Dog.bg Форуми : Спорт и Разходки при чау-чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спорт и Разходки при чау-чау

#41 Потребителят е офлайн   пламиту Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 29-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Смолян

Публикувано: 01 June 2009 - 10:17 PM

Sara08 за второто става въпрос.. на мен точно по-голям контрол ми трябва... сега ще поръчам и аз душач от планинско въже, иначе и от нагръдника бях доволна, но Самър явно не... щом го изяде :D но да, всеки сам си преценя.. :)
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Норита Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 29 June 2009 - 07:05 PM

Ам от прочетените постове започвам да се притеснявам. Ние нямаме нито каишка нито нагръдник и никога не ни е трябвал. Излизаме си, а Норита върви до мен или на няколко метра от мен без да откъсва поглед, а никога не съм я учила на това. Иначе разхождаме се 10-15 пъти на ден поне за 10 минути, като вечер е за около час, но винаги без каишка. Нормално ли е? Започвам да си мисля, че мечето ми е стресирано и за това не се отдалечава. Иначе си играе, но най много на 10-20 метра. И другото е че излиза само с мен на разходка. С никой друг от семейството не иска, а и не яде ако не и сложа аз. Вярно е че почти целогодишно е само с мен, но се притеснявам. А и когато съм отсъствала и съм я оставяла в къщата на родителите ми, са казвали че е много неспокойна. И по тази причина я влача навсякъде с мен :). От една страна е забавно, но е много странно държанието й към мен...
User's Signature

Когато хората разберат, че животните могат да чувстват, животните ще разберат, че хората могат мислят.

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   100qn40 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 16-September 09

Публикувано: 07 December 2009 - 04:06 PM

http://shop.zoomania...AVNIK-VUJE.html
Поръчах този продукт. Бих искал да чуя вашето мнение. Мечето ми е на 6 месеца. Благодаря предварително! :)

#44 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 December 2009 - 04:16 PM

Цитат(100qn40 @ Dec 7 2009, 03:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
http://shop.zoomania...AVNIK-VUJE.html
Поръчах този продукт. Бих искал да чуя вашето мнение. Мечето ми е на 6 месеца. Благодаря предварително! :)

нещо не мога да разбера от снимката какво имате предвид, но ако е кръгъл душач - да, аз съм за.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#45 Потребителят е офлайн   Voca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 13-September 09

Публикувано: 29 December 2009 - 06:59 PM

Днес купих на мечо душач, вече не мога да го удържа, но нещата станаха по-зле от всякога. В началото тръгна, но точно след 2 мин. застана по средата на пътя , легна все едно е магаре и нито напред нито назад. После подгони едно кученце и се дърпа като ненормален , скимтя и сега издава много странни гърлени звуци. Май ще го извеждам само с нагръдник.

#46 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 29 December 2009 - 07:03 PM

Цитат(Voca @ Dec 29 2009, 06:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Днес купих на мечо душач, вече не мога да го удържа, но нещата станаха по-зле от всякога. В началото тръгна, но точно след 2 мин. застана по средата на пътя , легна все едно е магаре и нито на пред нито на зад. После подгони едно кученце и се дърпа като ненормален , скимтя и сега издава много странни гърлени звуци. Май ще го извеждам само с нагръдник.

Преди да сте му сложили душач, вашето куче било ли е приучено към нашийника въобще, или било само с нагръдник извеждано?
На каква възраст е кучето ви? Оборудването за разходка не са само нагръдник, ако до сега вашето куче не се е разхождало с нашийник и веднага сте му сложили душач то реакцията му е напълно обяснима.
Душача се ползва дозирано, умерено, на място и под ръководството на инструктора, или ако стопанина разбира защо го прави.
Ако имате поведенчески проблем и за това сте решили да сложите душач на кучето, то това е едно. Ако просто искате да го приучите към нашийник, който не изтърква козината - то това е друго.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#47 Потребителят е офлайн   Voca Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 13-September 09

Публикувано: 29 December 2009 - 07:40 PM

:) На 8 месеца е, досега е бил само с нагръдник, а душач сложихме зареди поведенчески проблеми. Това е препоръка на ветеринара, понеже е неудържим с нагръдник. Даже последния път се хвърли под една кола, понеже го изпуснах.

#48 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 29 December 2009 - 08:57 PM

Цитат(Voca @ Dec 29 2009, 07:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
:) На 8 месеца е, досега е бил само с нагръдник, а душач сложихме зареди поведенчески проблеми. Това е препоръка на ветеринара, понеже е неудържим с нагръдник. Даже последния път се хвърли под една кола, понеже го изпуснах.

Схванах.

По принцип на чау нагръдник се слага единствено и само да не му се изтърка гривата. Друга причина НЯМА. И за това когато стопаните започват да имат поведенчески проблем, то се сблъскват с факта че кучето тепъъъъърва трябва да се учи на нашийник. Точно като при вас .

Препоръчвам ви първо да помислите какъв точно поведенчески проблем имате с кучето. Защо е неудържим? Може би вие малко играете с него? Не му намирате другари за игра? Не го социализирате? Какви команди знае кучето ви?

Но душач е за проблемни кучета, които имат нужда от корекция.
Ако вие нямате все още изграден контакт, то не ви трябва душач, трябва ви обучение)))))))))))
Повярвайте ми.

Обучаване на малкото кученце - а чау се възпитават като всички останали кучета - го има в темите на форумите в дог. бг
http://forum.dog.bg/-t3481.html
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#49 Потребителят е офлайн   milenkaaaaaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 14-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Мездра

Икона за мнението  Публикувано: 30 December 2009 - 12:44 AM

Цитат(Furia_S @ Dec 29 2009, 08:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Обучаване на малкото кученце - а чау се възпитават като всички останали кучета - го има в темите на форумите в дог. бг
http://forum.dog.bg/-t3481.html


благодаря за линка. От голяма полза е !!!! wb_052.gif
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   kalin82 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-January 10

Публикувано: 08 February 2010 - 03:08 PM

здравейте
моето куче е на около 3 месеца и малко. още не излиза навън трябва да мина и последната ваксина.
въпроса ми е следния:
взел съм нашийник тип душач но още не съм го ползвал. Трябва ли първо да му взема някаква каишка да свикне с нея в къщи.
и ако да какво става като почне да излиза?
да бъде с душача и каишката едновременно или как?
аз мисля че трбява да има няква каишка на която да има примерно адрес и име на кучето която трябва да носи винаги.
Благодаря

#51 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 February 2010 - 04:06 PM

Цитат(kalin82 @ Feb 8 2010, 03:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
здравейте
моето куче е на около 3 месеца и малко. още не излиза навън трябва да мина и последната ваксина.
въпроса ми е следния:
взел съм нашийник тип душач но още не съм го ползвал. Трябва ли първо да му взема някаква каишка да свикне с нея в къщи.
и ако да какво става като почне да излиза?
да бъде с душача и каишката едновременно или как?
аз мисля че трбява да има няква каишка на която да има примерно адрес и име на кучето която трябва да носи винаги.
Благодаря


каишка. Каишката му я слагайте още от сега, в къщи, като си играете с кучето. то ще се опита да го маха, то е нормално. като му сложите каишка му се радвайте и го хвалете бурно, галете го и давайте наградка - натрошени кучешки бисквити на парченца колкото нокът от кутрето ви са достатъчни. След няколко дена такива игри му сложете каишката така, че да не може да я свали, похвалете го и не обръщайте внимание в следващите 10-15 минути ако се опитва да я свали или седи унил: захванете се с вашите неща и го игнорирайте. Свалете каишката. Сложете я пак след време като го хвалете радостно когато му я сложите. Оставете го известно време. И така няколко пъти на ден за по 10-15 минути. От същата възраст по същия начин приучавах кучетата и към намордник.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#52 Потребителят е офлайн   Dark_Love Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 05-January 10
  • Location:Стара Загора
  • Interests:имам чау-чау моля ви намерете ме в скайп.. помогнете ми за тази порода и начина на гледане моля ви се ...
  • Skype:

Публикувано: 02 May 2011 - 12:35 PM

Разхождам Дарк 14:00 като се върна от училище от 40мин. до 1 час след това вечер от 20:00-22:00часа за по 20 мин. как е режима ? добре ли е просто се притеснявам нямам проблеми здрави сме но само аз се грижа за него няма кой друг

#53 Потребителят е офлайн   adsun Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 19-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2012 - 01:00 PM

искам да попитам на колко месеца вече може да извеждаме кучето?

#54 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 January 2012 - 02:23 PM

Показване на мнениетоadsun, в 22 January 2012 - 11:00 AM, написа:

искам да попитам на колко месеца вече може да извеждаме кучето?

След като минат карантините след последната вакцина.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#55 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 22 January 2012 - 03:04 PM

15 дни след третата ваксина, казват ветовете - не рискувай нищо в повече.
Успех и пускай снимки на сладура.


Показване на мнениетоFuria_S, в 22 January 2012 - 02:23 PM, написа:

Показване на мнениетоadsun, в 22 January 2012 - 11:00 AM, написа:

искам да попитам на колко месеца вече може да извеждаме кучето?

След като минат карантините след последната вакцина.

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   adsun Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 19-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 January 2012 - 03:10 PM

за голямо съжалание ;) ще го взема утре или тези дни,но искам да се информирам преди това да съм в готовност.и мерси за информацията

#57 Потребителят е офлайн   maxim4o99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 11 February 2012 - 02:52 PM

и аз имам проблем с моя чау като излизаме на разходка непрестава да се дърпа буквално ме тегли,той е на 5 месеца и е със обикновена каишка стои си постояно с нея дали ако му взема тип душач няма да е по добре.доколкото разбрах наградника не помага особено при този проблем

#58 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 12 February 2012 - 01:07 PM

Показване на мнениетоmaxim4o99, в 11 February 2012 - 02:52 PM, написа:

и аз имам проблем с моя чау като излизаме на разходка непрестава да се дърпа буквално ме тегли,той е на 5 месеца и е със обикновена каишка стои си постояно с нея дали ако му взема тип душач няма да е по добре.доколкото разбрах наградника не помага особено при този проблем


Не мога да дам адекватен съвет, но според мен не е нормално кучето да се тегли, докато го разхождате, има проблеми с поведението явно, все пак е малко, което също е фактор... Знае ли някакви команди, обучавано ли е, подчинява ли Ви се? Поработете по това, с времето трябва да се научи. Аз на моята мисля да и взема нагръдник първо, пък ще я видя как ще дивее и дали е добър вариант в началото.
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#59 Потребителят е офлайн   ar4i_09 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 February 2012 - 02:34 PM

Показване на мнениетоМечонка, в 12 February 2012 - 02:07 PM, написа:

Показване на мнениетоmaxim4o99, в 11 February 2012 - 02:52 PM, написа:

и аз имам проблем с моя чау като излизаме на разходка непрестава да се дърпа буквално ме тегли,той е на 5 месеца и е със обикновена каишка стои си постояно с нея дали ако му взема тип душач няма да е по добре.доколкото разбрах наградника не помага особено при този проблем


Не мога да дам адекватен съвет, но според мен не е нормално кучето да се тегли, докато го разхождате, има проблеми с поведението явно, все пак е малко, което също е фактор... Знае ли някакви команди, обучавано ли е, подчинява ли Ви се? Поработете по това, с времето трябва да се научи. Аз на моята мисля да и взема нагръдник първо, пък ще я видя как ще дивее и дали е добър вариант в началото.



Арчи се държи по същия начин навън. За 3 години сме сменили всички видове нагръдници, нашийници и пр.,но си продължава да дърпа. Подчинява се на всякакви команди- легни, стани, скочи и всякакви други маймунджалъци,общо взето е схватлив, но излезем ли навън-той ме разхожда мен. Всякакви варианти сме пробвали, но продължава да се държи все едно го изкарваме веднъж на седмица. Колкото до душача-пробвала съм го, но ми се струва твърде жестоко. Впечатленията ми са, че повечето чау-та са такива. Рядко виждам някое да върви спокойно, но уви моето не е сред тях!

#60 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 12 February 2012 - 03:32 PM

Извинявайте, нямам чау, но породата няма значение, освен за времето, в което се усвояват командите.
Проблемът и решението не са в нагръдниците, нашийниците, душачите. И гира на врата на кучето да вържете - щом не е научено да ви слуша - ще дърпа! Няма вариант "подчинява се на команди, ама не винаги". Или се подчинява, или си прави каквото реши когато реши. Така че, уважаеми стопани, прочетете повече за обучението, ако имате възможност - консултирайте се с треньор. Нещо не правите както трябва. Вие. Вълшебни нагръдници/поводи още не са измислени.
Първата стъпка за решаване на един проблем е да видите правилно този проблем. А после - да потърсите адекватно решение.
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни