ново и неопределено състояние на изолатора, според мен, ще даде карт-бланш да ги ликвидират без да търпят санкции, защото ще се намират в "междинното пространство".
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#51 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 June 2009 - 07:45 AM

Сори !!! Тутакси се поправям дето си помислих един лоши мисли за онези от изолатора и наш'та маала :wb_052: Тази сутрин ги открих .... е, не около строежа, но все пак са си там. Липсва един, но .... сигурно и той е някъде наблизо.... Но това не значи, че принципно няма място за съмнение, нали? :unsure:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#52 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 15 June 2009 - 05:11 PM

Хайде,Родегунда и Пепсова мама,чакам снимките от днес.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 June 2009 - 05:11 PM

Работя по въпроса :)

Ние, честно казано, се приготвихме към много страшни неща. Аз поне.
Посрещнаха ни много любезно, управителя доста време си поговори с нас, разведоха ни навсякъде и доктора беше много любезен.
Изводи:
- навсякъде беше чистичко,
- във всички клетки имаше вода,
- където съдовете за водата са много високо, т.е. кучето в клетката е дребно имаше паничка с вода,
- доктора влиза абсолютно при всички кучета и те го знаят и му се дават, изведе почти всяко да го снимаме,
- на всяка клетка има табелка с информацията кога и къде е заловено кучето, пол и дата на кастрацията,
- след кастрацията кучетата престояват поне 5 дн там,
- ако имат здравословни проблеми получават медицински грижи (пример, кучо на първата снимка, има кожен проблем и се лекува),
- след кастрацията се маркира ухото с татуировка и рязане на треъгълник (малък такъв, на една от снимките се вижда)
- готви им се манджичка (дори миришеше на манджа :))

Нека и Галя и Пепсова мама да допълват, аз като се сетя ще напиша.
Но бяхме изненадани, честно.
Особенно след Сеславци ми се видя много добре. Е, има много какво да се желае, но това е свързано с пари вече. Мое лично впечатление, че персонала се старае да направи всичко, което зависи от тях.

Видео 1
Видео 2
Видео 3
Видео 4
Видео 5



Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 June 2009 - 06:28 PM

Дакела и далматина ги нямаше.

#55 Потребителят е офлайн   Пепсова мама Икона

  • a natural brunette
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 640
  • Регистрация: 16-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 15 June 2009 - 08:01 PM

За мен това посещение днес беше напълно достатъчно за да игнорирам вече всяко оправдание от типа на "... ми като няма пари - такова е... "...
'Ми не е!
Парите са си пари, не е луксозно, но кучовците там имат внимание, грижа, топло отношение и ласки!
Хората там са хора!
Аз също се бях настроила доста скептично и очаквах да видя страшни неща, мислех си, че понеделник сутрин е най-неподходящото време човек да иде там и после цялата му седмица да е изпълнена с кофти картини и усещания...
Но не... Това, което видях ме зареди с доста позитивизъм! Пък да не ви казвам как ми се крадеше оная черната кучинка, скрита зад вратата... Ох, миличката... Много ми се има куче вече, след днеска, още повече ми се има куче! :wub:

#56 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 June 2009 - 08:07 PM

Не се съмнявам, че сте заварили добра обстановка, но ми е интересно какво обясниха за кастрациите. Според това, което аз проверих те не могат вече да ги правят там, защото такава е новата наредба на общината. Освен това, знам, че им поставят червени нашийници, а не им маркират ушите (пък и съм виждала квартални кучета с такива нашийници). Малко ми е странно това обяснение и то не се покрива много с това, което е в действителност. Какво мислите за това? Как ви се струва като цяло?
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#57 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 15 June 2009 - 08:10 PM

Най-важнотое,че може да се заведе бездомно куче,да му се направи безплатна кастрация .Само,че след това да се вземе в къщи на стационар и да се поемат грижи оттам нататък за него.
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 15 June 2009 - 08:12 PM

Деси, така е към всичко това + нашийник.
Аз се стараех да запомня всичко, ама ...
Момичета, нали така беше?
За това изрично питахме, казаха, че няма проблем.

Показване на мнениетоGaliadogs, в Jun 15 2009, 09:10 PM, написа:

Най-важнотое,че може да се заведе бездомно куче,да му се направи безплатна кастрация .Само,че след това да се вземе в къщи на стационар и да се поемат грижи оттам нататък за него.


#59 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 June 2009 - 08:17 PM

ОК. .... Не мога да спра де се съмнявам в някои неща, защото имам други "преживявания", но .... предпочитам да вярвам на добрите намерения.

п.п. - Разбрахте ли за новата идея на отдел "Екология" - строеж на "котешки приют"? Искат 40 000 лева от Общината.
п.п. - По-нагоре писах за далматина. Той си е при собствениците.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#60 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2009 - 08:18 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в Jun 15 2009, 09:10 PM, написа:

Най-важнотое,че може да се заведе бездомно куче,да му се направи безплатна кастрация .Само,че след това да се вземе в къщи на стационар и да се поемат грижи оттам нататък за него.

Това е много нужно! Да го запиша ли в първия пост на Безплатни кастрации? А някакъв телефон за контакти?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни