Dog.bg Форуми : Изолатор в ПЛОВДИВ - и те се надяват

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изолатор в ПЛОВДИВ - и те се надяват

#81 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 June 2009 - 09:50 AM

http://forum.dog.bg/...mp;#entry643727
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#82 Потребителят е офлайн   catwhisperer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 01-September 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 August 2009 - 02:31 PM

Д-р Менгеле от Аушвиц имал навика да носи бонбони в джобовете си и да глези с тях децата от концлагера. Той често ги водел на разходки с колата си, позволявал им да играят с топка, галел ги ....................... със същите ръце, с които само след часове ги подлагал на чудовищни експерименти, водещи най-често до агонизираща смърт.
Девиациите на човешката психопатология са неизброими. Начините за манипулиране на общественото мнение - също. Лошото е това, което не се вижда като отидеш там /цитирам lothian/. Това с пълна сила важи за изолатора от концлагерен тип в Пловдив. Няма да видите хилядите трупове на жертвите, особената жестокост, документните и длъжностни престъпления, неправомерните присвоявания, корупционните схеми.
Шокиращото в случая е присъствието на отсъствие. "Лекарите" не лекуват, "гледачите" не гледат, "управителят" не управлява, "контролните органи" не контролират. И няма никакво значение дали са любезни с поредния наивен гражданин. Защото това, което се предлага за "продан" на обществеността, както и на медиите не е нищо повече от виртуална реалност, късчета илюзии. Грижата за животните е преди всичко отговорност и морално задължение - качества неприсъщи на персонала на пловдивския изолатор.

Виж The final solution
User's Signature

Животните нямат глас, но ние имаме.[br][br]PAWS / Plovdiv Animal Welfare Society

#83 Потребителят е офлайн   Пепсова мама Икона

  • a natural brunette
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 640
  • Регистрация: 16-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2009 - 11:39 AM

За съжаление нямам време сега да прочета какво се е писало в темата напоследък, но само да дам с няколко думи информация. Бях днес в изолатора, с конкретна задачка, която не знам дали се е обсъждала и за това оставям Аня ако иска да допълни. В изолатора са само 2 кучета вече, колямата овчрка с кожните проблеми се е възстановила напълно и е била задомена. Едното булонкоподобно също е било задомено, и Квазимоденцето много е страдало за другарчето си,
та сега са пуснати само двамата със сетерчето да си играят на заградената полянка.
Тече сериозен ремонт, строят и за сега не прибира и кастрират нови кучета.
Сетерчето и Квазимодо са си там, по-лигави от всякога.
Гушкахме се през оградата на градинката ab_041.gif , ама Квазимодо изревнува, че повече мачках Сетерчето и го нахапа по дупето ab_041.gif
Влезнах без Никакви проблеми, без да имаше полиция и телевизия.
Беше там едната докторка, служителите и управителя.
Помолих да влезна да видя кои кучета са при тях и в какво състояние са.
Бяха мили и бях пусната със "Разбира се, че може да влезнете и да ги видите! Заповядайте!"
Заведоха ме, обърнаха ми внимание.
Не заемам позиция никаква, само споделям днешните факти.
По първоначални предположения, сетерът може би ще бъде взет и ще остане сам-самичко Квазимоденце...
Да му пуснем отделна тема, какво ще кажете?
Аз ще отида отново другата седмица с апарат да го наснимам.
Изглежда кръгъл направо wub.gif
За разлика от сетерчо, който е доста слабичък.
Това е за сега.

#84 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 22 August 2009 - 05:25 PM

Тук има тема за сетера и двата болоноида, но е минала доста назад:
http://forum.dog.bg/-t27888.html
User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 November 2009 - 11:53 PM

Някой знае ли дали изолаторът работи вече?
User's Signature

Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   fanfann Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 November 2009 - 05:22 PM

Върху 6 000 кв. метра площ ще бъде разположен новият приют за бездомни кучета и котки. Това заяви днес главният еколог на община Пловдив Христо Минков.

В комплекса, който трябва да бъде изграден до 2011-та година заради изискване на Европейския съюз, ще има общо 650 клетки, в които ще се помещават близо 1200 животни. За кучетата и котките ще има отделни крила с топла и студена вода, лаборатория, камера за трупове, перално помещение, кухня, място за игра и разходка и стая за прием на граждани, желаещи да си осиновят животно. В клетките ще се поддържа температура от 10 - 20 градуса, както е според изискванията на европейските закони, уточни Минков. Целият комплекс ще се обслужва от 18 човека персонал, като цената за изграждането му ще бъде между 1.5 и 2 млн. лева. Главният еколог подчерта, че в момента се обсъждат няколко места за раполагане на комплекса, като не е изключен и вариант, при който да се реновира и разшири сегашният приют, който се намира на Пазарджишко шосе.



#87 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 November 2009 - 05:38 PM

650 клетки? ud_009.gif 1200 животни...

Тия яко се изхвърлят... Големи смехурковци наистина, до скоро кучетата там са умирали в мизерия, сега щели да ми правят приют за над 1000 животни... Това би бил най-огромният приют в цяла България. Че и в съседните държави до нас, май...
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#88 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 01 December 2009 - 01:59 PM

В Пловдив има ли работещ приют/изолатор в момента?
Ако да, къде мога да намеря координати?

Извинявам се предварително, ако това е обяснено някъде, а аз не съм го прочела.

#89 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 01 December 2009 - 02:39 PM

В момента би трябвало да е затворен.

#90 Потребителят е офлайн   maris_vel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 04-November 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 January 2010 - 06:11 PM

Всички мислим , че изолаторът не работи, но доколкото разбрах днес, той работи и дърпа нелегално парички , симулирайки дейност. Общината е глобена с 50 000лв, след разкритието. Не знам колко работи , но безодмните в Пловдив са навсякъде.

#91 Потребителят е офлайн   catwhisperer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 01-September 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 January 2010 - 11:39 AM

Цитат(maris_vel @ Jan 2 2010, 04:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Всички мислим , че изолаторът не работи, но доколкото разбрах днес, той работи и дърпа нелегално парички , симулирайки дейност. Общината е глобена с 50 000лв, след разкритието. Не знам колко работи , но безодмните в Пловдив са навсякъде.


Изолаторът беше затворен на 10/08/2009 със заповед на РВМС поради несъответствия с изискванията на Наредба 41 от Декември 2008 касаеща приюти и хотели за животни.
Дейността му обаче не беше прекратена нито за ден. Това е безспорен факт който дори общината не отрича. Изолаторът все още не отговаря на нито едно от изискванията на горепосочената Наредба, нито дори се предвижда да отговаря в близко бъдеще. Той и днес "работи" без лиценз, тоест незаконно. И това очевидно не смущава никой от контролните органи. Не смущава и фондация "4 лапи", която сключи договор с община Пловдив за "съвместна работа".

Както е казал поетът "Егати и държавата".
User's Signature

Животните нямат глас, но ние имаме.[br][br]PAWS / Plovdiv Animal Welfare Society

#92 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 January 2010 - 12:10 PM

Вижте,не знам кой крив и кой прав,коя организация е по-праведна и прочие.Знам само,че за срам и позор Пловдив -вторият по големина град у нас няма програма за безплатно кастриране на бездомните.Дружеството за защита на животните прави протести.Прибира някакви кучета в някакви ужасни условия и в крайна сметка и то не спомага за кастрирането.Обикновени хора поединично спасяват каквото могат.Дори в градове като Казанлък,Сопот и т.н. идва мобилна клиника и има някаква възможност да се организират хората,на които им пука малко от малко.
Така че ако организация 4 лапи спомогне тук да се въведе подобно нещо аз ще викам УРА за тях.

Не защитавам изолатора и общината-навремето в нашата къща живееха 4-5 бездомни спасени от лелята на мъжа ми-жената се грижеше съвестно.В един момент изчезнаха безследно-нямаше ги и в изолатора.това беше времето,в което масово изчезнаха бездомните от улицата.Досещам се какво им се е случило,така че не мога да защитавам никаква община и прочие.И все пак-имам сведение,че не всички работещи там са изроди.Ако се намери някой,който да слага в нета актуални снимки на кучетата в изолатора мисля,че ще има реална полза за тях.Мои познати преди 2-3 седмици търсеха куче и дори са отишли до там-на вратата са им казали,че нямат подходящи за осиновяване кучета.Толкова им трябвало на търсещите и в крайна сметка купиха домашно развъдено "лабрадорче"...а можеше някой да бъде спасен...
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   Luciyan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 26-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:от всичко по много!

Публикувано: 03 January 2010 - 06:43 PM

Доста правилно benyb!!!
Аз съм от Пловдив, чувал съм за въпросния изолатор, но така и не съм ходил, защото дори не знам откъде да науча къде се намира. Исках тези дни да си взема куче, но не исках да си взема от тези, които ги продават и гледат да имат изгода от тях, затова тръгнах в нета да търся и така си намерих една смеска между немска и кавказка овчарка - момченце на 1 годинка, страшно готино, макар и да се прави малко на гамен още. Намерих го уви в Кастрационния център във Перник. Хората като отидох бяха толквоа гостоприемни, дружелюбни, готови на всичко за да си го взема, дори тази седмица отивам да го взема. Имах и период, в който бях готов малко да се разколебая, ала тъй като поддържам връзка и по скайп с хората ние си поговорихме, окуражиха ме, дадоха м исила и кураж и се надявам тази седмица да отида да си го прибера вкъщи. Въпреки, че имат много кучета и едвам смогват, те продължават да издирват и прибират горките скиталчета от улицата и недай си боже лошата съдба на доброжелателните граждани! Не се отказват, не дават и кучетата си на кой да е, и така те ми помогнаха и продължават. А това, което прочитам за тези хора, които са ходили до там и са ги върнали без дори да могат да видят животинките и защо не да си вземат някоя... е направо под всякакво ниво!!!! А преди това когато бях проучвал и търсил за безплатни кастрации в Пловдив, когато не открих се очудих, възмутих и се запитах къде ли живея? Май наистина не живеем в втория по големина град в България! Айде малко да се събудят хората, да не говорят и да направят нещо. Защото на повечето май само думите им остават и нищо повече....! Жалка гледка в началото на 21 Век, когато дори сме страна членка на Европейския съюз, понякога дори заради такива гледки и хора ме е срам да се наричам българин!!!!!
User's Signature

"Все още всяка нощ сънувам Вълците, конете, тези безпределни прерии Нестихващите ветрове над планинските върхове Съвършените граници на моята рода Свещената земя на Великия Дух И все още вярвам Всяка нощ И всеки ден...

#94 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 04 January 2010 - 02:19 PM

От кого се осъществява обществения контрол за прилагането на ЗЗЖ в приюта?

#95 Потребителят е офлайн   catwhisperer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 01-September 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 January 2010 - 07:00 PM

Чл. 57. Обществен контрол за прилагането на закона се осъществява от упълномощени представители на юридически лица, регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, в чиито устави е предвидена дейност за защита на животните.

Чл. 58. При извършване на обществения контрол лицата по чл. 57 имат право да:
1. получават от компетентните органи пълна информация относно спазване изискванията за защита на животните;
2. вземат участие в подготовката на решенията на компетентните органи по въпроси, свързани със защита на животните, както и да съдействат за тяхното изпълнение;
3. сезират компетентните органи с искане за извършване на проверки относно спазване изискванията за защита на животните, както и да получат информация за резултата от тях;
4. получават съдействие от органите на Министерството на вътрешните работи и другите органи на изпълнителната власт за предотвратяване на жестокост към животните;
5. участват в извършването на проверки по чл. 170 от Закона за ветеринарномедицинската дейност и в проверките и мероприятията на органите, осъществяващи държавен контрол за изпълнението на този закон.

User's Signature

Животните нямат глас, но ние имаме.[br][br]PAWS / Plovdiv Animal Welfare Society

#96 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 04 January 2010 - 07:25 PM

catwhisperer

Здравейте отново,

благодаря за уточнението, но въпросът ми бе, има ли организация, която да е упълномощена от общината да осъществява обществен контрол в "Зооветеринарния комплекс"* в Пловдив?

* Ако не се лъжа така се нарича общинското предприятие

#97 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 07 January 2010 - 01:39 PM

Отговорът на общината за изолатора от днес:

"Въпреки отправеното предложение от страна на местната администрация за оригинален и безплатен подарък от приюта за бездомни животни, никой не се е отзовал, показа репортерска проверка. В момента акцията продължава, но с малката подробност, че в момента кучкарникът е празен. Поради студеното време акции по залавяне на четириногите не се провеждат, тъй като те се били изпокрили и рядко се вясвали по улиците. От приюта обещаха, ако има желаещи, домашен любимец ще им бъде осигурен до месец-два."

© Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv2...l#ixzz0bvQmvyH2

П.С. Има и видео материал на страницата.


#98 Потребителят е офлайн   catwhisperer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 01-September 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 January 2010 - 06:34 PM

Цитат(neofly @ Jan 4 2010, 05:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
catwhisperer

Здравейте отново,

благодаря за уточнението, но въпросът ми бе, има ли организация, която да е упълномощена от общината да осъществява обществен контрол в "Зооветеринарния комплекс"* в Пловдив?

* Ако не се лъжа така се нарича общинското предприятие


Чл. 57. Обществен контрол за прилагането на закона се осъществява от упълномощени представители на юридически лица, регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, в чиито устави е предвидена дейност за защита на животните.

Упълномощаването се извършва от юридически лица, регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, в чиито устави е предвидена дейност за защита на животните., тоест от гражданските сдружения за защита на животните. Общината няма никаква роля в това.
User's Signature

Животните нямат глас, но ние имаме.[br][br]PAWS / Plovdiv Animal Welfare Society

#99 Потребителят е офлайн   Sunnyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Female

Публикувано: 01 March 2010 - 01:03 PM

който е от пловдив да прочете това !
честита баба марта или честито кученце, на тези които вместо мартеничка са подарили кученце ae_085.gif
User's Signature

Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   neofly Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1196
  • Регистрация: 19-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Горнослав

Публикувано: 01 March 2010 - 01:09 PM

Да разбираме ли, че отново има кучета в общинския приют?

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни