Dog.bg Форуми : Здравни въпроси относно добермани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравни въпроси относно добермани

#1 Потребителят е офлайн   Sta78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-December 08

Публикувано: 01 December 2008 - 08:17 PM

Здравеите на всички фенове на Доберман. Пускам тази тема тъй като от скоро гледам две доберманчета и ветеринарния лекар който ги преглежда ми каза че имат рахит. Започнах лечение с витамин  А, Е, и Д2, както и калций на таблетки. вече три седмици но резултат не виждам.Моля ви за помощ ако някой си е патил с подобно заболяване. предварително ви благодаря. по нататък ще се опитам да кача и снимки.

#2 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 02 December 2008 - 04:39 PM

Само като допълнителен съвет - използвай слънчевото време, сега зимата е кофти, но все пак!
Слънчевите бани са най-важните за вашия случай! Няма диво животно болно от рахит!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ongal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 02 December 2008 - 05:27 PM

Искам да знам с какво ги храниш и тогава ще се опитам да ти дам насока как да постъпиш.

#4 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 02 December 2008 - 09:48 PM

а и дай снимки де! ;)
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Sta78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-December 08

Публикувано: 02 December 2008 - 10:44 PM

Храня със всичко. Гранула на Пурина ,попари с кисело мляко,по едно варено яйце от време на време, варени пилешки фенери, консерва веднъж седмично. Общо взето им разнообразявам менюто постоянно. Най интересното е че си изкривяват краката само когато седнат. Днес ги снимах, ще се опитам да кача и снимки за да се добие представа за какво става на въпрос.

#6 Потребителят е офлайн   Sta78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-December 08

Публикувано: 02 December 2008 - 11:01 PM

ето и малко снимки

#7 Потребителят е офлайн   Sta78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-December 08

Публикувано: 02 December 2008 - 11:03 PM

ето още снимки

#8 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 03 December 2008 - 01:03 PM

За пръв път виждам подобно нещо! :o
Мисля, че е трагично положението!
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2008 - 01:23 PM

И аз за първи път виждам такава картинка, но чак пък трагично.... не е, според мен. Рахит се лекува, а кучетата са все още прекалено млади. Така че има надежда.
Кучетата се прехранват според мен и то основно с боклуци.
Незнам какво ще Ви посъветват другите, но аз бих Ви посъветвал да спрете да им давате каквото и да е различно от ГРАНУЛИ НАЙ-ВИСОК КЛАС докато не станат на 10 месеца поне. След като започнете да давате САМО ГРАНУЛИ, трябва да ги храните, с малко по-малко храна от написаното на опаковката на храната, поне докато не видите положителния резултат от това. Докато израстват трябва да им се броят ребрата както се казва. Ако давате гранули ВИСОК КЛАС, няма нужда от допълнителни витамини и минерали. Марка храна няма да ви препоръчвам сега, защото са много, но ако искате и това ще направя.

#10 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 03 December 2008 - 01:44 PM

За пръв път виждам в такова състояние, това не означава, че не знам какво е това!
Мека лапа и Рахит са две различни неща Токчев!
Рахит дори да се лекува успешно - изкривяването остават в повечето случаи!
Надявам се понеже са малки да се оправят, но да не успокояваме излишно човека, нужни са спешни мерки и то от добри специалисти!
Спешни мерки не означава само да се купи хубава храна и хоп готово!
Въпреки че често се говори за рахит, това е една доста рядка болест, особено при скъпи кучета / казвам скъпи, защото скъпото куче се гледа със скъпа храна (качествена) а хубавата храна и играта на слънце са напълно достатъчни това да не се случва!

опфтопик:
Пак за цена говорим ама какво да се прави - всичко е пари! :- И сиренето е с пари и роял канина е с пари!
Така че добре си мислете като подарявате куче!
Целенасочено свързвам с онази тема, дето една госпожа иска на всяка цена куче-подарък!
Защото минимума за отглеждане на хубаво куче до 1 год е около 1600 лв!
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Sta78 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 01-December 08

Публикувано: 03 December 2008 - 06:52 PM

благодаря ви за съветите. Ще мина на роял канин в минимални дози да видя какъв ще е ефекта.

#12 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 03 December 2008 - 07:04 PM

Да кажа и аз. Найстина изглежда много зле. Кажи на ветеринарина да вземе кръв и да види фосфор - калций как е. Само така може да видиш дали си получават адекватни дози от храната. Чувал съм и за шини които може да се слагат. Може и венозно да им се сложи калций. Ако ветеринаря не проявява разбиране го смени. Не ги оставяй така бебетата, направи всичко възможно все още не е късно.

#13 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2008 - 07:59 PM

Цитат

Да кажа и аз. Найстина изглежда много зле. Кажи на ветеринарина да вземе кръв и да види фосфор - калций как е. Само така може да видиш дали си получават адекватни дози от храната. Чувал съм и за шини които може да се слагат. Може и венозно да им се сложи калций. Ако ветеринаря не проявява разбиране го смени. Не ги оставяй така бебетата, направи всичко възможно все още не е късно.


:palec:

#14 Потребителят е офлайн   Вельо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 07-August 04
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 03 December 2008 - 08:03 PM

Извинявам се за намесата, но не мога да се сдържа.

Цитат

Кучетата се прехранват според мен и то основно с боклуци.

Не знам къде ги видя че са прехранени? Аз на снимките им виждам ребрата.

Sta78, единствения в този раздел на форума, който може да даде компетентно мнение е Tyson (д-р Пейчев). Със сигурност обаче той няма да се ангажира да изкаже категорично мнение само по снимка. Кучета по снимка във форум не се лекуват. Ако си близо до Русе, пиши ми на лични съобщения да ти дам координати.
Друг съвет който бих си позволил да Ви дам е да отидете в Тракийския Университет в Стара Загора.

Що се отнася общо до рахит и други ставни и костни заболявания свързани с растежа на кучетата от моя извънредно скромен опит мога да кажа че те се развиват най-често от недостатъчно движение на открито и неподходяща настилка на помещението където кучетата почиват през повечето време. Настилката в никакъв случай не трябва да е бетон, теракота, балатум. Задължително трябва да има някаква изолация. Ако щете от дърво, слама, мокет или с каквото разполагате според възможностите.
Не трябва да се изключва и вероятността за наследственост. Какво знаете за родителите, дедите и прадедите на кучетата?
Пак се връщаме на въпроса за родословията, но ето един пример защо са необходими.

#15 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 03 December 2008 - 09:21 PM

Бих искала да цитирам част от книга за клинично хранене,която за мен е  :->)
"Минералните вещества в храната трябва да се разглеждат като група,а не отделно.При увеличаване на количеството приети минерални вещества,паралелно нарастват и абсорбираните и/или отделените с урината или фекалиите количества.Излишните абсорбирани минерални вещества могат да бъдат вредни.Неабсорбираното количество може да свързва други елементи,пречейки на тяхната абсорбция и водейки до техния недостиг.Ако количеството на тези елементи се увеличи за компенсиране на свързването,ефектът може да бъде намалена абсорбция на трети елемент и т.н.Най-важното е количеството на всички монерални вещества да бъде балансирано.Несъобразеното приемане на един или няколко елемента може да е по-скоро вредно,отколкото полезно и е главната причина за минералните дисбаланси при кучетата.
Някои макроелементи като калция и фосфора са главни структурни компоненти на костите и осигуряват механичната им издръжливост.Те изпълняват обаче и биохимични функции.Клинично недостигът на калций и фосфор се проявява като костни заболявания,защото се резорбират от костите за по-важните биохимични реакции.(следователно количеството им в кръвта е относително постоянно,за разлика от количеството им в костите) Единствената диагноза при животни със заболявания на костната система е,че макроелементите в храната не са достатъчни,или че растежът е прекалено интензивен за оптималното развитие на костите.При наличие на недостиг на минерални вещества е трудно да се определи кое точно липсва поради подобните клинични прояви.В подобни случаи е от полза анализ на храната,с или без анализ на кръвта. Независимо от това,дали може да се постави точната диагноза,най-важното в подобни случаи е да се дава храна,за която се знае какво точно съдържа и която е балансирана по отношение на минералните вещества. Така е по-добре,отколкото опитите за коригиранена количеството отделен елемент,защото се увеличава риска от задълбочаване на дисбаланса и появата на нови проблеми"
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#16 Потребителят е офлайн   vanko2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2883
  • Регистрация: 30-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2008 - 07:23 AM

Цитат

Здравеите на всички фенове на Доберман. Пускам тази тема тъй като от скоро гледам две доберманчета и ветеринарния лекар който ги преглежда ми каза че имат рахит. Започнах лечение с витамин  А, Е, и Д2, както и калций на таблетки. вече три седмици но резултат не виждам.Моля ви за помощ ако някой си е патил с подобно заболяване. предварително ви благодаря. по нататък ще се опитам да кача и снимки.
Колега първо спираш  лечението с А,Д,Е и калция,после отиваш до Стара Загора да направят кръвно изследване и там ще разбереш как и с какво да го лекуваш,както се казва не питай старило а патило ;)Бих ти препоръчал пр.Борисов и др.Антон Русинов успех и дано се оправи малкия по бързо :blink:

#17 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2008 - 09:49 AM

she_wolff - може ли повече информация за книгата, от която цитираш? Заглавие?
Подобна картинка съм виждала пак на снимки при кане корсо с причинен от добавки дисбаланс на минералите - в онзи случай проблемът беше излишек, не недостиг. Възстановило се е без трайни последствия, а относно храненето - преминали са на гранула Адулт (то се знае, че висок клас и то не по нашите стандарти) поради завишените нива на минерали в гранулите за подрастващи едри породи.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#18 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2008 - 10:57 AM

Цитат

Кучетата се прехранват СПОРЕД МЕН и то основно с боклуци.


Казах СПОРЕД МЕН....

Вельо - от малкото, което се вижда на снимките, виждам, че кученцата са надути като балони и това не пречи да им се виждат рабрата особено на тази възраст. Не рядко съм виждал подобна гледка - малки кучета, хранени с разни боклуци в прекалени количества, надути като пришки и с изкривени крачета. Разбира се не съм доктор, за да твърдя със сигурност какво им е на животните, още повече само по снимки, но мисля, че допълнителното даване на витамини и минерали съчетани с неправилно хранене не биха могли да помогнат на тези животни в дадения момент.  Затова си позволих да посъветвам - да се обърне голямо внимание на храненето. Може и генетично да е както казваш. Съвета, който даде за Тракийския университет е много добър. Ходил съм там и знам как работят.



Цитат

Храня със всичко. Гранула на Пурина ,попари с кисело мляко,по едно варено яйце от време на време, варени пилешки фенери, консерва веднъж седмично. Общо взето им разнообразявам менюто постоянно.....


А това не е правилно хранене за едно подрастващо бебе-куче, още повече да се добавят безразборно Витамини и Минерали.

#19 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2008 - 01:40 PM

Още по темата за храненето и добавките тук  и тук
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#20 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 04 December 2008 - 02:30 PM

Колко месечни са малките и от кога са така?
Освен това, което другите казаха за храненето и изследванията, мога да добавя още:
1. Мястото, на което се гледат мъниците трябва да е сухо и слънчево. Влагата задълбочава проблема.
2. Добре е поне веднъж дневно да се правят масажи на крачетата с обезболяващ спирт.
Това ги заграва и засилва кръвообръщението.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни