Dog.bg Форуми : НЕчистокръвни и НЕтипични /мелези/ кучета с неясен произход

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

НЕчистокръвни и НЕтипични /мелези/ кучета с неясен произход

#561 Потребителят е офлайн   tigar6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 22-October 07

Публикувано: 31 May 2009 - 09:01 AM

Показване на мнениетоТАЙСЪН, в May 31 2009, 07:55 AM, написа:

Показване на мнениетоHARPS, в May 30 2009, 10:33 PM, написа:

Показване на мнениетоТАЙСЪН, в May 30 2009, 03:37 PM, написа:

Показване на мнениетоHARPS, в May 29 2009, 11:06 AM, написа:

Показване на мнениетоТАЙСЪН, в May 29 2009, 12:41 PM, написа:

Показване на мнениетоHARPS, в May 29 2009, 10:00 AM, написа:

Здравейте, някой има ли представа какво ще се получи ако се крастосат САО и московскастраживая. Питам от любопитство :smile:

много не сериозни въпроси задаваш. не знам и какво очакваш да чуеш. това показва че и кучета маи нямаш или ако имаш то сега си на първото в живота си. да беше ловец , та да вкараш малко ловджииска логика в питането , а ти направо аджамииската..... еи

Да прав си не съм ловец ,но не гледам за първи път куче в живота си ,това няма значение. Просто ми беше интересно дали ще се получи добро куче, не се занимавам с развъждане и няма как да хвана някаква логика ,като не са ми ясни нещата. За това попитах , благодаря все пак за одговора колкото и наивен да ми беше въпроса

Пич, думата ''наивен'' не е точна, а и не знам каква логика очакваш да хванеш. не случайно ти казах че ако си ловец мога да те разбера до някаде, защото ловците / поне някои от тях/ , ползват кръстоски умишлено. Тях не ги притеснява как ще изглеждат и колко породи ще има в кучето. но ти питаш просто ей така , ''дали ще се получи добро куче''. Добро за кого , какво търсиш и разбираш за ''добро'', че търсиш такава връзка. или питаш дали ще е красиво, защото двете породи които изброи ти харесват?? ето за това на твоя въпрос всеки ще се шегува с теб , защото е лишен от смисъл или ти не го зададе правилно.
има фотошоп, ако искаш вкараи двете породи и виж какво ще излезе , дано ти задоволи любопитвтвото. Успех

............................................................. Ще излезе ли добро куче пазач?...........................................................................

ей с това трябваше да започнеш.....
Можеш да питаш хората които осраха породата ни, те много добре знаят кое с какво става и какво ще излезе, че дори и по добри кръстоски могат да ти препоръчат. Нищо че вече пишът по малко.
Te хич взеха да непишат че с тоя нет мелезчетата им ги вижда цял свят :smile:
що се отнася за куче пазач може и от безпородно да излезе добър пазач-зависи какво разбираш под добро куче пазач
User's Signature

Разликата между човека и животното е тази, че човека има празнични дрехи.

#562 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 01 June 2009 - 07:29 PM

Според мен московска сторожевая е поредната грешка на руснаците и резултат от амбициозна грандомания
Прочети малко за породата из руските сайтове и сам ще задоволиш любопитството си
САО е достатъчно добра порода и няма нужда от подобряване :wb_052:

#563 Потребителят е офлайн   ТАЙСЪН Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 17-November 08

Публикувано: 01 June 2009 - 08:33 PM

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 1 2009, 06:29 PM, написа:

Според мен московска сторожевая е поредната грешка на руснаците и резултат от амбициозна грандомания
Прочети малко за породата из руските сайтове и сам ще задоволиш любопитството си
САО е достатъчно добра порода и няма нужда от подобряване :wb_052:

Колежке или Колега , не прави такива генерални изводи, поне в часта си за ''грешката на руснаците , че била тя и поредна'' :ea_103: . Ади не показваи и ти голяма грандомания за разбиране. Като четеш много в сайтовете виж по добре каде са руснаците с кинологията и тогава говори. Панимаиш..........или............

#564 Потребителят е офлайн   tigar6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 22-October 07

Публикувано: 01 June 2009 - 09:02 PM

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 1 2009, 08:29 PM, написа:

Според мен московска сторожевая е поредната грешка на руснаците и резултат от амбициозна грандомания
Прочети малко за породата из руските сайтове и сам ще задоволиш любопитството си
САО е достатъчно добра порода и няма нужда от подобряване :wb_052:
На руснаците неможем да им стъпим на малкия пръст
Това да прочета из руските сайтове за мен ли се отнася
User's Signature

Разликата между човека и животното е тази, че човека има празнични дрехи.

#565 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 03 June 2009 - 06:42 PM

Показване на мнениетоТАЙСЪН, в Jun 1 2009, 06:33 PM, написа:

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 1 2009, 06:29 PM, написа:

Според мен московска сторожевая е поредната грешка на руснаците и резултат от амбициозна грандомания
Прочети малко за породата из руските сайтове и сам ще задоволиш любопитството си
САО е достатъчно добра порода и няма нужда от подобряване :wb_052:

Колежке или Колега , не прави такива генерални изводи, поне в часта си за ''грешката на руснаците , че била тя и поредна'' :ea_103: . Ади не показваи и ти голяма грандомания за разбиране. Като четеш много в сайтовете виж по добре каде са руснаците с кинологията и тогава говори. Панимаиш..........или............

Панимаю оченЬ хорошоы товарищ
Ти първо прочетиыаз достатъчно съм чела и продължавам да чета
Тук не говорим за кинологията изобщо защото и руснаците си имат достатъчно проблеми с тунинговчици и===
Става дума за определена порода - какво и е предназначението на тази според теб

#566 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 03 June 2009 - 06:44 PM

Показване на мнениетоtigar6, в Jun 1 2009, 07:02 PM, написа:

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 1 2009, 08:29 PM, написа:

Според мен московска сторожевая е поредната грешка на руснаците и резултат от амбициозна грандомания
Прочети малко за породата из руските сайтове и сам ще задоволиш любопитството си
САО е достатъчно добра порода и няма нужда от подобряване :wb_052:
На руснаците неможем да им стъпим на малкия пръст
Това да прочета из руските сайтове за мен ли се отнася

Не став дума за теб а за Харпс - той зададе този въпрос

#567 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 03 June 2009 - 06:49 PM

Тайсън аз постоянно чета дискутирам и питам за да се информирам за това което ме интересува
Доста съм задълбала в материала който ме интересува така че по въпроса колко са велики руснаците също мога да споря-НО кажи коя порода те интересува
Мен лично ме интересува КО и съм готова да споря с всеки ако се наложи но по нормален начин за да се получи дискусия а не елементарно заяждане :smile:

#568 Потребителят е офлайн   ТАЙСЪН Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 17-November 08

Публикувано: 03 June 2009 - 06:57 PM

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 3 2009, 05:42 PM, написа:

Показване на мнениетоТАЙСЪН, в Jun 1 2009, 06:33 PM, написа:

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 1 2009, 06:29 PM, написа:

Според мен московска сторожевая е поредната грешка на руснаците и резултат от амбициозна грандомания
Прочети малко за породата из руските сайтове и сам ще задоволиш любопитството си
САО е достатъчно добра порода и няма нужда от подобряване :wb_052:

Колежке или Колега , не прави такива генерални изводи, поне в часта си за ''грешката на руснаците , че била тя и поредна'' :ea_103: . Ади не показваи и ти голяма грандомания за разбиране. Като четеш много в сайтовете виж по добре каде са руснаците с кинологията и тогава говори. Панимаиш..........или............

Панимаю оченЬ хорошоы товарищ
Ти първо прочетиыаз достатъчно съм чела и продължавам да чета
Тук не говорим за кинологията изобщо защото и руснаците си имат достатъчно проблеми с тунинговчици и===
Става дума за определена порода - какво и е предназначението на тази според теб

пишеш че е поредната грешка , което означава че е една от многото. а после говориш че ставало на въпрос за определена порода??? като искаш да се направиш на запозната , прочети и коментираи по точно някои неща , особено ако са писани от г-н илиев. :ab_041:
Абе като преписвате , поне вникнете в смисъла или напишете малко по смислено това което мислите.

#569 Потребителят е офлайн   ТАЙСЪН Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 17-November 08

Публикувано: 03 June 2009 - 07:01 PM

Показване на мнениетоmegan67, в Jun 3 2009, 05:49 PM, написа:

Тайсън аз постоянно чета дискутирам и питам за да се информирам за това което ме интересува
Доста съм задълбала в материала който ме интересува така че по въпроса колко са велики руснаците също мога да споря-НО кажи коя порода те интересува
Мен лично ме интересува КО и съм готова да споря с всеки ако се наложи но по нормален начин за да се получи дискусия а не елементарно заяждане :smile:

интересно говориш за грешки на някои си , за московска стражавая, а се интересуваш и можеш да спориш за КО. не мога много да те разбера , ама здраве да е , не ми се спори. а и много по далечна порода ме интересува от тези за които говориш.

#570 Потребителят е офлайн   HARPS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 26-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna Bulgaria

Публикувано: 03 June 2009 - 11:47 PM

Заради тази статия ви зададох тези въпроси :
В края на 40 -те години в питомника "Червена звезда" започнали кръстосването на различни породи с цел създаването на нови породи ,които да са пригодни за условията на работа в суровите условия на Русия.
Генерал Медведев казвал,че на Русия и трябват огромни и свирепи кучета ,които да всяват респект.Тези кучета е трябвало да охраняват базите на КГБ и на милицията и армията. Под ръководството на професор биолога Н.А. Илина и ген.Медведев започнали да провеждат междупородно кръстосване и да се прави подбор на производители.

Зададените качества на ,които трябвало да отговаря породата били:голямо,мощно,груб тип но подвижно куче,притежаващо караулни и отбранителни качества добре поддаващо се на дресировка,непретенциозно към отглеждането.



В във връзка с ограничението на племенния материал и започналото създаване на няколко породи(московска стражевая, черен териер, водолаз, московски дог )специалистите кинолози започнали използването във всяка група на близък инбридинг на конкретен производител. Инбридинга се провеждал, чрез потомците на първа и втора генерации, т.е. използвало се близкородствено кръстосване. След този инбридинг в кучилата се появявали кученца близки по фенотип до изходните породи.

Всички кучета които минали отбора по екстериор минавали на курс по дресировка.

Именно тук според мен руснаците са направили най-голямата грешка.Първо са правили отбор по екстериор и чак след това по работни качества.И за това тези породи не са оцелели или ако са оцелели то те нямат никакви ползвателни качества.Когато една порода се създава преимуществено за външен вид,то неминуемо тя ще загуби работните си качества.Това е доказано многократно в историята и развитието на кучешките породи.

Другата голяма грешка е, че те са имали посредствени кучета от вносните породи, които са използвали (ротвайлер, санбернар, ризеншнауцер, немски дог и др.).

Когато използваш некачествен материал то резултатите няма да са високи. Какви са били критериите за изпозването на определен екземпляр за родоначалник на порода ?При това е правен близък инбридинг. Ако този екземпляр е с не дотам качествен характер и нервна система,то тогава резултатът винаги,ще бъде катастрофален.

Московската стражевая е получена от кръстоски между санбернар и кавказка овчарка,участвало е и руско гонче,източноевропейска овчарка и други породи.

А.Илиев

#571 Потребителят е офлайн   HARPS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 26-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna Bulgaria

Публикувано: 03 June 2009 - 11:52 PM

Тя провокира любопитството ми :)

#572 Потребителят е офлайн   ТАЙСЪН Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 17-November 08

Публикувано: 04 June 2009 - 04:16 PM

Показване на мнениетоHARPS, в Jun 3 2009, 10:52 PM, написа:

Тя провокира любопитството ми :)

Тя статията е преведена от руски език , естествено от руски саит и Мегън реши като я прочете че е разбрала всичко.

#573 Потребителят е офлайн   ros_s_1979 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 537
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Доспат

Публикувано: 04 June 2009 - 10:40 PM

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#574 Потребителят е офлайн   Caya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 266
  • Регистрация: 16-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 25 July 2011 - 06:00 PM

Ето ни и нас. Предполагаема майка - БОК. Намерих ги изхвърлени в чувал от кучешка храна, 4 на брой - две с доминиращо черен цвят и две черно-бели, с маска на главата тъкмо като на БОК. В района където ги намерих има точно такова куче. Естествено бащата ще да е някой уличен пухльо. Сега са ни останали двечки, другите починаха на 1ва и 2ра седмица. Открих ги още с мокра пъпна връв, може би минути след като бяха изхвърлени. Предположенията ми се градят на теглото на кученцата и структурата на тялото и главата им. Ще се радвам на мнения :} Не съм расистка, но ще ми е доста по-удобно ако знам предполагаемото им тегло в зряла възраст - относно храненето. В момента са на 58 дни, тежат около 5 килограма и половина. Единия е с ниско поставени големи уши, другия е с по-малки и по-високо поставени, предполагам наследство от тати :} Ръмжат и лаят на поразия, чуе ли се нещо от вън и се започва поне 2-3 минутно облайване. Дори на мен ръмжат ако прекалявам с ласките, но коригираме проблема, като се успокояваме. Един път вече изядоха шамара. Не бих си позволила да ги оставя да доминират, ако ще стават зверове от едрите породи. И да ви представя моите момчета - Плуто и Марс:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#575 Потребителят е офлайн   Евтим Стамболов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 865
  • Регистрация: 23-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Велинград

Публикувано: 05 August 2011 - 07:46 PM

Показване на мнениетоHARPS, в 03 June 2009 - 11:47 PM, написа:

Заради тази статия ви зададох тези въпроси :
В края на 40 -те години в питомника "Червена звезда" започнали кръстосването на различни породи с цел създаването на нови породи ,които да са пригодни за условията на работа в суровите условия на Русия.
Генерал Медведев казвал,че на Русия и трябват огромни и свирепи кучета ,които да всяват респект.Тези кучета е трябвало да охраняват базите на КГБ и на милицията и армията. Под ръководството на професор биолога Н.А. Илина и ген.Медведев започнали да провеждат междупородно кръстосване и да се прави подбор на производители.

Зададените качества на ,които трябвало да отговаря породата били:голямо,мощно,груб тип но подвижно куче,притежаващо караулни и отбранителни качества добре поддаващо се на дресировка,непретенциозно към отглеждането.



В във връзка с ограничението на племенния материал и започналото създаване на няколко породи(московска стражевая, черен териер, водолаз, московски дог )специалистите кинолози започнали използването във всяка група на близък инбридинг на конкретен производител. Инбридинга се провеждал, чрез потомците на първа и втора генерации, т.е. използвало се близкородствено кръстосване. След този инбридинг в кучилата се появявали кученца близки по фенотип до изходните породи.

Всички кучета които минали отбора по екстериор минавали на курс по дресировка.

Именно тук според мен руснаците са направили най-голямата грешка.Първо са правили отбор по екстериор и чак след това по работни качества.И за това тези породи не са оцелели или ако са оцелели то те нямат никакви ползвателни качества.Когато една порода се създава преимуществено за външен вид,то неминуемо тя ще загуби работните си качества.Това е доказано многократно в историята и развитието на кучешките породи.

Другата голяма грешка е, че те са имали посредствени кучета от вносните породи, които са използвали (ротвайлер, санбернар, ризеншнауцер, немски дог и др.).

Когато използваш некачествен материал то резултатите няма да са високи. Какви са били критериите за изпозването на определен екземпляр за родоначалник на порода ?При това е правен близък инбридинг. Ако този екземпляр е с не дотам качествен характер и нервна система,то тогава резултатът винаги,ще бъде катастрофален.

Московската стражевая е получена от кръстоски между санбернар и кавказка овчарка,участвало е и руско гонче,източноевропейска овчарка и други породи.

А.Илиев

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

НИЕ СЕ РОДИХМЕ В ТАЗИ НОЩ КОГАТО РАЖДАШЕ ВЪЛЧИЦАТА СУТРИНТА ПОД РЕВ НА ЛЪВ НИ ДАДОХА ИМЕНА

#576 Потребителят е офлайн   HARPS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 26-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna Bulgaria

Публикувано: 06 August 2011 - 12:14 AM

Показване на мнениетоЕвтим Стамболов, в 05 August 2011 - 07:46 PM, написа:

Показване на мнениетоHARPS, в 03 June 2009 - 11:47 PM, написа:

Заради тази статия ви зададох тези въпроси :
В края на 40 -те години в питомника "Червена звезда" започнали кръстосването на различни породи с цел създаването на нови породи ,които да са пригодни за условията на работа в суровите условия на Русия.
Генерал Медведев казвал,че на Русия и трябват огромни и свирепи кучета ,които да всяват респект.Тези кучета е трябвало да охраняват базите на КГБ и на милицията и армията. Под ръководството на професор биолога Н.А. Илина и ген.Медведев започнали да провеждат междупородно кръстосване и да се прави подбор на производители.

Зададените качества на ,които трябвало да отговаря породата били:голямо,мощно,груб тип но подвижно куче,притежаващо караулни и отбранителни качества добре поддаващо се на дресировка,непретенциозно към отглеждането.



В във връзка с ограничението на племенния материал и започналото създаване на няколко породи(московска стражевая, черен териер, водолаз, московски дог )специалистите кинолози започнали използването във всяка група на близък инбридинг на конкретен производител. Инбридинга се провеждал, чрез потомците на първа и втора генерации, т.е. използвало се близкородствено кръстосване. След този инбридинг в кучилата се появявали кученца близки по фенотип до изходните породи.

Всички кучета които минали отбора по екстериор минавали на курс по дресировка.

Именно тук според мен руснаците са направили най-голямата грешка.Първо са правили отбор по екстериор и чак след това по работни качества.И за това тези породи не са оцелели или ако са оцелели то те нямат никакви ползвателни качества.Когато една порода се създава преимуществено за външен вид,то неминуемо тя ще загуби работните си качества.Това е доказано многократно в историята и развитието на кучешките породи.

Другата голяма грешка е, че те са имали посредствени кучета от вносните породи, които са използвали (ротвайлер, санбернар, ризеншнауцер, немски дог и др.).

Когато използваш некачествен материал то резултатите няма да са високи. Какви са били критериите за изпозването на определен екземпляр за родоначалник на порода ?При това е правен близък инбридинг. Ако този екземпляр е с не дотам качествен характер и нервна система,то тогава резултатът винаги,ще бъде катастрофален.

Московската стражевая е получена от кръстоски между санбернар и кавказка овчарка,участвало е и руско гонче,източноевропейска овчарка и други породи.

А.Илиев



За други породи бях питал ! Тези не са ли зглобени тука ?

#577 Потребителят е офлайн   Caya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 266
  • Регистрация: 16-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 September 2011 - 07:48 PM

Никой нищо не каза за нашите сирачета, а те все повече заприличват на БОК :} Характера им е типичен за породата, лаят по всичко живо, недоверчиви са към непознати изобщо набор от достойнства. Днес стават на 4 месеца и са около 15 кг, може и повече, не съм ги мерила отдавна, 50 см са при холката. В Марс личи мешанията - лапите му са доста по-малки, главата е по-тясна, ушите по-малки, но на височина е точно колкото Плуто. Ще ми интересно и ще съм благодарна за мнение от хора занимаващи се с породата!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#578 Потребителят е офлайн   Jessy! Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 51
  • Регистрация: 03-September 11

Публикувано: 27 September 2011 - 08:02 PM

Така като гледам мога да дам само едно аматоьорско мнение... кученцата имат някаква прилика с БОК!Не знам обаче изглеждат големи сладури, а са още толкова малки ... :db_046:

#579 Потребителят е офлайн   Caya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 266
  • Регистрация: 16-November 09
  • Gender:Male

Публикувано: 11 October 2011 - 07:29 PM

Марс и Плуто от по-горния пост търсят дом!


Ходят на повод, ваксинирани и обезпаразитени, знаят команди.
Прекрасни пазачи са, идеални са за къща с голям двор. Кученцата щe достигнат големи размери - около 50-60кг и не са подходящи за апартамент. Разбират се с всякакви животни, израстнали са с котки. Плуто и Марс са в София, но при желание ще се транспортират и до друго място.
тел: 0897/815949

  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни