Dog.bg Форуми : Вълкът - възхищение или омраза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Вълкът - възхищение или омраза

#1 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 January 2009 - 04:10 PM

Темата е отделена от ЗАЩО НА КУЧЕТО НЕ СЕ ДАВАТ КОКАЛИ?


Цитат

кучето е хищник и в природата хищниците от семейство кучета ядат кости..

Това всъщност не е вярно. Вълците не ядат кокали.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 January 2009 - 05:16 PM

Всъщност е вярно.  ;) Папкат, и още как. Ядат и кожа с козината.
Ще помоля и за снимков материал човек от "Семпервива".
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#3 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 January 2009 - 06:22 PM

не само че  папкат,но им и харесва....съжалявам че нямам снимки от това което беше останало от телетата ни,пък и от двете кучета които изядоха миналата зима..след себе си оставят рога,копита и черепи,плюс някой друг по голям кокал останалото изчезва..интересното е че първо изяждат месото, а до костите стигат ако междувременно не убият друго животно...но е факт-ядат кости..най големия косторошач обаче си остава хиената

#4 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 January 2009 - 06:35 PM

Цитат

най големия косторошач обаче си остава хиената
която за протокола не е от семейство кучета.
Скромният ми опит с вълците (около 20) показва, че не ядат кости. Оглозгват кокалите и това е. Голям глад им трябва за кокали.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 January 2009 - 06:59 PM

Не голям глад, а нормален глад.  ;) В зоо-то сигур им стига месцето и не се изкушават да довършат цялото меню, но в дивото кльопат всич-ко.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#6 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 January 2009 - 09:13 AM

да хиената е най близка до мангустите,и е коткоподобна ;)
но Владо,явно имаш наблюдения върху вълци в плен ,а моите са с диви животни,които от 3 или 4 години ме тормозят...ако всичко е наред другата седмица ще се качвам при добитъка,миналата събота ми се обадиха че вълците пак са пръснали добитъка,предполагам че ще има жертви,ако мога ще направя снимки на това какво остава след вълците от едно теле

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 January 2009 - 11:59 AM

Клипче

тук има снимки на остатъци - едни големи гръдни кошове, които остават след хранене



клипче  ;D





И кучетата по улиците ядат/поглъщат найлонови пликчета, когато озвереят от глад, но това не значи, че е част от менюто им.
И аз от много време търся доказателство и инфо дали ядат кокалите, свалих си един интересен филм за вълци от Замунда, но не можа да ми тръгне  :huh:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 January 2009 - 12:56 PM

Довечера ще кача снимки на хапната овчица от вълци- половината гръден кош липсва.(О, чудо!)- става въпрос за 15минутна гощавка. Понякога вълците хапвали стомаха и съдържанието му и оставяли мръвката, понякога хапвали мръвката с гръдния кош, а оставяли стомаха непипнат. Зависи кво им се папка.  ;)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#9 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 January 2009 - 01:30 PM

като цяло от моите скромни наблюдения върху покушенията на глутницата върху собствените ми животни,мога да споделя че първо изтърбушват жертвата и изяждат вътрешностите и стомаха заедни със съдържанието му,след това месото,и накрая костите..но всичко зависи от големината на глутницата,големината на жертвата,и отколко време не са яли ....има случаи когато жертвата бива убита и изядена цялата веднага,има случаи когато вълците няколко дни "лагеруват" около жертвите..
миналата зима наред с телетата-разбирайте бикове по350-400 кг,бяха изядени и две кучета порода БОК като намерихме само главите им и една лапа ..виж защо не ядат главите не знам

#10 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 23 January 2009 - 02:07 PM

Чувал съм,че вълците могат да изядат 9 кг. месо на един път това вярно ли е?А за костите не съм сигурен...дядката разправя,че на село един вълк му изял 4 кокошки барабар с перата...и сега се сещам,че когато имах доберман и бях на село се намъкна в курника и утараши една кокошка,цялата и пак с перата след това се втурна и към свинята майка ама я спряхме на време...от тогава само веднъж съм си водил кучета на село и то беше ротвайлера... но тогава не се стигна до ядене на кокошки и прасета. :kuchence: ;D

#11 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2009 - 02:26 PM

Цитат

бяха изядени и две кучета порода БОК като намерихме само главите им и една лапа ..виж защо не ядат главите не знам


Качена снимка

такъв звяр не две ами повече ще хапне...я разкажи тази история...млади кучета ли са били или просто са се надценили?
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#12 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 23 January 2009 - 04:08 PM

Аз съм ловец и съм имал много срещи с вълци,бих казал,че това са изключително хитри животни и превъзхождат кучето във всяко едно отношение,никой не може да ме обеди ,че каквото и да е куче може да се справи с здрав вълк живял в природата,така че не се учудвам от случилото се с овчрките :(И да наистина вълците ядът първо стомаха и върешностите,след това месото и накрая,ако са ммного гладни не оства абсолютно нищо(говоря за овце,кози и сходни по размер жертви)Аз лично се възхищавам много на вълците,но трябва да призная и,че също толкова ги мразя.Няма да забравя как преди 3 години на един ловен излет един вълк отвлече ягдтериера ми,пред погледа ми,но на разстояние недостижимо за оръжието :'(Извинете,че се отплеснах от темата

#13 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 January 2009 - 04:37 PM

Цитат

Аз съм ловец .... лично се възхищавам много на вълците,но трябва да призная и,че също толкова ги мразя....Извинете,че се отплеснах от темата


аз пък мразя ловците по принцип, не че не им се възхищавам и на тях понякога...извинете ме и мен за отплесването
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#14 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 23 January 2009 - 05:18 PM

Аз пък мразя да мразя но пък се възхищавам на мразещите. ;D ;D
http://www.vbox7.com/play:110e9a7f и нещо по темата,че се отплеснах. ;D ;D ;D

#15 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 23 January 2009 - 05:44 PM

A вие какво очаквате,след като изядоха кучето ми?Да ги обичам повече ли?Вие как бихте се почуствали,да гледате как любимото ви куче напразно се опитва да се спаси и вие не можете да направите нищо?(не го пожелавам на никого) :huh:

#16 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 23 January 2009 - 06:48 PM

Разбирам те напълно! горния ми пост не засягаше теб. ;)

#17 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 24 January 2009 - 11:54 AM

аз също съм ловец,но само на документ;) не ходя на лов,и не стрелям по животни заради самия спорт...пушките ми трябват за опазване на добитъка от посегателства-вълци,чакали и двукраки хищници...когато хората падащи си по незаконно облагодетелстване с чужда стока,знаят и виждат че стопаните се мотат из балкана с пушки и пищови,предпочитат да не пипат ;)
а историята е до болка позната на повечето хора отглеждащи пасищно добитък...
допреди 4-5 години всичко беше ОК..в региона имаше чакали,ама те са мършояди,рядко убиват и то болни,наранени малки животни,които така или иначе няма да преживеят зимата,чат пат се завърташе единак,или вълчица с палета-убиваха по едно две животни за цяла зима..баба меца си спеше кротко и зимата си минаваше..в последните няколко години в региона си имаме глутница,върти доста голям район долу горе от котел до елена всички реват от нея..хайки не се правят поради манталитета на българския ловец-той убива всичко ....особено тва коет става за ядене, ще тръгнат за вълци -ще изтрепят сума животни-поради това няма разрешение за хайки..
та 2007 срещу 2008 загубихме 9 телета по 350-400 кила, новородените и прасетата не ги броим....след няколко изказвания от моя страна по разни медии и заплахи че ще очукам вълците,от една фондация за защита на дивата природа(няма да казвам коя е умишлено) ми предоставиха две кучета БОК срещу уверение от моя страна че няма да стрелям по Кумчо Вълчо...та тези БОК щяли да ми пазят добитъка..към настоящия момент около стадата от крави и свине имаше около 15 тина кучета,повечето ротвайлери,вдин кавказец,мъжки кастраиран че има навика да хуква след вълчиците кат се разгонят,и няколко безпородни мечета... все животни родени в стадото,израстнали там,цял живот живели в гората с животните,познаващи стадото,околността изобщо работещи кучета..
БОК  които ми докараха-около 3 годишни,красиви животни,явно добре хранени,тежки ..и дотук с положителните качества....
първо моите ги овъргаляха за да се разберат кой кой е в глутницата,после може би месец или два,след като дойдоха при нас,явно са имали неблагоразумието да последват вълк в гората.....и са попаднали на глутницата,което си е една от стратегиите на вълците..на сутринта на сбирката за хранене се появиха само добре познатите муцуни,а двете мечета липсваха,намерихме остатъците от тях и едно теле около 14:00 две глави,една лапа и остатъци от теленцето-сукалче на около 2-3 месеца
кучета родени при добитъка,работещи с него:
1. не се отделят от стадото каквото да стане
2. пазят стадото от вълци в комбина с биковете,кравите,нерезите и свинете майки като малките животни са в средата
3.никога не гонят вълците в гората
моите роттове са такива,,и да повечето не са клубни,не стават за изложба ,в белези са,но са си моите мечета и аз си ги обичам..

като чета колко прехвалват някои породи-БОК,САО,Кавказка овчарка, кангал,че в един форум четох че руските хрътки убивали вълци-ГЛУПОСТИ на търкалета..няма куче,което е единоборство да убие вълк,да не говорим за глутница.. дивото си е диво,то убива за да оцелява,всеки ден,цял живот..
представете си 70-80 кг вълк и срещу него което и да е куче...
та аз съм си доволен от ротовете..който иска да си ползва други кучета за пазачи на стадата...ама овчарките били вълкодави,ама в кръвта им било заложено да пазят-дрън дрън, ако животното е живяло в клетка,или на двор и не е виждало добитък и гора ,ще пази ..ама друг път..

п.п. сега от същата фондация имам други две палета,донесоха ни ги на по 2 месеца, сега са на около годинка-нещата са коренно различни,но засега стоят около хората-със стадото са само през деня,вечер се прибират в обора,дано се научат

#18 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 24 January 2009 - 12:50 PM

Напълно съм съгласен с navar,това,което казва е самата истина!Смешно е ,когато някой твърди,че има у дома Аз съм от югозападна България и положението е абсолютно същото,с тази разлика,че при нас преди години нямаше никакви хищници,освен лисици(чакал никога не съм виждал в природата).А в момента имаме предостатъчно вълци,който бавно ,но сигурно унищожават дивеча и въобще не се притесняват,че някое кокалче ще им навреди на стомаха ;D

#19 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 24 January 2009 - 01:14 PM

Извинете,че не съм довършил едни от изреченията си ;)Исках да кажа,че е смешно,когато някой твърди,че има у дома си вълкодав :huh:

#20 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 January 2009 - 02:50 PM

Цитат

представете си 70-80 кг вълк и срещу него което и да е куче...

Такива вълци в Бг няма, нещо си се объркал. С такива килограми са северноамериканските вълци, в нашия регион няма вълци над 45кг- може и да има някакво изключение, но нямаме скорошни данни.

За останалите неща си прав. Затова са много ценни качествените кучета- в Родопите освен вълци, има и мечки, и то много често. Кучетата се справят и с мечоците- но никога не влизат в единоборство, щото лошо. Вълците, в интерес на истината, бягат от песовете и рядко влизат в единоборство- много умни жувотни са.
П.П. Навар, гледам си стокар, заповядай в Този форум да разказваш случки и да споделяш опит.  :blink:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни