Dog.bg Форуми : Храната на нашите Добермани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Храната на нашите Добермани

#21 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 31 January 2009 - 08:12 PM

За снимки ще кача, но нямам в момента хубав фотоапарат!
Днес Онгал я видя! Яка е, но не е огромна! Нека изкаже професионално мнение!
Малко засилих храненето зимата, понеже прекарваше деня вън, не на открито небе в бивш обор и самостоятелен бокс (без да е затворена или ограничена от движения), но все пак без отопление! Няма никакви кожни или други проблеми, цялата трепери от енергия!
Храня напоследък само Arden Grange Prestige като добавям 2-3 лъжици зехтин, олио или мас....

За Орижен или добро или нищо, само и аз да кажа, че за цената не съм очарован, нито изпражнения нито косъм!
С Арден изпражненията са много тъмни и малки и косъма без ресане месеци наред е идеален!

За сега това е моята храна!

Все пак мисля че високия протеин в Орижен не е добре за косъма, както се изказаха и други корифеи по темата в другата тема ;D ;D ;D

Никоага не се замислям, ако имам възможност да добавя към гранулката и накъсано варено пилешко или друго  добре обработено термично месо! :-

както казах, бих пробвал с Юкануба, но за сега нямам причина!
Останалите: Бош, Роял. Хилс и т.н съм ги минал и не ги намирам за добри в сравнения с Арден-а
За Про-план нямам лични наблюдения - просто съм скиптичен към производителя!
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 31 January 2009 - 11:52 PM

Здравей Атина
На "ТИ" ще е по-добре  :blink:
Щом кучето няма проблеми с апетита към гранулите, и можеш да контролираш количеството храна, която то изяжда дневно, не виждам защо ви е промяна, ако не ви се налага такава. Тук всеки решава сам за себе си.
Но ако към този режим на хранене прибавиш и месце или консерва мисля, че кучо, ще започне да се мръщи на гранулите, щом и сега не си изяжда дажбата наведнъж. Ако искаш да си изяжда всичките гранули наведнъж или ако пък се сблъскаш с отказ от определен вид храна в случая гранули, още повече такива, които преди е хапвала с наслада, пристъпете към изпълнението на гореспоменатия метод. Върши добра работа  :blink:
А към другия ти въпрос с въпрос  :blink:
Защо ти е да отвличаш вниманието на куче, докато то се храни, ако и без това не се храни с апетит?
В случай когато кучето очаква още някоя вкусотия да се появи в купата към дажбата от гранули (ако се дава смесено)  и не започва да яде гранулите или ако започва да се храни, но видимо без никакъв апетит, всяко внимание от твоя страна ще бъде тълкувано като знак, че може да се прекрати храненето и пак да се пробва да се изкяри нещо по-вкусно.  :blink:
При мен беше много интересна картинка - слагам купите с гранулите, двете кучета се споглеждат, всяко поглежда в купата на другото, да не би да има някаква грешка, и месото да е в на другия купата, след като се убедят, че грешка няма,  сядат отново (защото така чакат да донеса храната) след което повече не реагират на думичката ЯЖ, все едно няма нищо сложено пред тях. Хванеш ли се веднъж на тоя номер....  ;D Ноо това мина отдавна, чак взех да забравям кога беше...  ;)
Освен, че ми се е случвало на мен, съм чел по други теми за много подобни случаи на кучета, които отказват гранулите.  :blink:

#23 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2009 - 12:36 AM

Ей, най-накрая ще взема да я пробваме тая храна Arden Grange. Голямо хвалене, голямо чудо  :blink:

StormBringer незнам защо си останал с такова впечатление за БОШ-а. Да не би за много кратко да сте я пробвали или пък да си давал повече от необходимата дажба на ден. На Меджик му давам 500гр. на ден - нааай-много.
Имам наблюдение върху пет кучета, които са в отлична форма от тая храна. Днес докато се разхождахме с едното от моите срещнахме две от тези кучета - мъжки и женски лабрадор. Техните стопани ми казаха, че са много доволни от храната, във всякакво отношение, и че също като мен давали по съвсем нормални количества от нея.
Все пак за всяка една храна, могат да се срещнат коренно противоречиви мнения, така че най-добре е човек да вземе, да пробва, ако не му хареса нещо да смени и така докато си дойде на мястото.   :blink:

#24 Потребителят е офлайн   ЦоКо Икона

  • WoLf
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1208
  • Регистрация: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:ВРАЦА

Публикувано: 01 February 2009 - 12:40 AM

Е както се казва на всяко куче е различно само да кажа че сега си взех Арден Гранге  ;D голямо хвалене пада  :blink:

#25 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 01 February 2009 - 12:15 PM

1 чувал Хилс
1 роял
1 Юкануба
4-5 Бош

после и Нутра Голд - не лоша за цдената си...

сега Арден

:-
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2009 - 12:44 PM

Не се съмнявам че  Arden Grange е много хубава храна.Нямам лични наблюдения,но при толкова добри отзиви и похвали,няма как да не е.А и състава на хранителни вещества,визирам протеини и мазнини,е доста висок и това определя високо качество на продукта.А относно Бошчето,много добре!!Много съм доволен,умерено концентрирана,с добра усвояемост(съдя по изходния продукт ;D),няма "торти",количеството ми изглежда нормално а цвета е светло кафяв.Косъма лъщи яко,перфектно улегнал и приятно мек на допир.Енергия бол.Както казва един англичанин мой съсед, "A lot of energy" ;D.Но визирайки казаното от oppaaa ," вярно е че кучето е изпълнено с енергия но с коя скъпа храна не е",смятам,че е много прав,и аз мисля така.Не съм убеден,но смятам че тортите,освен с прехранване,може да имат общо и с движението на кучето.Тоест  колкото повече бяга кучето ,толкова повече мускулите се натоварват и от това нарастват на обем,усвоявайки протеина,като основна градивна част на мускула.И обратно,колкото по малко движение има,а количеството протеин е високо,се получават "торти".Дори и по себе си съдя,от времето когато се надъхвах да вдигам тежести и менюто ми беше доста високо протеиново. ;D ;D А мойто диване бяга много.Всеки ден страшно дълги разходки,тренировки,и когато е замръзнало и не е кално,Паля колата и го карам да тича след нея по 7-8 километра,на един черен път по който минава по 1 кола на месец. И така,моето мнение,колкото повече движение,толкова по малко проблеми при хранене.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#27 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 01 February 2009 - 12:57 PM

явно боша дето съм взимал в някакъв кафяв чувал 20 кг без много дадписи по него (за развъдчици) не е бил нящо както трябва, защото тогава имах две кучета и по цял ден тичаха без абсолютно никаква липса на движение... :-
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2009 - 01:19 PM

Хм,интересно!Със същия Бош храня и аз.Кафяв хартиен чувал,от 20 кг.Преди изяде 2 човала със сини надписи на тях,които се водят джуниър.А сега сме на брийдър спорт,чувал с оранжеви надписи.На джуниъра,гранулите бяха малко по малки на големина и леко по тъмнокафяви на цвят,а на спорта малко по големи,по светли и по приятни на миризма.Това за движението и "тортите",въпреки че звучи логично,моля да не се приема като професионално твърдение,може и да не е точно така.Вярвам в това че всеки индивид има различен метаболизъм,зависещ от много,много фактори и без мнение на професиналисти в областа,трудно ще разнищим и открием истината,а тя е някаде по средата. :blink: :blink:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#29 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 01 February 2009 - 01:37 PM

От известно време,се зарибявам и по домашно приготвената храна.Но там пък времето и занимавката малко ме възспират.Помързява ме да готвя,а парите са горе долу същите. :blink:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#30 Потребителят е офлайн   ongal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 01 February 2009 - 03:09 PM

От извесно време се пише много в тази тема-кой,как си храни кучето с каква храна и как се усвоява.И това е добре обмяна на мнения за храната да разберете кое куче как се чуства при различните храни,но сега аз искам да кажа нещо.
Незабравяйте,че на всяко куче организма му понася по различен начин дадена храна едно да яде Любимец и да се чуства отлично и да дебелее,а когато му се даде Хилс да се мръщи и да има разтройство и слабее.Затова е най-добре да разберете кучето ви с коя храна се чуства отлично и му вземайте само от нея,така ще можете да контролирате състоянието на кучето.Поради това,че кучетата преминават през различни периоди и размери на тялото,техните нужди от хранителни вещества също се променят различни периоди от живота,различни нужди за хранене(като клас).Колкото е по-младо(2-4 год.)с повече протеин и мазнини и така с увелечаване на годините се намаляват протеините и мазнините и след навъшване на осмата година се дава подържаща се храна ниска на протеини и мазнини но висока на витамини и минерали.
Не се подвеждайте с това,че ако има много протейн и няма движения

Цитат

колкото по малко движение има,а количеството протеин е високо,се получават "торти".
протеина се усвоя от организма а кучето дебелее и прави маса.Виждам,че alexy си прави труда да му готви от време на време-не си заслужава хората са си направили труда да направят специална храна за кучетата с достатъчно витамини,протеини и минерали.
Вече около 15 години храня с готова храна за кучета сменил съм два вида храна сега съм с трети вид с която храня вече 7 години и кучетата ми се чустват добре и нямам желание да я сменям за сега докато не ми предложат по-добра и цена.
Не сменяйте постоянно храната на кучето си,това е моето мнение като не ангажирам никой с него.

#31 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2009 - 09:15 AM

Благодаря ongal !Винаги е добре да почерпиш информация от човек с дългогодишен опит в областта.При мен по скоро притесненията са породени от мисълта че кучето ми трябва да яде само гранули.Този стомах няма ли нужда от различни по плътност и структура храни?Не залинява ли така,само с една и съща лесносмилаема храна,каквато са гранулите?Някои биха ми отговорили "Те хората които ги произвеждат са го измислили",но мен такъв повърхностен отговор не ме задоволява.Ще се радвам тези които четат тамата,и имат познания и различен от познатите клишета отговор,да споделят и малко да ме просветлят,има ли смисъл да се притеснявам или не,че кучето ми ще яде гранули цял живот. :blink: :blink:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#32 Потребителят е офлайн   ongal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 03 February 2009 - 09:59 PM

Добре ти си си наумил нещо и явно ще го правиш.Аз съм обиколил доста развъдници и много хора познавам(не в България) които хранят само с гранули или с консерва за кучета и нямат намерение да хранят с нишо друго.И второ с тази храна кучето получава достатъчно витамини,минерали,протеини,мазнини,въглехидрати,че ти ако решиш да му готвиш неможиш по-никакъв начин да му ги дадеш балансирано.

#33 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2009 - 09:15 AM

Е има вече доста хора и в България, някои от тях и с изложбени кучета, които залагат на балансирано натурално хранене. Виждал съм бая кучета, които не са близвали гранула, а собствениците им са вманиачени в това да им готвят и предлагат натурална балансирана диета и кучетата също изглеждат перфектно, както и тези, които се хранят с най-висок клас гранули. Има и доста теми, тук в този сайт също, по въпроса за натуралното хранене. Има и доста сайтове из интернет, от които могат да се заимстват рецепти. Как може един човек да се храни балансирано с натурална храна, а кучето - не?! Малко прекаляваме ми се струва, като толкова върло отричаме натуралното хранене, за сметка на готовата и консервирана храна. В това число включвам и себе си. Но все пак чета и се информирам. Въпроса е дали има време човек да се занимава, за да изчисли диетата и да приготви необходимата храна, за кучето си. Има калкулатори за изчисляване на калориите. Ясно е, че гранулата е добра и балансирана храна. Аз не го отричам и ще продължавам да храня с гранули, както и ще добавям към тях натурална храна.
А за това, че не трябва постоянно да се сменя хранителната диета съм абсолютно съгласен. Защото когато кучето свикне към дадена храна и тя му понася добре, ако не се сменя, наистина се избягват поне доста стомашни проблеми, които могат да възникнат иначе.
А за развъдниците съм убеден, че всички до един ползват гранулата и консервата, на първо място заради удобството,  че е приготвена храна и няма нужда да се пилее време, за да се сготви на кучетата. Иначе ще им трябва човек на щат и длъжност готвач. ;D На второ място - заради разликата в цената между храненето с гранули и приготвянето на балансирана натурална диета, в полза на гранулите, с които храненето излиза доста по-евтино. Доста от развъдниците дори хранят и с по-нисък клас храна, защото едно куче не е толкова трудно да го храниш с храна от 8-10лв. кг., но 10 кучета....?!
Мисля, че вече няма нужда да го казваме, след всеки пост, но все пак, за да не се обиди някой - това е мое мнение  :blink:

#34 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 04 February 2009 - 10:01 AM

Извинявайте че се намесвам във вашия разговор но съм съгласен с tok4ev.За мен по-добре е да храниш с приготвена храна отколкото с гранули.Има добавки които са балансирани и се прибавят към сготвеното.Другото е че цените на високия клас гранулираните храни са прекалено високи.Това се дължи на политиката на вносителите(по-голяма печалба).Аз също съм ходил в чужбина и съм посещавал много известни развъдници.В Чехия бях в един от най-известните развъдници за работни НОК там храната основно е сурово месо и към него добавки(витамини,калций и др.)искам да ви кажа че кучетата изглеждаха прекрасно.Кучето на тази снимка менюто му основно е тел.кайма,яйце,извара,добавки,ориз и др.Понякога яде гранули когато няма време за готвене.Вижте зле ли изглежда
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#35 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 04 February 2009 - 10:10 AM

Абе на баба кучето на двора със сух хляб изкара 17 години в идеална форма...  ;D

...това в кръга на шегата, ма си е чиста истина ...

Естествено, че може и готвено... който му се занимава, при тези цени на високия клас гранула!
Аз храня с гранула защото е лесно и бързо, и не мисля че вида храна се отразява по някакъв начин чак толкова, че да се избере единия начин и да се отрече напълно другия...
Въпрос на личен избор!
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   Атина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 February 2009 - 02:06 PM

Цитат

Кучето на тази снимка менюто му основно е тел.кайма,яйце,извара,добавки,ориз и др....
Другото е че цените на високия клас гранулираните храни са прекалено високи....
Вижте зле ли изглежда


по въпроса за цената:
Ако направим една сметка - например за гранула Роял Канин - кучето изяжда (поне моето) на ден храна за 4 лв.
Може ли да споделите какво количество от изброените продукти давате на ден на Вашето куче (а то наистина изглежда чудесно) и дали Ви излиза по-евтино от гранулата?
User's Signature

tmilka@abv.bg

#37 Потребителят е офлайн   DOGI_DOG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 438
  • Регистрация: 23-January 09

Публикувано: 04 February 2009 - 03:20 PM

Тел.кайма-0,5 кг.-2лв,2 яйца-0,30лв,извара 0,100кг-0,30лв,витамини,SA-37-0,50лв
3-4 филийки хляб-0,20лв.Общо за едно куче тежащо 35-40кг-3,30лв на ден напълно натурална храна.Вие сигурни ли сте,че давате напълно натурална храна на вашето куче.ЗАЩО ВИЕ НЕ ЯДЕТЕ МЕСО НА ГРАНУЛИ а искате пържолка,печено пиле,нещо сготвено с месо.Не се заяждам с вас просто ви излагам факти в/у които да се замислите
User's Signature

"Направете го заради мен:погрижете се за това,моята овчарка да остане работно куче,така както аз правех през целият си живот в името на тази цел" Max von Stephanitz 1864-1936
http://www.working-d...a%20Dvora%20CS/
http://www.working-d...ls/520770/..CS/

#38 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2009 - 03:56 PM

Цитат

Тел.кайма-0,5 кг.-2лв,2
....
напълно натурална храна.
Вие сигурни ли сте,че давате напълно натурална храна на вашето куче.

ЗАЩО ВИЕ НЕ ЯДЕТЕ МЕСО НА ГРАНУЛИ а искате пържолка,печено пиле,нещо сготвено с месо.

Не се заяждам с вас просто ви излагам факти в/у които да се замислите


И аз не се заяждам с вас просто ви излагам други факти върху които пък Вие да се замислите:

От какво "месо" трябва да е направена тази кайма, че 0,5 кг. да струва 2.00 лв., т.е. 4.00 лв. за 1 килограм - може би от сухожилия, сланина и/или други нискокачествени "месни" отпадъци или месни заместители, с които е "пълна" хранителната индустрия днес?

А Вие сигурни ли сте в хранителните качества на тази т.н. от Вас "кайма"?

По различни съображения, аз съм привърженик на сухата (гранулираната) храна, макар, че добавям на моето куче (както писах в началото на темата, различни "овкусители" за да изяжда самата суха храна в достатъчно количество (не коментирам дали това е каприз на моето куче или на мен - така съм решил).

По важното ми се струва, че е следното - В наистина качествената суха храна (не искам да говоря за марки) се предполага че има балансирани количества от нужните хранителни вещества за определено куче - според възръстта, натоварването (ако е работна порода, температурните характеристики и още други фактори (и глезотии може би).

Това, че Вие добавяте в храната на кучето си яйца и витамини SA-37, според мен (ако има някакво значение) е добро, но отново искам да подчертая - хранителната смес, независимо от агрегатното й състояние трябва да осигурява балансираност на хранителните съставки, подходяща за този, за когото е предназначена. 


Май много се сгорещих, а не е полезно...  :blink:

#39 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 04 February 2009 - 04:13 PM

Тони, а ти да не мислиш че слагат в гранулата филе и контра филе   ;D ;D ;D
Слагат се само остатъци изкупувани от месокомбинати, където приготвят човешка храна, т.е това дето за нищо не става! Даже в сайта на храната която аз ползвам го пише - евала им!
По принцип се казва завоелирано: "използвано е месо, което е годно и за човешка консумация". ми че то само жлъчния сок не става за консумация  ;D ;D ;D
Важното е да се прави контрол за зарази и тям подобни, другото е само дрън дрън да си говориме.....
Кажете ми какво има в един кренвирш??? Боклуци, прат (извлича се всичко под вакум от костите) и се слага само 18 до 20 % останалото добавки, пълнеж соя, оцветяване, мнооого консервант, защото тая ПРАТ се разваля за часове!
Даам. То пък и свинските пържоли по магазините са еднииии мани мани, генно модифицирани вносни прасета с вкус на първокачествен картон! Доматите узряват с химикали... и т.н и т.н, Сравнете едно домашно яйце и едно купешко, хубавото на купешкото е само това, че е минало някакъв контрол за салмонела ли беше кво беше, иначе кво - снесено от пиле, което е тъпкани с хормони за растеж и тям подобни!!! Добре че човека е жилав и мутира, иначе да са ни изтровили досега! ;D ;D ;D
Истината е че светът се променя не само кучешкото хранене! Хубава храна само на село!
Отделно как точно се прави баланса на гранулата и коя го има и коя го няма е отделен и сложен въпрос.
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 04 February 2009 - 04:32 PM

Цитат

Тони, ....

Хубава храна само на село!


:blink:
И ти си прав, хайде да ходим на село!!!

Там няма урбанизация, няма този градски стрес, с 300 лв може да се "живее" тип "ЖИЗН" (не  life) и като спре тока, след 9 м. - Бейби бум (щото аптеката е на 20 км.), а ТВ-то  на батерии не бачка,
но таза "тема", май не е за тази тема...   :blink: :blink: :blink:

Приятна вечер на всички!

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни