Dog.bg Форуми : Ротвайлер,Лабрадор или Немска Овчарка ? или ДОБЕРМАН!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ротвайлер,Лабрадор или Немска Овчарка ? или ДОБЕРМАН!!!

#1 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 20 January 2009 - 12:36 AM

Давай.

Цитат

и само да напомня-този подфорум е за ротвайлери...
за доберман си има друг...
ако те интересува моето мнение,както и това дали разбирам или не от добермани-пусни тема в доберман форума,ще се радвам да обменим становища


#2 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 20 January 2009 - 08:30 AM

Та за какво иде реч?Прочетох малко от темата при ротовете,но нещо не ми се връзва спора.За какво е?Дали са щастливи кучетата живеещи навън?Според мен кучетата са щастливи,когато са със любимия човек.А при какви условия живеят,смятам че не е от значение.Те не страдат от самосъжаление като нас,не се чувстват нещтастни от студено или мокро време или други сурови условия.Тези глупости си ги измисляме ние.За тях е важно да са с нас,тогава нищо друго няма значение.Те нямат чувство за ценност и материална стойност на нещата.Единствено социалната връзка ги интересува.И според мен с кучето си можеш да имаш силна и здрава връзка,независимо при какви условия го гледаш.Дали е на меко одеалце,дали е на двора със синджир или в клетка или спи в лайна и кал и студ и сняг,за него няма значение,важен си ти ЛЮБИМИЯ ЧОВЕК. :kuchence: :kuchence:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#3 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 20 January 2009 - 11:32 AM

Цитат

Та за какво иде реч?Прочетох малко от темата при ротовете,но нещо не ми се връзва спора.

.... важен си ти ЛЮБИМИЯ ЧОВЕК. :kuchence: :kuchence:


Здрасти alexy , радвам се че се срещаме! Благодаря и за поздравите, трогнат съм!
И аз като теб, преди да напиша нещо тук, попрочетох малко от темата за ротвайлерите. Не съм специалист по описаните там породи, макар, че съм имал немска овчарка, но моето мнение е следното:
Ако някой иска да си връзва кучето на верига, за да "пази" двора му - моя съвет е да се абонира в СОТ (или СОД или както се казва тази структура в или извън МВР в съответното населено място) - по евтино ще му излезе. Освен, ако (цитирам един мой приятел Akela) подобно на  "Фридрих Доберман  работи в местна кланица, той е можел да се сдобива с евтина и качествена храна за своите кучета"

http://www.prodogs.e....php?topic=58.0

А ДОБЕРМАНЪТ  е отличен BODYGUARD, т.е. ТЕЛОХРАНИТЕЛ. Освен, че служи и в  полицейски и войскови части търси по следа, открива наркотици т.н.
Има разлика между BODYGUARD и GUARD (security), нали?

За да бъде добър BODYGUARD, доберманът (както писа и AnubisA) има нужда от тясна и силна връзка със стопанина си, да го усеща непрекъснато до себе си, винаги да му е под погледа, да знае, че е до него, да "играят" заедно. И когато тази връзка е нарушена, кучето "протестира". Измеренията на протеста зависят както от характера, така и от големината на кучето. Някои "четат" книги от "кора до кора", други "изяждат" сапуна в банята, трети "разрушават" жилището.
А да , на други им изравят "чимовете с изкуствена трева" на двора - да на двора (което си е сериозна инвестиция"), нищо, че са както някой казва "извън затвора, т.е. в двора, на широко и не им се налага да "пи..." в точно определени часове - пак протестират, че любимия стопанин не е до тях. Те повечето кучета са такива, просто  b]ДОБЕРМАНЪТ[/b], ако е обучен добре, когато сте заедно, може да те защити от натрапници. При нас най често минават на другия тротоар, ако сме на повод, а ако Дарк е пуснат без повод (което е в нарушение на местното законодателство) пристъпват леко на пръсти, докато се разминем. Досега не ми се е случвало да прояви агресия към човек, освен при команда за защита. Но такава команда се подава подобно на използването на оръжие - при "неизбежната отбрана и крайната необходимост". Иначе ....  кофти.

Доберманът наистина има нужда от големи разходки, защото е темпераментно куче, но тези разходки за него са добри (забавни), когато са със стопанина му.
Някоя да е виждал служебно куче (от МВР или Гранична полиция) да бъде обучавано без водача си? Аз не съм и се съмнявам някой да е виждал.
Не говоря за обученията (доста рекламирани напоследък), които могат да направят от  йоркширски териер куче убиец" това е друга тема.

А някой да е виждал бодигард да пази своя обект (например политик или добре облечен бизнесмен) дистанционно, с верига на врата, завързана в двора?  Тази функция си има друго наименование Стража, Охрана, Пазач и още много други, които не са синоними на бодигард в тесния смисъл на думата.

Аз не съм виждал такъв бодигард, вързан с верига близо до "портата".
Освен при онзи политик (май беше министър или нещо подобно), за който във вица бодигард казва на своя колега: "бе кво ще го пазиш, сложи му една спирала и ... край на проблема", но това също е друг случай.

Дарк например не се храни, ако аз не се прибера у дома, не зная какво "чувства" той когато ме няма (това никой не би могъл да знае, освен ако както някой каза не е д-р Дулитъл), но резултатът е такъв. Не, че ако стои гладен 3 дни няма да яде и "печени киселици", говорим за нормално състояние.

Така че, ако някой иска да направи от своя ДОБЕРМАН  добър BODYGUARD, трябва да го приеме за член на семеството.

Май много се разприказвах, извинете.
Така мисля аз, но не ангажирам никой с моето мнение, то е лично!

Приятен ден на всички приятели на нашите четириноги приятели!  :kuchence: :kuchence: :kuchence:

#4 Потребителят е офлайн   Akela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Male

Публикувано: 21 January 2009 - 12:43 AM

ГОСПОДИН ИЛИ ГОСПОЖА ДОБЕМАН е изключитело куче , но има само едно НО
Но то трябва да е близко до стопанина си , билизко до семейството си иииииииии тогва вижте за какво иде реч !!!!!!!!!!
Няма нещо което да го спре да ги защити , нито огън , нито вода нито нищо което съществува !!!!!!!!!
Повярвайте ми ЗА ДОБЕРМАН не съществъва нещо което е  повече от човека и близките му !
КОГАТО ТОЙ ГИ ЗАЩИТАВА ГО ПРАВИ ,КАТО ЗА ПОСЛЕДНО
ПРОВЕРЕНО
Oт известно време рядко вече пиша и само чета форума защото стана нещо като детски чат и нападки един към друг от хора , които то уважавам .
Вече 15-16 гогини съм фен на на тази великолепна порода DOBERMANN и се надявам хората които я РАДЕЯТ с цялата си душа да се обиденят и забравят враждите си ! Много сме малко за да  има какво да се дели не мислете ли ?
А не мислете ли че и хората които тепърва се запознават с породата DOBERMANN се отблъсват от вътрешните крамоли - кой крив и кой прав?
Аз вече рядко пиша тук както и много почитатели на тази изключителна порода DODERMAN също защото това стана не форум на единомисленици , а детски чат - кой е по-голям и кой по-малък.
Приемете ,че всеки знае по нещо - просто има хора дето знаят повече . Не е трудно .И тогава всички ще можем да обидиним усилия към нещо което е от полза за всички.Изкарвйте си красавците на изложби за трупане на опит. Нека заедно да се ходи на международни изложби и да си помагаме и хората с повече опит в тях да помагат за да се знае , че в БГ има част от тези елитни зверчета .
Ей това е дето ми се иска ХОРА .
Не че аз или ТИ ще спрем да си гледаме елитните любимци - не слава БОГУ все още има радетели за породата.
Просто на навсякъде по света ще има едно безначно БГ след нашите кучета , а ние ще се убеждаваме колко сме велики и какви родословия ( наистина особенно " D " кучило iz Ongyl има).
Моля за обиденение и забрава на стари вражди.



Май много писах а ? Това ми е за доста време загубено . А и бъдещето ще покаже да ли си заслужава да пиша тук пак
User's Signature

На света има едно нещо, което не може да се купи с пари... и това е размахването на една кучешка опашка.

#5 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 21 January 2009 - 05:50 PM

Малко ще пиша извън темата, ама като е тръгнало....  :blink:
Akela - прав си... много си прав за отношенията ни един към друг. И това, което казваш, трябва всички да се опитват да спазват, тук в този форум и още повече извън него. Не сме тук в България, тези които ще "откриваме топлата вода" за тази порода, и трябва да приемем това на този етап. Много съм убеден, че некоректния тон на говорене и надкачване на думи с останлите, е повод за непопулярността не само на породата Доберман в България, а и на много други. Това е и една от причините за доста хората да странят от клубове и организации, а да карат по старо му - "както баба си знае - така си бае" И нека това, кой колко знае и може, да не е повод за парадиране, а напротив - да бъде единствено в услуга на останалите, ако е възможно разбира се. Само така можем някога да кажем, че сме сплотени, иначе всеки, малко или много си има достойнство и амбиции и би се опитвал, едва ли не, да "натрие носа" на останалите, вместо да си сътрудничи по някакъв полезен начин с тях. Няма незаменими хора - има незабравими, а и приказката "всеки батко си има батко" винаги ще е в сила. И тази също "никой не се е родил научен" - важно е обаче колко бързо и колко качествено съумяваш да се учиш. Все пак хората изучават доста по-сложни науки по време на Висше-то си образование в Университетите по света в рамките само на 5 години, че относно една порода кучета ли не може да се образова човек за толкова време...?!
Разбира се, всеки който се е трудил и се е лишавал, малко или много за да постигне нещо, трябва да се уважава.
Аз съм съгласен с теб напълно и ще правя това което зависи от мен за да се запазва добрият тон и сътрудничеството помежду ни оттук нататък, пък каквото излезе в крайна сметка. Няма какво да се губи. Моите кучета, така или иначе, ще си останат само мои  ;)
С пожелания за една по-ползотворна за породата Доберман и нейните фенове 2009-та година изпращам поздрави на всички съмишленици!


И така да кажа малко и по съществото на темата - за мен най-добрия вариант е следния (т.е. това е нашия вариант  :blink:) :
Най-важното Добермана трябва да живее в съвършена близост до стпанина си и неговото семейство, както споменаха всички по-горе, като тук разбира се изключвам развъдниците, в които се гледат по 10 - 20 или 30 кучета. Там целите и условията са съвсем други.
Най-хубаво е когато има къща с двор, който кучето да обитава в свободното си време, когато стопанина го няма, но вечер задължително се прибира вътре в къщата, за да бъде заедно с хората от семейството си, да се чувства един от тях. Вътре е и неговото място за спане и отдих, т.е. аз не бих оставил кучетата си вечер да спят навън в студа, за нищо на света.
Къщата с двор, обаче съвсем не освобождава стопанина от ангажимента да води на разходки кучето и да го среща често с други хора и животни, осигурявайки му изключително важните емоции и преживявания за правилно изграден и уравновесен характер.
т.е. по -добре е Добермана да живее в апартамент със стопаните си и да бъде воден на разходки два пъти дневно, отколкото да бъде изолиран без почти никакви социални контакти, дори двора да е най-красивия на света. Ако някой иска дворно куче - пазач ами поне да си вземе - кавказка, българска или тем подобни овчарка... защо му е изобщо Доберман...?!
Добермана както вече се спомена е преди всичко останало - куче БОДИГАРД.

#6 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2009 - 04:17 PM

Радвам се, че това, което мисля и разбирам под понятието доберман се покрива с това на хората, които имат по- дълъг опит от мен..
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#7 Потребителят е офлайн   alex9447 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 September 2009 - 01:37 PM

Предстои ме да си взема домашен лбимец...Категорична съм че ще е куче,но се двуомя за породата.Спрях се на доберман,но всички ме съветват да си взема ротвайлер..Очаквам съветите и мненията ви..Мерси предварително rc_036.gif

#8 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 04 September 2009 - 04:18 PM

отговора ще е пределно ясен поради безброй причини но крайното решение ще само твое

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#9 Потребителят е офлайн   alex9447 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 September 2009 - 06:17 PM

Цитат(oppaaa @ Sep 4 2009, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
отговора ще е пределно ясен поради безброй причини но крайното решение ще само твое


Ти твърдо си за Доберман ! Аз също..и все пак бих искала да науча нещо повече и за ротвайлерите.
За добермана знам достатъчно.Мъчи ме само мита за който на 7 година полудяват.Мерси все пак за мнението.
Ако можеш кажи нещо за седмата година и за ротвайлера... smile.gif

#10 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 September 2009 - 07:02 PM

Цитат(alex9447 @ Sep 4 2009, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(oppaaa @ Sep 4 2009, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
отговора ще е пределно ясен поради безброй причини но крайното решение ще само твое


Ти твърдо си за Доберман ! Аз също..и все пак бих искала да науча нещо повече и за ротвайлерите.
За добермана знам достатъчно.Мъчи ме само мита за който на 7 година полудяват.Мерси все пак за мнението.
Ако можеш кажи нещо за седмата година и за ротвайлера... smile.gif



Ами даа,мита! Значи на седмата година,както всичко е наред полудяват ,което се изразява в неописуема(демонична) агресия,към собственика и близките.Първо както си спиш, идва и те убива ,като ти прегризва гърлото бавно,за да се мъчиш,сантиметър по сантиметър.След като умреш,ти изяда стомаха и вътрешностите и отива при останалите в къщата.Убива и тях и тръгва да търси другите ти близки.И така до 3-4 коляно.Единственото спасение е куршум от зъб на 20 годишен кашалот,изстрелян в сърцето при пълнолуние. А пък Ротвайлерите на осмата година,издебват когато семейството спи или се храни и избягва по улиците за да търси малки деца и бабички за разкъсване.Разкъсва ръцете и краката но не убива.Убива малки кученца като им чупи грабнаците с едно захапване.Това е. Успех в избора!
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#11 Потребителят е офлайн   LG9 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 637
  • Регистрация: 10-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Германия

Публикувано: 04 September 2009 - 07:15 PM

Каквото и да се говори тези кучета не са шега и трябва много серизно да подходиш,което и да си избереш.
User's Signature

Качена снимка

'He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours,
faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion.'

#12 Потребителят е офлайн   Tara.. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 349
  • Регистрация: 06-June 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 September 2009 - 07:42 PM

ab_041.gif ab_041.gif ab_041.gif

Това за седмата година ме изкефи! flagbg.gif

Успех с гледането на кучето, каквато и порода да избереш ba_025.gif
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   donika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 217
  • Регистрация: 06-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 September 2009 - 07:59 PM

Ние гледахме 14год доберман, страхотно куче, вярно и предано на стопаните си, отличен пазач, много умна, недостатъка според мен е, че са доста лошички, например недопускаше чужд човек да я погали!

#14 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 September 2009 - 02:48 AM

И двете породи са много достойни. Миля, че няма смисъл да казвам, коя предпочитем, то е ясно. Харесвам и ротовете, но ми са малко мазнички и тромави, но са наистина умни кучета, добра работна порода и добри пазачи.
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#15 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 September 2009 - 09:39 AM

честно казано ми е доста трудно да си представя човек, който се колебае дали да си купи една от ТЕЗИ две породи защото те са толкова различни! Единственото, по което си приличат е цветовата окраска, но сравнението помежду им, дори и чисто визуално е като между боксьор и балерина!

Първо трябва да си отговорите какво очаквате от Вашето куче и с каква цел го вземате. От там лесно ще дойде отговорът коя порода най-добре да изберете. Но на мен лично, някак от самия начин на задаване на въпроса ми се стори, че вие вече имате отговор просто търсите неговата легитимация. Е, никой не може да вземе решение вместо Вас, нито да го оправдае за вас ако се окаже грешно и най-важното е, че която от двете породи да изберете се пригответе за много работа и много грижи. Т.е. вземето кучето, което ще обичате, а не това, което е модерно, съседът/един приятел има същото, за разнообразие или някаква друга подобна причина.

Поздрав и пожелание за успех!
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2009 - 09:46 AM

Таман наум формулирах отговора си, когато видях тоза на ГРАЧЕ, и както винаги тя го е формулирала прекрасно, така че послушай я!
Вземи това, което ти харесва, с което се чувстваш свързан дори от снимките, което те кара да настръхваш от кеф.
Препоръчавам ти да се насочиш към взимането на родословен екземпляр, защото само в този случай ще получиш нещо, отговарящо и като вид и като х-р на истинския доберман или ротвайлер.
Каквото и куче да вземеш, бъди готов за много много любов и отговорност, и възпитение. Не знам за ротовете как е, но доберман а екато човек и има нужда от много много внимание и любов, и не е куче което можеш системно да пренебрегваш, или да иззоставниш като ти писне..
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#17 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 14 September 2009 - 11:43 AM

Цитат(alex9447 @ Sep 4 2009, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(oppaaa @ Sep 4 2009, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
отговора ще е пределно ясен поради безброй причини но крайното решение ще само твое


Ти твърдо си за Доберман ! Аз също..и все пак бих искала да науча нещо повече и за ротвайлерите.
За добермана знам достатъчно.Мъчи ме само мита за който на 7 година полудяват.Мерси все пак за мнението.
Ако можеш кажи нещо за седмата година и за ротвайлера... smile.gif

Писах ти че отговора е ясен защото ти трябва вече да си направила избора и ми се струва,че просто чакаш някои да те бутне кое да избереш,не чакаи вземи такова каквото ти харесва на теб,а не каквото ще те навият хората,а за мита просто го забрави няма такова нещо.Иди на някоя изложба за да видиш от близо и на живо това което искаш за да разбереш то ли е,а не питай хората кое да е,всеки си има вкус и ще ти препоръча това което на него му хареса.В Стара Загора на изложбата ще има добермани ще има и ротове иди и ги сравни на живо за да се овериш кое ти харесва повече ae_085.gif

#18 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 17 September 2009 - 02:32 PM

Цитат(Attila @ Sep 5 2009, 03:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ротовете ... са малко мазнички и тромави

Първо да кажа:не искам да се заяждам. wink.gif Но това "определение" за рота не мисля че е правилно ! Ето няколко снимки на моето куче.То струва ли ви се тромаво и мазно ? md_064.gif
Ротвайлерът е guard dog,а вие си знаете какво куче е добермана ?! md_064.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#19 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 September 2009 - 12:52 PM

Цитат(ben2418 @ Sep 17 2009, 03:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Attila @ Sep 5 2009, 03:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ротовете ... са малко мазнички и тромави

Първо да кажа:не искам да се заяждам. wink.gif Но това "определение" за рота не мисля че е правилно ! Ето няколко снимки на моето куче.То струва ли ви се тромаво и мазно ? md_064.gif
Ротвайлерът е guard dog,а вие си знаете какво куче е добермана ?! md_064.gif



Аз да се извиня на ben2418 за изказването си! Без да съм го искал, у мен се е зародил мит за Ротовете, че са мазнички и тромави, поради факта, че предимно такива кучета, представители на тази порода виждам. Явно си е до стопанин тромавостта на кучето. Бен, кучето ти е страхотно и те поздравявам за резултата.

В този случай е нужно да сменя твърдението си. Харесвам Ротовете, при това много, но доберманите са ми по присърце и една от причините за това е, че изглеждат по-пропорционални, по грациозни, по-красиви. По-бързи са от Ротвайлера, за това, кой е по-добър пазач няма да казвам нищо, защото ще изпаднем в някви полемики.

А на създателя на темата ще кажа още веднъв: която и порода да избереш приготви се за много работа, но бъди сигурен, че ще бъдеш възнаграден от кучетоси десеторно.

Поздрав
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#20 Потребителят е офлайн   IzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 473
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 November 2009 - 08:11 PM

Цитат(alexy @ Sep 4 2009, 05:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(alex9447 @ Sep 4 2009, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(oppaaa @ Sep 4 2009, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
отговора ще е пределно ясен поради безброй причини но крайното решение ще само твое


Ти твърдо си за Доберман ! Аз също..и все пак бих искала да науча нещо повече и за ротвайлерите.
За добермана знам достатъчно.Мъчи ме само мита за който на 7 година полудяват.Мерси все пак за мнението.
Ако можеш кажи нещо за седмата година и за ротвайлера... smile.gif



Ами даа,мита! Значи на седмата година,както всичко е наред полудяват ,което се изразява в неописуема(демонична) агресия,към собственика и близките.Първо както си спиш, идва и те убива ,като ти прегризва гърлото бавно,за да се мъчиш,сантиметър по сантиметър.След като умреш,ти изяда стомаха и вътрешностите и отива при останалите в къщата.Убива и тях и тръгва да търси другите ти близки.И така до 3-4 коляно.Единственото спасение е куршум от зъб на 20 годишен кашалот,изстрелян в сърцето при пълнолуние. А пък Ротвайлерите на осмата година,издебват когато семейството спи или се храни и избягва по улиците за да търси малки деца и бабички за разкъсване.Разкъсва ръцете и краката но не убива.Убива малки кученца като им чупи грабнаците с едно захапване.Това е. Успех в избора!

flagbg.gif flagbg.gif flagbg.gif flagbg.gif

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни