Dog.bg Форуми : ЗА и ПРОТИВ обединяването на КК и БОК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

ЗА и ПРОТИВ обединяването на КК и БОК

#21 Потребителят е офлайн   SHOMBA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 642
  • Регистрация: 24-September 07
  • Gender:Male
  • Location:с.Сенокос - Добрич.

Публикувано: 15 January 2009 - 10:19 PM

Цитат

Само не разбрах, какво Ви кара да мислите, че може да има обединение между двата клуба  :-


          Нестава въпрос за обединение на клубове,а за обединение в името на БЪЛГАРСКИТЕ ОВЧАРСКИ КРАСАВЦИ. :drugarche:
User's Signature

Всеки вижда как изглеждаш,но малко чувстват какъв си...

#22 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 15 January 2009 - 10:22 PM

За мен идеята е много добра,ако се положат нужните усилия и от двете страни,резултата може да е много добър. А за интригите във форума-нормално,от край време е  така,след време някои врагове от сайта стават приятели. Всичко е възможно. А други,които непрекъснато се драчат,може да ги видиш заедно как си хортуват приятелски.
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#23 Потребителят е офлайн   jerii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 17-March 08

Публикувано: 15 January 2009 - 10:26 PM

Цитат

Цитат

поредната банална , безсмислена тема....само ще се изпокарате тук.такова обединение не се решава пред компютъра, а на живо, по форуми симпозиуми и т.н.това тук за мен е само спам :huh: :huh: :huh: :huh:

:palec: :Абе, ти чуваш ли ме?!:
Пичове важното е кучетата да са ни на ниво.А обединяване ели не БОЖА работа.Поздрви на всички мераклий. ;) ;) ;) ;) ;) ;)

#24 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 15 January 2009 - 10:27 PM

Цитат

Цитат

Само не разбрах, какво Ви кара да мислите, че може да има обединение между двата клуба  :-


           Нестава въпрос за обединение на клубове,а за обединение в името на БЪЛГАРСКИТЕ ОВЧАРСКИ КРАСАВЦИ. :drugarche:


точно Шомба,клубовете са толкова обсъждани,че вече никой няма желание да го прави. Не става въпрос и за хората в тях,кой какво направил или не направил,също е коментирано,да направим вече нещо и за кучето,защото то винаги остава на заден план.
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#25 Потребителят е офлайн   ЦоКо Икона

  • WoLf
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ВРАЦА

Публикувано: 15 January 2009 - 10:34 PM

Аз се чудя Каракачнакото куче какво порода се води по националност  :blink: БОК си е БОК

#26 Потребителят е офлайн   Anna 3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1716
  • Регистрация: 11-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Велинград

Публикувано: 15 January 2009 - 10:35 PM

Цитат

Аз се чудя Каракачнакото куче какво порода се води по националност  :blink: БОК си е БОК



Цоко,ти си бил много готин
User's Signature

" НЕВЕДОМИ СА ПЪТИЩАТА ГОСПОДНИ "

#27 Потребителят е офлайн   jerii Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 224
  • Регистрация: 17-March 08

Публикувано: 15 January 2009 - 10:38 PM

Цитат

Аз се чудя Каракачнакото куче какво порода се води по националност  :blink: БОК си е БОК
Кучетата са едни но хората сме много различни B)

#28 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 16 January 2009 - 12:17 AM

Мисля че за да се обединят всички клубове и
клубчета за местните ни овчарски кучета, трябва
първо клубът който е член на БРФК, от там и на ФЦИ
да се "ремонтира" тотално. Да се изберат нови членове
на Управителният му Съвет и почетен председател, които
да се ползват със доверието и уважението на мнозинството!

Може, ако на занимаващите се с развъждане на овчарски
кучета в България им се обясни, че за общото благо на всички
ни е нужно да помислим поне малко над следващи две важни неща:

1. Как да изберем едно общо име, което да удовлетворява всички ни?
2. Как да си дадем сметка, че можем да обединим породата за пред ФЦИ,
а на практика тя да си е разделена на две вътрепородни отродия БОК и КК?

Никой на никого няма да пречи да си развъжда която си кръв иска. Ако даденият
човечец иска да си гледа кучета от Каракачанските линий никой няма да го спре, а
пък тези развъдчици които работят със БОК линийте могат като искат да си ги въдят и
тях в чист вид. Ето, вижте на приказка колко бързо може да се реши ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ...

То не е трудно, обаче на Балканите такова нещо като ОБЕДИНЕНИЕТО НЕ Е ТВЪРДЕ ВЪЗМОЖНО! ;)
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   rovshan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3255
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2009 - 12:37 AM

Цитат

Аз се чудя Каракачнакото куче какво порода се води по националност  :blink: БОК си е БОК
Новопатентованата  порода  кк  води началото  си  от  един  манастир  в  алпите

#30 Потребителят е офлайн   megan67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 741
  • Регистрация: 25-January 08
  • Location:Разград

Публикувано: 16 January 2009 - 08:55 AM

Цитат

Цитат

Аз се чудя Каракачнакото куче какво порода се води по националност  :blink: БОК си е БОК
Новопатентованата   порода   кк   води началото  си  от  един  манастир  в  алпите

Браво,Цоко-точно въпрос на място :blink:
От многото  тунинговане,наквая се стига и до този въпрос!
По въпроса за обединяването -аз съм за,много красива идея,както всички идеи в България,НООО,българският манталитет е нещо страшно,а опира ли въпроса за пари-всичко остава в сферата на мечтите. За мен това е утопия,но все пак да цитирам Хаджи Генчо: " Лудите,те да са живи...".

