Dog.bg Форуми : За "обръщането" в ринга.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За "обръщането" в ринга. Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 November 2008 - 04:44 PM

Какво се прави когато кучето, при обръщането (кучето от лявата ви страна се прехвърля до дясната и обратното) се панира и спира да тича или започва да се дърпа.
Това ни е голям проблем.  :- Най-вече е при конкурсите за "Дете с куче" когато съдията се движи в ринга или стои открая.
User's Signature



#2 Потребителят е офлайн   North Hope Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 November 2008 - 05:02 PM

Цитат

Какво се прави когато кучето, при обръщането (кучето от лявата ви страна се прехвърля до дясната и обратното) се панира и спира да тича или започва да се дърпа.
Това ни е голям проблем.  :- Най-вече е при конкурсите за "Дете с куче" когато съдията се движи в ринга или стои открая.

Предполагам говориш за движенията когато и ти също сменяш посоката на своето движение на 180 градуса. Поне така разбрах от мнението ти.
Та...попринцип ако в ринга се движите с команда "Ред" е доста грешно, тъй като когато се обръщаш кучето ще се обърка. ( А и движението на самото куче не трябва да е точно  като по компандата)
А ако не.. в началото започни бавно..без да тичаш много... и леко и спокойно покажи на кучето какво трябва да прави. Дръж се мило, говори му..викай го по име (това попринцип е доста важно) .. трябва да се чувствате като две свободни птици.. без притеснение в теб (защото ще се предаде и на кучето) с много тренировки и упоритост ще постигнеш очаквания резултат ;)

Междо другото аз съм хендлерката от 2.11. на конкурса "млад водач" беше писала в темата за изложбата хубави думи за мен. Благодаря! :blink: :->)

#3 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 November 2008 - 05:37 PM

Всъщност говоря за тичането в кръг, когато съдията е застанал в края на ринга или се движи, и трябва да се мине пред или зад кучето за да се смени положението.
Ще тренираме, пък да се надявам ще стане.

Цитат

Междо другото аз съм хендлерката от 2.11. на конкурса "млад водач" беше писала в темата за изложбата хубави думи за мен. Благодаря! smiley Купа

Наистина беше много добра!  :blink:
Поздрави!
User's Signature



#4 Потребителят е офлайн   North Hope Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 November 2008 - 06:31 PM

Цитат

Всъщност говоря за тичането в кръг, когато съдията е застанал в края на ринга или се движи, и трябва да се мине пред или зад кучето за да се смени положението.

Значи аз не съм те разрала както трябва...
Подвижен съдия му се казва..когато стои извън кръга... Значи пробвай в началото от статично положение. Тоест, стоиш на едно място и кучето ти е примерно до левия крак. Подръпваш го за повода, така че да мине от другата страна (като това става пред теб) . Така кучето  застава от другата ти страна. И след това го вкарай в самото движение. Като според мен ще е по добре в началото да си тренираш само кръг.. и само преминаване от лява в дясна. След това може да започнеш да ги комбинираш, но разбира се това си е индивидуално за всяко куче :blink:
Поздрави!

#5 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 13 December 2008 - 07:28 PM

Видео Редом от ляво и дясно със Стойка пред и редом
http://www.youtube.c...h?v=nwCosIF2QoU

Ела, Редом от ляво и дясно, Скок, Стойка, Седни+ Легни
http://www.youtube.c...re=channel_page
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#6 Потребителят е офлайн   North Hope Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 December 2008 - 07:58 PM

Apso, аз лично смятам , че е много по добре , когато кучето не е непрекъснато втренчено в теб. Така, като гледа към теб непрекъснато, не прилича на естествения ход на кучетата :blink: Трябва да гледат напред и да са с гордо вдигната глава ;)

Иначе наистина са доста добре научени тези... :wub:

#7 Потребителят е офлайн   Svetleto - HUSKYLOVE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 208
  • Регистрация: 25-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 December 2008 - 12:44 AM

И аз малко да се намеся в темата ;)
А може ли да попитам с какво кученце си, на колко годинки (месеци) е .
Всъщност за начина, по който ще подходиш зависи единствено от кученцето.
Прецени кое е най-приятната за него награда (храна, играчка и т.н.) и с нея стимулирай минаването на кучето пред теб. За жалост което и да куче се панира малко или много при преминаване пред водача, защото водача остава отзад и то не знае накъде да ходи само. За това са нужни само тренировки...с тях всичко се постига. Иначе по време на тренировката не спирай движението, ако кученцето спре. Ти прави каквото трябва и то накрая ще се научи. Въпросът е, че то трябва да разбере кое е правилното за него. Пробвай примерно с команда хайде или нещо такова, да го стимулираш да избърза, дори да не е в кръг. Просто да разбере, че може да мине по-напред от теб. След това вече зависи от теб как ще го насочиш да върви :). Но за всичко естествено си има изключение, както не при всяко куче работи даден трик, така че открий най-лесното за теб и кученцето ти ;)

Успех !   ;) :palec:
User's Signature

Качена снимка

www.svetla-handling.com

#8 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 December 2008 - 01:00 PM

Кучето ми е на две години и няколко месеца.  :blink:
Благодаря за съветите.  ;)
User's Signature



Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни