Dog.bg Форуми : Спорт и Разходки при чау-чау

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Спорт и Разходки при чау-чау

#61 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 February 2012 - 06:50 AM

...И не на последно място абсолютна липса на пълноценни разходки. Наблюдавам стопани около нас - повечето чакат само да се изака кучето и марш вкъщи. Няма игра с кучето, няма упражнение навън и отработване на команди. Рас-прас и айде марш обратно. На някои им се събират 20 минути до половин час сутрин и вечер. Което е абсолютно недостатъчно. Естествено че кучето ще дърпа и ако го откопчаят ще бяга надалеч.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#62 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 13 February 2012 - 12:26 PM

И според мен не е до порода, макар че, ествествено някои кучета имат нужда от повече разходки и спорт от други. От досегашния ми опит съм установила точно това - колкото по-малко е разхождано едно куче, толкова повече се дърпа, когато бива изведено. Това мога да кажа със сигурност.
User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#63 Потребителят е офлайн   ar4i_09 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 February 2012 - 09:19 PM

Показване на мнениетоМечонка, в 13 February 2012 - 01:26 PM, написа:

И според мен не е до порода, макар че, ествествено някои кучета имат нужда от повече разходки и спорт от други. От досегашния ми опит съм установила точно това - колкото по-малко е разхождано едно куче, толкова повече се дърпа, когато бива изведено. Това мога да кажа със сигурност.



Не е точно така- Арчи тича свободен минимум 30 мин. всяка сутрин в пригодените за кучета клетки, което повярвай ми му идва понякога в повече ако има и някое друго куче, което да го гони( знаеш колко обичат да бъдат обезпокоявани). Отделно бива разхождан вечер.Та....да, разходката е важна, но не и определяща за това дали дърпа едно куче при разходка или не.

#64 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 February 2012 - 10:01 PM

ar4i_09
тичане с другите кучета по 30 минути не е разходка! Разходката включва освен изакването изпишкването и игрите със себеподобните задължителни упражнения със стопанина.

Не може само да се пусне кучето в парка или клетка за 30 минути да си тича с другите кучета и това да се смята за пълноценна разходка. И съм категорична че 30 минути за веднъж излизане не са достатъчни, ако разходките са два пъти дневно. Ако извеждането по 4 или 5 пъти на ден, тогава да, разбирам, поне две от тях да са на по 30 минути. А къде са игрите и упражнения със стопанина? командата "Редом" колко често се отработва на повод и при кои дразнители?

По принцип всичките тези душачи и строги нашийници са инструменти за корекция, които се използват временно. Но основно зад тези джаджи стои желанието, търпението и труда на стопанина да промени нещата към по-добро.
Използвала съм душач за корекция, но не душача решава проблема, а единствено търпението и упорит труд на стопанина.

В подфорума за обучение и възпитание има сума ти подобни теми:
http://forum.dog.bg/...be%d1%80%d1%82/
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#65 Потребителят е офлайн   ar4i_09 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-May 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 February 2012 - 10:16 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 13 February 2012 - 11:01 PM, написа:

ar4i_09
тичане с другите кучета по 30 минути не е разходка! Разходката включва освен изакването изпишкването и игрите със себеподобните задължителни упражнения със стопанина.

Не може само да се пусне кучето в парка или клетка за 30 минути да си тича с другите кучета и това да се смята за пълноценна разходка. И съм категорична че 30 минути за веднъж излизане не са достатъчни, ако разходките са два пъти дневно. Ако извеждането по 4 или 5 пъти на ден, тогава да, разбирам, поне две от тях да са на по 30 минути. А къде са игрите и упражнения със стопанина? командата "Редом" колко често се отработва на повод и при кои дразнители?

По принцип всичките тези душачи и строги нашийници са инструменти за корекция, които се използват временно. Но основно зад тези джаджи стои желанието, търпението и труда на стопанина да промени нещата към по-добро.
Използвала съм душач за корекция, но не душача решава проблема, а единствено търпението и упорит труд на стопанина.

В подфорума за обучение и възпитание има сума ти подобни теми:
http://forum.dog.bg/...be%d1%80%d1%82/


Съгласна съм, че не с душач става, а с търпение, но не и че 30 минути тичане за чау(без разходката вечер) не са достатъчни. 4-5 пъти извеждане на ден ми звучи безумно(освен ако не е малко кучето) или пък ако човек е безработен.

#66 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 13 February 2012 - 10:39 PM

ar4i_09...или да има осигурена плътна помощ на цялото семейство зад себе си, което може да осигури нужното движение и контакт с кучето, може би. За да може някой член от семейството да отмени стопанина, докато той е по задачи.
Ако човек, който няма възможност пълноценно всеки ден да извежда кучето си е толкова зает, то защо го е взел? Ще се събуди един час по-рано и пак ще осигури необходимото движение и необходим контакт със стопанина. И ще си легне час по-късно поради същата причина.

И като му възникнат проблемите с дърпането ще се обърне към местен кинолог за консултация и корекция.(Ако вие лично имате сериозно намерение да го разрешите този прочлем, то с удоволствие ще ви подскажа. )
Но пак опираме до това - че за кучето трябва време, търпение и труд. Кинолозите могат да ви кажат и да ви обяснят какво точно и как да правите, но ВМЕСТО вас не са в състояние да станат по-рано и да поработят с животното.

Инак, аз не разбирам безцелно въртене в парковете и градинки или клетки, където кучетата се носят като изтървани и играят, а стопаните люпят семки или просто разменят рецепти и послушно въртят вкръг понякога провиквайки се " Стооооооой" или "Неееее" - а цялата кучешка тайфа не ги чува.
В бебешки период играта със себеподобните е задължителна. При порасналите - пожелателна но само като част от разходка. За два часа нашите разходки сутрин и вечер - а аз ставам много рано - трите части се разбиват на движение, дефикация и ИГРА, УПРАЖНЕНИЯ. Третата часте най-важната. Кучето ми играе с други добронамерени кучета. Но при командата "Тук" - идва. И не дърпа, като излиза на повод. Преди 8 години когато го учих на това бях супер-заета, така че не ми излизайте с номера че нямате време и трябва да си безработен за да обучиш кучето си. И най-добрите ми познати с възпитаните кучета бяха все приятни супер заети хора, улисани в работата си точно както се улисват в отглеждането на кучетата си.

Просто трябва да не те мързи.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#67 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 13 February 2012 - 11:28 PM

В Пловдив да облагодетелствани с клетки. Големи късметлии.По някога ви завиждам благородно.
Но не съм съгласна ,че кучето му е достатъчно 30 минутно тичане.Важно е да се общува с кучето. Да му се говори. Да го тренираш с постоянство на определени команди. Разходката и на различни места, непознати, също е много важна. Извеждам кучетата си три пъти на ден. И това не ме прави безработна. Напротив работното време ми свършва вечерта късно и е без почивен ден.Само аз си знам как намирам време ,но това ми доставя удоволствие. Вярно че проблема с кой ще си играе кучето ми отпада, тъй като са две,но играта е едно, социализацията и работата с кучето друга. Аз редовно водя поне едно от кучетата с мен на работа, по срещи и в счетоводната кантора която обслужва фирмата ми. Доволна съм от тяхното държание и се радвам когато са с мен. Също съм на мнение ,че ако не можеш да му обърнеш внимание на едно животно ,по добре не го вземай. Само с хранене и изхождане, нещата не се получават. Кучето не трябва да бърза да се наиграе и изходи ,защото ще го прибереш след 30 минути. Трябва да знае, че разходките са удоволствие за него и за вас.

#68 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 February 2012 - 09:12 AM

IA---Като те знам колко дини под една мишница носиш просто да се начуди човек как намираш време за твоите момичета:-))))

Ами така е - човек когато иска - краде и от съня си времето за своите кучета. Ключов момент е "когато иска".

ar4i_09
Вие сте от Пловдив, нали? Ами обърнете се към специалист за да решавате проблемите на вашето куче. Ника й е Galiadogs, сайта е http://www.galiadogs.com/
Няма никакъв смисъл да се пише за проблеми с послушанието по форуми, щом имате наблизо специалист.
Навремето аз нямах тази възможност - преди години като търсих и се обърнах към няколко треньора на мен най-безапелационно ми бе казано че чау-та не се дресират и са тъпи. Къхъм... Тъй де. Така че рових и събирах троха по троха знанията си сама. Добре че на полянката един бивш полицай с ИЕО се смили над мен и ми показа на практика някои неща. Но сега е друго време, обърнете се към инструктор и работете с кучето.
Успех!

Който е в София и има някакви въпроси или проблеми - мога да препоръчам Руми Кънева, при нея се възпитаваха кучета-водачи от нашата група, тя работи и с петта група - виждала съм и самоеди и хъскита при нея. Така че - стига да иска човек... И да не го мързи. Определенно ще се убеди че чау-чау се възпитава точно както всяка една друга порода.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#69 Потребителят е офлайн   maxim4o99 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 20 February 2012 - 09:28 PM

да има наитина малко проблеми с поведението,знае само да сяда,вчера бяхме в една горичка доста си побяга пуснах го без каишка като го викам идва но дойде ли човек не ме отразява хуква и това е.мисля да ходя с него на курсове мисля че ще са ми от полза.нямам опит за пръв път имам куче

#70 Потребителят е офлайн   MilenaE Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2013 - 03:27 PM

Значи моят Майло е на около 5 месеца, разхождаме го по три пъти на ден , най-малко по 15 минути.Проблема е такъв, че понякога започва да хапи и да иска да си клати на крака ми :д Аз нормално тръгвам да му се карам или да го ударя ЛЕКО по дупето и той започва да хапи повече, защото по принцип играта му е да хапе само това.И всъщност през целия път докато се прибера е захапал долнището с което съм и се влачим така или понякога изкарвам късмет и нещо друго му отвлича вниманието :/ И въпроса ми и как да го отуча :д ?

#71 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 12:19 PM

Първи стъпки в Аджилити на мое бебе в Щатите Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#72 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 16 August 2014 - 01:41 PM

Моето сладко момче в Щатите Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

ASMAR OF LORD LUSY'S LIONS , red male, d.o.b. 04.04.2014
breeder: Lyudmila Mravkova ,Bulgaria, LORD LUSY'S LIONS
owner: Fernanda Proxee , Michele Proxee Canine-Mom
Father-X-RED-REY DEI LEONI IMPERIALIMother-JUST LOVE ME DEI LEONI IMPERIALI
https://www.youtube....eature=youtu.be



#73 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 16 August 2014 - 02:05 PM

:rc_036: Поздравления!!! Разкошно и възприемчиво бебе и се справя отлично със задачите! :rc_036:
Сбъдната американска мечта за малкото "българче" и сбъдната мечта на развъдчика за идеален стопанин на всеки бебок :rc_036: :ba_025: :af_089:

#74 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 August 2014 - 02:24 PM

Евала на момчето и на новите стопани! Люси, страшно се радвам че той се озова в толкова отговорни ръце, то му личи колко е концентриран и с какво желание се упражнява. Прекрасен клип, опровергаващ множество тъпи клишета относно нашата порода))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#75 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 16 August 2014 - 09:28 PM

Страхотно!
Браво на Люси и на собствениците! Кой казва, че чау не може да се тренира и обучава добре? Ето го резултата!!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 17 August 2014 - 11:50 AM

Благодаря ви момичета. Всичките ми бебета си имат страхотни стопани и аз съм много горда с това и с тях.Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 August 2014 - 12:47 PM

Дай инфо и за останалите, само за Испания и САЩ знаем, зарадвай ни де))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#78 Потребителят е офлайн   sara92 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1129
  • Регистрация: 29-February 08
  • Gender:Male

Публикувано: 21 August 2014 - 12:51 PM

За клетките в Пловдив, не могат да се кажат добри отзиви, направени са на изолирани места, трябва да си закарам кучето с кола да го разходя и да го върна с кола. Само по-себе си се разбира, че тези места са буренясали, неподдържани и дори опасни заради кърлежите, може да се избира между две поддържани в централната Борисова градина и едно загражд. до Водната палата от страната на Марица. Добро място си остава за разходка на кучетата в "Лаута", Гребния канал, и "Острова", разбира се нужна е кола за прехода!!!Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   teo_tr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-July 14

Публикувано: 08 September 2014 - 10:19 AM

искам да попитам по колко време е подходящо да се разхожда чау чау на 3 месеца сега го пускам сутрин с мен на двора който е голям за около 1час да тича на обяд и след обяд за по 15 мин да си свърши работите и вечер е съществената ни разходка за около 2 часа в която обикаляме ту на повод ту без зависки къде сме . Но незнам дали 2 часа не са твърде много за 3 месечно кученце иначе той си ходи няма проблем и като се приберем хапва и заспива и към 11 преди аз да съм заспала пак го пускам на двора за бързо .

#80 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 08 September 2014 - 05:10 PM

Два часа е много за малко кученце разходка. По-правилно е да се разхожда 4-5 пъти не повече от 20 минути. Малкото кученце е с неукрепнали кости и мускули и не трябва да се подлага на големи натоварвания.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни