Dog.bg Форуми : Как да се грижа за бебе пинчер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да се грижа за бебе пинчер

#1 Guest_Guest_galia69_*

  • Група: Гости

Публикувано: 11 September 2005 - 05:06 PM

d) Аз съм бъдеща собственичка на бебе пинчер което се роди на 9.9.2005г. Децата най накрая ни склониха да вземем куче но аз много се притеснявам защото никога не съм имала куче .Днес разгледах форума и реших да потърся съвет защото много се притеснявам да не объркам нещо и да навредя на бебето.Вълнувам се много кажете ми как да го храня прочетох че по добре е да му давам гранулирана храна .Авитамини и калций да му взема ли ?Да го гушкам ли като скимти ? Въобще дайте ми съвети за всичко нищо не знам

#2 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 September 2005 - 10:40 PM

Здравейте!
Първо-опитайте се да подходите към събитието спокойно...пинчерите са доста емоционални кучета,често страхливички и ако го грабвате на ръце при всяко изскимтяване ще стане още по-плашливо отколкото е нормално.
Вземането на малко кученце в къщи е трудно в първите няколко дни-няма какво да се лъжем...но после става много по-лесно и приятно.
Първия ми практически съвет е да му подготвите място за спане предверително.В зоомагазините се продават много удобни меки кошчета,които Ви препоръчвам.Има и много красиви модели с ратан или пластмаса,но те често биват изгризвани от растящия си собственик.Разбира се и едно старо,но меко и удобно одеало би свършило чудесна работа.Важното е да приготвите леглото предварително и да му изберете спокойно място в къщи,където кученцето да се чуства максимално сигурно.Ако можете поговорете с децата си,да не го разнасят непрекъснато на ръце в първите дни,да не се опитват да играят с него през цялото време и т.н.Знам,че е трудно(аз самата имам дъщеря на 4 годинки и куче на 1г.),но децата трябва да знаят ,че кучето НЕ Е играчка и не могат да го мачкотят както си искат.
Другото,което се сещам да ви препоръчам е да подготвите една бутилка с топла вода за първата(а може и за няколко поредни нощи),която да слагате при кученцето,защото в първите нощи то е много уплашено от промяната в обстановката и раздялата с майка си и другите кученца.Обикновено малките кученца скимтят в първите си нащи в нов дом и топлата бутилка им помага да чустват топлина,която за тях доскоро е идвала от майка им.
Относно храненето тук има голяма и много подробна тема,която ви препоръчвам да изчетете,а ако нещо не е ясно-питайте.По принцип-да,кучетата се хранят с гранулирана кучешка храна(най-добре Роял канин,Еукануба или Даймонд),които храни са обогатени с всички необходими витамини и минерали,така че няма нужда от добавки.Разбира се гранулираните храни се дават от определена възраст нататък,а преди това най-добре е ветеринар да ви посъветва какво да му давате.
Като стигнахме да ветеринар-имайте предвид,че ще ви трябва такъв,както в началото,когато се правят три поредни ваксини по схема,така и ппрез целия живат на кучето.Най-добре е един и същ ветеринар да се грижи за кучето ви от самото начало.Ще ви препоръчам(дано сте от София!) клиника Ита_вет,която се намира на бул.Свети Наум,срещу руското у-ще,тел 9632965(д-р Чернева и д-рПенева),обадете им се предварително и поговорете с тях за кученцето още преди да го вземете,а след това непременно им го заведете-те ще му направят необходимите ваксини и ще отговорят на въпросите ви.
Има още много неща,които трябва да научите за кучетата,щом не сте имали досега,но съм сигурна,че с внимателно четене на този сайт и компетентен ветеринар(какъвто ви препоръчвам)всичко ще е наред!
Желая ви успех и не се притеснявайте да питате-всички сме почнали отнякъде r)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#3 Потребителят е офлайн   galia69 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 690
  • Регистрация: 11-September 05
  • Gender:Female
  • Location:Казанлък

Публикувано: 12 September 2005 - 07:46 AM

d) Благодаря за съвета като за начало ме поуспокоихте .Вълнувам се все едно че кученцето ще е третото ми дете . r) Децата ми са големи и за това няма да имаме проблем с разнасянето .За съжаление не съм от София от Казанлък съм но ще поразпитам за ветиринарните лекари и ще отида да говоря с лекаря предварително както ми препоръчахте .Наистина има много хубави материали в сайта за отглеждането на кучетата но от много обикаляне и четене нещо се пообърках срещам различни мнения и не знам кое е правилното . Когато го вземем и възникнат проблеми пак ще питам.Това вашето куче ли е много е сладко .Ние ще си вземем нашето бебе от позната на големия син избрахме си да е момиченце прочетох че са по гальовни и по се привързват към цялата къща .Безпокоеше ме разгонването но ме успокоиха че има хапчета итози проблем отпада.Мислех наистина да му купим кошче от ракита но ще видя какво предлагат при нас . b)

#4 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 September 2005 - 10:50 AM

Здравейте пак b)
Да кучето на малката снимка е моята сладурана-Сара,порода френски булдог.

Отосно това,че срещате различни мнения-ами нормално е,всеки си имат опит и го споделя,а и в спора се ражда истината обикновено.Както и да е,почти всички специалисти тук са на мнение,че съвремените кучета се хранят с гранулирана храна,например...Що се отнася до това,че сте си избрали женско куче,аз лично мога да ви поздравя-гледала съм само женски кучета и съм много доволна от темперамента им...,ноооо недейте да давате хапчета на кучето си-те са хормонални препарати и биха могли да му навредят сериозно! Разбира се,още е много рано,но ако не искате кучето ви да се разгонва и не планирате да имате кученца от нея,най-доброто решение на проблема е кастрацията.Има голяма тема по този въпрос във Ветеринарен кабинет,тук във форума-прочетете какво съветват ветеринарите,както и хора като мен,които са направили това за кучето си.Освен останалите ползи,кастрацията помага и за превенция на туморите на матката,които женските кучета често развиват...Пак казвам-рано е още да говорим за тези неща,но не виждам причина да на се информирате отсега r)
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#5 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2005 - 12:32 PM

Здрасти,
В раздел ПОРОДИ има тема Мини Пинчер можеш да четеш там за нашите приключения със садурите които имаме. За съжаление са малко хората които имат пинчерчета във форума, но надявам се да стават все повече.:) Пожелавам ти успешно посрещане на мъника и много радости да ти носи ! w)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   iva345 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 09-May 15

Публикувано: 10 May 2015 - 12:12 PM

и аз скоро ще имам мини пинчар но незнам нищо за храненето им можете ли да ми датете някои завет ще сам ви благодарна ако ми отговорите


благодаря от сега :md_064: :ba_025:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни