Dog.bg Форуми : Храната на нашите Добермани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Храната на нашите Добермани

#1 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 27 January 2009 - 08:11 AM

Здравейте Доберманисти!!! Мисля че тази тема ще е полезна за всички ни,като съвети и обмяна на опит.Смятам че за нас ще е много по удачно да задаваме въпросите си тук,защото в общия подфорум, нещата много се размиват,а и тук отговорите според мен ще са по конкретни и полезни. B)
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#2 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 27 January 2009 - 08:13 AM

Ето и първият ми въпрос.Кой с какво храни своето "диване"? :kuchence:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#3 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2009 - 09:14 AM

Мойто прасе яде основно гранулирана храна Ардън Грейндж ( в момента със сьомга за козина и тн).  Към нея задължително има някакъв вид месо- пилешко варено + бульон, телешко, варена риба, варени яйца, печени пържолки.. Консервирана кучешка храна не и давам щото ми изглежда гнусна. Давам и и бискивити за кучета, разни лакомства и кожени солети с различен вкус всеки ден по 1-2 след ядене да чисти зъбките. Това за основното меню.
Отделно от това яде всичко друго, което се намира вкъщи- като се почне от кремвирши и луканка, мине се през леща, кола, печени филии и тн, салати, и се стигне до шоколад и прясно мляко. От тези неща и се дава обаче винаги съвсем минимално количество.
Освен това и давам и добавка за козина, Мегадерм на витакрафт.
Кучето е много енергично, във форма, козината е добре ( освен на задните крака, там все още имаме кожен проблем) ии това е общо взето за нащо хранене.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#4 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 27 January 2009 - 11:12 AM

При наличието на толкова много марки суха храна на пазара, трудно някой може да каже със сигурност, коя е най-добрата храна, та дори и със десет звезди да е оценена в специализираните сайтове за изследване на храните.
Пробвали сме много марки храни и затова аз няма да казвам, коя храна е добра и коя не е, а ще кажа, кои са двете марки гранулирани храни, които в последно време присъстват основно в менюто на моите четериноги приятели. Кучетата ми се чувстват и изглеждат добре от тях, а изпражненията им са стегнати и доста скромни по обем в сравнение с много други храни.
Тези две марки гранулирани храни са BOSCH и BEWI DOG. И двете храни са германски. A от всички консерви, които сме пробвали тези на BEWI DOG ми вдъхват най-голямо доверие.

#5 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 28 January 2009 - 08:17 AM

Аз храня основно с гранули Бош-Брийдър Лайн по 500гр дневно.Освен това,като добавка пилешки фенери(сварени и обезкостени),риба цаца(също варена),воденички и трици.Естествено тези добавки не ги давам заедно и не всеки ден.Триците обаче реших да ги спра,защото са от магазина и никой не може да гарантира тяхното качество и чистота.Ами това е общо взето нашето меню.Диването е мега енергично и ако има как може да бяга по цял ден.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#6 Потребителят е офлайн   tonyg58 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 24-July 06
  • Location:144113
  • Interests:https://t.me/pump_upp
  • Skype:

Публикувано: 28 January 2009 - 11:36 PM

Здравейте,
много интересна тема, поздравления за alexy , че ни провокира към нея
.

Разбира се, рискуваме да сме пристрастни към определено съотнощение марка/цена, но все пак, ако сме откровени, обективното ще натежи.

През по-голямата част от времето при нас и с Рекс и с Дарк сме се чувствали в най добра кондиция с  Pro Plan .

И най вече варианта Pro Plan Puppy sensitive със сьомга и ориз
за кученца с повишена чувствителност
. Пълноценна храна и защита за кученца с чувствителна кожа

Цитирам Чувствителните кученца имат нужда от храна, съдържаща ограничен брой източници на протеини, за да се минимизира риска от поява на негативна реакция на организма към храната.
Ветеринарите и хранителните специалисти на Purina разработиха PRO PLAN Puppy Sensitive, за да ограничат раздразването на кожата, което често е причинено от прекомерна чувствителност към храната. Ето защо PRO PLAN Puppy Sensitive съдържа само 3 източника на протеини сьомга, царевица и ориз и без пшеница, соя или телешко*, които са сред най-разпространените причинители на такива реакции на организма.
Формулирана с OptiStart, PRO PLAN Puppy Small Breed осигурява всичко необходимо на вашето PRO PLAN Puppy Sensitive осигурява всичко необходимо на вашето кученце, за да има то силна имунна система, здрава кожа и козина, много жизненост. Оптималният старт в живот, през които то е естествено защитено.
*може да съдържа остатъчни количества.
Sensi Derma: специално формулирана с висококачествени съставки и ограничен брой източници на протеини за кученцата с чувствителна кожа
Висококачествена сьомга и ориз като основни съставки
Оптимално съотношение протеини/енергия за поддържане на добро телесно състояние при растящите кученца
Специални нива DHA, омега 3 мастна киселина, естествена съставка на майчиното мляко, която доказано спомага за развитието на мозъка и зрението.
Оптимално съдържание на калций и фосфор за силни кости и зъби.
Витамини, цинк и омега 3 и 6 мастни киселини за силни и здрави кожа и козина

Типичен анализ:

Протеини 32.0%
Мазнини 20.0%
Пепел 8.0%
Влажност 8.0%
Растителни фибри 3.0%
Калций 1.4%
Фосфор 1.2%

Състав:

Сьомга (23%), ориз (22%), дехидратирани протеини от сьомга (15%), царевичен глутен, мазнини от животински произход (консервирани със смес от токофероли), царевица, каша от цвекло, пречистени целулозни фибри, калциев фосфат, натриев хлорид, калциев карбонат, минерални вещества. Меден сулфат (мед = 12 mg/kg), цинков сулфат (цинк = 180 mg/kg). Антиоксиданти: обогатени екстракти на токофероли от естествени източници.
Витамини:

Витамин A: 21000 IU/Kg
Витамин D3: 1600 IU/Kg
Витамин E (алфа токоферол): 280 mg/Kg
Витамин C: 70 mg/Kg


Както и в последствие, еквивалента за след 24 месечна възраст.

През последната 1 година, обаче, Дарк ми се "качи" на главата и не яде "достатъчно" суха храна, (по количество на дажбата), ако не е "объркана" с "мокоро" месце тип кучешка консерва. В момента , за вкус, слагам заедно с дневната дажба суха храна PRO PLAN допълнително и по около 500 г. консерва на ден, за овкусяване. Основно ползвам храната "Jery", която Дарк доста харесва и заедно с нея изяжда и дневната си дажба суха храна, която според мен трябва да съдържа необходимите му съставки като в енергийно така в друго отношение. На последък се изкушавам да комбинирам PRO PLAN и BOSCH, но Дарк нещо се мръщи на BOSCH, може би овкусителите на PRO PLAN са по-силни? Не знам.

Като енергийни съставки, мисля, че се побираме (Дарк е доста буен и игрив), но аз мисля, през пролетта и лятото да го натоваря с повече тренировки и тогава ще видим как издържа.

Ще се радвам да науча нещо повече от другите, за избора на храната.

Приятна вечер!

#7 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2009 - 10:00 AM

Благодаря и аз на tonyg58 за поздравленията и съдържателния отговор и на tok4ev и AnubisA за техните.И аз съм съгласен,че рискуваме да сме пристрастни,но се надявам ,че всички сме зрели и отговорни и няма да има демонстративна пристрастност или мнения с открито комерсиална цел.Нека всеки да изказва своите мнения,мисли и предположения,какво е чул или са му казали,с какво се е сблъсквал и как се е справял.Нека всеки е полезен със своите отговори,и съм сигурен че може да бъде така ако се стремим да няма ненужни упреци или неаргументирани крайни мнения или твърдения.Много бих се радвал и останалите да се включат,как са техните кучета, какво са преживели покрай храненето им.Както и хора с по дългогодишен опит в отглеждането на добермани,Ongal да сподели някоя интересна случка или как се е хранело преди да се наводни пазара със всякакви марки и класове кучешка храна,също и Tyson да сподели някой ветеринарен съвет или случки с неправилно хранене или последствия от погълнати предмети и т.н. :blink: :blink:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#8 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2009 - 10:10 AM

Ние отначало пробвахме ПроПлан, обаче някак си не се отразяваше по поразителен начин на кучето :( Набързо смених с Хилс, като я мислех за най- добрата храна. Действително на състоянието на кучето добре се отразяваше, но пък фекалиите бяха.. ами грамадни, като конски.. Просто имах чувството че ака повече отколкото изяжда. След това реших да я пробвам тая Ардън Грейндж, тя пък взе че ни се отрази добре. Но тази, която е за големи кучета със сьомга, от нея е добрия резултат- от другата, джуниър, нямаше съществена промяна. Това, което най- ми харесва в тая хран е че акитата са нормални на размер и са трърди, абе перектни.
Иначе често се е случвало да имаме разстройство, аз го пресичам веднага със сметка 1 или 2 пакетчета, зависи колко силн е било, и съвсем малко гранули, колкото да се изкуши да изпие смектата,и после следващите един два- пъти малко по- малко дажба храна давам.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#9 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2009 - 01:52 PM

Цитат

На последък се изкушавам да комбинирам PRO PLAN и BOSCH, но Дарк нещо се мръщи на BOSCH, може би овкусителите на PRO PLAN са по-силни? Не знам.


Това със сигурност е вярно  :blink: Пробвали сме и тази храна със сьомгата на Про План, и тя наистина ухае чудесно, нещо по което БОШ отстъпва. Но тук разколничето, както и ти сам си забелязъл, е другъде, а не в аромата и вкуса на едната или другата гранула. И по-точно тук:

Цитат

През последната 1 година, обаче, Дарк  ми се "качи" на главата и не яде "достатъчно" суха храна, (по количество на дажбата), ако не е "объркана" с "мокро" месце тип кучешка консерва.


Разглезил си го на тема храна  ;)  Аз имах същия проблем като твоя преди време. Предполагам, че ще се мръщи на почти всички гранули, които му предложиш. Ако ги хареса то ще е за няколко храненета и пак ще му омръзнат. Дарк много бързо е разбрал, когато си започнал да му даваш вкуснички консерви към гранулите, че консервите и месцето са доста по-вкусни от които и да било гранули. Така отказвайки ти един-два пъти да яде само гранули е разбрал, че ти склоняваш и вместо да го оставиш гладен му сипваш така желаната консерва. КРАЙ! Това се превръща в правило за него - "чакам докато ми дадат нещо по-вкусно и по-сочно. Какви са тези копчета, които ме карат да ям?! Да си ги яде той тях, аз искам консерва!!!"  ;D
Много ядове съм брал с моите и по едно време отказваха всякакви гранули. Потдавал съм се на техните капризи и те се бяха научили да гладуват(едно две хранения) докато не им дам консерва или месце. Да ама не.... Реших, че така няма да продължаваме и ги излекувах. А лекарството се нарича - "кучешки глад" - който не иска да яде това което съм му дал, ако ще... ;D  И вече отдавна ядат каквото им сложа - гранула, консерва, месо, смесено и не се мръщят, нито се озъртат чакайки да дам нещо по-вкусно, ако съм сложил само гранули, защото знаят че след 5 минути купата изчезва, и следва глад, за този който не е ял.  ;)

А относно храната на БОШ - "В храните BOSCH отсъстват химически консерванти, оцветители, вкусови добавки и соев протеин." и "Всички компоненти на храните BOSCH  са сертифицирани и са пригодени за употреба в храната на човека." и последно, но не на последно място "Ние следим за качеството на своята продукция и произвеждаме храната само в Германия.".
Същото се отнася и за БЕВИ ДОГ.
Звучи малко като реклама, но това е от нашия скромен опит  :blink:
Не са най-ароматните храни на пазара, но вършат страхотна работа, поне според мен. От доста време сме се спряли на тях и не търсим нещо, с което да ги заменяме.

#10 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 January 2009 - 02:36 PM

Ааа искам да попитам само.. какво е лошото кучето да не яде само сухи гранули, а гранули с нещо по вкусно..?
В смисъл не ми е ясно защо tok4ev си ги отказал от този вид хранене?
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#11 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2009 - 03:11 PM

Искам да изкажа и добрите си впечатления от Royal Canin .Имаше период в който хранех с него и ефекта върху козината и изобщо цялостния външен облик беше изключителен.Там за онези звезди,които им слагат не знам,ама Royal-а е много добър.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#12 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 29 January 2009 - 04:33 PM

Цитат

Ааа искам да попитам само.. какво е лошото кучето да не яде само сухи гранули, а гранули с нещо по вкусно..?
В смисъл не ми е ясно защо tok4ev си ги отказал от този вид хранене?


Малко погрешно си ме разбрала. Исках да кажа, че когато дойде момента, в който кучето ти започне да отказва да яде само гранула, става леко неудобно за теб. Няма нищо лошо да се добавят други по-вкусни неща към гранулата, но да започваме да се храним основно с тях и когато те отсъстват от менюто да се капризничи, да се правят фасони и да не се яде гранулата не го приемам. Не винаги имам консерви под ръка, а и не винаги мога да им варя разни работи. Затова трвбва кучето ми да яде това, което му предложа, а не това което му се иска най-много и нищо друго. Такова подбиране на храната вече е проблем за стопанина, и ако не се изкорени навреме му ставаш вечен роб и си тровиш нервите, какво да му нагласиш на това куче за да яде...!!! Сега моите си хапват каквото им дам. Без значение че цяла седмица давам консерви или месо към гранулите, в момента когато им дам само гранули ги хапват със същия апетит както и смесени със друго. Преди не беше така, от момента в който започнах да смесвам гранулите с друго. И доста често се случва, кучета да стават злояди именно поради тая причина - даваш само гранули, а кучето не ги яде... скланяш, какво да го правиш, и слагаш още нещо... (вече то е победило) изяжда другото и гранулата остава...  :angry: Така че купата с храна - за 5 мин. Който ял - ял! Който не - гладен до другото ядене. Гладът е по-силен от всичко са казали хората. А гранулата все пак си остава най-добрата и най-практичната храна. Ако падне нещо отстрани покрай-гранулата, добре дошло. Но гранулата се яде и това е... Така че, дисциплина им трябва на тез немските кучета, иначе те ще те дисциплинират и обучат както на тях им е удобно ;)
Мисля, че дадох съвет, който и други хора са давали преди мен, но и който ще е от полза на много хора, които насила са направили кучетата си злояди и са ги "обучили" да не ядат гранули.  ;)

#13 Потребителят е офлайн   parusheva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 January 2009 - 04:53 PM

хубава тема наистина.Актуална.
Аз обаче не мога да се изкажа компетентно по въпроса тъй като сме ползвалидо момента само Роял Канин и нямам база за сравнение.Сега минаваме на "Нутрам " доста добри отзиви четох за нея.Ще я видим що за стока е и ще споделя.През това време ще чета вашите мнения.

#14 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2009 - 09:47 AM

Хмм ами да прав си от тази гледна точка- Фабела е мн лакомо прасе и яде всичко,, винаги всичко си изяжда, не е имало случай да остави нещо ( че и още иска).Снощи направи една беля, и ще постои гладна днес, да видим утре дали ще яде само гранули- ще прабвам да видя до къде сме я докарали с кулинарното разглезване!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#15 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 30 January 2009 - 12:58 PM

Цитат

Снощи направи една беля, и ще постои гладна днес......


О не! Не ме разбирай така!  :blink: Защо ще наказваш кучето, затова че е направило някаква беля, с гладуване? То няма да свърже едното с другото.

Говорех конкретно за ситуацията в която кучето отказва да яде само гранули - някои видове гранули или дори всякакви гранули. Или още един пример - предполагам че повечето са виждали кучета, в повечето случаи улични, които по същата причина отказват да ядат хляб. Толкова много време са яли хляб, че в момента, когато научат, че може да се хранят и с по-вкусни работи, спират хляба  :blink: 

В един такъв случай пак повтарям решението на задачата е следното:

  стриктен режим на хранене
+ 5-10 мин. престой на купата с храната
+ никакво внимание по време на хранене
+ никаква друга храна, освен тази, която се дава, когато дойде време за хранене
+ гладуване до следващото хранене, ако кучето отказва да яде
= перфектен резултат и куче, което не отказва да яде гранули и не подбира храната, която му се предлага от стопанина.

Сам достигнах до този извод преди време, когато ми се наложи да направя нещо по въпроса, но скоро четох темата "Доберман" от началото до края и видях, че преди доста време Tyson е дал подобен съвет на човек със същият проблем. Значи наистина извода тук е "не питай старило - питай патило"
Разбира се ако нямате проблеми с апетита - няма защо да ме слушате какви ги дрънкам  ;)
А иначе вярвам, че в момента кучето ти не оставя нищо и си изяжда всичко. Имам наблюдения, че младите кучета точно така правят - всичко изяждат. Но с възрастта и минаването над 1 - 1,5 години, още повече и ако времето е горещо, което допълнително убива апетита, кучето става по-малко лакомо и нищо чудно да се стигне до въпросния проблем.

#16 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 30 January 2009 - 02:52 PM

Тя няма да стои гладна, заради това което ти каза.. а да си помисли дали ще прави такива дивотии пак, като снощните.. аз хляб не и давам..
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#17 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 30 January 2009 - 04:35 PM

Цитат

Тя няма да стои гладна, заради това което ти каза.. а да си помисли дали ще прави такива дивотии пак, като снощните.. аз хляб не и давам..





AnubisA   моля сподели какви дивотии прави Фабела?;D Много ми е интересно,защото моя е невероятно диване и торбичката с белите си я носи навсякаде ;D ;D било то в къщи,в другото вкъщи,навън,в колата,в парка.Е смея да твърдя че от известно време се промени и става все по спокоен,но след много часове усилени тренировки и обучение :sedni!: Благодаря на този който е измислил това магическо средство-тенис топка.Когато сме с топката нищо друго няма значение.Но това е тема за друга тема. ;D ;D Кажи сега за Фабела.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#18 Потребителят е офлайн   Атина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2009 - 11:28 AM

[В един такъв случай пак повтарям решението на задачата е следното:

   стриктен режим на хранене
+ 5-10 мин. престой на купата с храната
+ никакво внимание по време на хранене
+ никаква друга храна, освен тази, която се дава, когато дойде време за хранене
+ гладуване до следващото хранене, ако кучето отказва да яде
= перфектен резултат и куче, което не отказва да яде гранули и не подбира храната, която му се предлага от стопанина.

Здравейте Токчев!
Първо искам да Ви кажа че Вашия Междик е страхотно куче!
Поздравявам Ви и за поста за гранулите - перфектно сте обяснили какво трябва да е отношението към храната.

Има въпрос - ако кучето не се мръщи на гранулите (моята я храня САМО с гранули Роял Канин и не яде нищо друго)
може ли да оставям купата пълна при нея - тя често я яде малко по-малко, но след 1-2 или до следващото хранене купата е празна. Защо трябва да я изяжда за 5-10 мин.?

И защо не трябва да й обръщам внимание през това време?
User's Signature

tmilka@abv.bg

#19 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 31 January 2009 - 04:26 PM

Аз черпя опит с храненето само от личния си опит!
Знам как трябва да яде едно куче, но и знам, че докато подраства храната е най-важното нещо!
Позволих си да пробвам много храни от изписаните до сега тук!
За БОШ мога да каже, поне тази която ползвах - зле мноого зле големи жълтозелени торти..направих забележка на вносителя, ама той не е виновен все пак не я прави той!

За момента се спрях на Arden Grange Prestige - пълноценна и концентрирана - макс 400 гр на ден!

Промяната е страхотна, днес Онгал видя на какво прилича кучето му, след няколо месеца на тази храна! :P ;D

айде аз не съм специалист, само казвам с какво храня!
Орижен пробвах (6 риби и т.н) - мисля хубава и апетитна храна, но не си заслужава според цена/качество!
При нейната цена бих готвил месо ориз и зеленчуци - прясно приготвени! А прясно приготвената храна е нещо наистина незаменимо!

За мен в момента Arden Grange...бих пробвал Юкануба тази дето също е концетрираната ..300 гр за 30 кг.

В момента Фабия е 35 кг! :yahoo: 68-69 см.

http://ardengrangebg...restigesub.html

Протеини 30%, Мазнини 21%, Фибри 3%, Пепел 7%, Влага 8%, Omega-6 4,21%, Omega-3 0,68%, Витамин А 22000 IU / кг, Витамин D3 1500 IU / кг, Витамин Е 150 IU / кг, Калций 1,4%, Фосфор P 0,95%, Мед 23 мг / кг (като меден сулфат)

В оня измислен сайт със звездите престиж е една звезда по-назад от другите храни на Arden Grange, ама аз на тоя измислен сайт не му вярвам! ;D ;D ;D
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2009 - 07:14 PM

StormBringer я кажи какви са тортите от Arden Grange Prestige понеже аз няколко месеца храня с орджин и няма много добри впечетления вярно е че кучето е испълнено с енергия но с коя скъпа храна не е,а тортите са по няколко и то огромни,и косъма някак си избледня,хранил съм и с про плат,от него тортите са много малки но пък са зеленикави което ме говори че има твърде много водорасли в храната,ползвали сме и фаворит и то доста време при него енергията беше в по малки количества но той си е друг клас храна.

тегло на Фиона е 31кг за 66 см.
май сме малко нисички за сега но имаме още време за растеж а вие я качете по някоя снимка във фотогалерията да се порадваме на вашите хубавици ;)

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни