Dog.bg Форуми : Как се губи куче?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се губи куче?

#21 Потребителят е офлайн   Borislava_vd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 06-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Видин

Публикувано: 27 December 2009 - 12:48 AM

Аз предимно оставям кучето си на двора докато отивам до близкия магазин. Но никога не го оставям на вън ако няма някои в нас. Та онзи ден излизам и оставям Джерко на вън и тръгвам. Стигам до магазина и майка ми се обажда че кучето го няма в двора. Аз оставих покупките защото познавам магазинерката и тръгнах към нас. Викам викам, но никои не идва при мен. И тръгнах да го търся и го намерих на главната улица да стои и да се оглежда. Умрях от страх като го гледах как се е свил мислех че нещо го е одарило. Викнах го и той доиде при мен.Добре че беше късно вечерта че ако имаше коли... просто не ми се мисли. Като се пребрах разгледах целия двор и се чудех от къде е излязал. Като малак минаваше през решетките на оградата,но ние сложихме мрежа а и вече не може да мине прекалено е дебел ab_041.gif Предполагам че като ме е видял да тръгвам натам и е тръгнал по мен,но аз не съм го видяла. И той сигорно не ме е видял когато съм влязла в магазина и си е продължи напред и после се е оплашил. Така че не си оставите кучетата без надзор на двора защото ще намерят начин да излязат.
User's Signature

We love animals and they love us

#22 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 27 December 2009 - 12:09 PM

Как да си пусна кучето спокойно... Дори и да не бяга, да слуша...
Има няколко "човека"- то могат ли да се нарекат хора... Всеки път като ме срещнат "Ще ти открадна кучето!"- съвсем сериозно ми го заявяват... ud_009.gif Аз казвам "Посмей!". А мъжът от среща ми се смее в очите и пита "Какво ще направиш?!" ud_009.gif Смее ми се, гледа ме в очите и ми казва, че ще ми открадне кучето и аз няма какво да направа... Представяте ли си? Е, не... как да посмея да я пусна след това? Още повече, че ходи при тези хора, защото от малка ги е срещала на повечето разходки. И какво наистина мога да направа аз? Да я науча на защита...? Да я озлобя? НЕ!... Единственото, което права е да я вода повече на ролевата каишка (значи- лишавам я от свобода заради няколко гламавци, които заплашват), и другото- пускам я единствено в дворове на къщи, където да си играе с други кучета и знам, че няма проблеми. Е добре де, ама то не става всеки ден това...
Другия избор е да се преместя да живея на друго място или евентуално и аз да започна да заплашвам определените Типове. И как да ги заплаша? Ще викна полиция? Аз самата знам, че полицията няма да си мръдне пръста за едно куче... Ще поискам ограничителна заповед да не доближава мен и кучето ми? Е, полицията пак нищо няма да направи... Те за хората не правят ограничителни заповеди, освен ако не ги заплашват с убийство... та пак- за едно куче ли?
И отново- Какви опций имам аз? Май единствената е да минем курс Защита при специалист, и да разчитаме, че треньорите там са се справили добре с обучението...

#23 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 December 2009 - 11:32 AM

кучета оригинално не се губят, това е истина. Те бягат. По различни причини като:
- тръгват да преследват /котки, пилци, коли, други някакви обекти, които са възбудили ловните им инстинкти/
- хукват да бягат от страх /удря ги кола, има гърмежи, пиратки, някой ги напада и пр./
- тръгват на "сватба"

И трите случая са достатъчни кучето да се отдалечи извън своя "квадрат" и наистина да се загуби. Но в основата на всяко загубване стои бягството. Какво става нататък:
- някой ги намира и прибира
- прегазват ги коли/камиони
- убива ги глутница, в чиято територия са навлезли
- оцеляват известно време, но се разболяват и умират

Има кучета, които не се нуждаят от стопанина си. Те не го "уважават" и като решат просто го напускат. Някои, които са израстнали на улицата дори да се "одомашнеят" понякога напускат дома си и се връщат, когато се находят. Всеки случай избяга ли веднъж и се върне кучето често го прави отново.

Най-лесно загубването става когато кучето е малко или младо. Тогава ентусиазмът е повече от разумът, знанията и уменията. Лесно се подлъгва, примамва, не знае да се пази и ако не го прибере някой бързо дава фира. Трябва много да се внимава.

А хъскитата специално бягат. Съвсем категорично и откровено духват без да се обръщат дори. Не знам дали е поради някаква особеност на породата, но си искат повишено внимание и сигурно доста повече старание за обучение.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 28 December 2009 - 11:59 AM

[quote name='Tali' date='Dec 27 2009, 12:09 PM' post='739141']
Е, не... как да посмея да я пусна след това? Още повече, че ходи при тези хора, защото от малка ги е срещала на повечето разходки.[quote]
Затова е по-добре кучето ти да е недоверчиво към непознати и да има едно на ум!
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#25 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 28 December 2009 - 03:00 PM

Цитат(LG9 @ Dec 28 2009, 11:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>


тези хора не са непознати... за Райа те са познати... От там идва и проблема.
Към непознатите подхожда с игнориране- дори да я викат!

#26 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 January 2010 - 10:52 AM

Сега се прибираме от разходка и аз вече 30 мин не мога да си успокоя дишането.Арес пак духна!Първият път бе заради котка и след 10 мин. се върна на мястото,където ме бе оставил,а следващите два пъти-заради гоненица с други кучета-в улисията.Почти бях сигурна днес,че вместо да се върне към мен,ще търси дома си и познах,но до него трябваше да пресече два оживени булеварда,а той е като стрела-едва ли гледа за коли.Искам да благодаря специално на едно момче днес,което бе с нас на полянката,от която избяга Арес и се втурна с бигъла си да търси кучо-а се бяхме запознали току-що.За кой ли път се убеджавам в човечността на стопаните на кучета,в тяхната готовност да ти помогнат в нужда.С него се разделихме да търсим в различни посоки и затова така и не успях да му известя,че съм намерила кучо.Арес живее в нов град от 5 месеца едва,но при всяка разходка аз следвам различен маршрут не случайно.И за да му е интересно да души нови следи по пътя,и за да маркира и опознава района си по-обстойно и отвсякъде.Притеснението ми вече е не дали ще се изгуби,а дали няма да му се случи нещастие,докато се намерим близо до нас,дали някой няма да си го припознае и вече няма намиране,ако го покрият.Разкъсвам се между желанието да го пусна да играе по полянките с кучетата и страха от подобни инциденти.Надявам се с времето да уляга и желанието му да преоткрива нови територии с порива на волния Уили да намалява.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#27 Потребителят е офлайн   vikiangelova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 01-August 09
  • Gender:Female
  • Location:гр.София

Публикувано: 17 January 2010 - 11:34 AM

Кучетата се губят за съжаление.На мен ПОЧТИ ми се случи,след като само след миг невнимание ягдтериерката ми изчезна от полето на Люлин.След 3-4 часа търсене ми казаха,че е чучнала пред врата на комшиите на 8 ет. в нашия вход и не пуска никой.Ние живееме на първия етаж.Как и защо се е качила там,какво я е подплашило нямам идея.Чист късмет,че не я е бутнало нещо докато е пресичала пътя.Добре.Мойта се намери.Имам приятелка,която скоро си губи добермана.Подгонила котка може би,но за нещастие в гонидбата я закача кола и тя в паниката си хуква на където и видят очите.Намериха я след 2 дена на централна гара,чучнала на едно тревно островче без да пуска никой до себе си.Човека,който обърнал внимание,че седи повечко там бил ветеринар и помолил някой да види дали няма обяви за изгубен доберман.Отново чист късмет,че е намерена.И в двата случая чужд човек не е посмял да се приближи до кучетата,добремана и ягдтериера като покажат зъби по-добре стой далеч.Но я си представете някое куче,което е дружелюбно настроено? Има хора,които и пръста няма да си мръднат да му търсят стопаните и направо ще си го приберът или по-лошо продадът.
Но все пак сега за изгубени и намерени я има и надеждата наречена ИНТЕРНЕТ.Представете си преди години само какво трябваше да направи човек за да си намери кучето.
Но всичко пак е въпрос на късмет.

#28 Потребителят е офлайн   donika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 217
  • Регистрация: 06-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 January 2010 - 11:54 AM

Винаги излизаме с медальон, на който пише името и телефона, не мога да разбера защо другите собственници не го правят ea_103.gif

#29 Потребителят е офлайн   CaRrY Икона

  • Крадец на души
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1140
  • Регистрация: 18-September 08
  • Gender:Female
  • Location:софийско =)

Публикувано: 17 January 2010 - 12:12 PM

Цитат(donika @ Jan 17 2010, 09:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Винаги излизаме с медальон, на който пише името и телефона, не мога да разбера защо другите собственници не го правят ea_103.gif


Това не всеки път ще ви опази. Представи си, че кучето попадне в човек, на който му е по-изгодно да продаде кучето, отколкото да върне. То тогава кел файда от медалъончето..

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 January 2010 - 02:12 PM

А без него и да искат да ти го върнат, няма да могат. Изумяват ме кучета с имената си на медальоните, но не и с телефон...?!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   Vasko5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 63
  • Регистрация: 13-October 09

Публикувано: 17 January 2010 - 02:24 PM

Имаше в стандарт статия за един пекинез - отвлечен за 70 лв откуп. Май беше в Шумен или Добрич. И онзи като ходил да го взима видял и други породисти кучета там. Криза е ab_041.gif . Така че в тая връзка, по - добре да има адрес и телефон. По - добре 100, 200 лв, отколкото да не си видиш кучето повече.

Отвлечени кучета

#32 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 17 January 2010 - 03:26 PM

Губила съм куче веднъж през живота си и никога няма да го забравя.Вечер,мъжа ми го извежда пред блока,пуска го да тича и след малко ми вика под прозореца-кучето изчезна.Затърчал се след някаква котка.НИкога дотогава не е преследвал нещо толкова упорито,никога не се е отдалечавал на повече от 6-7-8 метра.Мъжа ми се е спуснал след него,не можал да го настигне,а малкия се е изгубил между блоковете.Върна се,чака.Той-долу,аз на балкона.Доста време.НИщо.Тръгна да обикаля ,доста време се бави-никакъв резултат.Излязох аз,обиколих всички познати места.
Сутрините се чувствах най-зле.Събуждам се и о,ужас! кухнята ми е суха и чиста и...пуста.Почнаха се обявите.ПО интернет,в заведения,книжарници,будки,разлепени по спирки ,на всевъзможни места.Със снимки.Аз не можех да разкажа какво се е случило,без да ме избие на плач.Постоянно си представях,че го е блъснала кола или са го откраднали...Че ще се окаже в друг квартал в преследването на новите за него неща и никога повече няма да го намерим.След два дни получихме обаждане от мъж,който каза,че е видял куче,което отговаря на описанието в квартала.Беше на няма и 10 мин пеша от вкъщи.Мернахме някакво куче като него между блоковете,последва малко дебнене и накрая намерихме беглеца да си играе с едни бездомни кученца.Като ни видя и връхлетя върху нас лаейки от дива радост.Опашката му щеше да се откачи.А ние..просто се намирахме в еуфория.
Евала на тоя човек,който се обади!
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#33 Потребителят е офлайн   huskeylover4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 12-November 09
  • Gender:Female

Публикувано: 17 January 2010 - 05:47 PM

Според мен кучета се губят! Хукват по котки и после от суматохата се паникьосват и немогатда се върнат ;S Моя хъско когато го пусна хуква отдалечава се на най - много 50 метра от мен, веднага почва да се оглежда и се връща, а когато му се скрия започва едно лудо търсене, скимтене, виене и явно си ме обича.... А и аз живея в малко градче, където всеки се познава и вече повечето хора имат хъскита, така че ако ми избяга мойто диване имам някаква надежда, че може някой да се досети колко ще ми е гадно и да ми го върнат, но засега се радвам че не прави изцепки и се надявам всички изгубени хъсковци да се намерят живи и здрави :) а сега аз излизам с мойто дивачее :)

#34 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 January 2010 - 12:02 AM

Цитат(donika @ Jan 17 2010, 11:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Винаги излизаме с медальон, на който пише името и телефона, не мога да разбера защо другите собственници не го правят ea_103.gif

И какво?Моят е с медалион.От кола ще го спаси ли медалионът, а ако го хване някой недобросъвестен тип-или ще си го прибере,или ще ми звъни да ме изнудва.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#35 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 18 January 2010 - 10:34 AM

Ариел, защо така разсъждаваш не мога да разбера - от кола няма да го спаси нито липсата, нито наличието на медальон и недай боже да се стигне до там. Ако някой недобросъвестен е решил да ти открадне кучето, пак същото. Ако го е направил за пари - поне ще има тел. на който да ти се обади, вместо да се опитва да го продаде за същата сума. Но ако кучето ти е наистина изгубено и човекът, който го намери иска да му помогне - телефонът спасява положението. Лично аз на каишката на моето съм написала само тел. номер, но все се каня да добавя и "Изгубена!" и "Възнаграждение", за да не се чуди този, който я намери дали не е просто пусната да се шматка свободно и съответно да има стимул да я задържи поне няколко часа.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#36 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2010 - 10:49 AM

медалионът не е най-удобното решение. Моят го губи няколко пъти из шубраците, завре се нейде и се връща без него и аз престанах да вливам пари в черната дупка... По-добре е някакъв вид табличка, която не виси за да не се закача по клони и бодили.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 18 January 2010 - 12:24 PM

Може примерно да се занити метална пластина, на която са данните за нашийника. така няма как да се закачи и да падне както ако виси като медальон.

#38 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 January 2010 - 10:35 PM

Цитат(GAG @ Jan 18 2010, 10:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ариел, защо така разсъждаваш не мога да разбера - от кола няма да го спаси нито липсата, нито наличието на медальон и недай боже да се стигне до там. Ако някой недобросъвестен е решил да ти открадне кучето, пак същото. Ако го е направил за пари - поне ще има тел. на който да ти се обади, вместо да се опитва да го продаде за същата сума. Но ако кучето ти е наистина изгубено и човекът, който го намери иска да му помогне - телефонът спасява положението. Лично аз на каишката на моето съм написала само тел. номер, но все се каня да добавя и "Изгубена!" и "Възнаграждение", за да не се чуди този, който я намери дали не е просто пусната да се шматка свободно и съответно да има стимул да я задържи поне няколко часа.


Табелката ще ми помогне само ако моят се мота из квартала без мен-тогава ако някой кучкар го види,ще го хване и ще ми се обади.Поне вече го научиха,че е вечно до мен на повод и ако е сам,значи е духнал от полянката за тичане.А възнаграждението по принцип не е по-високо от един поискан откуп,понеже кучето освен пазарна цена,има и сантиментална и от това биха спекулирали евентуалните крадци.Тук малко извън темата-той ми е голяма радост и щастие,но все пак съм го осиновила на година и пет месечен и не съм имала възможност от малък да го приуча да не се отдалечава от мен.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#39 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 January 2010 - 10:39 PM

Ето какво поръчах за Арес-няма откачане и изтриване,понеже е изрязано с лазар.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#40 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 January 2010 - 01:50 PM

Табелката е супер, но нашийника - ea_103.gif

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни