Dog.bg Форуми : Въпрос относно заплождане на ротвайлер?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос относно заплождане на ротвайлер?

#21 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 November 2008 - 08:31 PM

А аз пък да попитам-след като от известно време вече купирането на опашки без медицинска причина е забранено ПО ЗАКОН кога ще спрат ветеринарните доктори да го правят и изобщо в тази държава правилата и законите явно за никого нищо не значат.
И ако някой ми каже къде мога да се оплача,че еди кой си вет на драго сърце реже опашки,за да не върне клиента ще му бъда безкрайно благодарна.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 27 November 2008 - 08:44 PM

Цитат

абе батенце, ти освен лютеница друго не си ли чувал, че може да се яде ... има мармалад например ... малко лепне, ама пак става да се оцапаш, братленце ...

Абе батко, ти не знаИш ли, че само с РусИнско варено мож са окапИш и Уцапа най-качествено?!

Цитат

И аз с цялото ми уважение,ама явно ще трябва да пробвам да попитам с вашия тон-защо мамка му куче с родословие,но с малоумен собственик,който му е отрязал опашката(може и да не е малоумен,може така да го кефи,може да го е блъснала кола и да се  е наложило купирането на опашката,може и още 1001 неща) да не може да се възпроизвежда и с какво опашката помага на бъдещото поколение-нещо баланса на качването ли оправя,помага за по-правилно оплождане ли.И друг въпрос имам-дадено куче е обявено за годно за разплод,ама стопанина му само това е чакал и веднага му реже опашката....какво следва оттук,че изведнъж кучето вече не е годно за разплод ли?Или друг вариант двамата кучовци си правят кученца ,те всичките са много надеждни,получават си документи с родословия и всички други салтанати,обаче се разбира,че след като са си свършили работата са клъцнали опашката на кучето...е тогава какво правим с малките кучовци?Обявяваме ли ги за негодни и вземаме ли им родословията заедно с анатема за бъдните им поколения,или ще ги разглеждаме при заварено положение и те ще са ротове,ама евентуално второ поколение между майка им и баща им ще бъде определено за ротоподно,ама не баш рот,защото бащата вече няма опашка?
Поздрави

Уважаеми г-не, да се обзаложим ли,че ако ви отговоря на интелигентно зададените въпроси, ще измислите поне още два пъти по толкова такива? Прекланям се пред възможността Ви да импровизирате и да измисляте ситуации. Дори на хората, занимаващи се с кинология, ще име е трудно да измислят толкова варианти на заплождане при липса на опашка  :rolleyes:.
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#23 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 09:38 AM

Цитат

ами може и 1000 причини да се измислят-това е форум,в който се обсъждат разни ситуации,проблеми,варианти,дори част от тях хипотетични към момента свързани с породата ротвайлер...нали това е идеята на думата интернет форум??или може би бъркам,може би тва е място където да си мерим пи*ките с това на кой кучето има най много титли,кое излиза най добре на снимки,и кой развъдник е по по най...човекът пита,дава някакви ситуации които недай боже могат да се случат всекиму-поради една или друга причина може да се наложи купиране/ампутация не само на опашка,а и на крайник,на ухо(да не дава господ да става) въпросът беше при куче минало изпит за годност за разплод,но след това пострадало-дали умишлено,или поради злополука-продължава ли да е годно за разплод,или това е една от причините за отнемане на правото ..поне аз така разбрах въпроса


Уважаеми г-не, всеки може да задава, каквито си иска въпроси. Но не става ли малко досадно като нещо се коментира по 10000 пъти само,защото някой не е прочел нещо внимателно и не е вникнал в нещата и защото го е домързало да потърси и да си отговори на въпросите? Но тъй като не искам да се губи любезния и приятелски тон ще отговоря следното : Когато се покрие изпит за развъдна годност от едно куче, той важи пожизнено. И независимо какво се случи (да не дава Господ) с това куче, то МОЖЕ да бъде използвано за разплод (стига травмата да не е толкова сериозна,че да е невъзможно за самото куче). А меренето на пи*ки си е нормално за тези, които ги имат и ако няма конкуренция и реклама, няма как да докажеш какво си постигнал  B)
Поздрави!
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#24 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2008 - 09:45 AM

Цитат

... Но не става ли малко досадно като нещо се коментира по 10000 пъти само,защото някой не е прочел нещо внимателно и не е вникнал в нещата и защото го е домързало да потърси и да си отговори на въпросите?


Изумен съм от търпимостта Ви към хорските логореични пристъпи, уважаема госпожо! :wub:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#25 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 10:07 AM

Цитат

виж в този тон могат да се родят полезни дискусии...ставаше дума,какви са причините поради които може да бъде отнето правото на развъждане,защото пише-"Оценката ГОДЕН ЗА РАЗВЪДНА ДЕЙНОСТ " е пожизнена и може да бъде отменена единствено в интерес на породата по преценка на Комисията по развъдна дейност или Главния селекционер на НКР."
та става дума -какви са причините които биха довели до отнемане на правото за развъдна дейност на едно куче,което веднъж е било определно за годно

Както е написано само ако комисията по развъждане прецени, че в интерес на породата трябва да отмени правото на развъждане. Например ако се осъмни,че дадено куче доминантно предава лоши качества и генетично обусловени заболявания на поколенията си. Но за щастие до този момент това не се е случвало в НКР . За сметка на това има съвестни развъждащи, които по собствена воля спират своите кучета от развъждане ако сметнат,че поколенията, които дават техните животни, не са достатъчно добри. Това вече се е случвало многократно в НКР. А това не може да се случи на хора,занимаващи се с бизнес и търговия на кучета,защото тях не ги интересува качеството,а само количеството...
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#26 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2008 - 10:16 AM

Цитат

Както е написано само ако комисията по развъждане прецени, че в интерес на породата трябва да отмени правото на развъждане. Например ако се осъмни,че дадено куче доминантно предава лоши качества и генетично обусловени заболявания на поколенията си.


...изумлението пред търпимостта Ви е все по-нарастващо, да го кажем така...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#27 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 28 November 2008 - 02:47 PM

Цитат

тук не се толерирало съседското заплождане,пък било и то на две породисти кучета ако и двете не са минали изпит за годност.ами как ще се толерира,като тези хора после продават кученцата за по 200-300 кинта,и човек който иска дадена порода щот го кефи,и няма амбиции да го прави изложбено,или разплодно ще предпочете да купи това вместо куче от вашия развъдник за >1000 лева...


Това ми хареса  :yahoo: и съм 101% съгласен. :blink:

#28 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 03:43 PM

Цитат

явно имаме различна гледна точка за форум ,събрал хора интересуващи се от едно и също нещо а иеммо кучетата-със,без родословие,чистокръвни и мелези...

направете малко справка с другите форуми какво е отношението на потребителите един към друг-да речем оффроуд форума.там никой не се надва че колата или мотора му е най добрия,никой не си позволява да плюе,да се заяжда,да се прави на велик,като по този начин избива някакви комплекси които неможе да избие по друг начин...на никой не му пука кой кара мотор за 50000 кинта,и кой кара такъв който е сглобил сам в гаража отна баща си старото ИЖ-е,и кой на марковия си японски автомобил е сложил карбуратор от лада...хората се събират,водени от общи интереси,за да обменят идеи,инфо,или просто да си загубят времето..а тук за съжаление освен заяждане,мания за величие и опити за манипулация не виждам друго....учудвам се на вашето търпение,колко още ще слушате..бла бла бла...тва ще го повтаряш докато хората спрат да пишат,да отговарят и единствения който ще се подвизава тук ще сте ВИЕ учителю,стопанин на клубни и годни за развъдна дейност кучета..хвала....пропускате нещо,форумът се казва дог.бг   а не педигриидог.бг или клубдог.бг   което предполага че дори и хората да отглеждат мелези в точния смисъл на думата,а не тези които вие определяте за такива-това е мястото за тях..ако не искате да четете такива неща-интернет е всеобхватен,правите си форум за клубни кучета,и то годни  за разплод и си влизате там.....

да ми...майката и скапаното българско самосъзнание-"ние сме най велики"

мелези,немелези,годни,негодни,с три крака и едно ухо-кучетата са си кучета,вие като собственици на клубни и годни за разплод животни,не сте нищо повече от Хасан,или бай петко които гледат таласъмите си,неприличащи на нищо..даже в някои отношения те са по добри стопани от вас...
тук не се толерирало съседското заплождане,пък било и то на две породисти кучета ако и двете не са минали изпит за годност.ами как ще се толерира,като тези хора после продават кученцата за по 200-300 кинта,и човек който иска дадена порода щот го кефи,и няма амбиции да го прави изложбено,или разплодно ще предпочете да купи това вместо куче от вашия развъдник за >1000 лева...
затова и се говори за изменения в закона,според които кучета ще се развъждат само в развъдник,а всички домашни любимци да бъдат кастрирани...без значение имат ли нямат ли порода..аз сакато животно не искам...а който иска да кастрира,да го прави,даже ако искат и собствениците на такива животни-и те да се кастрират,да не би да се роди някой по велик селекционер от тях....писна ми от помия,а се регистрирах тук с най добри намерения..


Уважаеми г-н борецо за правдини ... надявам се с последният си пост да удовлетвори поне в малка степен желанието си да блеснеш като радетел за премахване на  демократичния централизъм, както в клубовете по породи, така и тук във форума в частност...дано ти е олекнало и дано ти е добре в клуба за джипки и мотори...моят е CBR1000 и съм от 0 до 100 по-бързо отколкото можеш да хлъцнеш докато ме гледаш как паля гумата ... ти знаеш ли какво е да си с 220 на правата и какво е да усещаш как мухите се опитват с трясък да пробият шлема ти?...всъщност за какво говорехме тук изобщо...ааа, да ... за мелези и расови кучета ... както и да е ...
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#29 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2008 - 05:02 PM

Цитат

....писна ми от помия,а се регистрирах тук с най добри намерения..


Тук си говорим за кучета и как се опазва породата! Това, че има хора, защитници на целенасоченото развъждане по правилата  не е помия, а съвсем отговорно предпазване на Ротвайлера от пороци и недостатъци.
Твоята идеалогия я разбрахме и е по-добре да спреш да ни я проповядваш още. Нито си първия нито последния, който е против регламентираното развъждане. Тук няма да намериш последователи на теорията си, ако си се регистрирал само поради тази причина. Не се напъвай напразно.
Плоди си кучетата, защото са ценни екземпляри, само в твоята глава, трупай парички от техните кученца и си ги харчи с кеф. Никой не те е спрял.
Писнало ми е и ме хваща яд и бяс обаче, когато разбера, че някой е олекнал с не малка сума, за да си има ротвайлер и след някой и друг месец се оказва, че кучето е с дисплазия, защото някой е имал по-голям мерак за бързо забогатяване, отколкото да се охарчи за изследвания. Виждал ли си големи хора, със сълзи в очите и чувство за безпомощност?!
Какви гаранции даваш ти на хората за твоите кучета, родени по твоите правила?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#30 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 28 November 2008 - 05:28 PM

Цитат

Какви гаранции даваш ти на хората за твоите кучета, родени по твоите правила?


Ами тези които се мислят за БАШ развъдчици какви гаранции дават за техните кучета?


Мод: Mahorec, всичките ти няколко постове от последните дни са само спам. Толерантостта ми не е безконечна!

#31 Потребителят е офлайн   MarKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 17-June 08
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2008 - 06:18 PM

Navar, запази си добрите отношения, защото във форума се оказва, че има всякакви хора и получаваш всякакви мнения. Няма как да промениш нагласата на хората, които се занимават професионално с това и техните отговори винаги ще са от друг ъгъл. Нашите си кучета домашни любимци, а не състезатели, са си такива каквито са и се опитваме да ги гледаме по възможно най-добрия начин.  ;)  Ще получаваш и полезни и не толкова свързани с теб мнения - нормално...трябва да се отсява- няма как...
КОКО, не съм "детенце" но ще го приема като комплимент, а не като снисходително отношение - ок ли е така? Разбрах те достатъчно добре!

#32 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 28 November 2008 - 06:34 PM

Цитат

Нашите си кучета домашни любимци, а не състезатели, са си такива каквито са и се опитваме да ги гледаме по възможно най-добрия начин.   ;)
Това никой не го оспорва. Напрежението идва от постоянното желание на някои хора за чифтосване.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   MarKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 17-June 08
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2008 - 07:44 AM

Напрежението, появяващо се в абсолютно всяка тема, и то все по-често, струва ми се, не идва от "желанието на някои хора за чифтосване" (те хората си се чифтосват без да говорят за това във форума ;D), а от желанието на едни други хора по всеки повод да натрият носа на притежателите на неродословно куче... ето от там идва напрежението! А иначе кучето си е куче - иска си го и то... и не мисля, че щом не е родословно трябва да не се опложда, за да не прави други малки и да не "мърси" породата... Идилията, за която копнеете си е жива утопия и Хитлер отдавна го няма, чистите раси също!
Между другото - обърнете внимание, че човека постнал темата, не е писал повече! Така че - споко - целта ви е постигната- изгонен е! И всъщност, както няколко пъти се предлага - защо не кръстите форума "Само за родословни ротвайлери" ... или пък ви харесва да се "е.авате" с новобранците "идиоти", ммм?

#34 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2008 - 01:33 PM

Цитат

п.п. за младежа  с ЦБР-а- много неща знам,но не съм сигурен че ти ги знаеш...
цбр-а е добра машина,не трака колкото сузукитата и ямахите,160 коня не са малко,има си други кусури,но не това е най важното..но май още не си го разбрал, и защо ли помисли че ще ме впечатлиш с тва че може би караш хонда , не знам..и защо смяташ че ще ме впечатлиш с паленето на гума,при което ускоряваш преди да хлъцна??ако караш мотор знаеш че паленето на гума убива ускорението и става само за гъзария пред 16 годишни момиченца,и за впечатляване на потребители във форуми...за кучета..айде със здраве

Батенце, ти май не можеш да уловиш и разбереш доста неща и много на сериозно се взимаш...Гледам, тръгнал си по Пътя на война, но за там се иска много по-различно възприемане на света около теб и мъдрост, която да ти просветлява необяснимите и непонятни за теб неща..."Младежът", както ме нарече, всъщност е на светлинни години от образа,който си описал. Аз съм едно невинно момиче,което се бори с такива като теб-обидени наранени,неразбрани и роптаещи хорица,които имат проблем със собственото си его и не могат да видят същността на проблемите,а единственото,което си мислят е,че някой се заяжда и подиграва. Ако не можеш да приемаш критика и не я разбираш е само твой проблем. Не се сърди на другите,а на себе си. И помисли за чувството си за хумор...Не се чуди защо ти се отговаря по един или друг начин,а се запитай какво пишеш ти.
Това за 220 на правата го написах само,защото ти ни в клин,ни в ръкав подхвана нещо за мотори във този форум...

Цитат

И всъщност, както няколко пъти се предлага - защо не кръстите форума "Само за родословни ротвайлери" ... или пък ви харесва да се "е.авате" с новобранците "идиоти", ммм?

За пореден път гениална идея...Но тъй като ние сме много мили и добри,свръх умни и природно интелигентни, разбиращи и знаещи всичко и най-вече скромни, ще задържим още малко и ще продължим да просветляваме истински интересуващите си и желаещи да научат нещо хора,а такива като вас ще игнорираме,както правим от доста време....
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#35 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2008 - 05:22 PM

Към navar:
За регистрацията ти - да, прощавай - подведох се от първия ти пост. И защо ли за тези 3 години няма нищо писано от теб, или причината е друга?!
За моето отношение - винаги ще се паля тук и извън това виртуално място, когато някой насърчава размножаването като поддържане на кучето в добро здраве (в което все още някои хора вярват) или другия прикрит факт - за пари.
Ще задам и този въпрос:
Защо след като някой иска да развъжда не започне преди това - с куче, взето от развъдник и за което производителя дава гаранции, че ще стане шоу клас. Ще го води по изложби, за да си свери часовника какво е кучето (без което също не може) и ако то получи добри оценки, кучето минава ИРГ, правят му се изследвания за дисплазия, бруцелоза и чак тогава, ако всичко е ОК му се избира партньор, естествено и той минал всички тези значими условия и ... воала, няма проблем. Ако е изряден собственика, клуба дори ще му помогне.
Толкова ли е трудно да се спазят тези простички правила?!
Това го пиша не заради теб. Пиша го за тези, които искат да се занимават с развъждане.
На практика се получава това, че хорицата след като си купят кученце, се появяват от нищото с въпроса: как да извадя родословие? Моят рот е чистокръвен и си търси приятелка и др. подобни от този род.
И като им се обясни, че не става така както си я мислят, започват едни сръдни и едни препирни, че колкото и да е добронамерен човек, му идва в повече упорството и злобните реплики.
А който е решил да си запложда кучето, си го прави без да му мигне окото. Плоди, продава и по живо по здраво кученцата отиват в нечий дом и ни кост ни вест повече.
И след време се появява някой тук, за да попита: Моят рот е на 2 месеца и тежи 5кг. Това нормално ли е? Защо му е такова ухото, защо са му така лапите и още куп въпроси.
Ако същите тези кученца се взимат от легитимен развъдник, самият развъдчик ще указва помощ на новите собственици и ще дава съвети - 24 часа в денонощието.
Ти си поредния псевдо-развъждач, който не работи за породата. Работиш за собствения си интерес и нищо повече. И не се прави на ущипан. Ако искаш да си част от тоя форум, не пропагандирай "междусъседското" развъждане. Ако не, сбъркал си форума. Не го приемай, че те гоня, но твоите съвети не са част от правилата на този сайт.
Тази порода е харесвана не само от теб или мен, харесвана е от много хора. Видяли ротвайлера такъв какъвто аз рядко го виждам. И точно защото има едни хора с едни изиксвания и едни стремежи, тази порода се съхранява и развива, и не създават кучила безразборно. Дело на много труд, средства и правилно развъждане.


Към MarKA: Тук не се мери с различен аршин! Всеки, който е дошъл за помощ, я е получил, доколкото е могло. Това, че не ти харесват някои неща ... ми и на мен не ми харесват, но това си остава мое мнение.

Никой не те кара насила да четеш или пишеш. Форумът е за обмяна на опит и трупане на знания за РАСОВИТЕ РОТВАЙЛЕРИ!


Ако не можеш да отсяваш, проблемът си е твой.

User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#36 Потребителят е офлайн   Azazel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-November 08

Публикувано: 29 November 2008 - 06:18 PM

Цитат

Защо след като някой иска да развъжда не започне преди това -  с куче, взето от развъдник и за което производителя дава гаранции, че ще стане шоу клас. Ще то води по изложби, за да си свери часовника  какво е кучето (без което също не може) и ако то получи добри оценки, кучето минава ИРГ, правят му се изследвания за дисплазия, бруцелоза и чак тогава, ако всичко е ОК му се избира партньор, естествено и той минал всички тези значими условия и ... воала, няма проблем....Тази порода е харесвана не само от теб или мен, харесвана е от много хора. Видяли ротвайлера такъв какъвто аз рядко го виждам. И точно защото има едни хора с едни изиксвания и едни стремежи, тази порода се съхранява и развива, и не създават кучила безразборно. Дело на много труд,  средства и правилно развъждане.

Ще ме прощавате,че се меся,ама......има хора,на които не им трябва куче циркаджия,на тях им трябва куче пазач,куче,което да пази тях,семейството им,имуществото им.....вярвай ми,за това не е нужно кучето ми да е минало изложба или да е обучавано на абсолютни простотии.Второ-какво значи избира му се партньор-че някой друг ще ми каже с кой/коя да си заплодя кучето-не мерси.Трето-да отрежеш опашката на кучето е мъчение-а да му махнеш матката с яйчниците или топките не е ли?Пак не мерси.(Преди да скочите-споко,моето куче си има опашка,защото така си го харесвам аз.......аааааа и по времето,по което вие им махахте опашките моите кучета пак си имаха,ама тогава от НРК друго мрънкаха :) ) Четвърто-има достатъчно хора,които дават гаранции за кучетата си и без да са от развъдник и повярвай ми няма нужда да се сравняват с кучетата водени по изложби......то и място за сравнение много няма  ;) .Четвърто-някаква си комисия решава,че дадено куче не може да се запложда,щото......тъпите причини няма да ги споменавам,ама ще направя една аналогия-ако аз съм 190 см,90 кг с две висши образования,елитен спортист значи имам право да създавам поколение,а ако ти си 160 см,60 кила с мокри гащи средно образование и не можеш да избягаш 100 метра под 13 секунди значи за нищо не ставаш,ми дай да те скопим тогава,че да не ти се мъчат децата после.На кой ли ми напомня това?Аааааааа,на един нисичък чичко с мустачки и голямо его.Е да,ама въпросния чичко умря и в някой бели държави само да се усъмниш в това,което е извършил означава,че влизаш на едно тясно място с високи прозорци.
Ай със здраве

#37 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2008 - 06:57 PM

Цитат

Ще ме прощавате,че се меся,ама......има хора,на които не им трябва куче циркаджия,на тях им трябва куче пазач,куче,което да пази тях,семейството им,имуществото им.....вярвай ми,за това не е нужно кучето ми да е минало изложба или да е обучавано на абсолютни простотии.Второ-какво значи избира му се партньор-че някой друг ще ми каже с кой/коя да си заплодя кучето-не мерси.Трето-да отрежеш опашката на кучето е мъчение-а да му махнеш матката с яйчниците или топките не е ли?Пак не мерси.(Преди да скочите-споко,моето куче си има опашка,защото така си го харесвам аз.......аааааа и по времето,по което вие им махахте опашките моите кучета пак си имаха,ама тогава от НРК друго мрънкаха :) ) Четвърто-има достатъчно хора,които дават гаранции за кучетата си и без да са от развъдник и повярвай ми няма нужда да се сравняват с кучетата водени по изложби......то и място за сравнение много няма ;) .Четвърто-някаква си комисия решава,че дадено куче не може да се запложда,щото......тъпите причини няма да ги споменавам,ама ще направя една аналогия-ако аз съм 190 см,90 кг с две висши образования,елитен спортист значи имам право да създавам поколение,а ако ти си 160 см,60 кила с мокри гащи средно образование и не можеш да избягаш 100 метра под 13 секунди значи за нищо не ставаш,ми дай да те скопим тогава,че да не ти се мъчат децата после.На кой ли ми напомня това?Аааааааа,на един нисичък чичко с мустачки и голямо его.Е да,ама въпросния чичко умря и в някой бели държави само да се усъмниш в това,което е извършил означава,че влизаш на едно тясно място с високи прозорци.
Ай със здраве


Пред такива съждения, оставам няма.
Много хляб има още да изядеш ... стига да има кой да ти го даде!
Айде и ти със здраве!

Еволюирай, не пропагандирай!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#38 Потребителят е офлайн   Azazel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-November 08

Публикувано: 29 November 2008 - 07:02 PM

Оххх,какво точно пропагандирам....че явно не разбирам

#39 Потребителят е офлайн   arcana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 November 2008 - 07:44 PM

Цитат

...

Azazel, от първото до последното изречение в цитирания пост са пълни глупости!
Плоди си кучетата както намираш за добре, никой не те спира.
Не се набутвай там, където не ти е работа обаче, излишно е.

#40 Потребителят е офлайн   arcana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 November 2008 - 07:52 PM

navar, ако си този, който си мисля, че си е добре, че твоя и пътя на НКР са поели различни посоки.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни