Dog.bg Форуми : Яздили ли сте кон?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Яздили ли сте кон?

#181 Потребителят е офлайн   SHEITAN Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 14-September 08
  • Location:Полите на Витоша

Публикувано: 02 December 2008 - 08:14 AM

Благодаря ви за изчерпателният отговор
Най-близо ни е база Хан аспарух там ще проверя

#182 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 December 2008 - 10:40 PM

Открих ново за мен място - конна база до София. След Железница. Имат коне, които можеш да пояздиш из хълмовете и горите наоколо. Предлагат също пансион за коне. Все още строят и усъвършенстват базата,  но идеята им е страхотна. Мястото също е хубаво.
Днес времето беше гадничко, а и имаше резервации за езда, та не се вредихме. Но скоро ще отидем. Винаги съм отказвала да опитам, защото ми се струва досадно да обикалям в кръг манеж, колкото и начинаеща да съм. Но на кратък поход в гората бих се пробвала с кеф.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#183 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 15 June 2009 - 01:30 PM

Аз съм язидала 4г. после прекъснах. сега пак ще почвам :)

#184 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 July 2009 - 11:21 PM

Изживяването да си на кон е невероятно, само човек който не се е качвал на кон, не знае какво е свободата.
Това ми беше детската мечта и едвам наскоро направих сефтето :D Сега само това ми е в главата... кончета, кончета и пак кончета :) Всеки свободен момент който имам в сивото си ежедневие гледам да бъда на базата и да пояздя :)

#185 Потребителят е офлайн   Borislava_vd Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 179
  • Регистрация: 06-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Видин

Икона за мнението  Публикувано: 09 July 2009 - 10:41 PM

:smile: Оф как ви завиждам само... Ужасно много искам да се науча да язда,но в нашия град няма курсове по езда,нито някаде на близо. Много много много искам да язда. Обожавам конете, те са толкова умни животни. Дори не мога да видя кон в града а камо ли да погаля или да язда. Много се ядосвам. :eg_033:
User's Signature

We love animals and they love us

#186 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 10 July 2009 - 10:54 PM

Когато човек иска и желае нещо, намира начин да го постигне! :ae_085: Търпение!
User's Signature

Качена снимка

#187 Потребителят е офлайн   horse_girl Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 12-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:horses, riding
  • Skype:

Публикувано: 12 October 2009 - 08:11 PM

В момента яздя в Националния хиподрум край Банкя (около 6 км след София) и съм много доволна! Конете са страхотни, грижите, които се полагат за тях са невероятни и това си личи от пръв поглед! smile.gif ae_085.gif
User's Signature

Мод: Прекалено голяма снимка за подпис, моля намалете я според изискванията на форума!

#188 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 18 June 2010 - 07:03 PM

Винаги съм искала да ме запишат на конна езда...Е още не са ме,но това лято мисля,че най-накрая ще ми се сбъдне мечтата. :af_089: Яздила съм кончета (ако може да се нарече езда)на Боровец наприемр където конет си върви без много да забелязва седящия на него,а по-скоро следвайки всекидневния маршрут.Яздила съм 2-3 пъти в конна база и цяла седмица ,когато бях на лагер...То тогава и се изтърсих от коня..беше един ром,който предлагаше езда до бунгалата при една поляна,за 5 лв на час и айде аз се записах...След 3-4 урока сутрин и вечер вече яздех без седло,само с юздра в тръс и на мястото където беше заградено и се качваха любителите за веднъж,помня че яздех с още две момичета и правехме реклама...Е яздех Рита(кобилата)в полето и както си ме слушаше изведнъж побягна към помите(което разхождаше по-малко дете) и когато беше в тръс се справях някак,но когато премина в галоп започнах да се изхлузвам от към шията и и се прекатурих през главата и...ьяло чудо беше,че не ме стъпка...Е в карй на сметка се оттървах с леко навехната ръка и след 2 дни пак си я яздех... :ab_041:

#189 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 19 June 2010 - 04:00 PM

Искам да попитам Конна база Егида добро място за да се науча да яздя любителски?Както каах в горния си пост не съм ходила в конни бази за по-дъпго време от 2-3 пъти.Знам,че на месец е 200 лв май и мисля,че за тези пари ще ме научат на нещичко:)

#190 Потребителят е офлайн   kitty Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-February 11
  • Gender:Female
  • Location:Монтана

Публикувано: 19 February 2011 - 01:05 AM

все още не съм яздила кон, много ми се иска да опитам, обаче имам един голям проблем много ме е страх от коне, въпреки че знам че са много интелигентни животни и че няма да ме наранят но изпадам в паника когато съм близо до кон :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#191 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 February 2011 - 01:18 AM

чувството е страхотно имах честта за кратко да тренирам езда,няма по върховно усещане :wub:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#192 Потребителят е офлайн   Мъни Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 560
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 19 February 2011 - 01:46 AM

Не помня дали съм се разписвала в темата, но като хлапе яздех (тогава обичах конете, но не и ездата) две-три години. Отказах се. Като тинейджър се добрах до платената езда в курорта Албена, пръснах маса пари, но собствениците ме приеха, започнах да яздя безплатно, че и да водя групи по плажа. Бях на 13 и бях най-щастливият човек на света! След това съм яздила инцидентно, по много и съответно със зверска мускулна треска след това, но на кого му пука :zz_223:
До този момент бях яздила с и без седло, но винаги с юзда...
По-миналата година за първи път яздих без юзда-без трензела. Съвсем без юлар ми се стори прекалено авангардно (като за първи път), но на практика конят не усещаше никакви позивни, чрез връвчицата, която държах. Става въпрос за обучен на такъв тип езда кон, разбира се. Реагира идеално само на движенията на тялото. Яздих цял ден в пресечена местност, после известно време и на нещо като манеж. Усещането е... Не мога да го опиша! Сливането на човек и кон е пълно, почти като кентавър се чувстваш.
Боя се, че повече няма да мога да яздя с юзда, просто ми се струва осакатено :cd_045:
Дано тази година намеря време да отида отново!
User's Signature

- Докторе, кучето ми постоянно гони колите...
- Нормално е, всяко куче го прави.
- Да, но моето ги хваща и ги заравя в градината...

Пише се ПОМИЯР - идва от помия. Не пумияр, нито пумяр...

#193 Потребителят е офлайн   Carina_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 16-July 10

Публикувано: 04 April 2011 - 11:50 AM

Здравейте,

от седмица започнах и аз да яздя. Преди години яздех, но спрях.
Имам въпрос? Нормално ли е, когато коня е в тръст, така да ме подхърля? :dh_188:
Първият път бях на кон, който треньорката каза, че много друса и така си беше. На моменти имах чувството, че ще падна. Вчера бях на друг кон, много по-добре беше, но пак подскачах. Гледах други хора около мен, които също са начинаещи, е никой не подскачаше като мен.
Та според вас ок ли е? Или просто не ставам за този спорт? :dh_188:

#194 Потребителят е офлайн   yasoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 470
  • Регистрация: 14-December 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2011 - 12:01 AM

Съвсем нормално е за начинаещ, просто ти трябват още тренировки и ще спре "друсането" ;) С времето ще "разчупиш" кръстчето, ще се научиш как правилно да разпределяш тежестта м/у краката и тялото.... и т.н. и т.н. Не се притеснявай ще се получи ;)

#195 Потребителят е офлайн   Carina_ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 16-July 10

Публикувано: 05 April 2011 - 11:29 AM

Показване на мнениетоyasoo, в 05 April 2011 - 12:01 AM, написа:

Съвсем нормално е за начинаещ, просто ти трябват още тренировки и ще спре "друсането" ;) С времето ще "разчупиш" кръстчето, ще се научиш как правилно да разпределяш тежестта м/у краката и тялото.... и т.н. и т.н. Не се притеснявай ще се получи ;)


Ами надявам се, все пак ходя само веднъж седмично, и тъкмо свикна какво трябва да се прави, и тренировката свърши. Пък другите начинаещи около мен не се друсат така. :zz_020:
Затова си помислих, че проблемът е в моя телевизор. :ba_025:
Определено вторият път беше по-добре, защото бях и на друг кон и не си мислех само дали ще падна. Пусках се и не ме беше страх. :ae_085:

#196 Потребителят е офлайн   Хамър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 13-June 09
  • Gender:Female
  • Location:България

Публикувано: 07 February 2012 - 11:56 PM

Ясо е много прав,ще свикнеш,само не се отказвай!!!А и защо не опиташ на по нисък кон? Височината винаги има знчение :ba_025:
User's Signature

"Забравила бях, че да не съм перфектна е част от това коя съм. И част от това да съм истинска, автентична, жива. И понеже забравям, все още лесно се разочаровам и трудно си прощавам."

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни