Това значи ли, че силно изразен стоп е дефект, или е просто ефект, едно такова куче би ли имало шанс срещу типичен представител на стандарта? Въпросът ми е как съдиите по състезания гледат на такива неща- като дефект, който води до намаляване на шансовете за победа, или напротив- толерират нещо такова, стига то да е според техния вкус стига то по тяхна преценка да стои добре на кучето? Интересно ми е как се гледа на такова куче на изложби от съдиите, ще се радвам на отговор, защото това касае до известна степен и моето куче!
Аз изразих мнение за точно определена линия кучета в породата, а доколкото твоето куче можеш
да го заведеш на някоя от всичките изложби, които се организират в София и да го покажеш за оценка!
Съдията ще изрази мнението си относно животинчето и тогава вече ще знаеш "долу-горе" какво притежаваш...