Американски Стафордшир Териер Говорилня
#2300
Публикувано: 17 December 2009 - 03:17 PM
Благодаря предварително :)
п.п. Ще ми е интересно да ми покажете оценителен лист, в който съдията говори за тези типове. Пак благодаря предварително!
#2301 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 03:27 PM
и кучето или отговаря на него,или не.
...тук две мнения по въпроса НЯМА и не може да има
извинение",
...а, това е несериозно изказване, въпреки горещата актуалност на думата алтернатива
#2302
Публикувано: 17 December 2009 - 03:35 PM
За истинския експерт няма тип -
има пропорционално куче,
отговарящо или не на стандарта и в
частност на неговите тълкувания на
стандарта.
Добра долна,горна линия / гръб /,
Добри предни,задни ъгли,добра глава,
здрава костна система и т.н.
Не съм чувал до сега на киноложка изложба
да бъде записано в оценката на животното :
"бул тип,или териер тип куче с ......."
Нищо не споменахме за това:
видиш ли,даденото животно нищо,че е с
по тънки кости и издължена муцунка - то
така трябва да бъде - водило се териер тип
Фех -
#2303 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 04:04 PM
има пропорционално куче,
отговарящо или не на стандарта и в
частност на неговите тълкувания на
стандарта.
Добра долна,горна линия / гръб /,
Добри предни,задни ъгли,добра глава,
здрава костна система и т.н.
Фех -
...Всичко, което си написал е точно така, с изключение на това, че 'за истинският експерт нямало тип' - точно обратното: за ИСТИНСКИЯ специалист по порода, понятието ТИП е важен класифицираш елемент! Останалите неща, които пишеш, никой не ги отрича, май в нет-общуването често комуникацията е асинхронна по ред причини! Иначе за понятието ТИП има многооооо какво да се пише- ами, те специалистите са изписали доста и тук пак ще те върна към образователните материали цитирани по-горе от мен, защото пред тях, моето и твое мнение едва ли са меродавни
#2304
Публикувано: 17 December 2009 - 04:18 PM
ТИП-ът не може да бъде извинение за екстериора- да определиш типа означава да класифицираш по определен признак, сиреч изключително добро познаване на характеристиките необходими за класификация по един или друг признак! За истинският експерт - ТИП това е указател в оценката. Типът е дефинитивна величина за съотношението и пропорциите в екстериора на кучето! ...
За стандарта на породата АСТ има един тип. От там на татък това, че за различните, често проявяващи се отклонения от него, в разговорната реч се използва като терминология отново понятието тип, не означава, че АСТ има териер, бул, стар или прочие тип за стандарта. Тези така да се каже термини се използват за да се олесни описанието на дадени отклонение от стандарта.
Надявам се правите разлика между меродавността на ТИП като понятие и част от стандарта и знаете какво се влага в него, когато съдията напише "типична глава" да речем и какво се влага като понятие когато, двама любители си говорят и обясняват, че дадено куче е териер тип. Надява се също така разбирате, че меродавния за стандарта, съответо и най-желан не е териер, бул или прочее тип, а точно стандартния такъв.
#2305 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 04:47 PM
Наздраве за 'любители' като Анна Николас, Сара Фостър, Джоузеф Яниш, д-р Карл Семенчич и много други такива- туко виж седна като пиле да уча кокошката как се снасят яйца ....
#2306 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 05:05 PM
Прикачени файлове
-
AST.bmp (68.55K)
Брой сваляния: 59 -
type_bull.bmp (152.22K)
Брой сваляния: 55 -
type_terrier.bmp (115.65K)
Брой сваляния: 46 -
Moderate.bmp (129.1K)
Брой сваляния: 51
#2307 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 05:46 PM
#2308
Публикувано: 17 December 2009 - 05:49 PM
Помолих и надявам се този път да се замислите преди да отговорите и да ми посочите, според FCI стандарта на породата АСТ, колко ТИП-а има тази порода. Разбирам желанието Ви да покажете, че сте чели доста, но за съжаление въпреки всичко прочетено пак избягнахте да ми отговорите конкретно.
Преди да ми отговорите, ако пожелаете прочетете отново и ето това Ваше изакзване: "За истинският експерт - ТИП това е указател в оценката. Типът е дефинитивна величина за съотношението и пропорциите в екстериора на кучето! ..." (май говорите в единствено число, а отклоненията от това единствено число се описва като някакви типажи - да го кажа и по просто - 1 тип на породата и типажи отклонения от него).
Можете ли да ми отговорите по елементарния начин с цифра? Ако искате и на лични за да не спамим. От личен опит знам, че понякога се налага да прочетем нещо доста пъти, докато осъзнаем, че ние не сме асимилирали точното значение на това, което четем. Ето защо няма да се опитвам повече да Ви отварям очите. Някой ден (дай Боже) ще разберете какво сме имали предвид с тази кратка полемика. Може би сте права, Интернет не е най-квалитетното място за някой неща :)
п.п. Нали знаете, че когато нещо се цитира, то е нормално да се предостави и източника, защото иначе то най-малкото няма тежест така написано :)
#2309 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 06:41 PM
Изводът може да бъде само един /да не го отдадете на евентуално тесногръдие/ - или лекторът е каплав или рецепиентът не схваща- точната диагноза не може да бъде поставена в използваната от нас комуникативна среда! Видимо стана, че и лингвистичен анализ на изписаното от мен да направя, пак няма да се разберем, тъй че диалогът е безсъдържателен! Това, че понякога не се разбираме, не трябва да става повод за упрек!
Оставам с най-добри чувства и с уважение към всички пишещи тук!
Спирам с 'кратката полемика'

...в нашия случай е повече от показателно
! Някога пък може и на живо отново да 'съживим' дебата
#2310
Публикувано: 17 December 2009 - 07:52 PM
bulldogomen ви постави нагледно част от обяснението на типовете.Щом е описано от AKC и показано чрез примери,май няма за какво да спорите

Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!
#2311
Публикувано: 17 December 2009 - 08:13 PM
bulldogomen ви постави нагледно част от обяснението на типовете.Щом е описано от AKC и показано чрез примери,май няма за какво да спорите
LilTed,
на няколко пъти прочитам ваши публикации,
и не мога да разбера какво целите с посещението
си в този форум?Трупане на съобщения или спамене
из всички теми на форума?
Тук пишат малко или много хора,запознати с породите,
за които изказват конкретните си мнения.
Вие определено не сте запознати с много от нещата,за
които пишете и в темите,в които спамите.
Извинявам се,ако съм прозвучал грубо,но няма смисъл
да четем грешна информация.
#2314
Публикувано: 17 December 2009 - 09:10 PM
ЕнджълСтафф и всички останали, ама че сте глупави!
#2317 Guest_LucaB_*
Публикувано: 17 December 2009 - 10:17 PM
...видимо, е че Арис е ТИП щастливец
Ch. Nimiloxus Dango и Ch.Brave Soldier of Nimiloxus
Прикачени снимки
#2319
Публикувано: 17 December 2009 - 10:25 PM
...видимо, е че Арис е ТИП щастливец
Ch. Nimiloxus Dango и Ch.Brave Soldier of Nimiloxus
Ма много спорите бе, поспрете се вече!
Смелият бойник кърти зидо, ама полубрат му който напоследък е
доста актуаничък ме рзочарова на няколкото "непипани" негови фотки,
които разгледах насам и натам из нета. Кучето има видимо изправени ъгли на
задните крайници и поради този факт пропадна първоначалното ми добро мнение...


Вход
Регистрация
Помощ




Горе
Цитиране +