#31 Потребителят е офлайн   Д.БАЛЧЕВ-БАЛКАН Икона

  • БАЛЧЕВ-БАЛКАН
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2113
  • Регистрация: 09-April 08
  • Gender:Male
  • Location:БАЛЧИК 9600

Публикувано: 16 January 2009 - 09:57 AM

Цитат

Мисля че за да се обединят всички клубове и
клубчета за местните ни овчарски кучета, трябва
първо клубът който е член на БРФК, от там и на ФЦИ
да се "ремонтира" тотално. Да се изберат нови членове
на Управителният му Съвет и почетен председател, които
да се ползват със доверието и уважението на мнозинството!

Може, ако на занимаващите се с развъждане на овчарски
кучета в България им се обясни, че за общото благо на всички
ни е нужно да помислим поне малко над следващи две важни неща:

1. Как да изберем едно общо име, което да удовлетворява всички ни?
2. Как да си дадем сметка, че можем да обединим породата за пред ФЦИ,
а на практика тя да си е разделена на две вътрепородни отродия БОК и КК?

Никой на никого няма да пречи да си развъжда която си кръв иска. Ако даденият
човечец иска да си гледа кучета от Каракачанските линий никой няма да го спре, а
пък тези развъдчици които работят със БОК линийте могат като искат да си ги въдят и
тях в чист вид. Ето, вижте на приказка колко бързо може да се реши ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ...

То не е трудно, обаче на Балканите такова нещо като ОБЕДИНЕНИЕТО НЕ Е ТВЪРДЕ ВЪЗМОЖНО! ;)

:OK: :OK: :OK: :mazohist:
User's Signature

,,САМО СЛАБИТЕ СЕ СТРЕМЯТ КЪМ ПОРЯДЪК . СИЛНИТЕ ВЛАДЕЯТ И ХАОСА ......... ,,
www.balchevbalkan.hit.bg

#32 Потребителят е офлайн   jolyp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1514
  • Регистрация: 22-February 08
  • Gender:Female

Публикувано: 16 January 2009 - 01:14 PM

Цитат

Цитат

Само не разбрах, какво Ви кара да мислите, че може да има обединение между двата клуба  :-


        Нестава въпрос за обединение на клубове,а за обединение в името на БЪЛГАРСКИТЕ ОВЧАРСКИ КРАСАВЦИ. :drugarche:
Мисля че Шомба ме е разбрал най-добре какво имам предвид.
Всички ние които се имаме за радетели и развъждаме тези овчарски кучета сме длъжни точно в името на кучето да загърбим всички лични интереси и интриги и да се опитаме да работим заедно ако искаме нашето куче да бъде международно признато като порода.
Разцеплението на клубовете ни до какво доведе-до интриги плюене и разцепление на членовете.При нас станаха два клуба а освен това много от членовете ни преминаха и в организацията на МОКК.
Както и в политиката отделни личности ту са червени ту жълти ту зелени. Кучетата ни преминават от един в друг лагер-заплождат се независимо дали са от КК или БОК-каква е тогава разликата.
Нашето куче е овчарското куче на България и като такова ние сме хората които трябва да решим какви са вариантите то да бъде признато за такова.
Позволявам си да приложа и един цитат който според мен е много подходящ за тази тема.Нека г-н Атанасов ме извини че го помествам без негово разрешение.
------------------------------------------------------------------
Преди всичко по формиране на породата трябва да работят истински българи не само по произход, но и по дух, и по национално самосъзнание.
Тези българи трябва да имат знания, сили и възможности да творят в сферата на кинологията.
Тези българи не трябва да робуват на лични страсти, мегаломански амбиции и налудничави идеи.
Тези българи трябва да знаят, да могат и да искат сътворяването на нещо стойностно, което да ни направи още по-горди със своя произход и историческа принадлежност.

Николай Атанасов

------------------------------------------------------------------


Ако тази тема е поредния спам както прочетох  по-надолу то нека Модератора я заключи. :palec:

#33 Потребителят е офлайн   barsa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 30-December 06

Публикувано: 16 January 2009 - 04:34 PM

:->)Напълно съм съгласен с тебе Жоли-но възможно е да има обединение когато премахнат субсидиите за съхраняване и развъждане на тия породи и като няма от къде да дърпат пари тогава може и да помислят за обединение-но за сега ние неим трябва ме

#34 Потребителят е офлайн   jolyp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1514
  • Регистрация: 22-February 08
  • Gender:Female

Публикувано: 16 January 2009 - 05:20 PM

Барса
Има хора които са избрани от членовете и те решават.
За добро или лошо те са тия които ще решат дали искат
и могат да обединят  клубове и организации.
Не знам дали само в името обаче е проблема.
За да си член на една организация трябва да и вярваш и да споделяш идеите и нали.
Как ще накараш някого да нарича кучето си когато той вече е решил че иска да го нарича БОК или КК.
Без компромиси не става-но никой не иска да ги направи засега.За мен е правилно когато една организация не работи да се сменят ръководните органи а не организацията.
Когато не си член не можеш да предивяваш никакви искания относно работата на тази организация защото така е нормално-членуваш-гласуваш .
Но ако искаш да участваш  и да бъдеш полезен за една кауза-според мен ти трябва да членуваш независимо къде-там където твоите възгледи съвпадат с тези на организацията-за да можеш да се опиташ да промениш нещата които не ти харесват.
Без да си член и да имаш право на глас е все едно да преливаш от празно в пусто-пишеш си тук или другаде и си чешеш езика.
От тези форуми никой не е свален или избран за някой-не е този начина-но от тук може да се направят първите стъпки.
Да признаеш по-добрия по-знаещия и по-можещия -НЕ ВСЕКИ ГО МОЖЕ . 
Когато условията са изгодни и за двете страни-обединение може да има .
Знаеш ли какво-когато една организация се докаже че работи-то хората ще преценят сами и ще решат къде да членуват.
Това е решението-да се докажеш с работа.
А спорът ще е безкраен защото всеки има свой мироглед и робува на него.
Ако някога има официално регистрирана порода-тогава всеки да решава за себе си.
Обединение не че неможе да има-но не вярвам че ще стане-поне в близко време-мое мнение.
Може би ще минат години-ако дотогава все още има'' келеши'' като нас да гледат и развъждат тази порода.Многократно съм заявявала че и в двата лагера имам много добри приятели-и за мен това е по-важно  :blink:
п.п. Не съм съгласна че не сме неабходими-защото ако няма членове-няма и организация.А за да е добра тази организация зависи и от самите нас.

#35 Потребителят е офлайн   barsa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 30-December 06

Публикувано: 16 January 2009 - 06:24 PM

:'(Ти изглежда не ме разбра тук не става въпрос кой къде членува ;дали си плаща членския внос или дали има право на някакъв глас  в дадена организация -тука говорим за обединение на 4 организации.Икъм предния си пост имах предвит новоизлюпената МАКК с техните субсидии че те никога няма да признаят българското до като им плащат за това и затова нямат интерест за обединение-кой луд да сече клона на който седи--ти не гледаш ли че взеха да тачат всичко щое карачанско а забравят бългаското

#36 Потребителят е офлайн   jolyp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1514
  • Регистрация: 22-February 08
  • Gender:Female

Публикувано: 16 January 2009 - 06:29 PM

Цитат

:'(Ти изглежда не ме разбра тук не става въпрос кой къде членува ;дали си плаща членския внос или дали има право на някакъв глас  в дадена организация -тука говорим за обединение на 4 организации.Икъм предния си пост имах предвит новоизлюпената МАКК с техните субсидии че те никога няма да признаят българското до като им плащат за това и затова нямат интерест за обединение-кой луд да сече клона на който седи--ти не гледаш ли че взеха да тачат всичко щое карачанско а забравят бългаското
Разбрах те отлично. :palec:
За съжаление винаги когато са намесени финикийските знаци нещата не вървят!!!

#37 Потребителят е офлайн   pack Икона

  • wolf pack
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 874
  • Регистрация: 25-April 08
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2009 - 07:09 PM

Цитат

:'(Ти изглежда не ме разбра тук не става въпрос кой къде членува ;дали си плаща членския внос или дали има право на някакъв глас  в дадена организация -тука говорим за обединение на 4 организации.Икъм предния си пост имах предвит новоизлюпената МАКК с техните субсидии че те никога няма да признаят българското до като им плащат за това и затова нямат интерест за обединение-кой луд да сече клона на който седи--ти не гледаш ли че взеха да тачат всичко щое карачанско а забравят бългаското
:palec:

Качена снимка
User's Signature



Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2009 - 07:10 PM

Цитат

Икъм предния си пост имах предвит новоизлюпената МАКК с техните субсидии че те никога няма да признаят българското до като им плащат за това и затова нямат интерест за обединение-кой луд да сече клона на който седи--ти не гледаш ли че взеха да тачат всичко щое карачанско а забравят бългаското


ами вземете обединете се другите три организации.колкото и да има противоречия си мисля че все ще намерите общ език по важните за овчарското куче въпроси...истински бих ви подкрепил за едно обединение!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#39 Потребителят е офлайн   pack Икона

  • wolf pack
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 874
  • Регистрация: 25-April 08
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2009 - 07:20 PM

Mалко не ми се вярва някой от сегашните вождве да отстъпи в полза на другият :sviruka:
User's Signature



Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   rovshan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3255
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 16 January 2009 - 09:49 PM

Цитат

Mалко не ми се вярва някой от сегашните вождве да отстъпи в полза на другият :sviruka:
Pack  искаш  ли  аз  ти  и  стартера    да  направим  обединение :kuchence:

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни