Dog.bg Форуми : Тровене на кучета!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тровене на кучета!

#1 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 05 February 2009 - 04:02 PM

Цитат

ИМА ЛИ НАЧИН КУЧЕТО ДА СЕ НАУЧИ ДА НЕ ЯДЕ ОТ НЕПОЗНАТИ?


Трудна работа...на предишните ми кучета някой им даваше хлебна мая,за да не лаят.

#2 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 05 February 2009 - 04:34 PM

Дайте ми съвет :sos:Някой в квартала се е заел да изтреби всички кучета(незнам защо).Вчера беше отровен ротвайлера на съседа ми ,а преди седмица една БОК почина от същите симптоми,бяхме на аутопсия и се оказа,че отровата е ......стрихинин :'(Остана само моето куче на всички други вече са мъртви :'(Има ли начин да се научи кучето да не яде от непознати?

#3 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 06 February 2009 - 12:38 AM

Цитат

Има ли начин да се научи кучето да не яде от непознати?


Трудна работа...на предишните ми кучета някой им даваше хлебна мая,за да не лаят.

#4 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 06 February 2009 - 07:24 AM

Веднага обезопасете мястото на кучето.Имам впредвид да е добре и надеждно заградено далече от оградата.Това е най-сигурния начин.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2009 - 09:06 AM

Цитат

Дайте ми съвет :sos:Някой в квартала се е заел да изтреби всички кучета(незнам защо).Вчера беше отровен ротвайлера на съседа ми ,а преди седмица една БОК почина от същите симптоми,бяхме на аутопсия и се оказа,че отровата е ......стрихинин :'(Остана само моето куче на всички други вече са мъртви :'(Има ли начин да се научи кучето да не яде от непознати?


няма такъв начин. ако са изтровени кучетата по цялата улица е много вероятно да ви навестят гастролиращи крадци. нека пострадалите подадат жалба в полицията. стрихнинът е смъртоносен и за хората - дори  в минимални количества.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#6 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 06 February 2009 - 09:15 AM

Искам да се извиня,че побликувах поста си във фотогалерията :huh:бях разсеян и изнервен,още веднъж извинете.КОКО_ко мисля,че си прав-това е работа на крадци,защото всички кучета (5-6 на брой) бяха завързани през ноща или пуснати в дворовете  и главната им цел беше да охраняват,незнам какви са тези хора,но явно не са с всичкия си,това наистина е много опасна отрова :huh:Мисля временно да преместя кучето си при баба ми,за по-сигурно,иначе рискувам много,защото моето куче е единственото,което остана :(

#7 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 10 February 2009 - 06:41 PM

Цитат

Искам да се извиня,че побликувах поста си във фотогалерията :huh:бях разсеян и изнервен,още веднъж извинете.КОКО_ко мисля,че си прав-това е работа на крадци,защото всички кучета (5-6 на брой) бяха завързани през ноща или пуснати в дворовете  и главната им цел беше да охраняват,незнам какви са тези хора,но явно не са с всичкия си,това наистина е много опасна отрова :huh:Мисля временно да преместя кучето си при баба ми,за по-сигурно,иначе рискувам много,защото моето куче е единственото,което остана :(


Накарайте съседите ви да пуснат жалба,освен ако не може да държите кучето си завинаги при баба ви ! Тази отрова просто незнам от къде са я намерили ... :rolleyes: :huh: :o
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#8 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 11 February 2009 - 08:38 AM

Накарайте съседите ви да пуснат жалба,освен ако не може да държите кучето си завинаги при баба ви ! Тази отрова просто незнам от къде са я намерили ...                                                                                                                                                                                                                                                                                          Тези дни се опитвам да обедя съседите да пуснем всички жалба,но всички се оказаха пълни непокисти или може би просто не вярват,че полицията ще предприеме нещо :sos:Някои ми казаха: "Е твоето нали си е живо,защо си се загрижил толкова?" :huh:Явно кучето ми ще остане за по-дълго при баба ми.А колкото до отровата- ветеринар,който се опита да спаси едно от кучетата,каза,че тази отрова не може да се намери от никъде и явно този,който я притежава, я има от много отдавна :oНе ми се мисли,само какво може да се случи,ако малко дете намери някоя от примамките,защото обикновенно отровата е поставяна в пакетче бисквити.........Да пази Господ       

#9 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 11 February 2009 - 07:32 PM

Цитат

стрихнина е изведен от употреба доста отдавна,но още има количества по разни мазета и тавани...не се учудвайте,то ДДТ се намира та стрихнин


:o :rolleyes: Като се сетя за ДДТ-то и лошо ми става ... :rolleyes: ! Мисля че тази я спряха от употреба може би преди 20 и колко години и още я намират разни изроди ... уж са я спряли от употреба а от къде я намират ??? :rolleyes:
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#10 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 17 March 2009 - 10:13 AM

:rf_011: Е приятели,някой изрод най-сетне успя да отрови и моето куче :rf_011: Толкова ми е гадно,че незнам какво да кажа :rf_011: Кучето ми е още живо,но май е най-добре да го приспят :rf_011: Вече 3 дни не е хапвал нищо,пие само вода и повръща веднага,а най-тъпото е ,че ветеринаря незнае какво му е.... :rf_011: :rg_057:

#11 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 March 2009 - 10:24 AM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Mar 17 2009, 09:13 AM, написа:

Вече 3 дни не е хапвал нищо,пие само вода и повръща веднага,а най-тъпото е ,че ветеринаря незнае какво му е.... :rf_011: :rg_057:



ъъъ...лоша новина. имаш ли възможност да опиташ с друг ветеринарен лекар? не се отказвай докато не опиташ всичко! стискаме ти палци!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#12 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 17 March 2009 - 10:38 AM

по същия начин отровиха и майката на Сайман и тя така пиeше само вода и то в големи количества и после я повръщаше.Дано да намериш начин да си спасиш кучето,дано.Незнам колко голям изруд трябва да си за да отровиш куче
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#13 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 March 2009 - 11:36 AM

Първият ми рот беше отровен по същия начин миналата пролет. Беше младо и здраво куче, бори се една седмица, но не успя. Дано твоето да се пребори, стискаме ти палци.

#14 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2009 - 05:27 PM

Black Heart, малко късно се включвам, но стискам палци момчето да се пребори!
Не губи вяра и ако не си го направил, потърси помощ и от други ветове.
Надежда винаги има!
Успех! :ba_025:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#15 Потребителят е офлайн   azzzy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 277
  • Регистрация: 26-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2009 - 05:35 PM

Ако имаш възможност, остави го на стационар някъде. Най малкото могат да правят венозни вливания, за да не се обезводни съвсем. Успех, дано се оправи...

#16 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 19 March 2009 - 08:42 PM

Здравейте отново :rf_011: Благодаря ви на всички за подкрепата и съветите,но за съжаление Барон си отиде,наложи се да го приспим :rf_011: Не мога да ви опиша,колко ми е трудно без него....КОКО_ко- ти се оказа прав трябвало е да сменя ветеринаря,но се оказа прекалено късно..... идва ми да отида при първия ветеринар и да го пребия,инжектирал е на кучето нещо,което въобще не му е помагало,а ако тогава е направил каквото трябва сега любимеца ми можеше да е жив......каквото и да направя,обаче няма да си върна съкровището :rg_057: Още веднъж благодаря за подкрепата и ви желая всичко най-хубаво,с удоволствие ще продължа да чета в този форум :dog:

#17 Потребителят е офлайн   ben2418 Икона

  • One ot them ...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 817
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 March 2009 - 08:59 PM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Mar 19 2009, 08:42 PM, написа:

Здравейте отново :rf_011: Благодаря ви на всички за подкрепата и съветите,но за съжаление Барон си отиде,наложи се да го приспим :rf_011: Не мога да ви опиша,колко ми е трудно без него....КОКО_ко- ти се оказа прав трябвало е да сменя ветеринаря,но се оказа прекалено късно..... идва ми да отида при първия ветеринар и да го пребия,инжектирал е на кучето нещо,което въобще не му е помагало,а ако тогава е направил каквото трябва сега любимеца ми можеше да е жив......каквото и да направя,обаче няма да си върна съкровището :rg_057: Още веднъж благодаря за подкрепата и ви желая всичко най-хубаво,с удоволствие ще продължа да чета в този форум :dog:



Съжалявам ... :rg_057: незнам какво да ви кажа .... :rg_057: Не оставяйте нещата така ! Не може ли да разберете кой е отровил кучето ви ? Пуснете жалба заедно със съседите ви ! Мисля че и техните кучета бяха отровени нали ?
User's Signature

Айда Скот Тейлър е написал: Не поглеждай назад да скърбиш по миналото което вече е свършило и не се притеснявай за бъдещето което още не е дошло.Живей в настоящето и го прави толкова красиво че да си струва да го запомниш !

#18 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 March 2009 - 09:05 PM

съжалявам много,наисти много :rf_011: .А може ли да обясниш какво ти казаха ветовете имало ли е някакъв шанс да го спасиш и ако е имало какво е трябвало да се направи?Знам че сега не е времето да те питам за тези неща но е хубаво да кажаеш защото така може да помогнеш на някой друг в твоето положение.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#19 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2009 - 11:20 PM

Нека почива в мир Барон! Там, където злото е по-малко. :rg_057:
Моите най-сърдечни съболезнования!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#20 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2009 - 11:26 PM

Показване на мнениетоBlack Heart, в Mar 19 2009, 06:42 PM, написа:

Благодаря ви на всички за подкрепата и съветите,но за съжаление Барон си отиде,наложи се да го приспим ...


Съжалявам за загубата ти...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни