
Американски Стафордшир Териер Говорилня
#2341
Публикувано: 19 December 2009 - 10:06 PM
ли е вече възрастта позволяваща му да
го прави?
Koй трябва да му позволи да запложда ?
Говорим за кинология,не за дворно разплождане?
И аз точно за това говоря !
Явно говорим на различни езици.
Както и да е.
Не, не говорим на различни езици, говорим за КИНОЛОГИЯ.....
Просто се забавлявам с "остроумните" ти и "компетентни" коментари в темата.
#2342
Публикувано: 20 December 2009 - 01:41 AM
ли е вече възрастта позволяваща му да
го прави?
Koй трябва да му позволи да запложда ?
Говорим за кинология,не за дворно разплождане?
И аз точно за това говоря !
Явно говорим на различни езици.
Както и да е.
Не, не говорим на различни езици, говорим за КИНОЛОГИЯ.....
Просто се забавлявам с "остроумните" ти и "компетентни" коментари в темата.
Госпожо "д-р",не ви познавам,но
определено не е добре толкова
да се надсмивате и подценявате
останалите - в случая мен.Всеки си
има собствено мнение и възгледи за
нещата.
И да - като говорим за кинология,нека
говорим за нея.Обикновенно във всички
цивилизовани страни си има НОРМАЛНИ
правила и ограничения за допускане на
кучетата до разплод - НЕЗАВИСИМО
възрастта.Има си критерии,които за всяка
порода са различни и изисквания към кучетата
преди да се допуснат до разплод.Именно за това
и клубовете съответно,ако всичко е сторено както
трябва издават ЛЕГИТИМНИ родословия.
Интересното обаче е вашето много "компетентно"
мнение "Кой трябва да позволи" - ами много просто-
съответния клуб или организация към която участва
кучето,която би издавала и родословията и би
потвърдила истинноста на документите за съответния
екзепляр.Както и си има дисквалифициращи пороци
и ако случайно определено куче притежава някои от тях
то КАТЕГОРИЧНО НЕ СЕ ДОПУСКА ДО РАЗПЛОД!!!
Липса на зъби (не в следствие на старост),счупени опашки,
непигментирани носни гъби,очи с друг цвят,да не е крипторх
и така нататък.И когато говорим за кинология,повечето клубове
преди допускане до заплод на определено куче,изискват определен
брой изложби,в който кучето да се оцени подобаващо и да получи
необходимите оценки допускащи го до развъдната дейност.
Дефакто за всеки клуб това е различно.
За това попитах!!!!
А вие по какво сте "д-р"?
Или с това подигравателно поведение мислите
че бих ви асоциирал с Доктор Хаус !?
#2343
Публикувано: 20 December 2009 - 02:14 AM
#2344
Публикувано: 20 December 2009 - 10:03 AM
цивилизовани страни си има НОРМАЛНИ
правила и ограничения
И ние все още не сме нормална, стремим се, но ... все пак сме посттоталитарна република, трябва си време, по моя сметка има нема 50-60 години . . . или както беше казал някой, първите 100 години са трудни, после се оправяме.
Имаме си правила колкото искаш, засега обаче ги използваме срещу тея дет ни дразнят, а ние си перем как си щем!
Поради тея факти у нас офицлиално в Клубната дейност има една линия и един тип Стафф, сега се появяват и други и мноо ни дразнят.
Да отгледаш куче трябват години, да се промени едно общество и ценостната му система - десетилетия.
#2345 Guest_LucaB_*
Публикувано: 20 December 2009 - 01:04 PM
цивилизовани страни си има НОРМАЛНИ
правила и ограничения за допускане на
кучетата до разплод - НЕЗАВИСИМО
възрастта.
Безспорно си прав за цивилизованите страни и нормалните правила- в българския клуб по породата обаче предпочитат варварството пред цивилизацията, а правилата и принципите са за балъците! Там свободомислещ, честен и принципен е синоним на глупак, щото място има само за тарикатите
! и клубовете съответно,ако всичко е сторено както
трябва издават ЛЕГИТИМНИ родословия.
В нормалните клубове издават ЛЕГИТИМНИ, в българския клуб по породата издават ФАЛШИВИ
! Алчността и глупостта неминуемо водят след себе си престъпление- в случая престъпление с/у породата в БГ и вместо да се опомним, к'во правим- продължаваме с фалшификатите Поради тея факти у нас офицлиално в Клубната дейност има една линия и един тип Стафф, сега се появяват и други и мноо ни дразнят.
Когато сме мъртви - това е за дълго, когато сме глупаци - това е завинаги!

#2347
Публикувано: 20 December 2009 - 06:42 PM

Добра идея,бихте ли споделили
как ги направихте?
#2348 Guest_LucaB_*
Публикувано: 20 December 2009 - 07:10 PM
как ги направихте?
Погледнете си ЛС
!
#2350
Публикувано: 21 December 2009 - 12:28 AM
#2351
Публикувано: 21 December 2009 - 01:14 AM
Светла, ами защо не пусна повечко снимки на това интересно момче
Flamewood's Light My Fire - Ron


#2352
Публикувано: 21 December 2009 - 01:32 AM
Светла, ами защо не пусна повечко снимки на това интересно момче
Аз предпочитам стандартното.
Мисля,че дори и не може да
става дума за сравнение м/у
двата мъжки екзепляра.
Аламо е с класи.
MULTY CH ALAMO SENTINEL
11 месечен е тук.


Rodzice: o: Angie's JEREMIAH JOHNSON m: JESSY Sentinel
Data urodzenia: 22-04-2003
Rodowód/Pedigree
Osiągnięcia wystawowe:
Inter Champion
Polish Junior Champion
Polish Champion,
Lithuanian Champion
Romania Champion,
Champion of Russia
Champion RKF
Latvia Champion
Champion of Estonia
Baltica Champion
Swedish Champion
4 x Winer Junior
4 x Best Junior
40 x CWC/CAC
12 x CACIB
6 x res. CACIB
17 x BOB,
22 x BOS.
5 x BOG
Club Winner '04,
4 x 1, 2 x 2 i 3 Best in Grup
2 x II Best in Show 1 x III Best in Show
Winner Grand Prix Polski '04, '05 i '06
Wynik udokumentowanego prześwietlenia w kierunku dysplazji:
stawów biodrowych HD: A(A/A)
stawów łokciowych AA: 0(0/0)
Nr ewidencyjny 300804/Ur
#2353
Публикувано: 21 December 2009 - 01:37 AM
#2355
Публикувано: 21 December 2009 - 01:45 AM


Flamewood's Kill Bill
...на тоз' също му е интересен цвета
#2356
Публикувано: 21 December 2009 - 01:46 AM
...на тоз' също му е интересен цвета
Не искам да обиждам никой,ни най
малко пък развъдника,но честно казано
кучетата му са ......................
извън стандарта.
#2357
Публикувано: 21 December 2009 - 01:51 AM

#2358
Публикувано: 21 December 2009 - 01:52 AM
#2359
Публикувано: 21 December 2009 - 02:01 AM
Ами явно четете,но не разбирате
стандарта.
Хей очички,хей ги две,
хей го на разноцветното носле...


Вход
Регистрация
Помощ






Горе
Цитиране +






