Dog.bg Форуми : Натровени със стрехнин кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Натровени със стрехнин кучета

#1 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 19 January 2009 - 04:29 AM

Някой е подхвърлил храна със стрехнин в двора вчера и в резултат едното дворно безпородно вече го няма, а другото е Дого и според доктора е по-едро и не си е изяло дозата и в момента бере душа в клиниката. А доктора каза че е стрихнин и се намира изкючително трудно и абсурд случаен човек да го има. А пък аз държа да го намеря и ако някои знае кой има достъп до стрихнин може да ми пише ЛС.

Намерих това в нета и се питам може ли да са ловци
Стрихнинът
Откъде крадците са се сдобили точно със стрихнин и как им е хрумнало да го използват, засега е загадка за полицаите. Отровата е основен продукт и по правило е забранен за продажба. Ветото било наложено пред 20 г., разказаха химици. 2 - 3 милиграма са смъртоносна доза за възрастен човек. Изключително горчивата отрова се усвоява лесно и бързо в организма и прониква във всички органи, прекратявайки дейността им, като преустановява дихателната дейност.
Преди това белите кристали били раздавани на ловци, които топели в тях мръвки и ги залагали, за да тровят вълците в гората и гризачите в полето. В началото успехът срещу вредителите бил забележителен. Овчарите си отдъхнали, нападанията над стадата ставали все по-малко, нивите с пшеница и други зърнени култури оставали незасегнати от гризачите. След това обаче станало ясно, че в горите и по полетата е настанал масов мор. Причина за това били измрелите стотици птици и други животни, всяко от които е яло от мършата на отровения със стрихнин вълк. Отровата била изключително силна и замърсявала дори водни площи, от които пък пиели най-различни животни - и диви, и питомни. Това и фактът, че смъртта от отровата е мъчителна за животното, надделели и стрихнинът бил официално забранен. Междувременно никой не се сетил да изземе раздадените на ловците промишлени количества стрихнин.
Според запознати, ако сега някой използва отровата, тя най-вероятна е от онова - раздадено преди години количество. Това пък би трябвало да означава, че поне един от групата дръзки крадци има достъп до ловец, запазил стрихнина - най-вероятно дядо или баща.
На по-различно мнение от полицейското са специалисти в токсикологията. Те не са категорични каква точно отрова е използвана. Ще се уточнява дали е съставка, или основа и от какво. Загадките са твърде много, допълниха лекарите.

#2 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 January 2009 - 11:43 AM

За едно сте прав-стрихнина не се произвежда от 20 години и според мен е доста трудно да се открият остатъчни количества у ловци. Но за всичко останало според мен грешите. Първо нямате никакво доказателство какъв е типа на отровата. Второ, щом едното животно е все още живо вероятността да е стрихниново отравяне намалява още повече, защото наистина съвсем минимални количества (говоря за прах с размери колкото главичка на топлийка) би го убила доста бързо. При стрихниновото отравяне има специфична симптоматика преди и след смъртта. Най-сигурно се доказва със токсикологичен анализ на стомашно и чревно съдържимо. В момента на пазара има доста продукти, които се продават свободно и могат да отровят всяко куче. Между другото какво показа аутопсията?
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#3 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 19 January 2009 - 11:46 AM

И Шива не оцеля. Както каза доктора стрехнина не прощава. Сега другия ми въпрос е каде да изпратя проби за да се докаже за пред съда че става въпрос за стрехнин. Във Варна се оказа че нямало дори и за хора. И какво трябва да се изпрати кръв ли? Това което съм го написал отдолу съм го намерил и копирал от интернет. Симптомите според доктора може да са само от стрихнин. А аутопсията на Шива ще я правят днес, тоест протокола ще си го взема довечера. Според доктора става въпрос за стрихнинова основа.

#4 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 January 2009 - 02:27 PM

Изпраща се проба от черво заедно със съдържимото, малко стомашно съдържимо в стерилен съд и ако има изменени вътрешни органи също. Кръв може да изпратите също, но имайте предвид, че доста отрови трудно се намират там. Пробите може да занесете в токсикологична лаборатория в РИОКОЗ гр. Варна или в катедрата по вътрешни болести и токсикология в Тракийския университет в гр. Стара Загора.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#5 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 19 January 2009 - 03:24 PM

Цитат

Изпраща се проба от черво заедно със съдържимото, малко стомашно съдържимо в стерилен съд и ако има изменени вътрешни органи също. Кръв може да изпратите също, но имайте предвид, че доста отрови трудно се намират там. Пробите може да занесете в токсикологична лаборатория в РИОКОЗ гр. Варна или в катедрата по вътрешни болести и токсикология в Тракийския университет в гр. Стара Загора.


Сега бях в РИОКОЗ гр. Варна и казаха че вече не правят такива изследвания, начина бил да занеса цялото куче в София, което няма да стане. Явно пред съда няма да се доказва нищо. Дано да не разбера кой е причинл това че ще ..

#6 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 20 January 2009 - 12:20 AM

Може ли да преместите темата моля, разбрах което ми трябва. Или изтрий.

#7 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 January 2009 - 12:36 AM

Страшно съжалявам за кучетата.  :(
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Persefona Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 05-December 07

Публикувано: 20 January 2009 - 04:03 AM

Цитат

В момента на пазара има доста продукти, които се продават свободно и могат да отровят всяко куче.
Ето до какво води свободната продажба ..
:'( Съжалявам за кучетата и дано стигнете до извършителя.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни