Dog.bg Форуми : Проблемче с кученцето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблемче с кученцето

#81 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2009 - 04:48 PM

Клетката е много добро решение,мойте муцини много обичат да си седят в нея,
даже вечер спят там,аз съм махнала вратичката и те сами по собствено желание
си влизат sg_196.gif много са смешни,защото порастнаха много и едвам се побират двете
вътре та сега ще купуваме още една

#82 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 01 October 2009 - 12:34 PM

Цитат(Chiita @ Sep 30 2009, 10:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Явно му е скучно ,когато е сам в къщи.
Един от начините да намалеят белите , е да го приучиш да седи в клетка когато излизаш.
КУЧЕТО САМО У ДОМА

Кучето ми било психически нестабилно..има "страх от раздяла със стопанина" хахахах..аз винаги съм знаела че не е добре..
ама наистина ме преследва от стая в стая дори ако спи става да ме изпрати до тоалетната..а вечер спи пред вратата на спалнята ми, вместо в леглото си.. zz_020.gif незнам как ще го възпитавам, ама трябва че ми сасипа всичко докато ме няма..

#83 Потребителят е офлайн   Joli i Alexa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2009 - 09:16 AM



Малко ме съмнява да има психически проблем.Моето също ходи из цялата къща след мен а сутрин не ме пуска да изляза за работа хапе ми обувките и лае след мен.Мисля че е нормало да не иска да остава само.

#84 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 October 2009 - 11:35 AM

Ако твоето куче е с психически проблем, то повечето френчита според мен са с такива проблеми. В много теми е обсъждано че се привързват много към един член на семейството, който им е любимец. Спарки също винаги върви след мен, независимо дали е заспал. Ако аз тръгна нанякъде става и след мен, ако се задържа на едно място около минута и дори по малко ляга и си слага главата върху краката ми. Мръдна метър настрани и той мърда. ab_041.gif wub.gif Те ни обичат и ние ги обичаме, какво да ги правим гадинките.
Относно "Сам вкъщи" ... dry.gif
В началото беше куче мечта, гризка си играчки цял ден детето и това е, ама сега... ud_009.gif
Завесата в банята, ВСИЧКО което ми беше на тоалетката, сълфетки и подложки за хранене от плота в кухнята, ... и последно касата на вратата . АА и три книги прочетени има вече, много обича да чете dh_188.gif
Все по зле става звяра. А още от както го взехме го оставяме по цял ден сам, така че е свикнал, не е нов стрес. Сутрин е кротушко, и само чака да изляза и да почва и той да работи, и вечер като се преберем е капнал от цял ден работа eg_033.gif eg_033.gif eg_033.gif

#85 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 03 October 2009 - 01:41 AM

Хахахахахха за какви психически проблеми говорите бе хора ???! ab_041.gif Няма такова нещо,всички французи са така...привързват се много wub.gif ..на мен това ми харесва всъщност wb_052.gif

#86 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2009 - 04:05 PM

Цитат(raya_buldog @ Oct 3 2009, 12:41 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Хахахахахха за какви психически проблеми говорите бе хора ???! ab_041.gif Няма такова нещо,всички французи са така...привързват се много wub.gif ..на мен това ми харесва всъщност wb_052.gif

И аз много си обичам привързаното куче, но незнам как да го накарам да не руши къщата (коридора и банята, до които има достъп като изляза) ..Наистина не вярвам някога да го пускам сам из къщи като ме няма..само на тези 2 помещения е направил толкова бели че е занулил ремонта от преди да го взема..
Това имам предвид..а този линк доказа че наистина кучето ми не прави никакви бели като съм вкъщи, дори да е затворен пак сам..в някоя стая да кажем..
Моля ви хора, дайте някой съвет какво да правя..наистина всеки път като изляза руши по нещо..и то неща дето не съм и предполагала че могат да се разрушат..има си играчки гадчето.. eg_033.gif

#87 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 October 2009 - 05:23 PM

Все си мисля,че ако го поизмориш на разходка преди да го оставиш сам
няма да върши толкова пакости,поне при мен е така.Когато не са се набесняли
навънка винаги намирам нещо разрушено smile.gif

#88 Потребителят е офлайн   DJAKO_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 17-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна, мОрето, сИните вЪлни..

Икона за мнението  Публикувано: 12 October 2009 - 06:51 PM

Джако нЕ е пРавил гОлеми бЕли.. вИнаги кОгато иЗлизаме тОй сИ оТива и сИ лЯга в лЕглото сИ.. ab_041.gif иЛи гРизе нЯкоя иГрачка.. ab_041.gif
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 October 2009 - 10:40 AM

Kara and Cveti на теория звучи много добре, и сигурно ще се получи, но на практика поне при мен е неосъществимо. Оставяме го сам през цялата работна седмица, защото сме на работа от около 8,30 -9 до 6. Ако трябва да го разходя изморително сутрин трябва да стана в 5,30 и дори по рано ud_009.gif Големите разходки са ни следобяд. И при нас е същото като при Candle, много е изобретателен при рушенето. Скоро може да сме бездомни ако продължава така, ще изяде къщата това чудовище zz_020.gif
Ако някой има други предложения, с удоволствия приемам ae_085.gif защото започва да става голям проблем.


#90 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 13 October 2009 - 10:56 AM

МОже и да го знаете това с играчките и да го практикувате , но все пак ще го напиша!
Играчките се оставят само и единствено когато излизате от в кьщи и кучето ще седи само.В момента в който се приберете и играчките се прибират.
Идеята е , че по принцип им омръзват и когато постоянно се мотаят пред тях , не са им интересни.

User's Signature

Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 October 2009 - 12:17 PM

Не, не го знаех. Омръзват му и затова постоянно му купувам нови и вече цялата къща е с играчки. Ще го пробвам веднага. Мерси ae_085.gif

#92 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2009 - 02:36 PM

Цитат(Sparky_TabY @ Oct 13 2009, 09:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Kara and Cveti на теория звучи много добре, и сигурно ще се получи, но на практика поне при мен е неосъществимо. Оставяме го сам през цялата работна седмица, защото сме на работа от около 8,30 -9 до 6. Ако трябва да го разходя изморително сутрин трябва да стана в 5,30 и дори по рано ud_009.gif Големите разходки са ни следобяд. И при нас е същото като при Candle, много е изобретателен при рушенето. Скоро може да сме бездомни ако продължава така, ще изяде къщата това чудовище zz_020.gif
Ако някой има други предложения, с удоволствия приемам ae_085.gif защото започва да става голям проблем.


Аз мисля,че 30-40мин. не са кой знае колко от вашето сутрешно време,за да разходите кучо dog.gif
и аз ходя на работа от 8ч.сутрин,но преди това винаги има разходка.Куче се възпитава с внимание
и грижи,пренебрегвайки някои лични удоволствия,поне докато порастне и се понаучи кое
може и кое не може ae_085.gif

#93 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 14 October 2009 - 08:42 AM

Тук мога да се похваля, от три дни се налага Мърфи да
седи сама в къщи, до сега никога не се е случвало.
Тя направо е перфектна, лежи си, яде си и не прави
никакви бели.Само е малко тъжна като излизам сутрин.
Куче мечта wub.gif

#94 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 October 2009 - 10:54 AM

Явно не съм се изразила както трябва. Да се пропусне разходка е немислимо. Сутрин времето е към 20мин. най-малко до половин час, а вечер поне час. Само третата разходка преди лягане е кратка - за 10-15мин. да си свърши работата.

Marfieta считай се за голяма късметлийка ba_025.gif Дано си остане толкова послушна.

А тая работа с играчките мисля че може и да свърши работа. Взимаме му ги, но не всички, защото много ни тормози нас, само най-любимите и като излезна му ги сменям. Вчера нямаше никакви бели. Дано се получи smile.gif

#95 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 October 2009 - 12:50 PM

Това за разходките го казах,защото някои хора бяха споделили,че по няколко
дни не извеждат кучо dry.gif Е при това положение как да не прави бели

#96 Потребителят е офлайн   infetka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 08-May 07

Публикувано: 19 October 2009 - 09:58 AM

Здравейте, като собственик на първо куче и то бебе досега не се бях сблъсквала с разходките есенно време. Голяма кал, голям дъжд, голямо миене после. Имате ли някакви хитринки с които да пазите бебетата по-сухи и чисти или миене на лапи и коремче ( в най-добрия случай) ме чакат още няколко месеца. И каква е вашата процедува за миене след разходка. Влажна кърпа или директно във ваната? Аз лично я всигам на мивката и мия крачетата и коремчето, ако само това е цапано, после суша с кърпа, но пак й остават влажни.


User's Signature

Качена снимка

#97 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2009 - 12:43 PM

И аз процедирам по същия начин, и за да не оставя стъпки навсякъде му оставям един кокъл за награда в неговото си легло. Хем той е доволен, че има награда и си гризка, хем му попива и изсъхват лапите. Обаче много ми тежи вече, едвам го удържам, и вече почнах да го слагам седнал на моето коляно, но цялата ставам и аз мокра.
Казаха ми сега за сухите шампоани, че били много хубави, и много хубаво миришело кучето после, цялата мръсотия падала и особено за светлите кучета козината ставала много хубава, та мисля да го пробвам. Но даже и с него не мисля, че ще пропускам миенето на мивката. Просто за по сигурно, да е по чистичък. А и са за ежедневна употреба.

#98 Потребителят е офлайн   Djudjka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистрация: 08-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 19 October 2009 - 03:06 PM

И аз процедирам по същия начин от вратата в банята.Измиваме лапичките , коремчето и муцуната изсушавам я с кърпата и я пускам да си играе с играчките smile.gif
User's Signature

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   Joli i Alexa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 17-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2009 - 05:52 PM

Аз взех даждобран за Алекса ,а след разходка е директно в мивката и след това с кърпа я подсушавам.Ние имаме подово отопление и на него се досушава smile.gif

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни