Dog.bg Форуми : Вълкът - възхищение или омраза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Вълкът - възхищение или омраза

#121 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 29 January 2009 - 11:56 PM

;D ;D ;D ;D

#122 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 January 2009 - 09:23 AM

що да е измислица,аз мога да пусна снимки на какви ли не кучета снимани до отстрелян вълк..тя дупката от куршума не се вижда...
така се прави търговия,майна..
пускаш такива снимки,клипчета на които кучета давят полуумрял вълк,разправяш врели некипели по разни форуми за кучета пазачи и продаваш кучета за един куфар пари...после новите му собственици доукрасяват легендата и машината е смазана.и върви гладко без скърцане
в сянка остава единствено ловеча с точния мерник,благодарение на когото се заражда легендата...
помислете върху нещо...нима хората щяха да се занимават с вълчи ями,вълчи капани,стрихнин,пушки,хайки,да мръзнат на чакала с дни за да се отърват от хищника съсипващ стоката им, ако имаше кучета които давят вълци???

#123 Потребителят е офлайн   6trak Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 11-January 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2009 - 12:58 PM

http://www.youtube.c...h?v=FBVMh9ezWNU

#124 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 31 January 2009 - 06:12 PM

Цитат



перфектен рекламен клип на шарпланинката...за пред дилетант може и да мине номера че тва е реален запис,само че ..на втори поглед някои неща куцат..

1. двете камери скоито е сниман уж документалния филм-докато едната снима набега на двата вълка,другата снима шарпланинеца който бяга в гората
2. пасивното поведение на овцете при нападението
3. това че вълк напада в кошарата посред бял ден
4. черно белия филм,облекото на селяните отпреди век и половина,магаретата и ..перфектното качество на картина и звук,говорещо за ново поколение дигитална камера
5.странното нападение на два вълка???? въкците или са глутница,или единак...
6. вълците не нападат посред бял ден и в кошара
7.нулевата съпротива на вълците,и нулевите им опити да избягат

така че добра реклама на шарпланинеца но ..далеч от истината

#125 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 03 February 2009 - 02:50 PM

Свършват Вълчите празници, не хващайте нищо остро
На 3 февруари се отбелязва Зимният Симеоновден, известен още като последен ден на Вълчите празници.


Зимният Симеоновден се смята за един от най-лошите дни в годината; някъде го наричат Симеон бележник, защото белязва хората, оставя им рани и белези. Затова и поверието гласи, че не трябва да хваща остър предмет. Трети февруари е третият вълчи празник, тогава не се работи с вълна, не се изхвърля пепел и смет навън, за да не се разсърдят вълците. А в някои краища, дори се забранява употребата на думата вълк. В народната памет първи, втори и трети февруари се наричат Вълчи празници, Трифунци или Мратинци. Посветени са на вълка и се спазват редица ритуални обреди: жените не плетат, не предат, не тъкат, не перат. Спазват се и другите забрани, характерни за останалите Трифонци. Вероятно празникът се е появил сравнително по-късно във фолклорната традиция, защото неговата обредност почти не може да се отдели от предхождащите го дни.
Лятно-есенното съответствие на Симеоновден е на 1 септември. Двата празника имат за основна идея земеделска идея - разполовяват годината на две: пролетна и есенна оран и сеитба.

А сега да видим кой си е хвърлял днес боклука...ще ядосате вълчо ей. ;D ;D ;D

#126 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2009 - 08:40 AM

Махорец, браво  :->) И ти нещо полезно да свършиш във форума най-накрая  ;D Обогати ни общата култура, за което ти благодаря!
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#127 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 04 February 2009 - 11:43 AM

Пак почнахме да се правим на интересни. :rolleyes: :sviruka: :sviruka: :sviruka:

#128 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2009 - 05:25 PM

Кумчо Вълчо май има респект от росомахата.
Твърди се, че тя умее да защитава плячката си от нападките на вълка.
http://www.youtube.c...VoKioxH-5Q&NR=1

Mahorec, за теб май няма угодия  - преди що ти се караме, сега па що те хвалим :rolleyes:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#129 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 February 2009 - 05:42 PM

Всеки има респект от росомахата. Дори злодея Магнето :)
User's Signature

Качена снимка

#130 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 February 2009 - 06:07 PM

росомахата е животно с удивителна психика..нали сте чували че хваната в капан прегризва собствения си крак за да се освободи

#131 Потребителят е офлайн   ЦоКо Икона

  • WoLf
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ВРАЦА

Публикувано: 06 February 2009 - 11:29 PM

Това ме подсеща нали имаше един филм с едно момче и един росомах по диемата май го даваха  :blink:

#132 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 08 February 2009 - 11:01 AM

Цитат

росомахата е животно с удивителна психика..нали сте чували че хваната в капан прегризва собствения си крак за да се освободи


:o Прегризва собствения си крак ?!? Росомахата по-умна ли е от вълка ? :rolleyes:
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#133 Потребителят е офлайн   vankata367 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 851
  • Регистрация: 29-February 08

Публикувано: 26 February 2009 - 08:22 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Jan 29 2009, 07:25 AM, написа:

;D ;D ;D...мисля че след казаното от Цоко е най-добре да помълчим със сведени глави по повод този грандиозен да не кажа положителен завършек на виртуалните ни словоблудства...  ;D ;D ;D

благодаря специално на navar и vankata 367 за верните неща които написаха тук!




поласкан съм ;) ;) ;)
User's Signature

on the road of life,there are passengers and there are drivers

#134 Потребителят е офлайн   InsideTheHorror Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 02-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Берковица
  • Skype:

Публикувано: 16 April 2010 - 01:50 AM

http://www.youtube.c...h?v=6YhTAxU2LYM


User's Signature

Some words may hide others.

#135 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2010 - 10:02 AM

Изключително ми е интересно сработването, което се е получило между представители на коренно различни групи животни при теб navar. Знам, че повечето хора не са обърнали внимание на точно това, но твоите ротове работят задно с друг един хищник - свинята. Не съм сбъркала... свинята е хищник, или поне прародителите й са били жестоки хищници конкерунти на големите котки, нещо което се е съхранило в нрава и уменията на някои от породите прасета и днес. Отделно стоят кравите и биковете, които съвсем не са толкова беззащитни, колкото ни се струва наблюдавайки тяхния унесен в тъпо безразличие ход. Съжалявам, че не съм виждала как от тези три съвсем различни животни се образува един работещ отбор, но мога да си го представя и ме изпълва с безкрайно възхищение към гения на човешкото същество, успяло да създаде такъв отбор.

Относно вълка, той е "универсалният боец". Той е "оцеляващия". Той е "ground control" на нашата земя. Хората отдавна са признали вълка за изключително същество, към което питаят комбинация именно от възхищение и люта омраза. Вълкът е медиатор между света на живите и мъртвите. Той вижда мъртвите и общува с тях. Може да носи послания от "оня свят" и всъщност е постоянно нейде в сенките на двата свята. В древността, при много народи, в периода на съзряване на младите хора /дето му викаме късен пубертет сега/ е имало интересен обичай. Младите момчета, обявявани за вълци са пускани в гората на глутници ... да се оправят, живееки като вълци. Интересно е, че подобни глутници са имали правото да нападат и убиват хора, като за това не им се е търсела сметка. За периода в гората те са вълци, държат се като вълци, хранят се като вълци, убиват като вълци и точка... Интересно е, че сходен обичай е имало и за девойките, с тази разлика, че те са ставали мечки!
Забравила съм за какъв точно период се правеше това, но цета е била от младия човек да си отиде "дивото" и завръщайки се в обществото той вече да е готов за нормален социален живот.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#136 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Икона за мнението  Публикувано: 16 April 2010 - 10:30 AM

Цитат(Грахче @ Apr 16 2010, 10:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Изключително ми е интересно сработването, което се е получило между представители на коренно различни групи животни при теб navar. Знам, че повечето хора не са обърнали внимание на точно това, но твоите ротове работят задно с друг един хищник - свинята. Не съм сбъркала... свинята е хищник, или поне прародителите й са били жестоки хищници конкерунти на големите котки, нещо което се е съхранило в нрава и уменията на някои от породите прасета и днес. ...


Нещо не виждам връзка между горните постове с темата, но като сме започнали с ценните находки, ето и от мен една ..."свинска"



User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#137 Потребителят е офлайн   didorot Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 17-July 08
  • Gender:Male

Публикувано: 24 April 2010 - 12:54 PM

Цитат

Отделно стоят кравите и биковете, които съвсем не са толкова беззащитни, колкото ни се струва наблюдавайки тяхния унесен в тъпо безразличие ход.

Това е едно от основните неща,за които ротът се е ползвал още в миналото.Ето как се оправя с биковете :wd_043: :
http://www.youtube.c...h?v=GIUNWSfHOBA

#138 Потребителят е офлайн   sergeevrott Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 159
  • Регистрация: 20-July 09

Публикувано: 10 March 2011 - 11:39 AM

Показване на мнениетоДизел, в 09 March 2011 - 11:12 PM, написа:

Показване на мнениетоBlack Heart, в 23 January 2009 - 04:08 PM, написа:

Аз съм ловец и съм имал много срещи с вълци,бих казал,че това са изключително хитри животни и превъзхождат кучето във всяко едно отношение,никой не може да ме обеди ,че каквото и да е куче може да се справи с здрав вълк живял в природата,така че не се учудвам от случилото се с овчрките :(И да наистина вълците ядът първо стомаха и върешностите,след това месото и накрая,ако са ммного гладни не оства абсолютно нищо(говоря за овце,кози и сходни по размер жертви)Аз лично се възхищавам много на вълците,но трябва да призная и,че също толкова ги мразя.Няма да забравя как преди 3 години на един ловен излет един вълк отвлече ягдтериера ми,пред погледа ми,но на разстояние недостижимо за оръжието :'(Извинете,че се отплеснах от темата



Знам, че е доста стар пост, но просто се чувствах длъжен да постна снимката

Качена снимка
Сигурно първо е отстрелян от някой авджия.
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

#139 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 March 2011 - 05:48 PM

къде го видя този огромен рот?? а клипове-пращам само лично

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни