Dog.bg Форуми : Тровене на кучета!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тровене на кучета!

#21 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2009 - 09:58 AM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Feb 5 2009, 05:34 PM, написа:

Дайте ми съвет :sos:Някой в квартала се е заел да изтреби всички кучета(незнам защо).Вчера беше отровен ротвайлера на съседа ми ,а преди седмица една БОК почина от същите симптоми,бяхме на аутопсия и се оказа,че отровата е ......стрихинин :'(Остана само моето куче на всички други вече са мъртви :'(Има ли начин да се научи кучето да не яде от непознати?

Съобщете незабавно в полицията и РИОКОЗ!!!..стрихнинът остава изключителон дълго в околната среда...години наред...и се абсорбира от растенията ,като може да се предизвика отравяне от консумация на растения поникнали в почва със стрихнин.Той е отрова на строг отчет и се дава само с подпис на ловни дружинки при доказани "вредителства "(това разбира се си е простотия!!!) от вълци,скитащи кучета и лисици.Мисля,че ще успеят бързо да намерят човека подхвърлил стрихнина и ще му стъжнят живота заради застрашаване на здравето и живота на гражданите!!!за това се носи съдебна отговорност!!!

#22 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2009 - 10:35 AM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Mar 17 2009, 11:13 AM, написа:

:rf_011: Е приятели,някой изрод най-сетне успя да отрови и моето куче :rf_011: Толкова ми е гадно,че незнам какво да кажа :rf_011: Кучето ми е още живо,но май е най-добре да го приспят :rf_011: Вече 3 дни не е хапвал нищо,пие само вода и повръща веднага,а най-тъпото е ,че ветеринаря незнае какво му е.... :rf_011: :rg_057:

Преди 1 година и половина отровиха първият ми(вече покоен) ротвайлер....бяха гейовете на плажа където често го празхождах...той мнного ги мразеше,защото бяха адски нагли и го преследваше много настървено.Отровата вероятно бе смес от антифриз и антикоагулант(чест компонет на вишата отрова).....спасих го с пълен глад и жажада за 5 дни,но всичко компенсирах с вливания на системи(антибиотик,глюкоза,белтъчни разтвори,антиацидни...общо около 1.5 л течности венозно на ден) в продължение на 7 дни(взех си отпуска за да го лекувам)..успях да му подаря още една година живот....и жива относително добре...умря си внезапно и тихичко..без да се оплаква и да безпокои някого,просто заспа и не се събуди....
дори и при най-малкото съмнение за отравяне давайте активен въглен в максимолно големи количества ....до 10-15 г....и при симптоми от гастроинтестиналния тракт пълният глад и жажда могат да спасят животното..на за да не се дехидратира трябва да му вливате поне 1-1.5 литра разтвори дневно...понякога дори само това спасява...и не забравяйте антиацидндите препарати(сопрал,пробитор,нексиум- 1 т дневно или венозен квамател 2х1 фл) те предотватяват ерозиите на стомашната лигавица и фатолните за кучетата кръвоизливи...

#23 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2009 - 06:28 PM

Показване на мнениетовинету, в Apr 1 2009, 09:35 AM, написа:

дори и при най-малкото съмнение за отравяне давайте активен въглен в максимолно големи количества ....до 10-15 г....и при симптоми от гастроинтестиналния тракт пълният глад и жажда могат да спасят животното..на за да не се дехидратира трябва да му вливате поне 1-1.5 литра разтвори дневно...понякога дори само това спасява...и не забравяйте антиацидндите препарати(сопрал,пробитор,нексиум- 1 т дневно или венозен квамател 2х1 фл) те предотватяват ерозиите на стомашната лигавица и фатолните за кучетата кръвоизливи...


при всичкото ми уважение ... ти ветеринарен лекар ли си?
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#24 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 02 April 2009 - 08:57 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Apr 1 2009, 07:28 PM, написа:

Показване на мнениетовинету, в Apr 1 2009, 09:35 AM, написа:

дори и при най-малкото съмнение за отравяне давайте активен въглен в максимолно големи количества ....до 10-15 г....и при симптоми от гастроинтестиналния тракт пълният глад и жажда могат да спасят животното..на за да не се дехидратира трябва да му вливате поне 1-1.5 литра разтвори дневно...понякога дори само това спасява...и не забравяйте антиацидндите препарати(сопрал,пробитор,нексиум- 1 т дневно или венозен квамател 2х1 фл) те предотватяват ерозиите на стомашната лигавица и фатолните за кучетата кръвоизливи...


при всичкото ми уважение ... ти ветеринарен лекар ли си?

Не...хуманен лекар с 25 години стаж,но с доста теоретичен и практически опит с котки и кучета(но само с тези животни ,защото съм ги отглеждал и изучавал).... но това не пречи някои ветеринари да се консултират често с мен относно лечението на кучета и котки....спасил съм доста животни от груби диагностични и терапевтични грешки...

#25 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2009 - 09:35 AM

Показване на мнениетовинету, в Apr 2 2009, 07:57 AM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Apr 1 2009, 07:28 PM, написа:



при всичкото ми уважение ... ти ветеринарен лекар ли си?

Не...хуманен лекар с 25 години стаж,но с доста теоретичен и практически опит с котки и кучета(но само с тези животни ,защото съм ги отглеждал и изучавал).... но това не пречи някои ветеринари да се консултират често с мен относно лечението на кучета и котки....спасил съм доста животни от груби диагностични и терапевтични грешки...


е, браво тогава! имам една молба към теб: тук пишем обикновени хора и когато индуцираш много мъдри съвети не всички те разбираме, ако ме разбираш и ти мен. знай, че някои от нас се занимават с практически кучкарлък от 15-20 че и 30 години - само за справка...ако имаш силно желание да споделяш на тема медицина иди във ветеринарния форум. там със сигурност ще те посрещнат с повече разбиране...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#26 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 April 2009 - 10:14 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Apr 3 2009, 10:35 AM, написа:

Показване на мнениетовинету, в Apr 2 2009, 07:57 AM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в Apr 1 2009, 07:28 PM, написа:



при всичкото ми уважение ... ти ветеринарен лекар ли си?

Не...хуманен лекар с 25 години стаж,но с доста теоретичен и практически опит с котки и кучета(но само с тези животни ,защото съм ги отглеждал и изучавал).... но това не пречи някои ветеринари да се консултират често с мен относно лечението на кучета и котки....спасил съм доста животни от груби диагностични и терапевтични грешки...


е, браво тогава! имам една молба към теб: тук пишем обикновени хора и когато индуцираш много мъдри съвети не всички те разбираме, ако ме разбираш и ти мен. знай, че някои от нас се занимават с практически кучкарлък от 15-20 че и 30 години - само за справка...ако имаш силно желание да споделяш на тема медицина иди във ветеринарния форум. там със сигурност ще те посрещнат с повече разбиране...

Човек винаги може да научи нещо полезно,независимо кой му го казва......и стига да има желание да го научи....все пак физиологията на кучето е почти идентична с тази на човека. А професия "практически кучкарлък" не ми е известна.....мисля,че задълбоченото съчетание на теория и практика са задължителни навсякъде....а когато се касае за грижи за живо същество и то същество,което много обичаш, добрите познания за запазване на здравето му просто са задължителни....

#27 Потребителят е офлайн   irena_ig Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 469
  • Регистрация: 14-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Троян

Публикувано: 03 April 2009 - 10:36 AM

Във физиологията на човека и кучето има доста разлики и някой хуманни лекарства са меко казано вредни за кучетата.

#28 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 04 April 2009 - 11:04 PM

Показване на мнениетоirena_ig, в Apr 3 2009, 11:36 AM, написа:

Във физиологията на човека и кучето има доста разлики и някой хуманни лекарства са меко казано вредни за кучетата.

Е че има-има....само,че ако пуснете лабораторни изследвания на куче ще видите колко близки до човешките са биохимичните и хематологичните показатели!Различни са терморегулацията и нивото на основната обмяна,има лазбики и в сърдечния ритъм..кучета са си с физиологична аритмия....но някакави фрапиращи разлики във физиолигията няма!Та нали основателят на научната физиология на човека другарят Павлов е изтрепал сума ти и нещастни животинки докато си напише труда!А хуманните лекарства в началната си фаза често се изпитват на кучета.Като изключим приемането на нестероидни противовъзпалителни и аспирин през устата,които често предизвикват стомашни кръвоизливи(но пък могат да се правят венозно или мускулно...е не говоря за аспирина) почти всички медикаменти са напълно идентични с хуманните с тази разлика,че хуманните имат гарантирана безопасност,а ветеритарните не......някой да е вижадл да се прави проба за алергия преди венозна манипулация на куче...а колко животни загиват във ветеринарните кабинети веднага след венозна манипулация???.С удоволствие бих научил кой хуманен препарат, който е безопасен за хора е опасен за кучето???....защото аз наистина не познавам такъв.....и ще ми бъде интересно да обогатя познанията си....лично аз лекувам моите кучета и кучетата на познати с хуманни медикаменти и то доста успешно.... най-добрите ветиринари,които познавам правят същото!!!

#29 Потребителят е офлайн   didorot Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 17-July 08
  • Gender:Male

Публикувано: 05 April 2009 - 12:38 AM

@винету,браво!Изглежда наистина разбираш от професията си,за разлика от много други.Да има повече лекари като теб!
Моята кучка имаше тежък гастроентерит преди 3-4 месеца и след едноседмично дълго лечение,всеки ден системи,антибиотици и какви ли не лекарства,се оправи.А по едно време вета се канеше да й направи операция,но,за щастие,в последния момент започна да показва подобрения.Та,мисълта ми е,че не трябва веднага да отписвате кучетата си,особено ако са борбени като ротвайлера.Ако сте попаднали на кадърен вет,с много търпение и грижи,има шанс да ги спасите,но без усилия няма да стане.
@Black Heart,моите съболезнования!Ако планираш да си вземеш ново куче,направи всичко възможно да разбереш кои са отровили всички тези кучета,за да не стане пак нещо подобно.А тези заслужават да бъдат запалени живи!Не знам какво толкова са им пречели животните...

#30 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 05 April 2009 - 12:52 AM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Mar 19 2009, 06:42 PM, написа:

Здравейте отново :rf_011: Благодаря ви на всички за подкрепата и съветите,но за съжаление Барон си отиде,наложи се да го приспим :rf_011: Не мога да ви опиша,колко ми е трудно без него....КОКО_ко- ти се оказа прав трябвало е да сменя ветеринаря,но се оказа прекалено късно..... идва ми да отида при първия ветеринар и да го пребия,инжектирал е на кучето нещо,което въобще не му е помагало,а ако тогава е направил каквото трябва сега любимеца ми можеше да е жив......каквото и да направя,обаче няма да си върна съкровището :rg_057: Още веднъж благодаря за подкрепата и ви желая всичко най-хубаво,с удоволствие ще продължа да чета в този форум :dog:

Съжалявам за загубата ти ;( представям си колко ти е гадно.. дано никога повече да не ти се случва да ти отровят животинките.. но живота продължава разбирасе, че ще ти липсва Барон, но гледай напред!
Сигурна съм, че той сега е горе на небето на най хубавото място и е щастлив с другите другарчета..

#31 Потребителят е офлайн   винету Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 27-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 06 April 2009 - 01:10 PM

Показване на мнениетоdidorot, в Apr 5 2009, 01:38 AM, написа:

@винету,браво!Изглежда наистина разбираш от професията си,за разлика от много други.Да има повече лекари като теб!
Моята кучка имаше тежък гастроентерит преди 3-4 месеца и след едноседмично дълго лечение,всеки ден системи,антибиотици и какви ли не лекарства,се оправи.А по едно време вета се канеше да й направи операция,но,за щастие,в последния момент започна да показва подобрения.Та,мисълта ми е,че не трябва веднага да отписвате кучетата си,особено ако са борбени като ротвайлера.Ако сте попаднали на кадърен вет,с много търпение и грижи,има шанс да ги спасите,но без усилия няма да стане.
@Black Heart,моите съболезнования!Ако планираш да си вземеш ново куче,направи всичко възможно да разбереш кои са отровили всички тези кучета,за да не стане пак нещо подобно.А тези заслужават да бъдат запалени живи!Не знам какво толкова са им пречели животните...

Напълно те подкрепям....евтаназията е голям грях!Просто на човека не му достигат познания за да прецени дали даден живот свършва или има шанс да продължи...за живота(а не срещу живота) трябва де борим до последно......дори и 1 минута живот в повече е огромен дар....смея да го твърдя абсолютно категорично след 25 години лекарски стаж!Единствено Бог си знае кого ще си прибере и кого не!....нека не са правим на Господ!

#32 Потребителят е офлайн   ДеSиHka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 03-May 10
  • Gender:Female

Публикувано: 03 May 2010 - 10:21 PM

Съжелявам за загубата ти знам колко е тежко аз израстнах с едно куче, не беше породисто смесица някаква не друго като него нямаше и когато почина бях сакрушена но знай те са на по хубаво място сега, а тези, които са го утровили салужават да бъдат съдени
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   sasho_rex Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-April 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 May 2010 - 05:46 PM

mnogo gi mraza teq hora ako moga da gi pipna bih gi nakaral da qdat ot tova koeto davat na kuchetata taka mi utroviha purviqt mi rotvailer napravo :eg_033:

MOD.

Молим Ви да пишете на кирилица. Правилата важат за всички.


#34 Потребителят е офлайн   sando.boy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-December 10

Публикувано: 07 December 2010 - 09:19 AM

здравейте в събота отровиха и моя ротвайлер всички сме много разстроени особено детето има и друга отрова някакав пестицид доктора каза че се казва ЛАН АП СЛЕД ВСИЧКИ СИСТЕМИ НЕ МОЖА ДА ПРЕСКОЧИ ТРАПА И ПОЧИНА В СТАШНА АГОНИЧ

#35 Потребителят е офлайн   animal Икона

  • САМОЗВАНЕЦ
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1188
  • Регистрация: 05-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 07 December 2010 - 04:37 PM

Ланат се казва отровата, метомил е активното вещество.Карбаматен инсектицид, противооотровата за него е атропин сулфат.
Изключително опасен за хората и околната среда!
Такъв инсектицид ( I-ва категория на употреба) не би трябвало да се продава/дава и използва от неспециалисти!
User's Signature

WWW.EVILDOGS.NET


"I'm hated by many, liked by few, respected by all" Mike Tyson
Ум царува,Ум робува - Ум,белия делфин

#36 Потребителят е офлайн   bruno_rott Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 24-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Искам да докажа на хората, че ротвайлерите не са толкова страшни и злобни, колкото някой хора.
    П.С.
    Търся за един приятел болонка или друга мини порода куче, да не е мн. старо, ако някой има информация да ми се обади на скайп rocker_1313 или на тел:
    0886525160.
  • Skype:

Публикувано: 19 April 2011 - 03:30 PM

Това е ненормално, ако питате мене трябва тези дето хвърлят отрови да бъдат вързани за едно дърво и с бухалката по ръцете.
Ако някой има проблем с кучетата в квартала да си каже и после да си трае.
Наистина съжалявам за Барон от цялото си сърце.
User's Signature

ROTTWEILERS ROCK HARD

#37 Потребителят е офлайн   desidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 18-May 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 August 2012 - 02:40 PM

Копирам от фейсбук
ОТРОВА!!! Отново е разхвърляна отрова в парк ,,Света Тройца'' - бул. Константин Величков.


#38 Потребителят е офлайн   miro1a Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male

Публикувано: 13 August 2012 - 09:02 PM

Показване на мнениетоbruno_rott, в 19 April 2011 - 03:30 PM, написа:

........тези дето хвърлят отрови ........

Вече бях споделил, но нека се помни и знае - ето един какво представлява...
http://www.youtube.c...h?v=BGYT7Z8EeHs
белокос възрастен пенсионер , с колело , с който може би всяка вечер си пиете ракийката.... но иначе...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни