Dog.bg Форуми : Нападали ли са вашият ФрЕнЧ???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нападали ли са вашият ФрЕнЧ???

#1 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 03 January 2009 - 11:33 PM

Има ли ли сте кофти ситуаций с други кучета, най-често бездомни Стигало ли се е до лоши последствия за вашият френч или за самите вас( ухапвания)?.Лично мен понякога ме е страх да се разхождам сама с Рая защото тя е безстрашна и види ли куче (ако ще и питбул да е) иска да напада  :huh:Веднъж един бездомен пес я ухапа по главата тя беше на кайшка,а той се появи изневиделица и се нахвърли  :o За жалост пак бях сама,инъче доста шутове щеше да изяде,но късмет :-.Как да се справя в такива моменти,...не знам,вие как се справяте? Случвало ли ви се е?Много ме е яд,че не мога да изляза спокойно с нея и да си се разхождаме...постоянно дебна дали няма да се появи някое пуснато куче и да стане  :rolleyes:

#2 Потребителят е офлайн   rozovichko_ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 03-January 09

Публикувано: 04 January 2009 - 01:36 PM

На мен ми се случва много често.Първият път беше с един дого аржентино ... беше пуснат и малкия веднага да го види и нз какво стана,както голямото куче беше много кротко и изведнъж се нахвърли върху моя... добре ,че не бях сама.Иначе си имаме много големи проблеми с мъжките кучета..винаги скача да се бие и за това много рядко го разхождам сама.

#3 Потребителят е офлайн   choksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 18-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 05 January 2009 - 10:37 PM

на мен наскоро ми се случи имаме едно зло куче в блока (може би не е само едно), но винаги го разхождат без каишка и като ме види се затичка към мен като бясно, но градинката ни е голяма и аз взимам Кари на ръце. Ама какви стопани са пък тези. Аз като ме наближи човек винаги й слагам каишката, в повечето случаи Кари се радва на хората, но знам ли какво ще й хрумне.

#4 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 06 January 2009 - 12:25 PM

Да бяхме си взели по 1 питбул за охрана,а  ;D

#5 Потребителят е офлайн   thor Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 05-January 09

Публикувано: 08 January 2009 - 01:33 PM

при мен се е случвало но съм си решил проблема защото гледам и аст вкъщи и ги разхождам заедно и тогава цялата глутница бездомни се изпарява със светлинна скорост и вече се научиха и като е сам да не го закачат явно ги е страх от кака му,но проблема не е да си водим охрана ,а общините да направят нещо по въпроса за бездомнитеда не са свободно по улиците.в центъра на ямбол по главната и по централния площад има 3-4 глутници,които са поне по 5-6 на брой и налитат на всяко куче,което е с по-малки размери плашат възрастни хора,а полицаите си патрулират и нищо не правят даже искат да ме глобяват че ги меря скамъни и ги гоня .видите ли те не ми били ухапали кучето са им оправданията.е аз нямам намерение да чакам да ми го нахапят че тогава да взимам мерки.но трябва да се намери решение на национално ниво защото това не санякакви местни проблеми така е в цялата страна

#6 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 January 2009 - 01:22 PM

Аз също се чудя как да го възпитавам моя малкоя е още на 4,5 месеца, а скача на кучета, много по- големи от него(той си играе, но те като го изръмжат и той им скача, а ощте му растат постоянни зъби-които са много плашещо големи). Да не говорим, че 2 пъти съм го извеждала с кучето на майка ми- дакел, и не се харесват изобщо, чак се чудя как да го възпитавам...Кажете какво да го правя?... :)

#7 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2009 - 01:42 PM

Нищо не можеш да направиш,те са си луди глави  :huh:.Може като порастне да се промени.Но Рая е вече на 4 год и половина и не се е променила,види ли куче или котка,а даже и кон и иска да ги  разкъса  ;D.Решението е винаги на каишка  :-.Не съм я била и май в това е проблема,няма никакъв страх от мен.Като тръгне на някъде,колкото и да я викам не ме отразява  :(...а това е лошо  :-!

#8 Потребителят е офлайн   leonardo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 126
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 09 January 2009 - 08:57 PM

ние пък имаме друг проблем излезе ли Лео всички  други  кучовци тръгват да се прибират , не че  проявява голям интерес към тях , ситуация  ;D- тича един лабрадор в кръг и ръмжи а мойта гадинка след него с едничката цел да докопа дългата му  опашка  и така 5 минути  докато накрая гоненият хуква към в къщи ;D    единствения пес който проявява интерес към нас е един огромен кавказец  но рядко се засичаме 
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 January 2009 - 09:26 PM

Лео,късметлий сте,че не сте попадали на злобен пес  B)

#10 Потребителят е офлайн   leonardo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 126
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 10 January 2009 - 10:42 AM

не зная  дали е до късмет или до отговорност на стопанина  ние в квартала си имаме доста агресивни кучета  но те винаги са на повод 
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 10 January 2009 - 11:11 AM

При нас не е така  :-.Почти всички кучета са пуснати...и за късмет-все големи породи  :angry:  :-

#12 Потребителят е офлайн   leonardo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 126
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 10 January 2009 - 11:28 AM

при нас  се отглеждат предимно едри песове  наш Лео е от малкото дребни ;D  и  мнозинството от тях са добре обучени  ще се повторя но стопанина трябва да  бъде отговорен  ако има някакъв риск неговото куче да предизвика  опасна ситоация той трябва да сведе до минимум този риск
ние се разхождаме на повод  защото в желанието да се порадва па всеки  двукрак ;D може да изкара акъла на някой  както на скоро се случи ;D
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 January 2009 - 10:08 PM

Вчера като се разхождахме със Спайк фиксирах отдалече един човек, който разкарваше пит. Приятелката ми се паникьоса, но аз изобщо не се притесних, въпреки че очаквах кучето да не е никак дружелюбно, предвид стопанина. Той пък видя, че кучето му се наежи и веднага мина по нашия тротоар. Специално се приближи, въпреки че трудно одържаше кучето и ми се смее: "прибирай го тоя фъстък да не го изяде кучето". Аз само се засмях, защото си знам, че този наистина не е редовен и си продължих, обаче много се радвах на Спайк и много го похвалих. Видя, че кучето се е наежило и се опъва към него, обаче само застана в стойка (най - добрата му досега) и не мръдна от мястото си. (а можеше да се разджафка като обикновено и да стане някоя беля) Силно се надявам този да не го засичаме повече.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2009 - 10:26 PM

Оф,такива комплексари много ги обичам... :angry:.Но аз по принцип нямам проблеми с домашните кучета защото после си се разправям със собствениците,а те не искат да се разправят с мен  :namigam:.Та мисълта ми е,че повече ме притесняват бездомните песове.Но положението с тях е неспасяемо и неуправляемо  :-.Инъче-комплименти за Спайк,постъпил е мъжки  :palec:

#15 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 11 January 2009 - 11:31 PM

Цитат

Не съм я била и май в това е проблема,няма никакъв страх от мен.Като тръгне на някъде,колкото и да я викам не ме отразява  :(...а това е лошо  :-!

Aбсолютно ненормално същество е мойто,но като гледам и вашите B)Последния път идиота ми изкара акъла, просто прекали ,налетя да се бие със 60 килограмово всяващо респект в себеподобните от неговата порода.....
Щях да припадна омекнаха ми краката,сърцето ми спря...добре че реагирахме бързо за което благодаря!Срам ме е от него!
raya_buldog забелязала съм,че като му привлече нещо вниманието КРАЙ изключва се и никой несъществува започвам да му повтарям името монотонно и накрая по настойчиво и чак тогава се обръща към мен.Явно доста се вглабяват в дразнителя,затова мисля,че не е въпроас на страх :huh:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 11 January 2009 - 11:33 PM

Като се замисля май чувството страх е напълно непознато за тази порода :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2009 - 11:56 PM

Определено.Аз по-безстрашни кучета не съм срещала.Споменавала ли съм,че Рая е нападала  Кон  :rolleyes:?!

#18 Потребителят е офлайн   bebe айк Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 08-August 08
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 12 January 2009 - 12:09 AM

Колкото по голямо толкова по добре :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 12 January 2009 - 02:34 PM

Ужасно много се притесних вчера, когато в градината се срещнахме със братчето на Фу, и собствениците, които за пръв път виждах, но моя се държа ужасно, веднага започна да ръмжи и му скочи на бой.Другото горкото, като малко по- дребно се дърпаше, а аз му крещях и го дърпах, но никой не ме чуваше. Сякаш моя глас не се отрази изобщо...
Чудя се как да го направя по- възпитан и социален..все пак е още на 5 месеца.. :(

#20 Потребителят е офлайн   raya_buldog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 827
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2009 - 08:28 PM

Със строго държание и строго възпитание се постигат чудеса.Аз обаче не мога да съм строга и сериозна с Рая...просто ме манипулира както си иска с невинния си поглед и се разтапям  :gnqv: :sarkastichen: :-

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни