Dog.bg Форуми : Въпрос относно заплождане на ротвайлер?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос относно заплождане на ротвайлер?

#41 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2008 - 08:56 PM

Цитат

не продавам кучета плод на междусъседско развъждане,всъщност избягвам да продавам изобщо...собственик съм на куче с доказан произход,годно за разплод-ред причини ме накараха да се дръпна от НКР,същото е положението с колегата ми..


Хубаво, разбрах, че ти е крив НКР.
Защо тогава не се регистрираш в клуба в Сърбия?
Този път наистина очаквам отговор.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#42 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 29 November 2008 - 09:16 PM

Цитат

към МОД-а
регистрирах се тук защото се интересувам от кучета,не съм писал-защото не съм сметнал за нужно,четях,събирах информация и...не издържах...

Е след като издържа три години да четеш тайно из форума, какво толкова се случи, че се изпусна чак сега?

Цитат

собственик съм на куче,годно за разплод


А кой си ти сам по себе си,че прецени този факт? Ако не си чул,разбрал или прочел,това право по цял свят се дава единствено от клубовете по породи или по-горе стоящи ОРГАНИЗАЦИИ. Ако се изживяваш като институция ни кажи, за да знаем и да идваме при теб в Пловдив.

Цитат

но някои хора си отглеждат куче,я ротт с родословие,.я без,и искат куче носител на качествата които то притежава,и които да речем не притежава клубния роттт...


Да, отново онемях пред "мъдростта ти". Прав си. Неродословните кучета наистина често в много по-голяма степен притежават лоши качества,нетипични за родословните (или много по-рядко срещани при расовите заради умишлено селектиране на положителните качества)

Цитат

аз отглеждам ротт много преди да се зароди идеята за НКР...породата не била толкова променена в последните години-дрън,дрън-погледнете снимки на Яго и днешните шампиони-разликата е очевадна..ако не я видите ,ще ви прятя снимки на друг шампион от преди 10-тина години..


Ако толкова отдавна гледаш куче от тази порода, това значи,че трябва да си имал ротвайлер или поне подобие на такъв още в края на 80-те години? А това,доколкото знам от историята на породата у нас,едва ли е вярно...А и дори да е било така,за радост не си бил сред учредителите на клуба в началото на 90-те...

Цитат

аз ползвам породата за това за което е създадена,а не за циркаджийски номера


Нашите кучета ходят на следа,занимават се с послушание и знаят сериозно да хапят г-н "добър стопанин и разбирач". Ако не знаеш за какво е създадена породата,прочети стандарта. Там си пише. Не,че това касае такива всезнайковци като теб,които си мислят,че знаят и могат всичко.

Цитат

има си един основен закон в РБ ,в който се говори нещо за свобода на словото и личносттта,и след като не се върши нищо незаконно-значи няма проблем,ако има доказателства за незаконна дейност-има прокуратура..


Ако те интересуват правни теми ти препоръчвам този сайт

Цитат

забелязвам че срещу моите постове "скачат" собственици на кучета само от един развъдник-няма да го цитирам,защо ли?? собственика му,гаджето му,очаквам брат'чедите и баджанаците да се включат.. че чак и на теми които не са им ясни ,дадох за пример ОТНОШЕНИЯТА между потребители в даден форум..а вие си направихтре камшик от к.ра ми.
защо ли не чух упреци от други хора,собственици на клубни кучета но от други развъдници??,имам теория свързана с его,комплекси и други неща....но не и е тук мястото


Не знам дали си запознат, но белите не могат да скачат...Много си надарен..размахваш този камшик от доста дни насам...Само ще ти кажа,че тук доста компетентни хора изказаха своите мнения по твоите казуси и единици от тях имаме нещо общо с развъдника "от Тишевица". Ако те е яд,че твоят любим фаворит не те забелязва и с това се опитваш да привлечеш вниманието му,трябва да знаеш,че със сигурност той вече те е забравил,защото си му безинтересен и такива дървени философи и апологети на свободната любов между кучетата като теб, е видял много през годините...
Чудя се само защо аз още ти гъделичкам егото,занимавайки се с твоите комплекси на тема киноложка онеправданост и провинциално-класова подтиснатост...


Приятни сънища сладурче сладко и дръж меча  винаги добре смазан...
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#43 Потребителят е офлайн   Azazel Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 26-November 08

Публикувано: 30 November 2008 - 12:24 PM

Цитат

Цитат

...

Azazel, от първото до последното изречение в цитирания пост са пълни глупости!
Плоди си кучетата както намираш за добре, никой не те спира.
Не се набутвай там, където не ти е работа обаче, излишно е.

А къде се набутвам,че нещо не можах да схвана?Ако ми намекваш за НКР объркала си се ;D

#44 Потребителят е офлайн   arcana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 147
  • Регистрация: 24-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2008 - 06:18 PM

Цитат

А къде се набутвам,че нещо не можах да схвана?Ако ми намекваш за НКР объркала си се ;D

Ама стига с тоя НКР де! Нямам тях предвид.

#45 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2008 - 08:30 PM

Цитат

...а кой съм аз,какъв съм и какви са моите кучета-ще разберете скоро,май така и не научихте че в интернет нещата не са такива каквито изглеждат


Уважаеми Г-н Вихрен Илиев,

Явно си имаш своите причини в по-предните си постове да се представиш като Ангел Караджов. Кой си и какъв си всички отдавна знаем, отдавна разбрахме,светът е малък и вярно - не всичко е интернет...
Следвайки профила ти на самостоятелен бунтар, нежелаещ по никакъв повод да следва правила и да търпи наставления, както и факта, че по една или друга причина животът ми е тясно свързан със спорта, МВР и бойните изкуства в частност, не ми беше никак трудно да разбера кой си ти всъщност. Уважавам нещата , с които се занимваш, но за мен е унизително да общувам с теб дори тук в интернет при положение,че  се срамуваш  да кажеш истинското  си име при всичките ти претенции да си човек на честта. Ако нямаш доблест да си признаеш кой си всъщност, недей да претендираш,че го правиш. Най-вероятно поради лидерския си комплекс  ти е било трудно да разбереш,че има хора,които разбират и знаят повече от теб и съответно могат да си позволят да те наставляват. Ако в нещата, с които се занимваш имаш своите поклонници и последователи, за съжаление не навсякъде в живота може да бъде така.
Относно кучетата ти - всички тук истински бихме се радвали да ни покажеш нещо по-специално.

Цитат

на няколко пъти споменавайки мечове и камшици,дамата ме убеди че и липсва нещо,което за съжаление кучетата не могат да и дадат....


Не е нужно да манипулираш всички ни с такива изказвания при положение, че ти подхвана такава тема, а аз само отговорих на този ти цинизъм:

Цитат

..а вие си направихтре камшик от к.ра ми.


Цитат

пак ви казвам-много неща не са ви ясни...но продължавайте в същия тон,винаги ще се намери някой който да ви опонира и в конфликта с когото да блеснете със знания,и постижения в областта на ротвайлера...


Мисля, че този менторски тон накара много хора да ти отговарят в стил,който не ти харесва. За добро или лошо, те са се доказали по един или друг начин в сферата на кинологията. Никой няма желание да блести със знания. Много от хората, които ти отговориха се занимават организирано с породата от много години, а както знаем две,че и повече глави, мислят по-добре от една.
Знай, че конфликт има само в твоето съзнание. Ако ти от три години четеш и "не издържаш" и ако чак сега се включи с компетентното си мнение, то повечето хора тук отдавна се познават и нямат проблем да изказват свободно мнението си, без това да пречи на когото и да било.

Цитат

правете нещата които смятате за правилни,живейте в собствения си свят.....


Точно така. Всеки живее, както намери за добре и то без ти да му казваш къде и как. Всички разбрахме, че не желаеш да спазваш правила и че те обижда фактът, че такива съществуват изобщо. Не се опитвай обаче да ни налагаш твоето мнение и да се опитваш да превърнеш този форум в място,където да се толерира междусъседското развъждане на псевдо-расови кучета.

Това беше последният ми опит,с който опитах човешки да ти обясня, че има хора в областа на кинологията, които правят всичко възможно да запазят чистотата на породата, следвайки отдавана въведените общи правила, измислени от създателите на породата. Аз лично ще последвам примера на много от пишещите тук и ще прекратя всякаква комуникация с теб.
Желая ти късмет!
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#46 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2008 - 10:14 PM

Цитат

някой се е поинтересувал,но не достатъчно,ако беше поровено повечко,щеше да ви стане ясно положението в момента,а именно че под ник Навар,се подвизават няколко  потребителя....
Това не е ли доста шизофренично? Но колкото и много да сте. уморих се от безсмислиците ви. Така и не разбрах какво точно се опитвате да ни втълпите. Ако все още искате да спасите малко от достойнството на тия няколко личности, поне кажете с думи прости какво искате да признаем.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 December 2008 - 10:40 PM

Това за белите петна мина и замина. Това не е същината, нали? Има нещо друго. Това кажете, не го стискайте. А аз съм Владимир Миленков. Който трябва ме познава. Светът не се изчерпва с вашите познати, но това е извън темата.
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2008 - 10:25 AM

Цитат

Е добре де,кучето има родословие,това че му е отрязана опашката как ще се отрази на поколението му?


Отразява се на оценките от изложбите,а от там и няма как да запложда след като не е покрило изискванията на клуба.(достатъчно ясно ли е?)

navar ,ако наистина се занимаваш от години с хубави кучета едва ли ще те избиват комплексите на тема-простолюдие и висша класа,много е изтъркано това вече.А кой какви кучета има и дали трябва да се заплождат казват съдиите по изложбите и клуба по порода.правилата са такива,на който не му харесва не се занимава.
Както има закони в държавата и ти ги спазваш,защото иначе отиваш на топло.  :blink:
Спора е безсмислен.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни