Dog.bg Форуми : Нападали ли са вашият ФрЕнЧ???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нападали ли са вашият ФрЕнЧ???

#41 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 24 February 2009 - 12:54 PM

И аз съм на това мнение, лоши кучета не се раждат те стават такива, когато имат лоши стопани.

#42 Потребителят е офлайн   andgy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Рико

Публикувано: 20 March 2009 - 08:42 AM

Показване на мнениетоraya_buldog, в Jan 12 2009, 06:28 PM, написа:

Със строго държание и строго възпитание се постигат чудеса.Аз обаче не мога да съм строга и сериозна с Рая...просто ме манипулира както си иска с невинния си поглед и се разтапям  :gnqv: :sarkastichen: :-

Аз имах няколко случая с Рико. Като по-малък се навря при един питбул и той го захапа. По-късно една овчарка го захапа. От тогава стана злобен и сме само на каишка. Веднъж беше без каишка и изневиделица се появи едно младо хъски със стопанина си. Моят се нахвърли и се сдавиха яко. Хъските по едно време се отказа, но Рико нападна отново. Едва го хванах за един крак и го издърпах от схватката. Тези кучета наистина не мислят какво правят и с кого си мерят силите.

#43 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 April 2009 - 01:37 AM

Онзи ден имахме сблъсък с една немска овчарка :tg_115: :tc_073: :td_144: След кратък контакт англичанина се сдоби с рана на лапата и на главата,но за щастие са повърхностни.Рая не я отразиха и двамата макар,че и тя подскачаше настървена около тях докато "контактуваха"...Но така е като няма кайшки и поводи :ce_077: :cd_045: .Само да отбележа,че немеца минаваше покрай нашия двор без да е вързан(както всеки ден),а Реймънд от скачане по вратата я отвори и се засякоха :zz_217: Кой е виновен в случая??? Ако трябва да съм честна Рей го нападна,но пък от друга страна ако си го връзваха нямаше да стане така....знам ли....Но със сигурност ако пак се случи ще се разправя лично :mad: (съседи сме,но няма как). :ph34r: :blush:

#44 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 April 2009 - 07:11 PM

Моят в компания на други кучета се сдухва и да видите как беше свил ушички и се криеше зад мен на изложбата в панаира. Но кокошките ни са проблем, както рева от маса време във форума. По отношение на тях е убиец. Вече имам една жертва и една просто нахапане. Не знам какво да направя с него вече.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 April 2009 - 11:19 PM

Виж с кокошки още не сме се засичали :r_181: .Интересно как ли ще реагират?!?

#46 Потребителят е офлайн   andgy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Рико

Публикувано: 17 July 2009 - 08:37 AM

Мисля, че с времето ще се укроти. РИко като по-малък също беше много бойно настроен към другите кучета, та даже се сби с една овчарка и едно хъски. Но сега вече е на 2 години и мога да кажа, че е по-кротък. Е, разбира се навън сме на каишка...

#47 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 July 2009 - 05:57 PM

Не ми се вярва,Рая е на 5 години ,а види ли куче или котка се спуска като луда :ud_009:

#48 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 April 2010 - 12:11 PM

Една малко позабравена тема, но за нещастие има какво да се пише.
За една седмица два пъти ни нападнаха :dh_188: Пък ние обратно на породата сме изключително миролюбиви и зъбите си ги ползваме само вкъщи за играчки.
Миналата седмица три хъскита го нападнаха в заградената площадка. Ние си бяхме вътре. Човека ме попита дали е агресивно. Аз казах Не и те си влезнаха. Веднага му се нахвърлиха и трите. Той милия така се стресна, пробва се да се отбранява, но аз го дръпнах и си тръгнахме.
Вчера се прибираме от парка и вървим по тротоара. От същата страна върви към нас един мъж с малък далматинец. Според мен не беше на повече от 6-7 месеца. Най-нормалното нещо при разминаване е да се подушат. И онова като му скочи на врата. Увъртяха си поводите и ние нямаше как да ги разделим. Хванах му нашииника и така се разплетоха. Обаче доста се нахапаха и аз се уплаших. Много гадно беше. В случая не мисля, че някой е виновен. Понахапан е по главата и врата и корема. Ще му взема аз един нехуманен нашийник с бодлите навънка. Той явно неможе да се отбранява сам. Най много и мен да ме нахапят някой път. :dry: :ea_103:

#49 Потребителят е офлайн   rage1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 607
  • Регистрация: 21-February 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 April 2010 - 12:24 PM

Показване на мнениетоSparky_TabY, в 27 April 2010 - 12:16 PM, написа:

Една малко позабравена тема, но за нещастие има какво да се пише.
За една седмица два пъти ни нападнаха :dh_188: Пък ние обратно на породата сме изключително миролюбиви и зъбите си ги ползваме само вкъщи за играчки.
Миналата седмица три хъскита го нападнаха в заградената площадка. Ние си бяхме вътре. Човека ме попита дали е агресивно. Аз казах Не и те си влезнаха. Веднага му се нахвърлиха и трите. Той милия така се стресна, пробва се да се отбранява, но аз го дръпнах и си тръгнахме.
Вчера се прибираме от парка и вървим по тротоара. От същата страна върви към нас един мъж с малък далматинец. Според мен не беше на повече от 6-7 месеца. Най-нормалното нещо при разминаване е да се подушат. И онова като му скочи на врата. Увъртяха си поводите и ние нямаше как да ги разделим. Хванах му нашииника и така се разплетоха. Обаче доста се нахапаха и аз се уплаших. Много гадно беше. В случая не мисля, че някой е виновен. Понахапан е по главата и врата и корема. Ще му взема аз един нехуманен нашийник с бодлите навънка. Той явно неможе да се отбранява сам. Най много и мен да ме нахапят някой път. :dry: :ea_103:

Tези хъскита на заграденото и аз съм ги виждала,малко грубо се държаха спрямо кокера на моята приятелка,а моят ако го бях пуснала щеше да ги разпердушини,защото си пази приятелчетата.Затова неможем да ходим там,че излиза,че ние сме лошите:)
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 27 April 2010 - 01:10 PM

Показване на мнениетоSparky_TabY, в 27 April 2010 - 12:16 PM, написа:

Една малко позабравена тема, но за нещастие има какво да се пише.
За една седмица два пъти ни нападнаха :dh_188: Пък ние обратно на породата сме изключително миролюбиви и зъбите си ги ползваме само вкъщи за играчки.
Миналата седмица три хъскита го нападнаха в заградената площадка. Ние си бяхме вътре. Човека ме попита дали е агресивно. Аз казах Не и те си влезнаха. Веднага му се нахвърлиха и трите. Той милия така се стресна, пробва се да се отбранява, но аз го дръпнах и си тръгнахме.
Вчера се прибираме от парка и вървим по тротоара. От същата страна върви към нас един мъж с малък далматинец. Според мен не беше на повече от 6-7 месеца. Най-нормалното нещо при разминаване е да се подушат. И онова като му скочи на врата. Увъртяха си поводите и ние нямаше как да ги разделим. Хванах му нашииника и така се разплетоха. Обаче доста се нахапаха и аз се уплаших. Много гадно беше. В случая не мисля, че някой е виновен. Понахапан е по главата и врата и корема. Ще му взема аз един нехуманен нашийник с бодлите навънка. Той явно неможе да се отбранява сам. Най много и мен да ме нахапят някой път. :dry: :ea_103:

Извинете за въпроса,но не сте ли се запитали дали вашето куче не е проблема?
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#51 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 April 2010 - 01:48 PM

Естествено че съм се запитвала и съм си отговаряла, както и съм написала, че си използва зъбите само вкъщи за играчките си. Тук има доста хора, който го познават и могат да потвърдят, че в него няма нищо агресивно. Той е изключително дружелюбен и когато някой му изръмжи, той просто гледа да избяга, а не отвръща, закоето аз се радвам от една страна, защото неискам да бъде лош. Но все пак, той е куче и в един момент може да му дойде в повече и да се узлоби.
С далматина, по скоро ако ще търся вина, то тя ще е в мен, че допуснах подушването. Найвно признавам, но не съм го очаквала. С хъскитата, сигурно пак аз съм виновна, че не излезнахме. Но нали целта на площадката е да се събират и да играят. Немога да си го изкарвам под мишница всеки път като приближат други кучета. Естествено, ако разбера, че са агресивни или не влизам изобщо, или си тръгвам.
Такива случай са нейзбежни. Старая се да ги предотвратявам доколкото зависи от мен, но не винаги зависи само от мен. А колкото до вината на кучето ми, абсолютно заявявам, че не е в него.

#52 Потребителят е офлайн   minkmink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 181
  • Регистрация: 22-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 28 April 2010 - 07:46 AM

Милия Спарки :ohmy: Дано му няма нищо сериозно,той е толкова добродушен и игрив ,не ми се вярва ,че ги е предизвикал по някакъв начин .Ако хъскитата и далматина са били мъжки :smile: може това е бил проблема,някои просто искат да доминират.
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Marfieta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 15-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Skype:

Публикувано: 29 April 2010 - 08:54 AM

Дано Спарки е добре, той такава е душичка.Не вярвам причината да е в него, то Мърфи е звяр в сравнение с него.Аз затова като видя там по - големи кучета не влизам.Страх ме е, а и мойта е една заядливка.

#54 Потребителят е офлайн   Svetletoo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 15-October 12

Публикувано: 23 October 2012 - 08:03 AM

Здравейте, аз скоро ще почна да извеждам моята Моли на разходка и не знам какво ще правя. Живея в студентски град, тук бездомните кучета са повече от хората, моля ви се помогнете кажете някой съвет. Изчетох всичко и сега започнах да се притеснявам и за болестите, които са опасни не само за моето куче, но и за мен. Предполагам, че с такава наситеност на бездомни кучета, концентрацията на болести е по голяма. Възможните нападения също, когато аз си събирам "белите", с торбичка, няма кой да събере на бездомните кучета. Моля кажете какво да правя?
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2012 - 08:23 AM

Показване на мнениетоSparky_TabY, в 27 April 2010 - 01:48 PM, написа:

Такива случай са нейзбежни. Старая се да ги предотвратявам доколкото зависи от мен, но не винаги зависи само от мен. А колкото до вината на кучето ми, абсолютно заявявам, че не е в него.


В нашия парк има едно хъски - толкова е кротичък, а кой от където мине все го напада. Странно е, че дори иначе спокойни и улегнали кучета му се дразнят. И друг път съм питала във форума, но не получих отговор. То си се занимава нещо на поляната и идва някой и от всички, избира него да го строява.

#56 Потребителят е офлайн   Ev.Mink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 14-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2012 - 04:59 PM

Въпрос на изясняване на йерархията между кучетата и намесата или ненамесата на стопаните им в това. Какво е вашето мнение за това, дали стопаните трябва или не трябва да се намесват в изясняване на йерархията?

Скоро прочетох една стара тема в този форум по този повод. Ето, интересно е дали нещата са се променили към днешна дата:

Йерархията между кучетата и намесата на човека

За френчитата по-конкретно мога да споделя опит, че много кучета не разчитат "правилно" езикът на тялото им, защото общо взето те са с широк гръден кош, позата им по природа е изправени като струни и това се "разчита" от по-доминнатни кучета от същия пол като повод за нападение и борба. Въпрос на социализация е как ще протече борбата, дали като игра или до жестоки наранявания и разйъсвания. И мисля, че това в голяма степен зависи от стопаните как са си възпитали кучето, дали му позволяват жестоки захапвания до кръв, а също кога са отбили кученцето от майката и малките братчета и сестричета, в средата на които получават безценни уроци на поведение, които не водят на по-късен етап до безпричинна агресия към себеподобни

#57 Потребителят е офлайн   dilqn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 17-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 28 March 2013 - 10:04 AM

внимавайте,пазете си кучетата http://vbox7.com/play:60577dcb6b Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 28 March 2013 - 11:59 AM

:ab_041: аз за това нямам котка :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 28 March 2013 - 09:38 PM

Имаме огромен проблем с агресията.Всяко куче,което се изправи пред нас трябва не само да отмине със сведена глава,но и да се подчини.Не знам какво се разбират,какви жестове или звуци издават,но ако на десетата сецунда кучето не клекне се налага да го откопчвам от врата му.От 3месечен го събирам с други кучета,има си котка вкъщи,но все нещо се случва.Добре,че до сега срещаме все възпитани и търпеливи кучета,че не знам какво щеше да се е случило вече.Само с един 40 кг. кангал се разбира,но онзи като прекали нашия го лае и подмята деликатно :md_064: Последния път ни нападна един 10 месечен ротвайлер.Направо дойде готов за бой, нашия се поизплаши и се сви,по - скоро се стресна и не успя да реагира - не очакваше някой да му се нахвърли без той да го е предизвикал.10 сек. след като приятелят ми хвана ротвайлера и го издърпа - нашия взе да го лае и нападна.Ужасно е - само моя глас се чува в парка.Дразня се,защото е толкова мил с хората и с децата,а като види куче се узверява и става наконтролируем :eg_033: Чудя се какво да правя. :tb_195:
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни