Dog.bg Форуми : Храната на нашите Добермани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Храната на нашите Добермани

#121 Потребителят е офлайн   Ivo Skoklev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 70
  • Регистрация: 16-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 08 February 2012 - 01:00 PM

Ако продавача е на Pro Plan естествено че ще ти каже 4е е по-добра от Happy dog.......По принцип нямат база за сравнение......Pro plan си е Purina=Friskies....по добре си вземи Friskies :dh_188: ......докато на Hapyy dog храните са само висок клас.....и са немски.А относно за това от коя храна ти надава кучето най-бързо-пак не е меродавно.....Тук става дума за % усвояемост,и за всяко куче е различен,в зависимост от метаболизма,начина на гледане,тренировките,средата на живот и т.н.Ако държиш да храниш с храна за над 100 лв/чувал пробвай с Imperial,даже има и дистрибутор за Пловдив.........мисля че бе достатъчно да те разубедя.PS: и един съвет...с каквото и да храниш добавяй месо(говоря за месо до 1.5-2лв./кг,а не телешки бифтеци) и евент.ориз.,поне зимата
User's Signature

Качена снимка

#122 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 08 February 2012 - 04:45 PM

Показване на мнениетоАХИ, в 08 February 2012 - 10:56 AM, написа:

Благодаря ! Ще я пробвам, защото и той нещо има пърхут, който ме дразни. Вероятно от студа на който е стоял преди да го вземем му е изсъхнала кожата.
Досега го хранихме с Белкандо, нямам специални впечатления от нея, нито хубави, нито лоши. А може би, още не съм се научла да виждам ефекта от различните храни, знам ли ?!

Ох, аз имам обоняние почти като на куче, ако дъхът му от рибата е неприятен, как ще правим "цун", не знам :dry:

После ще се оплача от моя калпазанин в другата тема. Днес така ме ядоса, че се карах яко и даже го чукнах по носа ! :eg_033:

Себореята най-често се появява при повишени нива на определени мазнини в организма, които биват отделяни чрез кожата и създават благоприятна среда за развитието на един гъбичен организъм Malassezia Furtur.Не че не може и студа да е причина за омазняването,но по-скоро е от типа храна и спецификата и на усвояване.Моето диване като малко също съм го хранил с Белкандо и имаше пърхут.От хляба също се появява пърхут.От някои кучешки консерви,тоже. Наистина метода проба-грешка е единствения вариант за намиране на "златна среда".
А относно правенето на "цун",не ви препоръчвам да го правите, или поне не в областа на устата.Специфичната микрофлора на човешката и кучешката уста са различни, и не е много препоръчително да си обменяте взаимно бактериите,също така може да си предадете един на друг и яйца на разни паразитиращи кръгли и плоски червеи,което да има доста неприятен ефект особенно за вас,понеже най-вероятно не приемате редовно обезпаразитяващи таблетки като кучето си.От възпитателна гледна точка правенето на "цун" също може да има нежелани последици.И аз моето куче го целувах постоянно и то започна да ми подражава,като най-изненадващо ме блъскаше с муцуна в лицето и е доста болезнено когато те уцели в носа или окото докато си се навел да си връзваш обувките.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#123 Потребителят е офлайн   АХИ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 16-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 February 2012 - 06:33 PM

Много ви благодаря за подробните обяснения !
Много ми помагате, защото както вече казах, не съм имала куче досега и всичко ми е съвсем непознато. Не съм и помисляла, че храненето е толкова важно. Винаги съм подминавала кучешките щандове в магазините, идея си нямах, че има толкова видове храна. Мислех, че който има куче, му мята каквото има там Хартисало по чиниите :ab_041:

А пърхутът му е отпреди Белкандото, даже от него по-скоро намаля. Преди да дойде вкъщи, доколкото знам е ял само гранули, но не знам какви.
Консерва му дадохме само първата вечер, защото го взехме изненадващо и не бяхме подготвени. (устата му миришеше на скунк от нея :zz_020: ) Надявам се, че не се е отразила, защото беше някаква съмнителна.

Хиххих, нашето "цун" е да си докоснем носовете и то внимателно. Не обичам да ме лигави по лицето и ако се случи, веднага се мия :md_064:
А иначе и той много вре големия нос в лицето, когато се обува някой :flagbg:

#124 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 26 April 2012 - 05:26 PM

Показване на мнениетоIvo Skoklev, в 08 February 2012 - 01:00 PM, написа:

Ако продавача е на Pro Plan естествено че ще ти каже 4е е по-добра от Happy dog.......По принцип нямат база за сравнение......Pro plan си е Purina=Friskies....по добре си вземи Friskies :dh_188: ......докато на Hapyy dog храните са само висок клас.....и са немски.А относно за това от коя храна ти надава кучето най-бързо-пак не е меродавно.....Тук става дума за % усвояемост,и за всяко куче е различен,в зависимост от метаболизма,начина на гледане,тренировките,средата на живот и т.н.Ако държиш да храниш с храна за над 100 лв/чувал пробвай с Imperial,даже има и дистрибутор за Пловдив.........мисля че бе достатъчно да те разубедя.PS: и един съвет...с каквото и да храниш добавяй месо(говоря за месо до 1.5-2лв./кг,а не телешки бифтеци) и евент.ориз.,поне зимата

не винаги цената определя качеството ,едно е да купуваш от вносител друго е от магазин-30-40%разлика :md_064:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#125 Потребителят е офлайн   Attila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 08-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 August 2012 - 10:22 AM

Малко повече по темата за храненето и добавките, можете да получите като информация на този линк:
http://www.facebook....210641472333720 разгледайте хубаво всички табове в http://www.facebook.com/MVPK9BG. Информацията все още не е качена на 100%, защото продуктите ище не се продават в Бъгария.
и на този сайт:

www.mvpk9.bg

Официалното представяне на продуктите от тази линия ще бъде направено на 01.09.2012г.

Ако не ви притеснява английския ези, можете да вземете предварително информация за продуктите на този сайт: http://www.mvpk9supplements.com/

За конкретни въпроси, можете да ми пишете на лични!

Весели последни дни на лятото желая на виски!

Йордан Попов
User's Signature

MVP K9 Supplements- Храни за шампиони!
http://mvpk9.bg/
http://www.facebook.com/MVPK9BG
Добавете Здраве, Сила и Енергия за най-добрия си приятел!!!

#126 Потребителят е офлайн   Tsvetii_petrova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-August 13

Публикувано: 22 August 2013 - 06:51 PM

Здравейте аз искам да попитам понеже не ми се прави нова тема, ще си взимам доберман и ще го храня с гранули и да попитам колко килограма яде този малък джвер? :ab_041:

#127 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 August 2013 - 08:05 PM

В другата тема казахте за възрастен доберман....последно бебе ли е или възрастен?
http://forum.dog.bg/...0&#entry1116190
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#128 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 27 August 2013 - 08:03 PM

Моето прасе яде 2-ри чувал Taste of the wild, има и два още купени. Много съм доволна. Нито отслабва, нито дебелее, активна, лъскавичка, а акото е много малко и твърдо.

С талона за отстъпка, който получавам чат-пат задето съм абонирана за нюзлетъра на онлайн магазина и като купя Spar-пакет (два чувала накуп) ми излиза 45 евро/чувала с безплатна доставка. :ma_006:
User's Signature

Качена снимка

#129 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 August 2013 - 01:59 PM

Стига се хвали ами покажи детето да го видим :wub: :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#130 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 04 September 2013 - 12:45 PM

Показване на мнениетоironic_, в 27 August 2013 - 08:03 PM, написа:

Моето прасе яде 2-ри чувал Taste of the wild, има и два още купени. Много съм доволна. Нито отслабва, нито дебелее, активна, лъскавичка, а акото е много малко и твърдо.

С талона за отстъпка, който получавам чат-пат задето съм абонирана за нюзлетъра на онлайн магазина и като купя Spar-пакет (два чувала накуп) ми излиза 45 евро/чувала с безплатна доставка. :ma_006:

колко гр изяжда на ден
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#131 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 04 September 2013 - 02:22 PM

Трудно ми е да преценя, давам на око - 2 пъти на ден по една пълна до горе мерителна купичка, която ми беше останала от Орижена.

Но като сметна за колко време заминава един чувал, към 400 гр. на ден изяжда (28-30 кг е кучето).

Защо?
User's Signature

Качена снимка

#132 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 21 December 2013 - 12:57 AM

Ако някой от Пловдив иска да си вземем от зоофаста по един чувал от 13,6кг храна "TASTE OF THE WILD High Prairie Canine Formula" да ми пише :)

ето и линк http://www.zoofast.b...36-p-28295.html



Едния чувал излиза 85,20 ст. което мисля,че е доста добре :)

За връзка - ЛС :) :re_037:
Поздрави от Французите :)
User's Signature

Качена снимка

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни