Dog.bg Форуми : HELP Неизвестна диагноза, кученцето си отива

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

HELP Неизвестна диагноза, кученцето си отива

#81 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2008 - 04:50 PM

Аз виждам решението за предпазване от лекарски грешки само в една посока - четене и самообразоване. Медицината се развива непрекъснато, до такава степен, че дори хуманните специалисти с точно определена специалност едва успяват да са в час с най-новите "правила". А какво остава за ветеринарния лекар, който трябва да разбира от всичко.
Интернет изобилства от информация на медицински теми, която за мен е безценна. Не че и през ум може да ми мине да си провеждам самолечение, а защото това ми дава възможност да преценявам дали това, което докторът прави е правилното. Когато имам съмнения питам защо това, а не онова, гледат ме понякога накриво, но в края на краищата е от полза и за двете страни (защото се предполага, че се стремят към едно и също).
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#82 Потребителят е офлайн   mila i kalina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 02-December 08

Публикувано: 04 December 2008 - 05:10 PM

Никога няма да забравя, когато старото ми куче почина. Беше на 14 години , изведнъж се влоши, заведох го на ветеринар, нашибаха го с инжекции за да си вземат 10-20 лв и ме пратиха у нас. Заведох го при друг, същаа работа. След кратка консултация в Интернет, започнах да питам дали не е от това или онова,никога няма да забравя отговора на един от ветеринарите... "Стига си чела в Интернет, щом толкова много разбираш , да си сменим местата, ако искаш" . Кучето почина така или инъче дали от старост или от лекарска нехайност, бях твърдо решена , че искам да му се направи аутопсия, защото бях убедена , че е от лекарска небрежност. Това обаче няма да я върне, погребахме я без аутопсия , но вътрешно в себе си съм убедена, че я умориха.Когато звъннах вечерта в 11 на един от лекарите, той ми каза "Дайте му фурантрил" и затвори. Не съм чак толкова завеяна , за да му дам едно хапче на куче което е 10 килограма при положение , че 1 хапче е за мн повече килограми. Така, че на тях акъл не им се дава. Аз призовавам всички да четат в Интернет, да участват във форуми, за да може поне малко да разбират за какво става въпрос

#83 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 04 December 2008 - 05:40 PM

В крайна сметка,никой не отговори на въпросът кой даде Празимек Д на куче под 3 месеца!!!!!!......и дали наистина е била точно 1/8 от таблетката??????

#84 Потребителят е офлайн   JL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 614
  • Регистрация: 10-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2008 - 05:49 PM

Ами, преди няколко години беше така и в София. Но от няколко години конкуренцията за вет. клиниките тук се засили страшно много и нещата като че ли се пооправиха. С малко търпение човек може да си намери доктор, който не се мисли за големия всезнайко, а стопаните за идиоти и е склонен да се вслушва и да обсъжда с пациентите си, без да има комплекс, че така ще го сметнат за некомпетентен. Всъщност е точно обратното.
Обнадеждаващо е, че сега нивото на ветеринарните лекари и клиники (поне в София) е МНОГО по-добро от преди 10 години.
User's Signature

С какво сме по-добри от кучетата, ако се държим като прасета ?

#85 Потребителят е офлайн   mila i kalina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 02-December 08

Публикувано: 04 December 2008 - 06:14 PM

Цитат

В крайна сметка,никой не отговори на въпросът кой даде Празимек Д на куче под 3 месеца!!!!!!......и дали наистина е била точно 1/8 от таблетката??????




ВЕтеринар  :huh:

#86 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 04 December 2008 - 06:51 PM

Ветеринарен лекар?
Това ми идва в повече. Изрично пише на листовката.
Аз също ползвам препарата през летните месеци. Интересното е, че съм го купувала и от ветеринарна клиника без да ме попитат изобщо за какво куче става дума.

#87 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 December 2008 - 07:38 PM

Цитат

Мисля, че съм я опазила да не яде нищо, играчките са гумени, а относно глистите давах и хапче и нищо не изкара

Как тъй хем вие сте дали хапчето, хем ветеринарен лекар. На мен ми прилича на закупена таблетка от зоомагазин и даване на своя глава. Знам, че не сте искали да навредите на кучето, но аз пък не познавам лекар, който да даде това хапче на 45 дневно куче.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#88 Потребителят е офлайн   Ofika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 394
  • Регистрация: 30-December 05

Публикувано: 04 December 2008 - 07:53 PM

Цитат

Как тъй хем вие сте дали хапчето, хем ветеринарен лекар. На мен ми прилича на закупена таблетка от зоомагазин и даване на своя глава. Знам, че не сте искали да навредите на кучето, но аз пък не познавам лекар, който да даде това хапче на 45 дневно куче.


А вие нали знаете, че в зоомагазините без ветеринарен лекар е забранено продаването на лекарства и лечебни храни?

Има няколко магазина в града с вет. лекари, вероятно хапчето е закупено от тях или е водено на преглед в клиника и ветеринарят е дал хапчето с указание колко да даде като се приберат.

И не виждам защо се учудвате. Такова е положението в провинцията.
Една моя позната си заведе 40-дневното коте на  ветеринар, който първо му постави ваксината и й каза да отиде след 10 дена да го обезпаразити вътрешно и външно.  :huh:
User's Signature

New concept in the dog world http://www.doginfo.info

#89 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2008 - 08:15 PM

Цитат

Цитат

Как тъй хем вие сте дали хапчето, хем ветеринарен лекар. На мен ми прилича на закупена таблетка от зоомагазин и даване на своя глава. Знам, че не сте искали да навредите на кучето, но аз пък не познавам лекар, който да даде това хапче на 45 дневно куче.


А вие нали знаете, че в зоомагазините без ветеринарен лекар е забранено продаването на лекарства и лечебни храни?

Има няколко магазина в града с вет. лекари, вероятно хапчето е закупено от тях или е водено на преглед в клиника и ветеринарят е дал хапчето с указание колко да даде като се приберат.

И не виждам защо се учудвате. Такова е положението в провинцията.
Една моя позната си заведе 40-дневното коте на  ветеринар, който първо му постави ваксината и й каза да отиде след 10 дена да го обезпаразити вътрешно и външно.  :huh:


Доктор Бобадова, защо въпросът трябва да седи до: така е в провинцията, а така е в София. Не мисля, че е редно да се определя качеството на ветеринарната услуга от мястото, където е получена. Все пак дипломите, които получават ветеринарните лекари, не се дават под път и над път в провинцията, нали... Аз също се разочаровах в едно или друго отношение, но в крайна сметка, когато имаме нужда от здравна помощ за любимецът ни я търсим при вас - ветовете. И искаме тя да е качествена. Това го казвам по принцип, не към Вас специално, Вие сте достатъчно ерудиран и амбициозен човек.
Съжалявам за кученцето...
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#90 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 December 2008 - 08:17 PM

Питам ви именно, защото знам, че във повечето зоомагазини се продават незаконно таблетки против обезпаразитяване. По не за град Пловдив примери мога да ви дам много, но не мисля че където и да е в България е по-различно. В зоомагазините не е необходимо да работи лекар. Не ги бъркайте с кабинети и клиники. И колкото и да ми хвалите нета като източник на информация, с която да проверявате нашите знания и умения ако не сте лекар, то тази информация няма да помогне да си спасите животното. Ще ви помогне ветеринарен лекар.
За конкретния случай може и да се касае за лекарски пропуск в диагнозата, но може и да се касае за прикриване на информация от страна на собственика. Клиничните признаци на отравяне с ивермектин не са толкова специфични, лечението е несигурно. В повечето от случаите след като преценим, че има отравяне именно информацията от клиента ни е в помощ за конкретния причинител. Съжалявам за кучето, но ако аз търсех такава информация, веднага след като я получа бих уведомил лекуващия лекар за мнението на колегите. Не е необходимо да се съобрази с него, просто да го има предвид. Не мисля, че има колега, който да откаже помощ при решаване на такива случаи.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#91 Потребителят е офлайн   koda_bear Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 10-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Germany
  • Interests:Groenendael

Публикувано: 04 December 2008 - 08:40 PM

Да се намеся и аз,

Изпитвам дълбоки уважения към ветеринарните лекари, макар че лично мога да потвърдя за техни грешки спрямо мои животни. Убежденията ми са, че е човешко да се греши, например при поставяне на диагноза, последващо лечение и т.н., но това, което лично мен винаги ме тревожи е, дали направих всичко по силите си, дали потърсих всички възможи пътища и решения, дали събрах нужната ми информация и се консултирах с когото и когато трябваше?!

Една забележка обаче...особено дразнещо е, когато желанието за печалба взема връх над професионалния дълг. Но това е въпрос на личен избор, които също не мога да осъждам, защото времената са такива. За мен лично остава упорството да намеря лекар, които освен професионални качества, компетентност и непрекъсващо развитие, посредством постоянно информиране по повод новостите във ветеринарната медицина, също така да изпитва и любов към пациентите си. Мисля че тези две качества са неизбежно свързани. И това е моят критерии за добър ветеринарен лекар. Останалото са чисто комерсиално цели.

Не мисля, че една аутопсия би помогнала по някакъв начин на стопанката на кокерчето, нито че самообвиненията имат полза. Грешката е грешка, уви с болезнено заплащане от страна на собственика, имам честта също да познавам този вкус, но...да бъдем откровени...тук сме и от двете страни на барикадата, ние-стопаните и те-ветеринарните лекари. Хубаво е да има теми, в които да се предупреждава за немарливост, както е хубаво да има и такива за похвала на ветовете. Информацията е безценна, особено когато са заложени на карти животи и чувства. Необходимо е и взаимодействие помежду тези две групи, тъй като се нуждаем силно едни от други.

Мога да кажа за последно, колкото и усилия да полагаме понякога да помогнем на нашите любимци, колкото и труд да хвърлят за това техните лекуващи ветеринари, не бива да забравяме фактора на съдбата, на Божествената намеса, а именно, каквото е писано...

Също така е наложително винаги да погледнем дълбоко в себе си дали всъщност сме добри стопани на своите любимци, не само според собствената, но и според критериите на обществената съвест...останалото ми напомня винаги поговорката, че на чужд гръб и сто тояги са малко.

 

#92 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 04 December 2008 - 09:03 PM

Цитат

Доктор Бобадова, защо въпросът ...

Защо въпросът е към мен? Не разбирам... :o
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 December 2008 - 09:08 PM

Цитат

Цитат

Доктор Бобадова, защо въпросът ...

Защо въпросът е към мен?
Ми кой ти каза да си слагаш за аватар сиво коте  ;D само заблуждаваш пишещите
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни