Dog.bg Форуми : Ротвайлер,Лабрадор или Немска Овчарка ? или ДОБЕРМАН!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ротвайлер,Лабрадор или Немска Овчарка ? или ДОБЕРМАН!!!

#21 Потребителят е офлайн   Dimo Yotov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 14-May 09
  • Gender:Male

Публикувано: 26 November 2009 - 09:58 PM

Цитат(alex9447 @ Sep 4 2009, 06:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(oppaaa @ Sep 4 2009, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
отговора ще е пределно ясен поради безброй причини но крайното решение ще само твое


Ти твърдо си за Доберман ! Аз също..и все пак бих искала да науча нещо повече и за ротвайлерите.
За добермана знам достатъчно.Мъчи ме само мита за който на 7 година полудяват.Мерси все пак за мнението.
Ако можеш кажи нещо за седмата година и за ротвайлера... smile.gif

Мита за седмата година при доберманите е ПЪЛНА ГЛУПОСТ!!!Някой беше оприличил добермана и ротвайлера на балерина и боксьор,може би е виждал тези породи само на картинка.Вземи си доберман!Аз съм категоричен:)))))))))))))Разбира се ,говоря за хубави кучета с добър произход.


#22 Потребителят е офлайн   Dimo Yotov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 353
  • Регистрация: 14-May 09
  • Gender:Male

Публикувано: 27 November 2009 - 10:25 AM

Понеже ben2418 е показал снимки на наистина прекрасното си куче, се чувствам длъжен да покажа снимки и на своето.Той не е "балерина" ab_041.gif По-удачно сравнение за мен, би било между лекоатлет и тежкоатлет mg_062.gif .Наистина няма как да кажеш,кое е по-добро, става въпрос за различни неща.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#23 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 27 November 2009 - 10:37 AM

Цитат(Dimo Yotov @ Nov 26 2009, 08:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
....Някой беше оприличил добермана и ротвайлера на балерина и боксьор,може би е виждал тези породи само на картинка.Вземи си доберман!Аз съм категоричен:)))))))))))))Разбира се ,говоря за хубави кучета с добър произход.


Абсолютно!!! smile.gif

За мен и двете породи са перфектни както за домашни любимци, така и за кучета бодигарди, пазачи, спасители, следотърсачи и т.н. Какво ще бъде кучето зависи почти изцяло от желанието на стопанина и компетентноста на обучаващия.
Но оценявайки движенията и екстериора за мен добермана е с няколко класи над рота. И все пак е въпрос на гледна точка...

А ето ги и Доберманите на "лов за хора"... ab_041.gif Ясно се вижда на какво са способни при професионален подход.... Така обучени кучета не се препоръчват за домашни любимци, освен ако не сте 100% сигурни с какво сте се захванали tb_195.gif

http://www.youtube.c...h?v=EZb_pKKh8G4

#24 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2009 - 04:42 PM

аз направих сравнението между балерината и боксьора и определено продължавам да настоявам на него! Като не само съм виждала, а съм гледала кучета от двете породи. Държа да подчертая, че нито едното от двете не е обидна квалификация за някоя от породите, а метафорична констатация за това как изглеждат. Колкото и да е атлетичен някой доберман, той не може да излъчва невероятната мощ на един ротвайлер, и никой ротвайлер, колкото и подвижен да е не може да се доближи дори до елегантността на добермана. И кажете ми сега, че това не е вярно ae_085.gif
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 02 December 2009 - 08:53 PM

Чакай и аз да направя едно сравнение.На мен ми изглеждат повече като Боксьор и Борец. smile.gif
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#26 Потребителят е офлайн   didoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 14-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 03 December 2009 - 06:05 AM

Да се намеся и аз smile.gif
Може би съм пристрастен но съм с две ръце за рот-а.Притежавам два броя и съм очаровон от интелигентността им и най вече от уравновесеният им характер .Само докато ги наблюдаваш и ти вдъхват чуство за спокойствие и сигурност.Според мен основната разлика при добермана е темперамента му(като в никъкав случай не казвам че това е някакъв минус)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#27 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 December 2009 - 12:01 PM

Земи си един Булдог tb_195.gif ab_041.gif

Доберманите са страхотни кучета, с красив екстериор и добри служебни качества... но ако аз избирах между двете породи за себе си, бих се спряла на Ротвайлер! ae_085.gif
Тук вече става въпрос за индивидулен вкус и препочтения smile.gif
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2009 - 01:18 PM

Не мисля, че е коректно ние тук надприказвайки се, да хвърляме кал по името на тези две породи, които са сред най-добрите.
Всеки да си взема каквото му е на сърце, но категорично смятам, че повечето, които писаха по темата не са виждали на живо Доберман от световна класа tb_195.gif
Спора е безсмислен. Темата отдавна е изчерпана и е пусната през септември, а съдейки по аватара на потребителят, който я е пуснал, той вече е избрал своята порода.....
ae_085.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

Прикачени снимки

  • Прикачена снимка


#29 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 December 2009 - 04:21 PM

Леле настръхвам кат ги гледам, няма по красиво куче за мен от това!!!!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#30 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2009 - 10:36 PM

Цитат(AnubisA @ Dec 3 2009, 02:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Леле настръхвам кат ги гледам, няма по красиво куче за мен от това!!!!



Няма по красиво куче от Добермана наистина.Превъзхожда по екстериор всички други породи,определено.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#31 Потребителят е офлайн   The_One Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 04-December 09

Публикувано: 04 December 2009 - 01:55 AM

Ужас ! Възможно най-гадните породи кучета ! Точно между най-гадните се двоумиш ! Но все пак мисля,че по-малкото зло е Ротвайлера...

#32 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 December 2009 - 06:22 AM

Цитат(The_One @ Dec 3 2009, 11:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ужас ! Възможно най-гадните породи кучета ! Точно между най-гадните се двоумиш ! Но все пак мисля,че по-малкото зло е Ротвайлера...

Ама , вярно, много е весело в този форум......
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#33 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2009 - 06:47 AM

Цитат(The_One @ Dec 4 2009, 12:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ужас ! Възможно най-гадните породи кучета ! Точно между най-гадните се двоумиш ! Но все пак мисля,че по-малкото зло е Ротвайлера...


Хахахах, "най-гадните","по-малкото зло",ти от друга планета ли си? За български политици ли си говорим?
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#34 Потребителят е офлайн   ritun Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2009 - 09:34 AM

Преди около два месеца и аз бях пред същата дилема - доберман или ротвайлер. Вече имам бебе доберманче просто защото първо си намерих такова. Клонях към рот, за да не се налага да купирам ушите, но вече реших, че добермана си е такъв дори с дълги клепнали ушички и няма да му причинявам излишен стрес и болка заради моите (а и на някои други)виждания за красота.
Ако все още не сте си взели кученце, пожелавам да си намерите добро и вярно животно, нзависимо от породата.



#35 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2009 - 09:39 AM

Искам да започна с това, че не искам да се заяждам с никой.....

Цитат(navar @ Dec 2 2009, 09:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
но боксьор от аматьорския бокс че профитата не приличат на добермани,особено тежката категория.....


Ето това е изключително неуместно сравнение... няма да ти обяснявам защо....!!!
И всички останали сравнения като "джип и спортна кола" и т.н. са изключително не на мястото си....
Тук е форум за кучета.... И ми е чудно как например 50кг. мъжки Доберман, сух и цялия в мускули, можем да наричаме балерина, боксьор от аматьорския бокс и т.н.....

Виждал съм събрани на едно място повечето класни Ротвайлери в България, т.е. присъствал съм на две специалки за породата. Отделно имам наблюдение оттук оттам.... Мои приятели се занимават с развъждане на чистопородни ротове и имам добри наблюдения като цяло... не е като да не съм виждал...
А за Доберманите....... няма смисъл да изпадам в подробности, но виждал съм хич да не е, на няколко пъти по над 600-700 Добермана 'световна класа' събрани на едно място от които 100-тина на изключително световно ниво. Но ако искаш да знаеш повече да ти кажа - ходил съм на две световни за породата (IDC World Sieger Show) - през 2007(Италия) и 2009(Унгария) и на още наколко специалки и т.н... и отделно развъдниците, в които съм ходил.... Повечето класни Добермани в света в момента съм ги виждал поне по веднъж, някои по няколко пъти... Всички кучета, на които качих снимки по горе съм ги виждал на живо без последното, което е на последните две снимки. Някои от снимките които съм качил съм ги снимал аз. На последното куче (pathos) обаче съм виждал баща му и част от потомството му. Да ти обяснявам ли още...
А ти колко Добермана си виждал на живо?!

#36 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2009 - 10:48 AM

Цитат(tok4ev @ Dec 4 2009, 09:39 AM) <{POST_SNAPBACK}>
А ти колко Добермана си виждал на живо?!


Абе , човеко, ти нещо много насериозно взе да се вземаш...следя отдавна темата и мисля, че @навар съвсем вярно каза: КОЙ КАКВОТО СИ ИЗБЕРЕ...както и, че всеки има своите предпочитания относно визия и характер ... и няма нищо невярно в казаното от @грахче, няколко поста по-назад...и за мен доберманът е балерина, но това НЕ Е САРКАЗЪМ, напротив ...

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#37 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2009 - 11:13 AM

Балерина от към движения може, но не и от към сила. Не искам да задълбавам, но някои определения за Добермана, не ми се струват на място.... И това кой колко насериозно се взема.... Мисля, че не съм излъгал за нищо.
А иначе всеки знае, че ротвайлера е доста по-масивен

#38 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2009 - 11:23 AM

Цитат(tok4ev @ Dec 4 2009, 11:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Балерина от към движения може, но не и от към сила. Не искам да задълбавам, но някои определения за Добермана, не ми се струват на място.... И това кой колко насериозно се взема.... Мисля, че не съм излъгал за нищо...А иначе всеки знае, че ротвайлера е доста по-масивен...


споко бе, ман!...тук всички се пробват да говорят на един език, само на теб все ти се струва не на място едно или друго! разпусни малко ... идват почивни дни ... дай си малко релакс! Чудя се какво ли ще стане ако аз например заразказвам за величавото състояние на вашата порода у нас...или пък ако започна да напомням, че през годините един истински доберман не видях накръст по изложбите...или за несъществуващата клубна маса клубни членове и кучета...като заговори за специалките ни...дали аз да спомена , че аз ДОРИ НЕ СЪМ ЧУЛ да са правени такива за доберман у нас...какво е в чужбина никой не го интересува, така да ти кажа...направи тук нещо и после подскачай да си го мериш с големите...за добермана ти говоря...това красиво куче дето го видях в Ст. Загора и то е внос ... за какво толко се напъвате, а не вземете да се опитате да направите нещо за популяризиране на и без това разсипаната от една наша велика и "госпожа - кинолог" порода ... в нашия форум същата безумна тема отдавна приключи не за друго, защото не е тук мястото въобще да се СРАВНЯВАТ дори двете породи ... без значение кой какво харесва или не...хората са меко казано НЕОСВЕДОМЕНИ и това е положението за съжаление...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#39 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 December 2009 - 11:40 AM

Кой каза, че не съм споко... dry.gif Аз съм споко бе, ман

П.П. Сега виждам, че си редактирал/дописал/ поста си. Отговора ми е, че аз съм запознат пряко с развитието на породата у нас едва от 3 години и половина. Тогава си взех първия Доберман. Назад какво, как било.... и аз изкам да се случват нещата....

#40 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2009 - 12:18 PM

tok4ev, братко, колкото и да е невероятно само мога да се съглася с коко-то - темата минава в приятелски шеги и закачки за две прекрасни породи, и никой не е ръгнал да мери пишки и да прави някакви обиди за някоя от породите. Няма смисъл така с лошото...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни